Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Ziemia Ognista
Ziemia Ognista

Argentyna

Region: Ziemia Ognista

Waluta: ARS

Powierzchnia: 73 700 km2

Liczba ludności: ‍70 000

Wczasy w Ziemi Ognistej

Wakacje na Krańcu Świata – Ziemia Ognista

Nazywana często „Krańcem Świata”, Ziemia Ognista to jeden z najdzikszych, ale i zarazem najwspanialszych regionów Ameryki Południowej. Administracyjnie należy on do Chile i Argentyny. Na skutek wód, które przedarły się tu 9 tysięcy lat temu, Ziemia Ognista została oddzielona od reszty Patagonii stając się wyspą, którą z dwóch stron opływają różne oceany – Pacyfik i Atlantyk. „Koniec świata. Początek wszystkiego” – taki napis wita wszystkich przybywających do Ushuaia – stolicy regionu. Wakacje w Ziemi Ognistej to wspaniała przygoda – jesteście gotowi wyruszyć w nią z nami?

Wczasy w Ziemi Ognistej – co warto zobaczyć?

Do najważniejszych atrakcji regionu zalicza się z pewnością „Pociąg na koniec świata”. Kursujący wśród oszałamiająco pięknych krajobrazów, jest najbardziej wysuniętą na południe linią kolejową na świecie. Pierwotnie zbudowano ją, aby zaopatrywać więzienie, gdzie zsyłano najgroźniejszych skazańców. Czasy XIX wieku jednak już dawno minęły, a obecnie pociąg przewozi turystów spragnionych nieziemskich widoków. Dzika, nieposkromiona, surowa natura jest na Ziemi Ognistej kolejną z atrakcji. Tutejszy Park Narodowy Ziemi Ognistej i znajdujące się niecałe 2km od Ushuaia jezioro Laguna Esmeralda to idealne miejsca dla fanów trekkingu. Ciekawą propozycją jest również rejs statkiem wycieczkowym na Przylądek Horn. Ten najdalej wysunięty na południe punkt Ameryki Południowej położony jest niecałe 1000 km od wybrzeży Antarktydy. Warto również wybrać się na rejs po zatoce Beagle, aby z pokładu statku podziwiać tutejsze pingwiny.

Wakacje w Ziemi Ognistej – odkryj historię regionu

Terytorium Isla Terra del Fuego, czyli Ziemi Ognistej zamieszkiwane było na długo przed przybyciem Magellana i europejskich żeglarzy. Mieszkający tu Indianie polowali na ssaki morskie, wypływali na morze, zajmowali się rybołówstwem. Poziom rozwoju ich cywilizacji był jednak nieco niższy niż Azteków, Inków czy Majów. Pierwsi kolonizatorzy dotarli tu wraz z portugalskimi żeglarzami. Szybko jednak okazało się, że nie są oni przygotowani na tak srogie zimy panujące tu wówczas. Dlatego też dopiero kolejne wyprawy pozwoliły Europejczykom założyć tu swój przyczółek. Kolonializm niestety odcisnął na Ziemi Ognistej swe piętno – różnego rodzaju choroby zdziesiątkowały żyjące tu tubylcze plemiona. Wczasy w Ziemi Ognistej to najlepsza okazja, aby dowiedzieć się nieco więcej o historii tego tajemniczego zakątka. Pomóc w tym może wizyta w Muzeum końca świata (El Museo del Fin del Mundo), gdzie znajdziecie wystawę poświęconą historii i przyrodzie tego regionu.

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem