Wczasy na Ziemi Ognistej - co musisz wiedzieć?

  • O Ziemi Ognistej
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Ziemi Ognistej

Ziemia Ognista

Stolica:
Argentyna
Waluta:
ARS
Powierzchnia:
73 700 km2
Liczba ludności:
70 000

Ziemia Ognista to jedno z tych miejsc na ziemi, które zapierają dech w piersiach, imponując naturalnym pięknem. To wyspa oddzielona od Argentyny i Chile słynną Cieśniną Magellana – miejsce, gdzie spotkasz foki, uchatki patagońskie, kormorany z czarną szyją i wiele innych niezwykłych gatunków zwierząt. Urzeka również flora oraz niezwykły, dziewiczy klimat. W końcu Ziemia Ognista po dziś dzień zamieszkała jest przez lokalne plemiona. Wycieczka objazdowa, której celem będzie Ziemia Ognista, choćby na last minute, będzie szansą na odkrycie zupełnie innego oblicza Ameryki Południowej. Jezioro Fagnano, niezwykłe skalne wyspy i niesamowita kuchnia oraz atmosfera w Rio Grande. Ziemię Ognistą musisz zobaczyć – zarezerwuj wycieczkę, która pozwoli Ci tam dotrzeć już dziś!

Pogoda w Ziemi Ognistej

Ziemia Ognista to najbardziej wysunięta na południe część Ameryki Południowej, dlatego pogoda na tym obszarze jest charakterystyczna dla klimatu umiarkowanego chłodnego, morskiego i subpolarnego. Średnia roczna temperatura wynosi tutaj niewiele ponad 5°C, a w najchłodniejszych miesiącach spada znacznie poniżej 0°C, dlatego też na Ziemi Ognistej występują niewielkie lodowce.
Najcieplejszym miesiącem jest styczeń, gdy temperatura na Ziemi Ognistej sięga ok. 11°C. W lipcu słupek rtęci wskazuje zwykle od 2°C do -2°C.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon