Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Tirany samolotem charterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer na kolację i nocleg. Uwaga! W przypadku przylotu późno wieczorem w tym dniu nie ma kolacji.

Dzień 2

Po śniadaniu wyruszymy w niezwykłą podróż, aby odkryć fascynujące oblicza kraju, który do niedawna ukrywał się przed światem, Albanii. Jej stolica, Tirana, miasto pełne życia i energii, wydobywa się z cienia przeszłości, nadrabiając stracony czas. Rytm ulicy splata się z codziennymi rytuałami, a miejskie biznesy powoli ożywają, budząc się do życia. Mieszkańcy miasta, często poruszając się swoimi ulubionymi mercedesami, wyruszają do codziennych obowiązków. W miarę jak będziemy mijać kawiarnie pełne ludzi, odkryjemy symbole Tirany - starożytny meczet, odnowione centrum, futurystyczną stalowo-szklaną piramidę oraz najstarszą wieżę zegarową. Następnie nasza podróż przeniesie nas w czasie do okresu rządów Envera Hodży, którego historię zgłębimy poprzez tajemnicze albańskie bunkry, z których jeden niedawno został odkryty i udostępniony publiczności. Bunkry te stanowią symbol okrutnej dyktatury, która kiedyś panowała w tym krajem. Spod ziemi rytm miasta uniesie nas w niebo, gdzie kolejką gondolową udamy się na górę Dajti. To stąd rozciąga się malowniczy widok na całą stolicę. Z tej wyjątkowej perspektywy możemy dostrzec, w jak subtelny sposób Tirana łączy w sobie różnorodność kultur, tradycji i stylów, tworząc unikalną tożsamość. Po zwiedzaniu Tirany udamy się do albańskiego kurortu wypoczynkowego Pogradec, położonego na brzegu Jeziora Ochrydzkiego. Otoczone górami i jeziorami, Pogrdec oferuje niezapomniane widoki na albańską przyrodę. Spacerując przez wąskie uliczki, można poczuć lokalny rytm życia i zanurzyć się w serdecznej atmosferze tego urokliwego miejsca. Czas na lunch, następnie przejazd malowniczymi serpentynami na kolacje i nocleg do Korçy. (trasa ok 200 km)

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie Korçy, miejscowości położonej w kotlinie na wysokości 886 m.n.p.m, u podnóża gór Morava. To tutaj powstała pierwsza szkoła albańska 7 marca 1887, za zgodą ówczesnych władz osmańskich. Obecnie w budynku tym znajduje się muzeum edukacji. W Korçy został otwarty i do dziś funkcjonuje pierwszy, najstarszy browar w Albanii. Birra Korça powstała dzięki inicjatywie włoskiego inwestora i albańskiego kupca. Obecnie możemy cieszyć się również wybornym smakiem produkowanego w tym browarze piwa. Korça ma niepowtarzalny klimat, jest bardzo zadbana i łączy tradycję z nowoczesnością. Znajdziemy czas na kawę na zabytkowym ryneczku, pełnym kafejek. Dla chętnych możliwość wjazdu na wieżę widokową, aby podziwiać niezwykłe położenie miasta, zwanego niegdyś Paryżem południa, a także Miastem Jabłek, ze względu na liczne okalające go sady owocowe. Następnie udamy się na granicę z Grecją, i po załatwianiu formalności paszportowych udamy się do miejscowości Kalambaka. Zwiedzanie wiszących klasztorów Meteora, co znaczy „skały zawieszone w powietrzu”. Wzniesione przez mnichów na pionowych, 300-metrowych blokach skalnych klasztory oszałamiają swoim położeniem i niezwykłą historią. Zostały one uznane za jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Grecji będącą na liście 100 cudów świata (konieczny odpowiedni strój: zakryte ramiona, panie długie spódnice, panowie długie spodnie), wizyta w wytwórni ikon bizantyjskich. Kolacja i nocleg w Kalambace. (trasa ok 200 km)

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Metsovo. Jest to urokliwa miejscowość w Grecji, otoczona majestatycznymi górami Pindos. Przechadzając się uliczkami z kamiennymi domami i przytulnymi kawiarniami, można odkryć bogactwo lokalnej kultury i rękodzieła, w tym charakterystyczne tkaniny i wyroby ceramiczne. Metsovo słynie również z produkcji sera Metsovone - to unikalny rodzaj sera wędzonego na dymie z olszyny. Metsovone jest symbolem kulinarnym regionu i stało się znane na całym obszarze Grecji. W Metsovo oraz w okolicach można znaleźć również lokalne winnice i producentów wina. Choć Metsovo nie jest głównym regionem Grecji słynącym z produkcji wina, to w okolicy istnieją winnice, które uprawiają winorośl i produkują wina o lokalnym charakterze, stanowiącym ciekawą część kulinarnego i kulturowego dziedzictwa Metsovo. Przejazd do Ioaniny. Zwiedzanie tej urokliwej miejscowości to podróż w głąb fascynującej historii, kultury i architektury. Miasto otoczone jeziorem Pamvotis zachwyca swoim malowniczym położeniem oraz tradycyjnym greckim charakterem. Podczas spaceru przez wąskie uliczki weneckiej starówki można podziwiać pięknie zdobione domy, tureckie minarety i zabytkowe kościoły, które świadczą o wielowiekowej różnorodności kulturowej tego regionu, oraz o historycznych powiązaniach z kulturą i historią Albanii. Przejazd na granicę z Albanią, i po załatwianiu formalności paszportowych udamy się do Blue Eye. Jest to naturalne źródło wodne o niezwykłej turkusowej barwie. Jego głębokość jest do tej pory nieznana, nurkom udało się zejść do 50 m. Krystalicznie czysta woda, o temperaturze 10 stopni, obserwowana z góry, dzięki uzyskiwanym naturalnie barwom i ruchowi wody sprawia wrażenie obserwującego oka. Przejazd na kolację i nocleg do Sarandy. (trasa ok 230 km)

Dzień 5

Po śniadaniu czas wolny lub emocjonująca przygoda albańskimi bezdrożami (dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 75 EUR). Samochodami z napędem 4x4 wyruszymy z Sarandy i przejdziemy wzdłuż wybrzeża podziwiając piękną panoramę Morza Jońskiego, a towarzyszyć nam będzie przepiękna przyroda, mijać będziemy gaje oliwne, ponieważ wjedziemy na 950 m. n.p.m roztaczać się będą bajeczne widoki na góry i malownicze plaże. Po chwili relaksu i filiżance albańskiej kawy ruszymy w góry drogą prowadzącą do wsi Pilur, z której pochodzi albańskie dziedzictwo – śpiew polifoniczny – obecnie wpisany na listę UNESCO jako zabytek niematerialny. Przespacerujemy się po wsi, wejdziemy do cerkwi, poznamy mieszkańców oraz zjemy obiad złożony z lokalnych specjałów - będzie to doskonały moment, by zapoznać się z lokalną kuchnią i zwyczajami. Bezdrożami powrócimy na wybrzeże i odwiedzimy zatokę Porto Palermo, w której znajduje się twierdza Alego Paszy z TepeIeny. W pobliżu znajduje się też schron dla okrętów podwodnych, wybudowany za czasów reżimu Envera Hodży. Na jednej z uroczych plaż czas na kąpiele morskie i słoneczne, a na zakończenie wizyta na zamku Lekursi skąd rozciąga się widok na wyspę Korfu. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (trasa ok 120 km).

Dzień 6

Po śniadaniu czas na plażowanie na jednej z najbardziej fotografowanych plaż w Albanii. Ksamil to urokliwa nadmorska miejscowość położona na południowym wybrzeżu Albanii, znana głównie z pięknych piaszczystych plaż i kryształowo czystych wód Morza Jońskiego. To malownicze miejsce przyciąga turystów swoim rajskim wyglądem oraz możliwością relaksu i kąpieli w egzotycznym otoczeniu. Czas wolny na kąpiele słoneczne, spacery promenadą nadmorską, uprawianie sportów wodnych oraz lunch (we własnym zakresie). Po południu przejazd do Butrintu (UNESCO) - według legendy założonego przez uciekinierów z Troi – położonego na terenie Parku Narodowego. Można tu prześledzić historię Albanii – do Ilirów, przez Greków, Rzymian, Wenecjan po Imperium Otomańskie i czasy współczesne. Kolacja i nocleg w Sarandzie. (trasa ok 50 km)

Dzień 7

Po śniadaniu udamy się do Gjirokaster. Gjirokaster zwane inaczej ,,Miastem Srebrnych Dachów”, to jedno z najsłynniejszych miast Albanii, położone w dolinie rzeki Drinos w południowej części kraju (wpisane na listę UNESCO, jest jednym z dwóch albańskich miast - muzeów). Centralnym punktem jest górująca nad miastem, trzynastowieczna cytadela rozbudowana przez Turków osmańskich. Z murów twierdzy, możemy podziwiać widok na charakterystyczną zabudowę miasta. Na terenie twierdzy znajduje się wieża zegarowa oraz mała cerkiew. W mieście zachował się także stary bazar oraz siedemnastowieczny meczet. Gjirokaster, to również rodzinne miasto byłego albańskiego dyktatora - Envera Hodży. W drodze do Vlory zatrzymamy się w miejscowości Tepelena - miasto jest otoczone górami i oferuje widoki na rzekę Vjosë, a także jest związane z przeszłością Ali Paszy, lokalnego wodza, co nadaje mu charakterystyczny klimat kulturowy i dziedzictwo. Przejazd do miejscowości Vlora - miasta nad zatoką o tej samej nazwie, gdzie rozdzielają się morza Jońskie i Adriatyckie. Vlora ma długą historię i prawdziwie śródziemnomorską atmosferę, a współcześnie słynie głównie, jako miejsce, gdzie w 1912 r. proklamowano niepodległość Albanii. Kolacja i nocleg. (trasa ok 200 km).

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu:
- dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot do Polski.
- dla Klientów pozostających kolejny tydzień w Albanii - transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/ *** (7 noclegów)

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami i w większości z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację.

Wizy

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3 miesiące po powrocie z Albanii.

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 150 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. 
Greckie mity, albańskie hity
Last Minute!
Greckie mity, albańskie hity
Greckie mity, albańskie hity
Greckie mity, albańskie hity
Greckie mity, albańskie hity
Greckie mity, albańskie hity
Greckie mity, albańskie hity
Greckie mity, albańskie hity
Greckie mity, albańskie hity
Greckie mity, albańskie hity
Greckie mity, albańskie hity
1 / 11

4.4/6 (7 opinii)

Greckie mity, albańskie hity

Za osobę2 829
Razem
5 658 zł
Zaliczka 30% 1 690 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy
Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 150 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. 

Atuty oferty

Tirana - albańska metropolia • bunkart • kolejka na Dajti • jezioro Ochrydzkie • Korça i najstarszy browar w Albanii • skały zawieszone w powietrzu - greckie Meteory • Metsovo - kraina sera i wina • Saranda • jeep safari • pocztówkowa plaża w Ksamil • Butrint
Długość lotu

2 godz. 5 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (238 opinii)
Fafa One
Albania: Durres
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (94 opinie)
Bonita Luxury Hotel
Albania: Durres
Zdjęcie Hotelu
5.2/6 (50 opinii)
Monte Carlo Vlora
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (25 opinii)
MonteCarlo Lungomare
Albania: Vlora

Opinie

Intensywność programu
5.2
Pilot
5.8
Program wycieczki
5.1
Transport
4.9
Wyżywienie
3.4
Zakwaterowanie
3.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

WŁADYSŁAW PAWEŁ, ZIELONA GÓRA 25.06.2024
Termin pobytu: czerwiec 2024

Greckie mity albańskie hity

Przepiękne krajobrazy, kraj aspirujący do UE, dziki jeszcze trochę. Przewodnik rewelacyjny, z dużą kulturą, znajomością realiów miejscowych i potrafiący przy tym przekazać swą wiedzę zwiedzającym. Jedzenie miejscowe- smaczne , pożywne. Przyjazne dla Polaka ceny. Polecam wycieczkę
Pokaż więcej opinii (6)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem