Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Tirany samolotem charterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer na kolację i nocleg we Vlore (ok 2,5 h). Uwaga! W przypadku przylotu późno wieczorem w tym dniu nie ma kolacji.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Gjirokaster (UNESCO) – miasta tysiąca schodów i szarych dachów, mieszanki kulturowej, językowej, z niesamowitą architekturą kaskadowo ułożonych domów o dachach pokrytych szarymi łupkami z lokalnego kamienia. Następnie przejazd do Permet. Lunch (w cenie), a po nim proponujemy albo kąpiel w źródłach termalnych na rzece, której brzegi malowniczo spina kamienny otomański most albo za dodatkową opłatą (ok. 60 Eur/os) rafting na rzece Vjosa (ok. 1,5 h, stopień II, niektóre bystrza stopień III). Cały bieg rzeki Vjosa o długości 270 km jest dziki, ozdobiony pięknymi kanionami, wyspami i starorzeczami, dzięki czemu będzie to mieszanka adrenaliny z przecudną przyrodą (w cenie sprzęt i wyposażenie potrzebne do raftingu). Na rafting prosimy zabrać swoje buty do wody, kremy przeciwsłoneczne, sportową odzież do wody i ubranie na przebranie. Przejazd do Sarandy, zakwaterowanie w hotelu (na kolejnych 5 noclegów), kolacja i nocleg (trasa ok 300 km).

Dzień 3

Dzień 3

Dzień wolny. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 40 Eur/os) albański wieczór folklorystyczny na zamku Lekursi, w programie pokaz tańca albańskiego, występ grupy prezentującej śpiew polifoniczny (tradycja unikatowa i powoli zanikająca), w cenie poczęstunek i wino (trasa ok. 50 km w zależności od położenia hotelu).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyruszymy na niezwykła przygodę albańskimi bezdrożami. Samochodami z napędem 4x4 wyruszymy z Sarandy i przejdziemy wzdłuż wybrzeża podziwiając piękną panoramę Morza Jońskiego, a towarzyszyć nam będzie przepiękna przyroda, mijać będziemy gaje oliwne, ponieważ wjedziemy na 950 m. n.p.m roztaczać się będą bajeczne widoki na góry i malownicze plaże. Po chwili relaksu i filiżance albańskiej kawy ruszymy w góry drogą prowadzącą do wsi Pilur, z której pochodzi albańskie dziedzictwo – śpiew polifoniczny – obecnie wpisany na listę UNESCO jako zabytek niematerialny. Przespacerujemy się po wsi, wejdziemy do cerkwi, poznamy mieszkańców oraz zjemy obiad złożony z lokalnych specjałów - będzie to doskonały moment, by zapoznać się z lokalną kuchnią i zwyczajami. Bezdrożami powrócimy na wybrzeże i odwiedzimy zatokę Porto Palermo, w której znajduje się twierdza Alego Paszy z TepeIeny. W pobliżu znajduje się też schron dla okrętów podwodnych, wybudowany za czasów reżimu Envera Hodży. Na jednej z uroczych plaż czas na kąpiele morskie i słoneczne, a na zakończenie wizyta na zamku Lekursi skąd rozciąga się widok na wyspę Korfu. Powrót do hotelu, obiadokolacji i nocleg (trasa ok 120 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu, z wybrzeża w Sarandzie wyruszymy w piękny rejs na malowniczą plażę Krorez, po drodze zatrzymamy się w lazurowej zatoczce, gdzie będzie można popływać w krystalicznie czystej wodzie (maski do pływania dostępne na statku). Czas wolny na plaży, a w porze lunchu zaprosimy Państwa na smaczny lokalny posiłek w tawernie. Po południu powrót do Sarandy, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu udamy się do portu, skąd popłyniemy promem na Korfu, gdzie odwiedzimy stolicę wyspy - miasto Korfu (Starówka wpisana jest na listę UNESCO). Podzielone na kilka części, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston, ulicą z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie, zaprowadzi nas do kościoła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Następnie przejedziemy na półwysep Kanoni skąd zobaczymy panoramę na Pontikonissi (Wyspę Mysią), która jest wizytówką wyspy. Powrót do portu i transfer do Sarandy. Kolacja w hotelu.

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzimy Butrint (UNESCO) nazywany bałkańskimi Pompejami. To starożytne miasto portowe leżące na wzgórzu, z trzech stron otoczone wodą. Spacer po mieście, zobaczmy m.in. pozostałości rzymskich łaźni, agorę, amfiteatr, świątynię Asklepiosa, aleję ceremonialną oraz świątynię Minerwy. Po południu czas wolny. Dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 55 Eur/os wyprawa kajakami wzdłuż laguny i wybrzeża Morza Jońskiego od amfiteatru w Butrincie aż do zamku Alego Pashy (lunch w cenie, wyprawa trwa około 3h, poziom trudności w skali 1-5 to 2, w cenie sprzęt i wyposażenie potrzebne do pływania kajakiem; prosimy zabrać buty do wody, kremy przeciwsłoneczne, nakrycia głowy). Transfer do Vlore, zakwaterowanie w hotelu, kolacja (Trasa ok 180 km).

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu:
- dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot do Polski.
- dla Klientów pozostających kolejny tydzień w Albanii - transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele **/ *** (7 noclegów)

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 osobowe z możliwością dostawki, wszystkie z łazienkami i w większości z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację.

Wizy

Dowód/paszport musi być ważny minimum 3 miesiące po powrocie z Albanii.

Uwaga!!! W przypadku podróży nieletnich do Albanii:
- jeżeli osoba niepełnoletnia podróżuje w towarzystwie tylko jednego z rodziców, zobowiązana jest posiadać pismo notarialne drugiego z rodziców, przetłumaczone na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażające zgodę na podróż dziecka do Albanii.

- jeżeli nieletni wyjeżdża pod opieką osób pełnoletnich niebędących rodzicami widniejącymi w akcie urodzenia, opiekun zobowiązany jest do posiadania pisma notarialnego od obojga rodziców, przetłumaczonego na język angielski przez tłumacza przysięgłego, wyrażającego zgodę na podróż dziecka do Albanii

- w piśmie notarialnym musi być uwzględniona również Grecja (Korfu).

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 120 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. 

Avash, avash

Udostępnij
Dodaj do schowka
Avash, avash
Last Minute!
Galeria (14)
Avash, avash
Avash, avash
Avash, avash
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

5 noclegów w jednym hotelu w Sarandzie • Gjirokaster (UNESCO) - miasto tysiąca schodów • wycieczka jeepami 4x4 po albańskich bezdrożach • rejs na malowniczą plażę Krorez • Stolica Korfu i Mysia Wyspa • dla chętnych kajaki na lagunie Butrintu i rafting na rzece Vjosa
Długość lotu

2 godz. 5 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Tirany, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż)

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide System, napiwków, (kwota ok. 120 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej i innych wydatków osobistych. 

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.3/6 (14 opinii)
MonteCarlo Lungomare
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
3.9/6 (25 opinii)
Hotel Vlora International
Albania: Vlora
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (80 opinii)
Casa Durres
Albania: Durres
Zdjęcie Hotelu
Sunrise Premium Hotel
Albania: Durres

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę2 007
Razem
4 015 zł
rezerwuj
trwa wczytywanie
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem