wypoczynek

Wczasy w Buenos Aires - co musisz wiedzieć?

  • O Buenos Aires
  • Opinie
  • Pogoda

Buenos Aires

Wakacje w rytmie tanga – słoneczne Buenos Aires

Stolica Argentyny, „Boskie Buenos”, o którym niegdyś śpiewała Kora, to przede wszystkim miasto tanga. Tak jak Portugalia i Lizbona kojarzona jest przede wszystkim z fado, tak Argentyna, a przede wszystkim Buenos Aires to światowa stolica tanga. Tańczą starzy, młodzi, wieczorami, jak i za dnia. Głównie na przepięknym Plaza Dorrego. Wakacje w Buenos Aires to najlepsza okazja, aby dołączyć do nich i odkryć płynącą w sobie gorącą krew. Buenos Aires to także miasto papieża Franciszka. Kard. Jorge Bergoglio pełnił posługę w Catedral Metropolitana (Katedrze Metropolitarnej) od 1998 do 2013 roku, będąc arcybiskupem Buenos Aires i prymasem Argentyny. Co jeszcze warto wiedzieć, zanim wybierze się na wczasy do Buenos Aires?

Boca Juniors czy River Plate? – wczasy w Buenos Aires
Wakacje w Buenos Aires to także okazja, aby przeżyć niesamowite piłkarskie emocje. To wręcz niewiarygodne, że w samym Buenos Aires działa aż 115 klubów piłkarskich. Ponad połowa występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej pochodzi właśnie z Buenos Aires. Tutejsze derby między Bocą Juniors, a River Plate to jedne z najbardziej emocjonujących zawodów piłkarskich na świecie. I nie chodzi tylko o wydarzenia na boisku. W Argentynie jest to prawdziwe święto dla każdego, kto choć trochę interesuje się sportem, a wszystkiemu towarzyszy prawdziwie widowiskowa oprawa.

Argentyna na talerzu – wakacje w Buenos Aires
Argentyna znana jest również na całym świecie ze swojej wybornej kuchni. Wczasy w Buenos Aires mogą być prawdziwą ucztą kulinarną dla każdego, kto lubi potrawy mięsne. Tutejsze steki są niemal legendarne. Warto też jednak skosztować morcilli (miejscowej kaszanki) czy też chinchulines (odpowiednika flaczków). Jest też milanesa, czyli danie podobne do naszego kotleta schabowego, przygotowywane na dziesiątki różnych sposobów (z ćwiartką cytryny do skropienia, z mozzarellą, z sosem pomidorowym czy szynką). Oprócz tego Argentyna znana jest również na całym świecie z empanadas – czyli pysznych pierożków z mięsnym nadzieniem.

Opinie o Buenos Aires

Buenos Aires
4.5 /6

Tango w Buenos

Piękne miasto w argentyńskim tangiem w tle. Warto spędzić tam pare dni i najeść się pysznych steków.
Dodał(a):
Grażyna, Pręgowo Górne, 10.02.2020
5.0 /6

Buenos Aires- Paryż Ameryki Południowej

Miasto robi nadspodziewanie europejskie wrażenie ze względu na rozplanowanie i architekturę. Bezpieczne, przyjazne, z dobrym jedzeniem (steki!) i swobodną atmosferą.

Dodał(a):
Przemysław, 17.04.2018
4.8/6 Ocena ogólna Buenos Aires

Pogoda w Buenos Aires

Pogoda w Buenos Aires jest charakterystyczna dla klimatu umiarkowanie ciepłego. Najchłodniejszymi miesiącami są tutaj czerwiec, lipiec i sierpień, gdy temperatura waha się pomiędzy 15, a 17°C. Kalendarzowa zima jest natomiast doskonałym czasem na zwiedzanie stolicy Argentyny. Pogoda w Buenos Aires jest znacznie lepsza i słupek rtęci sięga nawet do 30°C. W Buenos Aires występują także stosunkowo częste opady deszczu, a najbardziej wilgotnym miesiącem jest sierpień. Deszcze te jednak są krótkotrwałe.