Obiekt

Pokoje

Hotel oferuje swoim gościom 180 stylowych, przestronnych, klimatyzowanych pokoi (dla maksymalnie 3 osób dorosłych lub 2 osób doroslych i dziecka) wyposażonych w telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, telefon, sejf, minibar (płatny), klimatyzację/ogrzewanie i łazienkę (WC, prysznic lub wanna, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków).

Internet

Na terenie hotelu bezpłatne Wi-Fi.

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje - serwowane w formie bufetu w restauracji Memfis (śniadania 7:30-10:30, kolacje 20:00-22:00).

Program sportowy i animacyjny

W hotelu na gości czeka: pokój gier a na dzieci pokój zabaw.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Barcelony (ze sprzętem narciarskim), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie zgodnie z ofertą, opiekę polskiego rezydenta, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji podstawowej: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: karnetu narciarskiego w: Grandvalira (ceny na sezon 2023/2024 - dorośli ok. 360 Eur/6 dni/os.; juniorzy 12-17 lat - ok. 300 EUR/6 dni/os. ; dzieci 6-11 lat - ok. 230 Eur/6 dni/os.) i w Valnord - Pal-Arinsal (ceny na sezon 2022/2023  - dorośli ok. 280 Eur/6 dni/os.; dzieci 6-15 lat - ok. 230 Eur/6 dni/os.), taksy turystycznej płatnej bezpośrednio w recepcji hotelu ok. 1,5-2,5 EUR/os/dzień, ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT, napojów do kolacji, dodatkowych posiłków nie wymienionych w opisie hotelu, wydatków osobistych. Rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT dotyczącego ryzyk związanych z rekreacyjnym uprawianiem m.in. narciarstwa i snowboardu. Więcej informacji w sekcji Przeczytaj Koniecznie oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia TU Europa dla Klientów Rainbow.

 

Inne

Księstwo Andory – to jedno z najmniejszych (468 km2) państw Europy, o populacji ok. 78 000 osób, położone w Pirenejach, graniczące od północy z Francją, a od południa z Hiszpanią, współrządzone przez biskupa hiszpańskiego miasta Seu de Urgel i prezydenta Francji, podzielone na 7 parafii. Językiem urzędowym jest kataloński, w powszechnym użyciu są języki: hiszpański, francuski oraz portugalski, natomiast po angielsku można porozumiewać się w miejscach związanych z turystyką. Walutą obowiązującą w Andorze jest EURO. Obywatele Polski mogą wjeżdżać na teren Andory na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Rocznie Andorę odwiedza ok 8 mln turystów. Andora znana jest ze strefy wolnocłowej, w skład w której wchodzi ponad 1000 sklepów i 7 dużych centr handlowych. Niemniej, ze względu na to, iż państwo nie należy do Unii Europejskiej obowiązują tu limity przy wywożeniu dóbr zakupionych w strefie wolnocłowej – bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi na stronie http://visitandorra.com/en/the-country/shopping-in-andorra/.

Niewątpliwą atrakcją Andory są tereny narciarskie – sezon trwa tu od grudnia do połowy kwietnia, a do dyspozycji narciarzy oddano 300 km tras, 109 wyciągów o przepustowości 155 000 os./godz., a główne ośrodki narciarskie to Grandvalira i Vallnord. Władze Andory zainwestowały w nowoczesną sieć wyciągów narciarskich oraz w infrastrukturę hotelową, dzięki czemu Andora stała się ośrodkiem narciarskim na naprawdę wysokim poziomie docenianym przez miłośników białego szaleństwa.

Grandvalira - największy (1926 ha) ski resort w Pirenejach, łączący tereny narciarskie miejscowości Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa. Do użytku oddano 64 wyciągi o przepustowości blisko 110 700 narciarzy/h, 128 tras narciarskich (19 zielonych, 49 niebieskich, 41 czerwonych i 19 czarnych) o łącznej długości 210 km a wśród nich 9 posiada certyfikat FIS, 3 snowparki (w tym jeden oświetlony, otwarty do 21:00), 2 parki do nauki jazdy dla dzieci, trasę do narciarstwa biegowego. Dla miłośników adrenaliny czeka 13 km jazdy poza trasami i 2 heliporty. Na terenie Grandvaliry znajduje się łącznie 7 szkół do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, żłobki, 5 punktów medycznych oraz liczne bary i restauracje. Odpowiednie naśnieżenie „wspomaga” 1013 armatek mogących zapewnić odpowiednie warunki na 65% powierzchni terenów narciarskich. Dla tych, którzy chcą nieco odpocząć od nart czy deski region oferuje szereg zimowych atrakcji, m.in. psie zaprzęgi, skutery śnieżne czy paragliding, znajduje się tu również jedyny na południu Europy Igloo hotel & Bar. Grandvalira została również doceniona przez organizatorów konkursów narciarskich o międzynarodowej renomie, w sezonie 2013/2014 odbywał się tu Puchar Świata w narciarstwie szybkim oraz finał Pucharu Europy w narciarstwie alpejskim kobiet i mężczyzn. Miejscowości najbardziej bogate w trasy narciarskie oraz apres ski to Pas de la Casa i Soldeu.

Andorra la Vella – stolica kraju, jedna z 7 parafii Andory, położona w południowo - zachodniej części, stanowi centrum kulturalne i gospodarcze państwa. Na uwagę zasługuje niewielka Barri Antic – wąskie, brukowane uliczki oraz stojące przy nich kamienne domy z najbardziej z nich rozpoznawalnym Casa de la Vall. Na Turystów czekają dobrej klasy hotele, restauracje i bary oraz strefa wolnocłowa.

Les Escaldes – jedna z 7 parafii Andory, kurort połączony ze stolicą Andorra La Vella, znajduje się tu Caldea – największe w Europie górskie tereny termalne (źródła siarkowe), których centralną część stanowi laguna o powierzchni 600 m2 i o stałej temperaturze wody 32 stopni Celsjusza. Dodatkowo goście mogą korzystać z hydromasaży, sauny, jacuzzi oraz zabiegów na twarz i ciało. Bilet do Caldea kosztuje ok. 35 EUR/os. Les Escaldes i Andorra la Vella tworzą kosmopolityczną atmosferę, która przyciąga narciarzy z całego regionu.

Canillo (1500 m.n.p.m) – jedna z mniejszych dolnych stacji narciarskich Grandvaliry, połączona wyciągami z pozostałymi terenami narciarskimi ski resortu. W samym Canillo znajdują się 2 trasy niebieskie oraz 1 czarna. W miasteczku kilka sklepów, restauracji i barów. Do Andorra la Vella ok. 11 km.

Encamp (1300 m.n.p.m) - jedna z mniejszych dolnych stacji narciarskich Grandvaliry, połączona wyciągami z pozostałymi terenami narciarskimi ski resortu. W miasteczku kilka sklepów, restauracji i barów. Do Andorra la Vella ok. 6 km.

SKI INFO:

Tereny narciarskie: 1710 – 2640 m n.p.m.

Długość tras: 210 km

Trasy łatwe: 98 km

Trasy średnie: 79 km

Trasy trudne: 33 km

Najdłuższy zjazd: 9,6 km

Snowpark: 3

Wyciągi: 64 (o łącznej przepustowości 110 700 os./godz.)

Karnet:  W chwili pisania katalogu nie zostały opublikowane ceny karnetów na zimę 2023/2024. W sezonie 2023/2024 obowiązywały następujące ceny karnetu 6-dniowego: ok. 360 EUR/os. (osoba dorosła), ok. 300 EUR/os. (młodzież 12-17 lat), ok. 230 EUR (dziecko 6-11 lat). Dla osób w wieku 65-74 cena karnetu ok. 39 EUR/dzień. Dzieci poniżej 6 roku życia oraz seniorzy powyżej 75 roku życia, mogą korzystać z bezpłatnych skipasów po okazaniu dokumentu tożsamości. Do karnetu nie jest potrzebne zdjęcie. Przy zakupie karnetu należy okazać się ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Vallnord - (Pal Arinsal) drugi, mniejszy ośrodek narciarski w Andorze ( w Pirenejeach Wschodnich o powierzchni: 707 ha ) w którego skład wchodzą 2 stacje narciarskie: Pal-Arinsal i Arcalis (nie są ze sobą połączone wyciągami, ale objęte są wspólnym karnetem). Stacje gondolek usytuowane są w miejscowościach La Massana i Arinsal. Do użytku oddano 30 wyciągów o przepustowości blisko 38 480 narciarzy/h, 42 trasy narciarskie ( 7 zielonych, 15 niebieskich, 16 czerwonych i 4 czarne) o łącznej długości 63 km a wśród nich 5 posiada certyfikat FIS, 1 snowpark, 2 parki do nauki jazdy dla dzieci, 2 tereny do jazdy poza trasami). Stacja Arcalis oferuje 27 przygotowanych do jazdy tras (30 km): 9 zielonych, 7 niebieskich, 10 czerwonych, 2 czarne. W Arcalis znajduje się też najdłuższa zielona trasa w Pierenejach: Megaverda o długości 8,5 km.W resorcie Pal-Arinsal znajdują się 2 szkoły do nauki jazdy na nartach i snowboardzie, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardowego, 2 punkty medyczne oraz liczne bary i restauracje. Stoki są naśnieżane przez 296 armatek mogących zapewnić odpowiednie warunki na 28 km tras narciarskich. Poza czasem spędzonym na narciarskim szaleństwie, w regionie dostępne są również, m.in. psie zaprzęgi, chodzenie w rakietach śnieżnych, snowmobile dla dorosłych i dla dzieci, rowery śnieżne, sanki, stok do slalomu, transferowe loty helikopterem, ice karting. Miejscowości skąd jest łatwy dostęp zarówno do stoków jak i rozrywek apres ski to La Massana i spokojniejsze Arinsal.

La Massana - Jedna z 7 parafii w Andorze położona na północ od stolicy w dolinie Riu d’Arinsal. Znajduje się tutaj najwyżej położony punkt w Andorze, Pic Alt de la Coma Pedrosa, o wysokości 2946 m n.p.m. Do ośrodka narciarskiego Pal - Arinsal łatwo dostać się kolejką gondolową (stacja w miasteczku) Jest to bardzo przyjemne miejsce położone w bezpośredniej bliskości stolicy Andorra La Vella (11 km) z szerokim wyborem barów i restauracji.

Arinsal - niewielka miejscowość, położona 6 km od La Massana (17 km od stolicy Andora La Vella). W pobliżu znajduje się szczyt Pic del Port Vell oraz stacja kolejki gondolowej na Pal-Arinsal.Większy wybór rozrywek apres-ski w pobliskiej La Massana.

SKI INFO Pal - Arinsal:

Tereny narciarskie: 1550-2560 m n.p.m.

Długość tras: 63 km

Trasy łatwe: 20 km

Trasy średnie: 16 km

Trasy trudne: 5 km

Snowpark: 1

Wyciągi: 30 wyciągów (o łącznej przepustowości: 38 480 os/h)

Karnet: W chwili pisania katalogu nie zostały opublikowane ceny karnetów na zimę 2023/2024. W sezonie 2022/2023 obowiązywały następujące ceny karnetu 6-dniowego: ok. 280 EUR/os. (osoba dorosła), ok. 230 EUR (dziecko 6-11 lat). Dzieci poniżej 6 roku życia oraz seniorzy powyżej 75 roku życia, mogą korzystać z bezpłatnych skipasów po okazaniu dokumentu tożsamości. Do karnetu nie jest potrzebne zdjęcie. Przy zakupie karnetu należy okazać się ważnym dowodem osobistym lub paszportem.

Delfos Hotel (ex. Tulip Inn Delfos)

5.3/6 (4 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Delfos Hotel (ex. Tulip Inn Delfos)
Galeria (6)
Delfos Hotel (ex. Tulip Inn Delfos)
Delfos Hotel (ex. Tulip Inn Delfos)
Delfos Hotel (ex. Tulip Inn Delfos)
Delfos Hotel (ex. Tulip Inn Delfos)

Atuty oferty

Hotel oferuje swoim gościom wysoki standard usług. Szczególnie polecany miłośnikom białego szaleństwa oraz parom i rodzinom z dziećmi.

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Barcelony (ze sprzętem narciarskim), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelu (7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie zgodnie z ofertą, opiekę polskiego rezydenta, transfery lotnisko – hotel – lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji podstawowej: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: karnetu narciarskiego w: Grandvalira (ceny na sezon 2023/2024 - dorośli ok. 360 Eur/6 dni/os.; juniorzy 12-17 lat - ok. 300 EUR/6 dni/os. ; dzieci 6-11 lat - ok. 230 Eur/6 dni/os.) i w Valnord - Pal-Arinsal (ceny na sezon 2022/2023  - dorośli ok. 280 Eur/6 dni/os.; dzieci 6-15 lat - ok. 230 Eur/6 dni/os.), taksy turystycznej płatnej bezpośrednio w recepcji hotelu ok. 1,5-2,5 EUR/os/dzień, ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT, napojów do kolacji, dodatkowych posiłków nie wymienionych w opisie hotelu, wydatków osobistych. Rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia TU Europa PAKIET SPORT dotyczącego ryzyk związanych z rekreacyjnym uprawianiem m.in. narciarstwa i snowboardu. Więcej informacji w sekcji Przeczytaj Koniecznie oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia TU Europa dla Klientów Rainbow.

 

Położenie

Nowoczesny hotel zlokalizowany jest w sercu Escaldes- rozrywkowej części Andory. Zaledwie 500 metrów od słynnego parku wodnego Caldea– jednego z największych górskich spa w Europie z charakterystyczną szklaną piramidą, która jest najwyższą budowlą w mieście widoczną z kilku kilometrów. W sezonie zimowym do stacji narciarskiej w Vallnord i Grandvalira dowozi gości bezpłatny bus hotelowy po wcześniejszej rezerwacji w recepcji (dojazd trwa kilkanaście minut; ilośc miejsc ograniczona). Do najbliższego lotniska Barcelona-El Prat ok. 190km (transfer trwa ok. 3,5 h).

Mapa

Do dyspozycji gości

W hotelu znajduje się całodobowa recepcja. Hotel posiada dwie restauracje: Tapad'era i Memfis oraz bar (czynny 20:00 - 24:00) i pub (otwarty w godzinach 16:00 - 24:00). Ponadto winda, strefa dla dzieci, pokój gier, przechowalnia sprzętu narciarskiego (wymagany depozyt, 12Euro).

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Obsługa hotelowa
3.5
Obsługa hotelu
5.7
Pokój
4.9
Położenie i okolica
5.8
Położenie wzgl. stoków i wyciągów
5.3
Rezydent
3.4
Sport i rozrywka
4.0
Teren narciarski w okolicy
6.0
Wyposażenie strefy wellness
5.0
Wyżywienie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Oleksandr 28.02.2024
Termin pobytu: luty 2024

Chciałbym tam wrócić jeszcze raz.

Wycieczka do Andory była na narty. Byłem w Andorze już wcześniej i ostatni raz byłem bardzo blisko (hotel Fenix-Tulip, natomiast Fenix i Delfos to ta sama grupa lub sojusz z tym samym właścicielem). Bardziej podobał mi się „Delfos” niż „Fenix”. Rozmiary pokoi i wyposażenie są w przybliżeniu takie same, ale... w Delfos zameldowanie odbyło się bardzo późno (około północy), a administracja hotelu zostawiła kolację w pokoju, co było bardzo miłe. Ani Fenix, ani Delfos nie posiadają wyznaczonego pomieszczenia do przechowywania sprzętu narciarskiego. W Fenix była szafa ze śmieciami i dziewczyna z recepcji dała nam klucz, abyśmy mogli tam zostawić sprzęt. Pokój nie był ogrzewany, zostawiliśmy tam tylko narty i deski, a buty zabraliśmy do pokoju. Delfos nawet takiej szafy nie miał, ale w recepcji powiedzieli, że sprzęt mogą zostawić w swojej recepcji. Postanowiłem zabrać sprzęt do pokoju, aby osoby pracujące w recepcji nie potknęły się o niego. I tak, w obu przypadkach wycieczka była dla 3 osób dorosłych. W hotelu Fenix zamontowali nam w pokoju dostawkę, a w hotelu Delfos dali nam 2 identyczne pokoje dwuosobowe. Chociaż rezerwacja oznaczała standardowy 2-osobowy z dostawką. Śniadanie w hotelu Fenix było w ich restauracji i był wybór: albo „kontynentalne”, albo „tradycyjne”, kelner przyniósł zamówienie a la carte. Tak, porcje były wystarczająco duże i nie wyszliśmy głodni. W hotelu Delfos śniadania i kolacje serwowane są w formie bufetu. Wybór dań jest więcej niż wystarczający. Tyle, że za obiad trzeba było płacić osobno za napoje, ale ceny były rozsądne, 3 kieliszki wina kosztowały 12 – 13,5 euro, w zależności od marki wina. Zatrzymując się w hotelu. Pokój jest sprzątany codziennie i ma dość wysoką jakość. Cała pościel jest czysta i dobrej jakości. Ręczniki zmieniane są codziennie, pościel zmieniana jest co 3 dni. Tak, hotel nie jest nowy, ale warunki są w miarę komfortowe i w porównaniu z hotelami włoskimi (w tej samej kategorii cenowej) hotel Delfos jest znacznie lepszy niż jakikolwiek podobny włoski hotel. Jeszcze chwila. Podczas dokonywania rezerwacji była mowa o darmowym transferze do Funicam (gondola), jednak podano, że transfer był z hotelu Fenix. Pierwszego dnia wraz z rodziną wyjechaliśmy właśnie z hotelu Fenix, ale potem dowiedziałem się, że autobus kursuje z hotelu Delfos dokładnie w ten sam sposób i nie trzeba nigdzie jechać. A także, jeśli ponownie wrócę do Andory na narty (na co bardzo liczę), to jeśli zaoferują mi opcje zakwaterowania, wśród których będzie „Delfos”, to wybiorę tę opcję.

5.0/6

Anna Zofia, KRAKÓW 16.03.2022

Przyzwoity hotel w centrum miasta

Całkiem przyzwoity hotel, bez luksusów, ale przyjemny, czysty, pokoje przestronne, codziennie sprzątane. Bardzo fajnie położony, przy głównej ulicy stolicy, można się przejść po centrum po powrocie z nart. Hotel organizuje transport ski bussem do grandvaliry, dostępne są trzy godzinny poranne i trzy popołudniowe. Podczas mojego pobytu nie było problemu z miejscami w busiku. W hotelu można także kupić karnet. Dużym atutem hotelu są kolacje, pyszne, bardzo urozmaicone. Śniadania w tym względzie troszkę od nich odbiegają, ale raczej każdy znajdzie coś dla siebie. W hotelu nie ma strefy SPA, ale za opłatą w wysokości 7 euro można korzystać z basenu i sauny w siostrzanym hotelu Felix. Obsługa jest bardzo miła, spełnia wszystkie prośby, gdy poprosiłam o czajnik i szklanki do pokoju, dostałam je po kilku minutach. Z uwagi na wczesny wyjazd z hotelu w dniu powrotu otrzymałam także śniadanie na wynos. Ogólnie pobyt bardzo udany i mogę z czystym sumieniem polecić hotel.
Pokaż więcej opinii (2)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem