Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot na lotnisko w Eindhoven (Holandia). Po przylocie wszystkich uczestników transfer do hotelu w okolicach Amsterdamu. W przypadku wczesnego przylotu możliwy przejazd do centrum  Eindhoven w oczekiwaniu na pozostałe przyloty. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd komunikacją miejską do centrum Amsterdamu - znanego jako najbardziej liberalne miasto na świecie. Spacer romantycznymi uliczkami przy kanałach do dzielnicy muzealnej i zwiedzanie Rijksmuseum - Muzeum Narodowego ze wspaniałą kolekcją dzieł mistrzów niderlandzkich m. in. Rembrandta, Vermeera, Halsa (zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym, zwiedzanie dotyczy jedynie stałej ekspozycji. Nie zwiedzamy wystaw czasowych.). Następnie zwiedzanie szlifierni diamentów (możliwość zakupu!) Proponujemy romantyczny rejs po kanałach amsterdamskich, podczas którego możemy podziwiać wspaniałą XVII - wieczną architekturę domów kupieckich. Dla chętnych wspólna kolacja/ obiad (dodatkowo płatna u pilota). Wizyta na Placu Dam z Kościołem Nowym, Pałacem Królewskim oraz Pomnikiem Narodowym. Czas na spacer po najstarszej części miasta z tętniącymi życiem barwnymi ulicami i atmosferą czasów „dzieci kwiatów”: m.in. Dzielnica Czerwonych Latarni, Nowy Rynek (ze względu na zakaz oprowadzania grup tylko możliwość spaceru indywidualnego). Powrót do hotelu, nocleg (program tego dnia realizowany komunikacją miejską).

Dzień 3

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na farmę serowarską (możliwość zakupu serów i chodaków holenderskich). Następnie fakultatywna wycieczka do ogrodów kwiatowych Keukenhof (w terminach od połowy marca do 12 – tego maja - dodatkowo płatna ok. 32 Euro), a w pozostałych terminach odwiedzimy największą giełdę kwiatową świata w Aalsmeer. Wizyta w Delft, rodzinnym mieście malarza Vermeera, spacer na Główny Rynek z Ratuszem i Nieuwe Kerk, gdzie będzie możliwość wstąpienia do jednego ze sklepów ze wspaniałą królewską porcelaną. Przejazd do Hagi – stolicy politycznej Holandii, gdzie podczas krótkiego spaceru zobaczymy Stary Ratusz, kościół Grote Kerk i reprezentacyjną siedzibę Parlamentu holenderskiego. Zwiedzanie Królewskiej Galerii Malarstwa Mauritshuis (indywidualnie) , gdzie można podziwiać m.in. obraz Vermeera „Dziewczyna z perłą”. Podjedziemy również pod siedzibą Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Dzień zakończymy w Scheveningen, nad Morzem Północnym, gdzie dla chętnych proponujemy wspólną kolację w restauracji (dodatkowo płatna u pilota) i czas wolny przy promenadzie nadmorskiej. Nocleg w okolicach Amsterdamu/Hagi/ Rotterdamu (Trasa ok. 100 km).

Dzień 4

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Następnie przejazd do Rotterdamu, gdzie znajduje się największy port przeładunkowy świata. Jest to najnowocześniejsze holenderskie miasto, w którym podczas spaceru zobaczymy przykłady awangardowej architektury (np. Market Hall) i nieliczne pozostałości starej zabudowy, które ocalały ze zniszczeń wojennych (np. Ratusz i katedra). Wizyta na zachodnim wybrzeżu Morza Północnego, gdzie znajduje się słynna tama, która jest największą ruchomą konstrukcją na Ziemi. Każde z jej dwóch ramion ma wymiary wieży Eiffla. Tama Maeslantkering stanowi jedno ogniwo ogromnego systemu przeciwpowodziowego, który chroni Holandię przed zalaniem Wizyta w skansenie wiatraków Kinderdijk, wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Popłyniemy w półgodzinny rejs wzdłuż linii wiatraków i zwiedzimy wnętrze jednego z nich. Przejazd do centrum Antwerpii, krótki spacer po starym mieście ze wspaniałymi domami cechowymi i najwyższą w Belgii gotycką katedrą.. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), nocleg w okolicach Antwerpii/Brugii (Trasa ok. 160 km).

Dzień 5

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do dwóch uroczych średniowiecznych miast Gandawy i Brugii. W Brugii udamy się w niezwykłą podróż do średniowiecznej przeszłości. Spacer po urokliwej, pięknie zachowanej starówce (rynek Grote Markt, kościół Notre Dame, bazylika Świętej Krwi, domy kupieckie) i rejs stateczkiem po urokliwych brugijskich kanałach. Nastepnie przejedziemy do Gandawy, która jest prawdziwą gratką dla wielbicieli zabytków średniowiecza i renesansu. Proponujemy spacer po starym mieście ze wspaniałą katedrą św. Bawona. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), Nocleg w okolicy Brukseli. (Trasa ok.150 km)

Dzień 6

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Brukseli, zwiedzanie miasta. Panoramiczna wycieczka po Brukseli, podczas której zobaczymy m. in. Atomium (konstrukcję przedstawiającą pierwiastek żelaza powiększony 185 miliardów razy), Pałac Królewski, dzielnicę Unii Europejskiej i Pałac Sprawiedliwości. Następnie spacer po starówce brukselskiej - szczególnej uwadze polecamy Grand Place z pięknym Hotel de Ville (ratuszem miejskim) oraz symbol miasta - fontannę Maneken Pis, czyli siusiający chłopiec. Kolacja (dodatkowo płatna u pilota), . Zakwaterowanie w hotelu w Belgii przy granicy z Luksemburgiem lub w Luksemburgu, nocleg (ok. 250 km).

Dzień 7

Dzień 7

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Luksemburga - finansowego centrum Europy. Spacer po starym mieście (m.in. Plac d´Armes, Pałac Książęcy) oraz wędrówka po murach obronnych cytadeli luksemburskiej i podziwianie majestatycznych krajobrazów. Czas wolny przy głównym placu miasta z kawiarniami i restauracjami. Przejazd do Maastricht, uważanego za najstarsze miasto w Holandii. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy główny rynek Markt i wiele pozostałości dawnych fortyfikacji. Przejazd na nocleg w okolice Maastricht/Eindhoven (ok. 350 km)

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Eindhoven, przelot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- W 2019 roku weszły w życie przepisy, zakazujące wjazdu do centrum Amsterdamu autokarom turystycznym. W związku z tym zwiedzanie miasta będzie odbywało się pieszo lub komunikacją miejską, a autokar pozostanie poza centrum miasta.
- w wielu miejscach jest obrót bezgotówkowy, możliwość płatności jedynie kartą

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele**/*** - położone poza centrum miast lub w miastach satelickich, na trasach pomiędzy zwiedzanymi miejscowościami - (7 rozpoczętych dób hotelowych w okolicy miast: Bruksela - 2, Brugia - 1, Haga/Amsterdam - 2, Amsterdam – 1, Luksemburg - 1).

Pokoje: 2 – os. (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.

Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar, często lobby z TV.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne lub w formie bufetu.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem, na miejscu przejazdy komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsów statkiem, przejazdów komunikacją miejską, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide (kwota ok. 220 EUR płatna pilotowi imprezy); taksy turystycznej ok. 30 EUR (płatna w hotelach na miejscu) posiłków w restauracjach (koszt 1 obiadokolacji ok. 23 EUR ), w terminach od połowy marca do 12 - tego maja wycieczka do Keukenhof – ok. 32 EUR oraz innych wydatków osobistych.

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Beneluks - Kwitnące Niderlandy

5.1/6 (47 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Beneluks - Kwitnące Niderlandy
Last Minute!
Galeria (14)
Beneluks - Kwitnące Niderlandy
Beneluks - Kwitnące Niderlandy
Beneluks - Kwitnące Niderlandy
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

• Maastricht – najstarsze miasto Holandii i symbol Unii Europejskiej • Luksemburg – tam gdzie przeszłość spotyka przyszłość • Brugia, Gandawa – średniowieczna przygoda • Amsterdam – cudowna lekkość bytu i wspaniałe dzieła Rembrandta • rejs po kanałach Amsterdamu • Tama Maeslantkering nad Morzem Północnym • Wiatraki z Kinderdijk • Rotterdam – największy port na świecie • Aalsmeer – największa giełda kwiatowa świata • Haga – polityczne centrum Holandii
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem, na miejscu przejazdy komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie w hotelach j.w. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, program turystyczny jw., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsów statkiem, przejazdów komunikacją miejską, usług przewodników lokalnych, zestawu słuchawkowego Tour Guide (kwota ok. 220 EUR płatna pilotowi imprezy); taksy turystycznej ok. 30 EUR (płatna w hotelach na miejscu) posiłków w restauracjach (koszt 1 obiadokolacji ok. 23 EUR ), w terminach od połowy marca do 12 - tego maja wycieczka do Keukenhof – ok. 32 EUR oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 770
Razem
7 540 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 19h
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.8
Pilot
5.0
Program wycieczki
5.4
Transport
5.5
Wyżywienie
4.5
Zakwaterowanie
4.5
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Jadwiga 21.05.2017
Termin pobytu: kwiecień 2017

Niderlandy w pigułce

Od dobrych kilku lat Niderlandy kojarzą się Polakom niestety głównie z rynkiem pracy… a szkoda, bo oprócz sezonowego zatrudnienia oferują naprawdę wiele ciekawych, a często unikalnych atrakcji, dla których warto tu przyjechać, aby nie tylko zarobić trochę pieniędzy, ale i trochę ich wydać:) Tytuł wycieczki nawiązuje oczywiście do holenderskich tulipanów i kwitnących ogrodów Keukenhof. Gdyby jednak impreza ta miałaby się nazywać inaczej, to chyba najtrafniejszy tytuł, oddający jej sens i klimat musiałby brzmieć „Niderlandy w pigułce”. Bo taki jest właśnie program: w zwarty i skondensowany sposób przedstawia wszystko co w krajach Beneluksu najpiękniejsze, najciekawsze, najbardziej godne uwagi. Oczywiście nawet w przypadku stosunkowo niedużych państw, nie sposób w 8 dni zobaczyć wszystkiego, ale z pewnością największe atuty, jakie mają te trzy kraje są w programie zwiedzania obecne. Na dodatek, choć oczywiście treścią imprezy są przede wszystkim niderlandzkie i flamandzkie miasta, a więc architektura i sztuka, to jednak dla każdego znajdzie się tu coś ciekawego. Dla wielbicieli zabytków- wspaniała architektura Brugii, Gandawy, Antwerpii, Brukseli, dla miłośników malarstwa- unikalne kolekcje Rijksmuseum w Amsterdamie i Mauritshuis w Hadze, dla zwolenników folkloru- pobyt w skansenie wiatraków w Kinderdijk, dla tych, co preferują naturę- bajecznie kolorowe pola tulipanów i 3 godzinna barwna uczta dla oka w ogrodach Keukenhof. Wreszcie dla zafascynowanych słynnymi postaciami- zwiedzanie muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Amsterdamie. Program jest bardzo dobrze przemyślany i realizowany bardzo sprawnie, wręcz wzorowo. Nie ma przestojów, na nic się nie czeka, a czas przeznaczony na poszczególne obiekty czy miejsca jest optymalnie dobrany. Ogromnym plusem jest to, iż niemal wszędzie po „oficjalnej” części zwiedzania jest jeszcze czas wolny na samodzielną penetrację zabytkowych miast. A że ich centra są dość zwarte, nie ma mowy o zgubieniu się czy trudnościach w odnalezieniu drogi. Odcinki pokonywane autokarem na trasie są dosyć krótkie (1-1,5 godziny) więc podróż nie jest męcząca. Tempo zwiedzania także jest akuratne, dostosowane i dla tych co chcą wszystkiego się dowiedzieć, i tych którzy „strzelają” po drodze setki fotek. Kompetentny i dowcipny pilot (pan Kamil) znakomicie przybliża zawiłości historyczne związane z krajami Beneluksu i bardzo sprawnie załatwia wszelkie sprawy organizacyjne. Jest przy tym szalenie miły, uczynny i pomocny, czyli taki, jaki pilot być powinien. Standard hoteli jest taki, jakiego oczekuje uczestnik „objazdówki”, a więc jest czysto, schludnie, cicho, wygodnie. Oczywiście nie są to przybytki z polem golfowym i salonem spa, ale nie o to chodzi na wycieczce objazdowej (nie mówiąc o tym, że po zwiedzaniu nie byłoby już właściwie czasu na korzystanie z jakichś dodatkowych atrakcji). Jedynym mankamentem jest położenie hoteli. Oczywiście w przypadku „budżetowej” imprezy nie ma co liczyć na nocleg w centrum Brukseli czy Amsterdamu. Hotele położone są poza centrami miast, ale przyjeżdża się do nich stosunkowo późno, tak więc cały dzień jest naprawdę efektywnie wykorzystany. Wyjątkiem był hotel w Brugii (Karos Hotel). Usytuowany jest jakieś 15 minut od starówki, maksymalnie 20 minut od rynku. Warto to wykorzystać i „zarwać” kawałek wieczoru, bo miasto jest nocą przepięknie oświetlone. Całkiem miłym zaskoczeniem były śniadania. Spodziewaliśmy się „kontynentalnych” zestawów czyli mini grzaneczki lub croissanta i filiżanki kawy. A tymczasem śniadania są zupełnie „normalne”, nikt niczego nie „racjonuje”, są i bagietki, i wędliny, sery, jogurty, warzywa, owoce, słodkości, a nawet ciepłe potrawy. Obiadokolacje, możliwe są do wykupienia na czas całej imprezy lub na poszczególne dni, nie są może bardzo obfite, ale nie ma powodu do niezadowolenia. W miejscach, gdzie przewidziane są posiłki można też znaleźć coś do przekąszenia we własnym zakresie lub przeznaczyć ten czas na indywidualne zwiedzanie, spacer, odpoczynek itp. Warto z pewnością wybrać terminy kwietniowo- majowe. Dni są co prawda dość chłodne, ale to jedyny moment, kiedy można podziwiać ogrody Keukenhof, dla których wielu przyjeżdża tu specjalnie i to z daleka. Z pewnością największe wrażenie robią zabytkowe miasta Belgii, a zwłaszcza Gandawa i Brugia. Zwiedzanie Rotterdamu ograniczone jest tylko do wjazdu na Euromaszt, z którego rozciąga się imponująca panorama metropolii. Ale nie ma czego żałować, bo miasto jest całkowicie nowe, odbudowane od podstaw po ogromnych zniszczeniach wojennych i nie oferuje żadnych zabytków. Z pewnością duże wrażenie zrobi na każdym Wielki Plac w Brukseli. Miłośników malarstwa zachwycą kolekcje w galeriach Hagi i Amsterdamu. Aż szkoda, że nie ma tam kilku godzin na spokojną kontemplację. Bardzo sympatycznym punktem są także rejsy po kanałach Amsterdamu i Brugii a także rejs łodzią płaskodenną po terenie skansenu wiatraków. Wizyta w muzeum Madame Tussauds jest opcjonalna. Naszym zdaniem warto, choćby dla przyjemności zrobienia sobie okazjonalnej fotki z woskowym prezydentem Obamą czy takimż Leonardo DiCaprio.

6.0/6

Teresa 11.07.2016

Fascynująca wycieczka

Niezwykle interesujący program wycieczki oraz kompetencje pilota, który z pasją i humorem odsłaniał piękno i historię Niderlandów to największe atuty tego wyjazdu.
Pokaż więcej opinii (45)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem