5.0/6
Ogólnie wyjazd ciekawy i dobrze zorganizowany. Osobiście za zbyt długi uważam pobyt w Pattaya (2 dni w zupełności wystarczą na zwiedzenie tego cyrku, do plażowania brak warunków). Tu uwaga na hotel "A one royal cruise" w Pattaya. Był to zdecydowanie najgorszy hotel spośród wszystkich, w których kwaterowaliśmy w Tajlandii i w ogóle najgorszy hotel do którego trafiliśmy z żoną w ciągu kilku ostatnich lat. Rozmiary oferowanych tam pokojów są "mikroskopowe" i urągają wszelkim standardom. W dodatku umeblowanie pokojów stanowią wyłącznie łóżka (żadnych półek, szaf itp.). Walizki można umieścić tylko bezpośrednio na podłodze, co z kolei sprawia, iż trudno następnie postawić gdziekolwiek stopę, a i z otwarciem drzwi mogą być problemy. Dowcip krążący wśród uczestników: "Chcesz podwoić powierzchnię pokoju - wystaw walizki na korytarz." Do tego fatalne rozplanowanie węzła sanitarnego. Umywalka umieszczona na jednej ze ścian w części "sypialnej" (dodatkowo ogranicza przestrzeń), pseudonowoczesny prysznic ze źle sprofilowaną podłogą w części "sanitarnej". W rezultacie, po wzięciu prysznica cała kabina sanitarna i duża część tzw. "sypialni" stoi w wodzie. Atrakcje te uzupełniają kiepskie śniadania oraz niemiła i raczej leniwa obsługa (to ostatnie to wyjątek na całej trasie). Po bliższym przyjrzeniu się sytuacji okazuje się, iż hotel oferuje kilka standardów zakwaterowania i wyżywienia (klienci Rainbow korzystają z wersji najtańszej, co tłumaczy wiele spraw). Hotel powinien zostać natychmiast usunięty z oferty pobytu w Pattaya, albo też powinna być możliwość opcjonalnego wyboru wersji o lepszym standardzie. Dodam, iż inne hotele oferowane przez biuro Rainbow w Pattaya też miały wady (złe położenie, kiepski standard). Jedyny porządny hotel oferowany w tej miejscowości wiązał się z dopłatą rzędu 1,5 -2 tys. zł od osoby (za 4 dni pobytu), co stanowi ok 30-40 % kosztów całej imprezy. Wybór powinien być bardziej zróżnicowany.
Zet - 06.01.2015
11/13 uznało opinię za pomocną
5.0/6
Bardzo ciekawa i wspaniale zorganizowana wycieczka. Pomimo intensywnego programu wycieczki był czas na odpoczynek w bardzo czystych i chłodnych hotelach. Wspanieale smaki Tajlandii towarzyszyły nam od rana do wiczora. Pani Patrycja (przewodnik) znakomicie doradzała na co zwracac uwagę w poszczególnych miejscach pobytu a podczast przejazdu zachwycajaco popwiadała o historii i teraźniejszości tego fascynujacego kraju. Bardzo polecam tę wycieczkę ale też należy zwrocić uwagę na porę roku..... koniec kwietnia to szalone upały, a wiec koinecznie dla miłośnikow goraca! W czasie naszej wycieczki odbywała się koronacja króla Ramy X co na pewno dodało atrakcyjności.
Wioletta, Boulder, CO - 11.05.2019
29/32 uznało opinię za pomocną
5.0/6
Baśniowa Tajlandia - to mówi samo za siebie. Faktycznie było jak w bajce, ten kraj mnie zafascynował. Piękne widoki, zabytki i przede wszystkim cudowni, życzliwi, uczciwi, mili LUDZIE. Kultura tego kraju jest wspaniała - są uśmiechnięci, grzeczni i pomocni, życzyłabym sobie widywać tylko takie osoby w swoim otoczeniu.
BEATA, LUBLIN - 21.12.2019
5/5 uznało opinię za pomocną
5.0/6
wiele ciekawych miejsc, dużo informacji o kraju, jego mieszkańcach i ich życiu udzielonych przez pilota Bartka, bardzo dobrze organizacyjnie zorganizowany program
Karina, Warszawa - 25.01.2025 | Termin pobytu: styczeń 2025
2/2 uznało opinię za pomocną