wypoczynek

Wczasy w Maroku - co musisz wiedzieć?

  • O Maroku
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Maroka

Maroko

Stolica:
Rabat
Waluta:
MAD
Powierzchnia:
446 550 km2
Liczba ludności:
33 226 951

Wakacyjne oko na Maroko

Kafle czy lampy w stylu marokańskim to jeden z najgorętszych ogólnoświatowych trendów wnętrzarskich. Wszechobecne w naszych domach Maroko warto jednak odwiedzić osobiście, by przekonać się, w czym tkwi sekret fascynacji tym arabskim krajem. W Maroku znajdziemy wszystko, czego potrzeba spragnionym wrażeń turystom. Od bezkresnego pustynnego krajobrazu Sahary, przez górzyste tereny Atlasu, aż po niebiańskie plaże nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Śródziemnym. Marakesz, jak w soczewce skupia cały charakter tego północnoafrykańskiego państwa. „Czerwone miasto”, zawdzięczające swoją nazwę dawnemu budulcowi domów–glinie, pełne jest bogato zdobionych pałaców, typowych dla regionu łaźni hammam, czy miejsc kultu religijnego. Zachwyci również centralnie usytuowana medyna, będąca największym i najstarszym placem stolicy, wpisanym na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Warto skierować swoje wakacyjne kroki ku Meczetowi Kutubijja, najstarszej szkole koranicznej w Maroku – Medresa Ben Jusufa, Grobowcowi Saadytów i przepięknemu Placowi Dżemaa el Fna. Wielu też nie oprze się urokowi Ogrodów Majorelle, w których, jak głosi legenda, sam wielki Yves Saint Laurent został zainspirowany do stworzenia słynnego zapachu Opium.

Maroko na wakacje w gwiazdorskim stylu

Prawdziwy powiew wielkiego świata poczuć można, udając się na wakacje do największego miasta w Maroku. Mowa o Casablance, która poza kultowym filmem, którego akcja toczy się w tym właśnie miejscu, jest znane ze swej zachodnioeuropejskości. Niewielu też wie, że tutaj urodził się słynny „Leon zawodowiec”, Jean Reno. Historyczna część miasta zaprasza natomiast do odwiedzenia monumentalnego Meczetu Hassana II, zlokalizowanego nad brzegiem oceanu i posiadającego najwyższy na całym świecie minaret. Chwilę błogiego odpoczynku w cieniu gigantycznych palm i koniecznie ze szklanką soku pomarańczowego w dłoni, zapewni nam Parc de la Ligue Arabe, największa oaza zieleni w mieście. Fani serialu „Gra o Tron” również nie będą narzekać. W dawnej portugalska fortecy i porcie handlowym As-Sawira umiejscowiono serialowy Astapor w Zatoce Niewolników.

Wczasy na księżycu? Odwiedź Maroko!

Naprzeciw oczekiwaniom wczasowiczów marzących o kilometrach słonecznej, piaszczystej plaży, wychodzi miasto Agadir. Ten największy kurort turystyczny Maroka, o plaży w kształcie półksiężyca i przebogatym życiu nocnym, zachwyca bogatą w ryby i owoce morza kuchnią, ale i mnóstwem drzewek arganowych. To nie tylko bezcenne źródło olejku, nazywanego „płynnym złotem Maroka”, ale budząca zdumienie osobliwa jadalnia dla okolicznych kóz. Nieziemskie odczucia towarzyszyć będą każdemu, kto skusi się na zakupy na arabskim targowisku Suki, podczas których zostanie wręcz otumaniony zapachem orientalnych przypraw, ale i feerią barw wyrobów ceramicznych, czy ręcznie tkanych dywanów. Na koniec tylko łyk marokańskiej herbaty zwieńczonej pianką, a mistyczny proces odkrywania Maroka zostanie zakończony powodzeniem.

Opinie o Maroku

Maroku
6.0 /6

Piękny kraj

Piękny kraj, warty odwiedzenia, koniecznie trzeba odwiedzić Marakesz, który jest piękny i inspirujący. Wrażenie robi kultura, różnorodność, otwartość ludzi.
Dodał(a):
Jarosław, Kraków, 18.05.2021
4.0 /6

MAROKO PAŃSTWO KONTRASTÓW

Pięknie położony kraj z dostępem do oceanu i dużym obszarem górskim. Bogactwo Agadiru i biedniejsze obszary wzdłuż drogi krajowej....
Dodał(a):
małżeństwo z Bydgoszczy, 10.03.2020
4.0 /6

Zweryfukuj stereotypy

Kraj złożony i nie dający zaszufladkować się jednoznacznie do krajów typowo arabskich. Dużo widać wpływów historii kolonialnej. Roślinność i widoki w interiorze gadone uwagi.Trzeba zobaczyć osobiście i nie tylko przez pryzmat jakości hotelu.
Dodał(a):
Teresa Diabeł, Warszawa, 10.03.2020
6.0 /6

Super

Polecam super miło i sympatycznie 😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😀😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊
Dodał(a):
Piotr, Trzebiatów, 09.03.2020
5.5 /6

Maroko

Maroko podobało nam się Agadir też jest ciekawym miejscem .Można dużo spacerować po promenadzie i podziwiać Ocean i okolice....
Dodał(a):
Janusz, Warszawa, 09.03.2020
5.5 /6

Mega wypad, polecam jest lepiej niż mówią

Naprawdę byłem bardzo pozytywnie zaskoczony tym krajem i z miłą chęcią wrócę na dalsze podróże w te rejony,
Dodał(a):
Konrad Włodzimierz, Szczecin, 03.03.2020
6.0 /6

rewelacja!!

Piękne kwiaty i zapachy przypraw , które oczarują każdego :) W planie mam jeszcze nie raz odwiedzić te rejony.
Dodał(a):
Elwira, Rzeszów, 03.03.2020
5.5 /6

Maroko pełne słońca

Maroko - zderzenie otwartych przestrzeni pełnych światła z wąskimi ulicami Medin otoczonych murami.
Dodał(a):
Elżbieta , 03.03.2020
5.0 /6

Maroko kraj kontrastów

Maroko , to kraj kontrastów, bogactwa i biedy , pałaców i ubogich domów. To także kraj gdzie krajobraz ma wszystkie kolory od jasnego piasku poprzez soczystą zieleń upraw po czerwone wzgórza. To kraj ciężkiej pracy i niesamowitej uprzejmości jej mieszkańców.
Dodał(a):
Anna z Januszem, 02.03.2020
5.5 /6

To nie Europa już:) a tego się obawiałem

Jeżeli ktoś jeździł tylko po Europie to będzie miło zaskoczony. I słuchajcie pilota aby uniknąć nie potrzebnych nie niespodzianek, Ja raz zignorowałem go i zapłaciłem za amciu jak w Europie:).
Dodał(a):
greg, 27.02.2020
4.0 /6

Bezpieczeństwo

Ludzie których spotykaliśmy byli bardzo przyjaźni, czuliśmy się bardzo bezpiecznie - może dlatego że w miastach na ulicach było bardzo dużo policji/żandarmerii/gwardii królewskiej a nawet po drodze spotykalliśmy dużo patroli.
Dodał(a):
ANDRZEJ, Chełmno, 27.02.2020
6.0 /6

Super

Piękny i przyjazny kraj. Wiele osób potrafi powiedzieć chociaż kilka słów po polsku. Mieszkańcy nie są nachalni, wręcz przeciwnie bardzo pomocni i uśmiechnięci.
Dodał(a):
Kamila, 26.02.2020
5.0 /6

Bezpieczny kraj

Czuliśmy się bardzo bezpiecznie, sporo policji i wojska widziałam na ulicach (ale akurat w Agadirze przebywał w czasie naszego pobytu król Maroka - stąd zwielokrotnienie patroli na mieście). Ceny marokańskie, z wyjątkiem tych na lotnisku, znacznie niższe niż w Polsce i można zrobić korzystne zakupy.
Dodał(a):
Maria, Warszawa, 21.02.2020
4.5 /6

MAROKO-POŁUDNIE

PAŃSTWO W MIARĘ CYWILIZOWANE, ALE JESZCZE POTRZEBA TROCHĘ CZASU NA RADYKALNE ZMIANY. O CYWILIZACJI SPOŁECZEŃSTWA ŚWIADCZĄ TOALETY.
Dodał(a):
Anna, SKOPANIE, 19.02.2020
6.0 /6

Maroko - warto zobaczyć

Piękny i niezwykły kraj - niezwykłe krajobrazy, niezwykłe zabytki i miejsca, jak np, meczet w Casablance, Cysterna Portugalska lub labirynty uliczek Fezu
Dodał(a):
Andrzej, Warszawa, 17.02.2020
6.0 /6

Maroko - Cesarskie Miasta

Maroko polecam wszystkim lubiącym poznawanie nowych zakątków świata, to kraj pięknych krajobrazów, różnorodnych smaków i zapachów.
Dodał(a):
Grzegorz, Gdynia, 12.02.2020
5.3/6 Ocena ogólna Maroku

Pogoda w Maroku

Na klimat Maroka duży wpływ ma znajdujący się na jego zachodzie Atlantyk, jednak pogoda jest zróżnicowana także z powodu ukształtowania terenu. Na północy panuje klimat podobny do strefy śródziemnomorskiej, zaś temperatura rośnie w głąb kraju. Maroko to ciepły kraj, w którym latem temperatura sięga zwykle ok. 30°C, jednak na terenach pustynnych termometry mogą wskazywać nawet 50°C. Zimy są tutaj łagodne, a słupek rtęci spada jedynie do ok. 12°C.

Top 6 potraw, których warto spróbować w Maroku

Jednym z najcudowniejszych aspektów podróżowania jest możliwość poznawania nowych smaków, przypraw i potraw; zanurzenie się w kulturę i historię odwiedzanego miejsca poprzez tradycje kulinarne tam kultywowane. Przywiezione z każdej podróży unikatowe przyprawy potrafią w nas obudzić najcudowniejsze wspomnienia, nawet po dłuższym czasie, ponieważ zapach jest niesamowitym nośnikiem emocji.

Czy Maroko jest bezpieczne?

Maroko to coraz popularniejszy wakacyjny kierunek wśród Polaków. Wiele osób rozważających wyjazd do tego kraju obawia się jednak o swoje bezpieczeństwo. Czy słusznie? Przekonajmy się, ile jest prawdy w tych obawach?

Święta za granicą – gdzie warto pojechać?

Planujesz spędzić Święta zagranicą? Zobacz, gdzie warto się wybrać by spędzić wyjątkowe Święta z rodziną. Więcej na blogu r.pl

Co warto wiedzieć o Maroko? Ciekawostki

Co warto wiedzieć o Maroko? Poznaj ciekawostki z kraju zachodzącego słońca. Przeczytaj więcej na blogu r.pl.

Pogoda w Maroko – kiedy najlepiej jechać?

Co warto wiedzieć o marokańskiej pogodzie? Sprawdź pogodę w Maroko i zaplanuj najlepszy czas na zwiedzanie tego wyjątkowego kraju wraz z biurem podróży Rainbow

Smaki kuchni arabskiej. Jakich przypraw używać aby poczuć smak orientu?

Dowiedz się czym są główne składniki kuchni arabskiej, które składają się na pełne niesamowitego aromatu potrawy. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl.

Pamiątki z podróży po Maroku

Jakie pamiątki z wakacji w Maroko warto przywieźć? Zobacz, co warto podarować rodzinie i znajomym z magicznych wakacji. Blog r.pl