wypoczynek

Wczasy w Belgii - co musisz wiedzieć?

  • O Belgii
  • Opinie
  • Pogoda
Flaga Belgii

Belgia

Stolica:
Bruksela
Waluta:
EUR
Powierzchnia:
30 528 km2
Liczba ludności:
11 303 528

Wakacje w Belgii dla miłośników historycznych miast

Niezapomniane wczasy – Belgia i czar brukselskich uliczek

Belgia kojarzy się przede wszystkim ze  stolicą, jaką jest Bruksela. Jest to miejsce, które po prostu musisz zobaczyć – nie tylko ze względu na główną siedzibę Unii Europejskiej, ale przede wszystkim oryginalną i piękną architekturę, a także… wyjątkowy klimat miejsca. Warto udać się na spacer po Grand Place, a także napawać się urokliwymi ulicami i dzielnicami Brukseli (m.in. Ixelles, Schaerbeek i Saint-Gilles). Wiele dzielnic miasta jest na tyle dobrze zachowanych, że zatrzymały w sobie klimat miasta z przełomu XIX/XX wieku! To miejsce, które będzie idealnym przystankiem na owiane historyczną nutą wakacje. Belgia to starodawne dekoracje, wysoka zabudowa wąskich i krętych uliczek przypominających labirynt oraz genialne sklepy dla… miłośników zakupów!

Belgia – wczasy w średniowiecznym klimacie

Obowiązkowym punktem „zaczepienia” w Belgii jest także Brugia – to średniowieczne miasto, które pobudza wszystkie zmysły! Koniecznie wybierz się na wycieczkę łódką – z poziomu rzeki Brugia wygląda bowiem najbardziej urokliwie. Kanały, malownicza architektura i zielone parki przyciągają turystów z całego świata na błogie wakacje. Belgia wyróżnia się także innym średniowiecznym miasteczkiem, jak Gandawa – starodawna zabudowa oraz układ miasta z widokiem trzech gotyckich wież przeniosą Cię do… średniowiecznych czasów. Jeżeli jesteś fanem spędzania wolnego czasu w mieście, to Belgia będzie doskonałym wyborem! Miłośnicy sztuki będą mogli odwiedzić liczne muzea malarstwa (jak Muzeum Groeningen), w których klasa dzieł nie ustępuje paryskiemu Luwrowi! Przekonasz się, że przeżycia będą jednak zdecydowanie… większe – a to ze względu na kameralność miejsc.

Belgia – wakacje na zachodzie Europy

W Belgii kwitnie kultura wysoka – znajdziesz tu bowiem liczne imprezy, wystawy oraz koncerty najwyższej klasy. Klimatycznym i wartym zobaczenia miejscem są etniczne targi spożywcze, organizowane w Brukseli. Warto również pokręcić się po sklepach antykwarystycznych, których w Belgii jest „na pęczki”. Możesz w nich poszperać, żeby znaleźć ciekawą pamiątkę z wyjazdu! Główna siedziba UE to jednak nie tylko historyczne wczasy. Belgia wyróżnia się również znakomitym… jedzeniem. Przycupnij koniecznie w jednej z restauracji, aby zasmakować małż z frytkami – to prawdziwy belgijski rarytas! Koniecznie wybierz się do Belgii, jeżeli jesteś miłośnikiem historycznych miast i architektury, smakoszem dobrej kuchni bądź fanem mieszczańskich klimatów. Na pewno wrócisz oczarowany niesamowitą kulturą Belgii i prędko zapragniesz… powrotu!

Opinie o Belgii

Belgii
6.0 /6

Fascynująca z ogromną ilością zabytków

Średniowieczna Brugia, zwanej "flamandzką Wenecją" jest perełką wśród belgijskich miast. Potrafi zauroczyć o każdej porze roku, dzięki niezliczonej ilości kanałów, mostków, kładek, malowniczych uliczek otoczonych starą zabudową, z kwiatami w oknach i światłami odbijającymi się w wodzie. Monumentalna i kosmopolityczna Bruksela ze swoimi "szklanymi domami" dzielnicy europejskiej, w której siedzibę ma większość instytucji unijnych oraz zabytki i budowle godne stolicy, przepych XVII-wiecznego miasta kupieckiego, piękne secesyjne kamienice, pobłyskujące złotymi dekoracjami, jeden z najbardziej urokliwych rynków w Europie czy wyjątkowy architektonicznie, urokliwy i wyjątkowy Pasaż św. Huberta, najstarsza galeria w mieście, wpisana na listę UNESCO. Miasto siusiającego chłopca i sikającej dziewczynki.
Dodał(a):
Aldona, Wrocław, 08.07.2021
5.5 /6

Stolica Europy

Piękna klimatyczna Starówka z zapachem czekolady i pysznych gofrów. Wyniosła i nowoczesna siedziba parlamentu europejskiego ze śladami polskości
Dodał(a):
Zofia, Mława, 11.08.2021
5.0 /6

Belgia

Królestwo czekolady (a raczej czekoladowych pralin). Możliwość odwiedzenia i siusiającego chłopca i siusiającej dziewczynki.
Dodał(a):
MAGDALENA, KATOWICE, 05.10.2019
5.5 /6

Bruksela

Ciekawe zwiedzane obiekty zarówno wspólczesne związane z UE jak i historyczne. Cudowny rynek, fascynujące Stare Miasto
Dodał(a):
Tomasz Trautman, 26.08.2019
6.0 /6

Bruksela

Wspaniałe, zielone, przyjazne, bezpieczne, zaskakujące miasto, z licznymi śladami Polskości. A czekoladki pyszne ;)
Dodał(a):
Bogusia, 20.08.2019
5.0 /6

Europejskie Stolice

Mały ale piękny i interesujący kraj, siedziba unii europejskiej słynące z bardzo dobrej czekolady.
Dodał(a):
ANTONI, GARWOLIN, 19.08.2019
6.0 /6

belgia

bardzo ładne miasta i cudowna atmosfera, smaczne jedzenie i piękne widoki, zapierające dech w piersiach.
Dodał(a):
Marzena, Ż., 31.07.2019
6.0 /6

Piękny kraj i bardzo urokliwe miasta.

Belgia to kraj wart uwagi, polecam wybrać się koniecznie do Brugii - niesamowice klimatyczne miejsce. Brukselę warto zobaczyć tak jak u nas Warszawę bo to stolica ale to Brugia tak jak Kraków robią największe wrażenie i zapadają w pamięci,

Dodał(a):
Joanna, Kraków, 23.05.2019
6.0 /6

Kraje Beneluksu

Kraje beneluksu tylko pozornie stanowią jedną całośc . Każdy z nich wyróżnia się jednak włąściwymi dla siebie cechami. Warto się o tym przekonać odwiedzając je.

Dodał(a):
ROMAN, Olesno, 15.10.2018
5.5 /6

Mały, wielki kraj

Piękny kraj na wyciągnięcie ręki, niesłusznie niedoceniany i pomijany w planach wakacyjnych

Dodał(a):
Ela, 24.08.2018
5.0 /6

Belgia

Belgia także jest ciekawym krajem, pozytywnie się zaskoczyłem.

Dodał(a):
Szymon, Poznań, 17.08.2018
5.0 /6

Wspaniała Brugia i trochę mniej zachwycająca Bruksela

pan pokazał nam najpiękniejsze zakątki w Brugii, ale niestety pani mogła w ciekawszy sposób opowiedzieć nam o stolicy Belgii 

Dodał(a):
Ania, 15.08.2018
4.0 /6

Nielubiani Polacy?

Ten niewielki kawałek Belgii, jaki mieliśmy okazję obejrzeć, podobał mi się, natomiast ludzie z obsługi sprawiali wrażenie niemiłych. W Walibi duża część obsługi nie mówiła po angielsku, odnieśliśmy wrażenie, że jako Polacy jestemy trochę jakby klientem drugiej kategorii.

Dodał(a):
Anna, WARSZAWA, 29.05.2018
5.5 /6

bardzo dobrze

ciekawe miejsca , piękne zabytki, czyste hotele

Dodał(a):
Irena, Chorzów, 29.05.2018
6.0 /6

Wspaniala Belgia

Kraj,ktory warto odwiedzic...wiele zabytkow pyszzne slodycze i piwa,ogolnie jedzenie doskonale

Dodał(a):
Renata, 27.04.2018
5.6/6 Ocena ogólna Belgii

Pogoda w Belgii

Belgia leży w obszarze umiarkowanego klimatu morskiego, w którym występują łagodne zimy, a latem jest dość chłodno. W Belgii często panuje deszczowa pogoda – największe opady na północy występują w październiku, a na południu pomiędzy lipcem i sierpniem. Najcieplejszym rejonem Belgii jest północne wybrzeże, gdzie temperatury latem wynoszą średnio 18°C. Na południu kraju temperatury zimą sięgają zwykle powyżej zera, ale często występują duże opady śniegu, którego pokrywa może wynosić nawet do 70 cm.