Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Transfer do hotelu w okolicach Almerii. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Almerii późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2

Śniadanie. Tego dnia wyruszymy eksplorować Park Naturalny Cabo de Gata. To ostatni dziki fragment wybrzeża Hiszpanii, który uchronił się przed komercją i masową turystyką. Nasza wyprawę rozpoczniemy w miasteczku Mojacar, gdzie według miejscowej legendy urodził się sam Walt Disney. Odbędziemy spacer wśród tradycyjnej zabudowy i poznamy symbol regionu nazwany Indalo. Następnie udamy się na teren Parku Naturalnego, gdzie odwiedzimy latarnię morską, zobaczymy pustynne krajobrazy, rybackie wioski i dzikie plaże. W trakcie wycieczki przewidziany jest czas wolny na jednej z plaż. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu odwiedzimy Guadix, czyli jedno z najstarszych miast na Półwyspie Iberyjskim, słynące z największej liczby zamieszkanych jaskiń na świecie - jest ich w tych okolicach prawie 7 tysięcy! Spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy 3 tysiące lat historii i melanż kilku kultur w pigułce: na naszej trasie znajdą się ruiny teatru rzymskiego, chrześcijańska katedra, zabytkowy ratusz i arabska twierdza Alcazaba. Następnie pociągiem turystycznym przejedziemy do dzielnicy jaskiń, gdzie w XXI wieku mieszkają współcześni "jaskiniowcy". Na koniec odwiedzimy zbudowaną w jaskini winiarnię i skosztujemy win z płaskowyżu gór Sierra Nevada. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Tego dnia zaprosimy Państwa na zwiedzanie dwóch najpiękniejszych miasteczek na Wybrzeżu Tropikalnym. Naszym pierwszym przystankiem będzie miejscowość Nerja, gdzie odwiedzimy ogromny zespół jaskiń Cueva de Nerja, z największym na świecie stalagnatem (wpisanym do Księgi Rekordów Guinessa). Wybierzemy się również na słynny taras widokowy – Balkon Europy, z którego najlepiej prezentuje się klifowe wybrzeże Costa Tropical. Następnie udamy się do Frigiliany – to jedna z najbardziej malowniczych miejscowości w Hiszpanii, znana z tradycyjnej zabudowy i ulicznych, automatycznych teatrzyków. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Granady. Zapraszamy do urokliwej dzielnicy Albaicin, skąd będziemy podziwiać piękną panoramę Alhambry na tle gór Sierra Nevada. Następnie spacer po krętych uliczkach centrum miasta – Alcaiceria (arabski bazar) i gotycka katedra z kaplicą królewską. Po południu zobaczycie Państwo budowle Maurów będące częścią Alhambry – arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody i światła (bardzo prosimy mieć dokument tożsamości w bagażu podręcznym). Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Dla chętnych proponujemy wycieczkę na Dziki Zachód, czyli do regionu Tabernas (dodatkowo płatne – ok. 60 EUR/os.). Niezwykły, pustynny krajobraz tej części Andaluzji posłużył jako scenografia do kultowych westernów – nakręcono tu takie filmy jak „Siedmiu wspaniałych”, „Dobry zły i brzydki” czy „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”. Dawne filmowe dekoracje do dziś zdobią tutejszą okolicę i zostały zaadaptowane dla turystów. Podczas wycieczki odwiedzimy jedno z westernowych miasteczek, gdzie zobaczymy zabudowę użytą w filmach oraz weźmiemy udział w show organizowanych przez aktorów – np. napad na bank, pokaz kankana itp. (w zależności od aktualnego programu). Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Osobom chętnym zaproponujemy wycieczkę w góry Sierra Nevada – do krainy źródeł mineralnych, oliwy z oliwek i szynki jamon serrano (cena ok. 60 EUR/os.).. Wycieczkę rozpoczniemy od degustacji kilku rodzajów oliwy z oliwek i wizyty w muzeum oliwy, gdzie zapoznamy się z tajnikami jej produkcji. Następnie czeka nas przejazd spektakularną trasą widokową, podczas którego będzie nam towarzyszyła panorama gór Sierra Nevada. Po drodze czeka nas orzeźwiający przystanek przy ujęciu wód gazowanych w Fuente Agria. Następnie wizyta w suszarni szynek w Trevélez – najwyżej położonym miasteczku w Hiszpanii. Poznamy proces produkcji tego specjału, skosztujemy wina oraz najbardziej znanej szynki Hiszpanii w akompaniamencie ekologicznego wina z regionu. Ostatnim punktem programu będzie Pampaneira – dawne arabskie miasteczko z tradycyjną zabudową. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 8

- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Almerii.. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania. - Klienci pozostający na pobycie na Costa de Almeria - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny. Po południu transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

Piloci nie przyjmują banknotów 200 i 500 euro.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Recepcja, lobby, windy, restauracja, bar, taras słoneczny z leżakami i parasolami, basen (słodka woda), room service (płatny, dostępny w godz. 11:00-13:00 i 19:00-21:00), pralnia i prasowalnia (płatne), wypożyczalnia samochodów. Hotel dzieli również strefę basenową z hotelem Playasol i tam dostępne: snack bar (lipiec - sierpień), ogród, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, duży basen (pow. ok. 800 m2) ze zjeżdżalnią i z jacuzzi, strefa wodna ze zjeżdżalniami (dla osób o wzroście od 120 cm), mini klub. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 EUR + 1 EUR/wymiana). Uwaga! Osoby wybierające zakwaterowanie w hotelu Playalinda mogą zostać przekwaterowane do hotelu Playasol.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Do posiłków napoje bezalkoholowe, woda, piwo, wino wliczone w cenę. Istnieje możliwość dopłaty do All inclusive. All Inclusive: śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach 08:00 – 24:00, przekąski pomiędzy posiłkami w godzinach wyznaczonych przez hotel. Dodatkowo Klienci z All inclusive mogą korzystać z tej formuły również przy basenie hotelu Playasol.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa Almeria opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt - ok. 170 Eur/os (płatne u pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga - ze względu na bardzo ograniczoną ilość biletów do kompleksu Alhambry w sezonie letnim brak podania numeru dokumentu tożsamości przy zakupie imprezy lub rezerwacja imprezy na krócej niż 14 dni poprzedzające wylot mogą wiązać się z ograniczoną możliwością wejścia do kompleksu.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny w Hiszpanii trwa od 01.07 do 31.08

Andaluzja dla Wygodnych, Playalinda

5.2/6 (80 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Andaluzja dla Wygodnych, Playalinda
Galeria (18)
Andaluzja dla Wygodnych, Playalinda
Andaluzja dla Wygodnych, Playalinda
Zaślepka wideo
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Cabo de Gata - dziewicze wybrzeże Hiszpanii • Guadix - andaluzyjskie miasto jaskiniowców • Granada - u podnóży Sierra Nevada • Nerja - Balkon Europy - słynny taras • zakwaterowanie w jednym hotelu w trakcie całego tygodnia objazdu
Długość lotu

3 godz. 35 min.

Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, noclegi w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14), śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota (podczas pobytu na Costa Almeria opieka rezydenta) oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt - ok. 170 Eur/os (płatne u pilota na miejscu). W tej kwocie nie są zawarte wycieczki lokalne (ceny podane są w programie imprezy).

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (2 opinie)
Best Mojacar
Hiszpania: Costa Almeria
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (5 opinii)
Best Sabinal
Hiszpania: Costa Almeria
Zdjęcie Hotelu
5.3/6 (160 opinii)
Evenia Zoraida Beach Resort
Hiszpania: Costa Almeria
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (6 opinii)
Protur Roquetas
Hiszpania: Costa Almeria

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę4 530
Razem
9 060 zł
Zaliczka 30% 2 710 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 6 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
4.8
Intensywność programu
5.3
Obsługa hotelowa
5.0
Pilot
5.7
Plaża
5.0
Pokój
4.3
Położenie i okolica
5.2
Program wycieczki
5.5
Rezydent
4.8
Sport i rozrywka
4.5
Transport
5.8
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
5.6
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ewa 08.08.2019

Rodzinne wakacje

Bardzo udane rodzinne wakacje w hotelu Playalinda. Kompleks basenów rozległy i każdy znajdzie coś dla siebie. Brak problemów ze znalezieniem leżaka. Przemiła obsługa zarówno podczas posiłków jak i panie sprzątające pokoje. Pokój nie za duży ale wystarczający i zgodny z opisem. Polecam!

6.0/6

Jolanta, Piastów 14.10.2015

Super hotel!!!!!

Super wakacje polecam
Pokaż więcej opinii (78)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem