Albania

Kruja

Plac Skanderbega, Tirana

Wybrzeże, Albania

Zamek, Kruja

Tirana

Zamek, Berat

Owce, Albania

Albania bez pośpiechu

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Adriatik II ALE
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.1 /6 ( 34 opinii )
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
7 dni w jednym hotelu • wypoczywaj i zwiedzaj • Tirana • Kruja - albański Kraków • jeep safari na półwysep Rodonit • Berat - miasto okien • Durres • dla chętnych Macedonia i Czarnogóra • wypoczynek przy plaży

Terminy i ceny wycieczki 18

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Tirany samolotem charterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer na kolację i nocleg do hotelu Adriatik II w Durres, w którym zakwaterowani będziemy przez cały czas wycieczki.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od stolicy kraju, który do początku lat 90tych był właściwe odcięty od świata. Mijając wypełnione po brzegi kawiarnie odkrywamy symbole miasta – zabytkowy meczet, odnowione centrum, stalowo-szklaną piramidę, czy najstarszą wieżę zegarową. Następnie przenosimy się w czasie do okresu dyktatury Envera Hodży, której dzieje zgłębiamy w najbardziej tajemniczym z kilkuset tysięcy albańskich bunkrów, niedawno odkrytym i udostępnionym publicznie schronie atomowym. Następnie kolejką gondolową udamy się na górę Dajti – panoramiczny punkt stolicy. Opuszczając Tiranę udajemy się do położonej w pobliskich górach Kruji, albańskiego Krakowa, miasta-symbolu i niegdysiejszego bastionu walki z Turkami. Wybrukowana uliczka prowadzi nas kocimi łbami przez lokalny bazar, pełen rękodzieła i kunsztownego filigranowego srebra, a nad kramami unosi się duch albańskiej smykałki do handlu przemieszany z tradycją gościnności i uprzejmości. Nad miastem górują ruiny twierdzy Skanderbega, a przy nich jej współczesna wersja – muzeum tego największego wojownika, Jerzego Kastrioty. Panorama okolicy urzeka swoją malowniczością i pozwala zrozumieć dlaczego o tym kraju mówi się, że to Kraina Orłów. Kolacja i nocleg.

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotel Adriatik II (7 noclegów)
Hotel położony jest przy szerokiej i piaszczystej plaży w turystycznej części Durres. Przytulne pokoje standardowe z możliwością dostawki dla 1 osoby. Pokoje wyposażone są w łazienkę, w większości balkon, indywidualnie sterowaną klimatyzację, sejf, TV, mini-lodówkę, suszarkę. Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje. Napoje dodatkowo płatne.
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 3.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/albania-rozgwiazda/zakwaterowanie-ale
Wizy
Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.
- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wyprawy jeepami na półwysep Rodonit z posiłkiem regionalnym, lokalnych przewodników, dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji, systemu Tour Guide oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie – ok. 65 EUR/os, płatne pilotowi na miejscu. Wycieczki fakultatywne dodatkowo płatne (wieczór folklorystyczny ok 35 eur/os, Ochryda - ok 55 eur/os, rejs po jeziorze Ochrydzkim, Czarnogóra - ok 65 eur/os)Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.1/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/albania-rozgwiazda/zakwaterowanie-ale

Dodaj opinię

5.1

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Albanii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon