Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Tirany samolotem charterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer na kolację i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu. Przejazd w kierunku miejscowości Vlora - miasta nad zatoką o tej samej nazwie, gdzie rozdzielają się morza Jońskie i Adriatyckie. Vlora ma długą historię i prawdziwie śródziemnomorską atmosferę, a współcześnie słynie głównie jako miejsce, gdzie w 1912 r. proklamowano niepodległość Albanii. Następnie przejazd do pozostałości miasta Apolonia, będącego w starożytności początkiem bałkańskiej części szlaku handlowego Via Egnatia i miastem portowym, słynącego niegdyś z targu niewolników. Dziś to stanowisko archeologiczne, gdzie zobaczymy m.in. rzymski Odeon, fragmenty świątyni Artemidy z przełomu I i II w. n.e., budynku konsula, czy biblioteki. Dalej skierujemy się na południe, jadąc nadmorską trasą w kierunku miasta Butrint. Po drodze odwiedzimy zatokę Porto Palermo, w której znajduje się twierdza Alego Paszy z TepeIeny. Podziwiać też będziemy wspaniałe widoki na morze i góry opadające gwałtownie do wody. W pobliżu znajduje się też schron dla okrętów podwodnych, wybudowany za czasów reżimu Envera Hodży. Następnie miniemy miasteczko Himare, założone przez Greków, obecnie popularne ze względu na piaszczyste plaże. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sarandzie lub w Gjirokaster.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się do portu, skąd popłyniemy promem na Korfu, gdzie odwiedzimy stolicę wyspy - miasto Korfu (starówka wpisana jest na listę UNESCO). Podzielone na kilka części, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston, ulicą z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie, zaprowadzi nas do kościoła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Następnie przejedziemy na półwysep Kanoni skąd zobaczymy panoramę na Pontikonissi (Wyspę Mysią), która jest wizytówką wyspy. Powrót do portu i transfer do Sarandy lub Gjirokaster. Kolacja w hotelu.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Butrint, nazywanej Bałkańskimi Pompejami. To starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone jest wodą. Wpisane na listę UNESCO, jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych tamtego regionu. Podczas spaceru zobaczmy m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy. Następnie udamy się do Gjirokaster. Gjirokaster zwane inaczej ,,Miastem Srebrnych Dachów”, to jedno z najsłynniejszych miast Albanii, położone w dolinie rzeki Drinos w południowej części kraju (wpisane na listę UNESCO ze względu na to, iż jest jednym z dwóch albańskich miast - muzeów). Centralnym punktem jest górująca nad miastem, trzynastowieczna cytadela rozbudowana przez Turków osmańskich. Z murów twierdzy, możemy podziwiać widok na charakterystyczną zabudowę miasta. Na terenie twierdzy znajduje się wieża zegarowa oraz mała cerkiew. W mieście zachował się także stary bazar oraz siedemnastowieczny meczet. Gjirokaster, to również rodzinne miasto byłego albańskiego dyktatora - Envera Hodży. Zakwaterowanie w hotelu w Fier lub w Beracie, kolacja i nocleg.

Dzień 5

Dzień 5

Tego dnia odwiedzimy drugie z dwóch miast-muzeów. Berat - liczące około 2500 lat miasto, jest jednym z najstarszych i najciekawszych miast w Albanii. Często nazywane jest również przez Albańczyków Miastem Okien. W trakcie spaceru uliczkami starego miasta, zobaczymy m.in. stare, zabytkowe domy, twierdzę Kalaja Berati oraz zwiedzimy znajdujące się w jej obrębie muzeum ikon im. Czerwonego Onufrego. Następnie udamy się do Macedonii, do Ochrydy, miasta wpisanego na listę UNESCO. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Ochrydzie lub okolicach.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie Ochrydy, miasta malowniczo położonego nad jeziorem. Spacer po zabytkowych uliczkach: zobaczymy cerkiew św. Zofii i Bogurodzicy z przepięknymi freskami, kościół św. Pantalejmona na wzgórzu Plaosnik oraz teatr z czasów rzymskich. Zwiedzanie zakończymy „Pozdrowieniami z Ochrydy”, widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora. Po południu dla chętnych (dodatkowo płatna ok 45 EUR/os.) wycieczka - rejs statkiem do monastyru św. Nauma, mistycznego miejsca, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Zwiedzimy prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości. Znajdziemy się także w niesamowitym miejscu, gdzie słychać jedynie odgłosy przyrody. To rezerwat źródeł rzeki Czarny Drim. Nie zabraknie też degustacji miejscowych specjałów. Będzie można również dowiedzieć się, jak powstają słynne perły ochrydzkie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Ochrydzie lub okolicach.

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Albanii. Trasa wiedzie nas przez miejscowość Elbasan do Durres. Tak w starożytności, jak i dziś, jeden z największych portów na Adriatyku i jednocześnie miasto posiadające długą historię, którą poznamy spacerując wzdłuż pozostałości wczesnośredniowiecznych murów obronnych. Najważniejszym zabytkiem starożytnego Dyrrachium jest amfiteatr o długości ok. 120 m, co czyni go największym na Bałkanach. Dalsza droga poprowadzi nas do Kruje, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy muzeum Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii. Następnie przejazd do Tirany. Spacerując ulicami miasta zobaczymy m in. Plac Skanderbega, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Tirany lub Durres, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer:
- dla Klientów powracających do Polski - na lotnisko, wylot samolotem czarterowym,
- dla Klientów pozostających dodatkowy tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotel **/ *** 7 noclegów: na terenie Macedonii wszystkie hotele usytuowane w miejscowościach nad Jez. Ochrydzkim, max 600 m od jeziora, na terenie częśc hoteli usytuowanych w miejscowościach nad morzem.

Pokoje funkcjonalnie wyposażone, 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości z TV. Większość z nich posiada balkon

Wizy

Paszport/Dowód osobisty

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3 miesiące po powrocie z Albanii.


Uwaga! Dane paszportowe (numer paszportu lub dowodu osobistego, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 10 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

UWAGA: Udział i realizacja imprezy może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.
- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania (7), obiadokolacje (7), opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 140 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Naturalna kraina orła

4.9/6 (66 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Naturalna kraina orła
Last Minute!
Galeria (11)
Naturalna kraina orła
Naturalna kraina orła
Naturalna kraina orła
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

3 kraje: Albania, Grecja i Macedonia • Butrint - Bałkańskie Pompeje • zielone Korfu • Gjirokaster - Miasto Srebrnych Dachów • Berat - Miasto Okien • macedońska Ochryda • rejs po jeziorze Ochrydzkim dla chętnych • Kruje i Tirana - dawna i obecna stolica Albanii
Długość lotu

2 godz. 0 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania (7), obiadokolacje (7), opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 140 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.2/6 (13 opinii)
MonteCarlo Lungomare
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (32 opinie)
Monte Carlo Vlora
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
3.9/6 (24 opinie)
Hotel Vlora International
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (130 opinii)
Fllad Resort & SPA
Albania: Durres

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 110
Razem
4 220 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 40h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.7
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.1
Transport
5.3
Wyżywienie
4.4
Zakwaterowanie
3.9
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Tam Hen 29.06.2023

Albania, kawałek Macedonii i chwilka na Korfu

Albania kusiła nas pogłoskami o niskich cenach, niewielką ilością turystów, dobrym zapleczem hotelowym i pogodą... Nic do końca się nie sprawdziło... Na niskie ceny można trafić wyłącznie poza trasami turystycznymi; przyjezdnych, choć przed sezonem, wcale nie mało; hotele mogą zaskoczyć brakiem wody, wyłączeniem prądu, gdy jedziesz windą; a pogoda? - gdy uzmysłowisz sobie, że 75% Albanii to góry nie zdziwisz się, że może być chłodno, a nagłe ulewy nie są rzadkością... ale kraj jest piękny, gdy dodać chwile na Korfu i w Macedonii to wycieczka jest wyjątkowo atrakcyjna... Pierwszy dzień zaczęliśmy od pięknego kompleksu w Apolonii... W starożytności tu miał początek bałkański szlak handlowy Via Egnatia... Zobaczyliśmy stanowisko archeologiczne z rzymskim odeonem, fragmenty świątyni Artemidy, resztki budynku konsula, biblioteki, itp... W klimacie prawosławia obeszliśmy monastyr i cerkiew z XIII wieku... Pojechaliśmy wzdłuż wybrzeża morza Adriatyckiego i Jońskiego, by trafić do twierdzy Alego Paszy z Tepeleny... Po obejściu zamczyska pojechaliśmy do Sarandy, mijaliśmy starożytne miasteczka, schrony dla ludzi i okrętów podwodnych z okresu Envera Hodży oraz przepiękne widoki na góry i zatoki... Wieczorem spacer promenadą w klimatycznej Sarandzie... Rano rejs na grecką wyspę Korfu, piękna, nie dziwi fakt, że w historii wyspy chciało nią władać wielu - osmańscy władcy, rzymscy, weneccy, Anglicy a nawet Goci... Długa ponad 50km, w najszerszym miejscu ponad 20km... Zielona, ukwiecona, w wąskich uliczkach zapraszają setki kafejek... Starówka wpisana na listę UNESCO; zaliczyliśmy też stary fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i Ratusz miejski, kościół św. Spirydona Miraceoulousa - patrona wyspy... Wizyta na półwyspie Kanoni skąd, popijając piwko, zachwycaliśmy się panoramą na Morze Jońskie z wyspą Mysią i usypaną przez ludzi wysepką z usytuowaną na niej cerkiewką... Wrażenie robią lądujące poniżej kafejki samoloty... Na koniec smakowanie przystawki do piwa i rejs do Sarandy z zachodem słońca... Na dzień dobry zawitaliśmy w parku archeologicznym Butrinta, gdzie mogliśmy obcować z artefaktami pozostawionymi w okresie rozkwitu cesarstwa rzymskiego... Zobaczyliśmy łažnie, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy... Potem przejazd do Gjirokasteru, zwanego miastem srebrnych dachów wpisanego na listę UNESCO... To jedno z najsłynniejszych miast Albanii... nad miastem góruje XIII wieczna cytadela, rozbudowana przez Turków Osmańskich, z wieżą zegarową i cerkiewką... Miasteczko wyjątkowo kolorowe z wąskimi uliczkami upstrzonymi dziesiątkami kafejek i straganów... Smakowite dania lokalsów popijane zimnym piwem tu wyjątkowo smakują... Dla zachowania faktu historycznego trzeba wspomnieć, że to rodzinne miasto Envera Hodży, "władcy" kraju w okresie socjalizmu... Kolejnego dnia odwiedziliśmy drugie z dwóch miast-muzeów - Berat, liczące ponad 2,5 tysiąca lat... Albańczycy zwą je miastem okien, co nie dziwi... Spacerując uliczkami starego miasta zobaczyliśmy wiekowe, zabytkowe domy, XVIII wieczny kamienny most, posmakowaliśmy najtańszy, ale smakowity, na Bałkanach burek (50 leków)... Wspięliśmy się na wzgórze by zwiedzić twierdzę Kalaja Berati i znajdujące się w jej obrębie muzeum ikon imieniem Czerwonego Onufrego oraz klimatyczną cerkiew... Po południu ruszyliśmy do Macedonii... Zakwaterowanie z wspaniałym widokiem z balkonu na piękne jezioro Ochrydzkie usytuowane na granicy Albanii i Macedonii... Ruszyliśmy do penetracji Ochrydu, miasta zwanego "Jerozolimą Europy " - Ma to związek z tym, że w tym miejscu znajdujemy setki świątyń chrześcijańskich... Przy okazji spaceru po zabytkowych uliczkach weszliśmy do Cerkwi Świętej Zofii i Bogurodzicy z przepięknymi freskami... Potem kościół Świętego Pantalejmona na wzgórzu Plaosnik oraz amfiteatr z czasów rzymskich... Zakończyliśmy widokiem cerkiewki Świętego Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie, ponad wodami jeziora... Po południu popłynęliśmy do monastyru Świętego Nauma, mistycznego miejsca, gdzie według legendy, przykładając ucho do grobowca, można usłyszeć bicie jego serca... Zaliczyliśmy też prehistoryczną osadę na wodzie w Zatoce Kości... Potem łódkami po jeziorze popłynęliśmy do źródeł rzeki Czarny Drim... Na zakończenie dnia zaproszeni zostaliśmy na degustację jadła i picia... Wróciliśmy do Albanii... Wspięliśmy się do wysoko położonego Kruje, miasta nazywanego "Albańskim Krakowem"... Spacerkiem przez stary bazar, ciągle w górę, przeniesieni zostaliśmy w przeszłość... Dotarłszy na szczyt, zwiedziliśmy pozostałości twierdzy, gdzie usytuowano stare domostwa, kaplice, baszty i mury a także odnowiony zamek, w którym mieści się obecnie muzeum Skanderbega - największego bohatera narodowego Albanii... Potem przejazd do Tirany... Spacerując ulicami zobaczyliśmy Plac Skanderbega, piramidę - kiedyś muzeum E. Hodży, pałac prezydenta i kongresu... W mieście pozostało dziesiątki artefaktów po okresie dyktatury Hodży, bunkry, pomniki, rzeźby, murale... Przejazd do Durres, tak w starożytności jak i dziś, jednego z największych portów na Adriatyku... Zobaczyliśmy resztki średniowiecznych murów obronnych, starożytny, odkryty dopiero w 1996 roku, amfiteatr rzymski o długości 120m, co czyni go największym na Bałkanach... Objechaliśmy 3 kraje, na nogach przeszliśmy ponad 80000 kroków, czyli ponad 50km... i rzekłem - dalej nie idę!!! - tylko laba, leżenie, popijanie, smakowanie, upajanie się chwilą... dokupiliśmy 3 dni na odpoczynek, w Durres, tuż przy plaży...

6.0/6

Dariusz , Radom 25.07.2023
Termin pobytu: czerwiec 2023

Albania, Macedonia i Korfu, 16-23 czerwiec

Wycieczka odbyła się zgodnie z programem , o średnim stopniu trudności. Polecam wycieczkę fakultatywną po jeziorze Ochrydzkim ,jest czas na zwiedzanie i odpoczynek u źródeł rzeki. Pogodę mieliśmy bardzo dobrą, w ostatnich dwóch dniach dopadły nas upały- jeszcze znośne około 28 st . Przydadzą się dobre buty i dla kobiet chusty potrzebne do okrycia pleców i nóg przy wejściu do obiektów sakralnych
Pokaż więcej opinii (64)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem