Bergen i Stavanger - ukryte wśród fiordów

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.8 /6 ( 2 opinii )
Nadmorskie Bergen – targ rybny, drewniana zabudowa oraz malownicze góry * Stavanger – średniowieczna katedra Domkirke * rejs po Lysefjord – niezwykłe Preikestolen (tzw. Ambona) * kolejka Flåmsbana * najpiękniejsze norweskie fiordy – Geirangerfjord, Aurlandsfjord oraz Sognefjord * wycieczka na lodowiec * imponująca Droga Trolli

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu do Bergen na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: R.pl/rozklady. Po przylocie transfer i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Bergen – doba hotelowa rozpoczyna się ok. godz 14/15. Następnie  spacer po Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami oraz wstęp do muzeum Hanzy. Po zwiedzaniu wjazd kolejką na wzgórze Fløyen z którego rozpościera się piękna panorama na Bergen i fiordy. Uwaga: W przypadku popołudniowego lub wieczornego  przylotu, zwiedzanie Bergen odbywać się w innym dniu imprezy. Następnie przejazd na nocleg  do hotelu. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 2

Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd trasą widokową w kierunku Stavanger – buzującego życiem oraz kolorami miasta, które niegdyś słynęło z produkcji konserw rybnych, a obecnie jest norweskim centrum handlu ropą naftową. Na trasie dwie przeprawy promowe Halhjem-Sandvikvag oraz Mortavik-Arsvågen. Po dojeździe zwiedzanie Stavanger: urzekająca starówka z białymi drewnianymi domkami z małymi ogródkami pełnymi kwiatów i brukowanymi uliczkami wspinającymi się po pagórkach, zbudowana z szarego kamienia w 1125 r. Katedra Stavanger Domkirke i kosmopolityczne centrum Stavanger. Na koniec odwiedzimy imponujący kompleks muzeum Ropy Naftowej (można tu m.in. zobaczyć zrekonstruowaną platformę wiertniczą oraz uczestniczyć w symulowanej akcji ratowniczej). Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Stavanger. (Trasa ok. 230 km)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele *** (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych); w dużych miastach hotele sieciowe najczęściej sieci Quality lub Rica; na północy Skandynawii (poza dużymi miastami) możliwe zakwaterowanie w małych hotelach rodzinnych.

Pokoje: wygodne, 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc, często z TV.

Do dyspozycji gości: w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).

Kategoria lokalna: ***/****
Promy: lokalne - bez kabin i bez wyżywienia.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach jw. (7 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), program turystyczny jw., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników lokalnych, opłat rezerwacyjnych, napiwków – orientacyjny koszt uczestnictwa w programie zwiedzania ok. 1050 NOK i 130 EUR (płatne obligatoryjnie na miejscu pilotowi). Fakultatywnie: wjazd na Stegastein ok. 150 NOK; wjazd na Dalsnibbę 110 NOK. Cena nie zawiera również dodatkowych posiłków i innych wydatków osobistych.

Możliwość dokupienia 7 obiadokolacji w hotelach (wg dopłaty w cenniku).
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.8/6. Sprawdź opinie: http://r.pl/bergen-i-stavanger-ukryte-wsrod-fiordow/zakwaterowanie-fba
 
 
 
5.8 Ocena ogólna tej wycieczki
6.0
Program wycieczki
5.5
Pilot
6.0
Transport
5.5
Zakwaterowanie
5.5
Wyżywienie
5.0
Intensywność programu
Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.