Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż z Agadiru do Marakeszu i nocna wizyta na placu Jamaa el Fna

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na r.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa. Przejazd z Agadiru do Marakeszu – zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Dla chętnych wieczorny wyjazd na plac Jamaa el Fna. Wyjątkowość tego miejsca związana jest z tradycjami kupieckimi, sięgającymi wielu wieków. Po zachodzie słońca na placu pojawiają się magicy, przepowiadacze przyszłości, sprzedawcy amuletów, a także obwoźne stragany ze specjałami lokalnej kuchni. Wizyta na placu uzależniona jest od godzin przylotu i przyjazdu do Marakeszu. (Trasa ok. 240 km). W wyjątkowych sytuacjach możliwy jest pierwszy nocleg w Agadirze.

Dzień 2

Marakesz i Casablanca: kultura i historia Maroka

Po śniadaniu zwiedzanie Marakeszu – ogrody, meczet i minaret Kutubija z XII wieku (z zewnątrz), szkoła koraniczna Ben Youssef’a, przedstawiająca bogactwo zdobień w stylu hispano-mauretańskim, grobowce Saadytów. Spacer po medinie, wizyta w zielarni berberyjskiej. Następnie przejazd do Casablanki i wizyta na placu Mohameda V. Kolacja i nocleg w Casablance. (Trasa ok. 240 km)

Dzień 3
Dzień 3

Marokański kalejdoskop: Casablanca, Larache i Asilah

Po śniadaniu zwiedzanie Meczetu Hassana II. Przejazd do Larache, gdzie zwiedzimy pięknie położoną medinę z widokiem na port. Spacer przy Forcie Al Kabibat, wizyta w hiszpańskiej części miasta ze wspaniałą architekturą kolonialną - kościół Nuestra Signora del Pilar (z zewnątrz), a także plac hiszpański. Następnie przejazd  do Asilah – miasta, które co roku zmienia swój wygląd. Międzynarodowy Festiwal Kultury każdorazowo gromadzi liczną grupę artystów, którzy - przemalowując całe miasto - zmieniają je nie do poznania. Zwiedzanie miasta: medina ozdobiona wyjątkowymi muralami, Brama Al Kasbah, masywne mury obronne wraz z wieżą obronną EL Kamra - wzniesione przez Portugalczyków w XV w. Kolacja i nocleg w Asilah lub Tangerze. (Trasa ok. 300 km w przypadku noclegu w Asilah lub ok. 370 km w przypadku noclegu w Tangerze)

Dzień 4

Tanger i Tetuan: od Medyny do Oceanu Atlantyckiego

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Tangeru. Wędrówka po medinie przez jej główny plac - Grand Socco, przy którym usytuowany jest meczet i kościół anglikański św. Andrzeja. Zwiedzanie muzeum Kasby - dawnego pałacu królewskiego, pełniącego obecnie funkcję muzeum archeologicznego, oraz muzeum marokańskiej sztuki współczesnej. Przejazd do Cap Spartel. To właśnie z tego przylądka można zobaczyć miejsce połączenia Oceanu Atlantyckiego z Morzem Śródziemnym, a przy sprzyjającej pogodzie i widoczności - również kontynent europejski. Następnie przejazd do Tetuanu, dawnej stolicy protektoratu hiszpańskiego w Afryce. Zwiedzanie miasta - główny plac z Konsulatem hiszpańskim i kościołem, spacer pod pałac królewski oraz przejście przez starą część miasta. Kolacja i nocleg w Tetuanie. (Trasa ok. 200 km – z Asillah lub ok. 145 km – z Tangeru)

Dzień 5

Chefchaouen: magia niebieskiego miasta Maroka

Po śniadaniu przejazd do Chefchauan - niebieskiego miasta z urokliwymi uliczkami, pięknie położonego na zboczach gór Rif. Krótki spacer na główny plac miasta i czas na sesje zdjęciowe w malowniczych plenerach. Przejazd na nocleg tranzytowy w okolicach Fezu lub Ifranu. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 6
Dzień 6

Maroko: spacer po medinie feskiej

Z samego rana krótki spacer po medinie feskiej, duchowej i religijnej stolicy Maroka. Najstarsza część miasta - Fes el-Bali (zabytek UNESCO), jest prawdziwym labiryntem ponad 9000 krętych uliczek. Zobaczymy meczet i uniwersytet El Quaraouivine, mauzoleum założyciela miasta Mulaja Idrisa II (zarówno meczet jak i mauzoleum dostępne są jedynie z zewnątrz dla niemuzułmanów). Fez to również stolica rzemiosła marokańskiego - odwiedzimy wytwórnie znanej na całym świecie ceramiki feskiej oraz garbarnię skór. Wyjątkowa medyna Fezu to miejsce, które pozwala przenieść się w czasy średniowiecza. Następnie przejazd do Marakeszu. Kolacja i nocleg w Marakeszu. (Trasa ok. 500km)

Dzień 7
Dzień 7

Marakesz z lotu ptaka i odpoczynek w Agadirze

Dla chętnych udział w wycieczce fakultatywnej (dodatkowo płatne ok. 250 EUR/os.). Lot balonem nad Marakeszem o wschodzie słońca – niezapomniane przeżycie z widokami, zapierającymi dech w piersiach. Ogromna dawka wrażeń oraz poznanie miejsc niewidocznych z ziemi. Doskonałe zakończenie naszej podróży. Po śniadaniu przejazd do Agadiru. Po drodze zwiedzanie Croco-Parku, w którym można podziwiać aż 300 osobników krokodyla nilowego - drugiego największego gatunku tych gadów na świecie - a także gigantyczne zółwie i iguany. Miłośników flory ucieszy znajdujący się na trasie parku urzekający ogród botaniczny z roślinami z całego świata, podzielonymi na 4 strefy botaniczne. Po południu odpoczynek i czas wolny. Kolacja i nocleg w Agadirze. (Trasa ok. 240 km)

Dzień 8

Koniec podróży: powrót do domu lub kontynuacja pobytu w Agadirze

Po śniadaniu czas wolny. Transfer:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze - transfer do wybranego hotelu
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze i lot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. 
Większość zabytków muzułmańskich ogląda się z zewnątrz - dotyczy to w szczególności meczetów. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu - kobiety powinny mieć długie spódnice i zakryte ramiona. Nie dotyczy to oczywiście plaż i basenów hotelowych. Należy uważać na sprzęt fotograficzny, video i portfele - zdarzają się kradzieże.
UWAGA! Ceny podane w katalogu oraz aktualne z systemu obowiązują wyłącznie obywateli Polski. W przypadku innego obywatelstwa - cena i miejsca na potwierdzenie.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelach z reguły restauracja, bar, kantor

Wyżywienie

śniadania i obiadokolacje

Zakwaterowanie

Hotele ***/ **** - (7 rozpoczętych dób hotelowych).

Pokoje: 2-, 3 - osobowe z łazienkami i wc.

Uwaga! Dla chętnych za dopłatą istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Agadirze. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej propozycji w katalogu "Wypoczynek - Maroko" i w systemie rezerwacyjnym.

Wizy

Każdy podróżny z obywatelstwem polskim musi mieć paszport ważny przynajmniej 3 miesięce od daty wyjazdu z Maroka. Przy pobytach do 90 dni wiza nie jest wymagana od obywateli polskich. Obywateli pozostałych państw mogą obowiązywać odmienne przepisy paszportowo-wizowe.
 

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym (z opłatą lotniskową), transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** lub ****, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskojęzycznego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: kosztów biletu wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 155 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu fakultetu (lot balonem – dodatkowo płatne ok. 250 EUR/os.) oraz napojów do kolacji nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Błękitna Północ

5.5/6 (66 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Błękitna Północ
Galeria (12)
Błękitna Północ
Błękitna Północ
Błękitna Północ
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Błękitne miasto Szafszawan • Przylądek Spartel - na krańcu Afryki • portowe miasto Larache • artystyczne Asilah • medina w Tetouan • legendy Tangeru • Marrakesz - kolory i zapachy • dla chętnych tydzień pobytu w Agadirze!
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym (z opłatą lotniskową), transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka, 7 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach *** lub ****, 7 śniadań i 7 obiadokolacji, obsługę polskojęzycznego pilota podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL, Assistance i bagaż).


Cena nie obejmuje: kosztów biletu wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, systemu Tour Guide (kwota ok. 155 EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu fakultetu (lot balonem – dodatkowo płatne ok. 250 EUR/os.) oraz napojów do kolacji nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
4.9/6 (70 opinii)
Anezi Tower
Maroko: Agadir
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (3 opinie)
Argana Hotel & SPA
Maroko: Agadir
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (13 opinii)
Atlantic Hotel
Maroko: Agadir
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (118 opinii)
Agador Caribbean Village
Maroko: Agadir

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę3 128
Razem
6 256 zł
Zaliczka 10% 620 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.4
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.5
Transport
5.7
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
4.7
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Megi 08.05.2024

Niznany ląd

To była niezapomniana przygoda.Trasa wycieczki przez wybrzeże Oceanu,urokliwe i ciekawe miasta,dostarczyła nam mnóstwo wrażeń Organizacja na 5,pilot Pan Maciej na 6.Wiedza ,kultura, sposób przekazania inf i jeszcze dobry humor to wielkie atuty naszego pilota.Maroko dla nas to nieznany dotąd kraj,ale dzięki wycieczce poznaliśmy Świąt kolorów, zapachuch miłych ludzi i pięknych widoków Podsumowując, bardzo udany wyjazd, jak następny to tylko z Rainbow.

6.0/6

Ewa Malgorzata, Krakow 20.05.2024
Termin pobytu: maj 2024

Błękitna Północ

Fantastycznie udana wycieczka. Tylko tydzień ale wrażeń jakby to był przynajmniej miesiąc. Przewodnik Piotr Bauer na piątkę. Rzeczowy, kompetentny i przede wszystkim bardzo miły, zawsze dbający o grupę. Polecam wszystkim którzy jeszcze nie byli a ja w przyszłym roku jadę na Południe Maroka.
Pokaż więcej opinii (64)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem