wypoczynek

Wczasy w Agadzirze - co musisz wiedzieć?

  • O Agadzirze
  • Opinie
  • Pogoda

Agadir

Agadir i wakacje w turystycznej stolicy Maroko

Wczasy w Agadir – egzotycznym mieście, tętniącym życiem
Jeżeli chciałbyś przeżyć egzotyczną przygodę nie poświęcając kilkunastu godzin na lot, koniecznie wybierz się na wakacje do miasta Agadir. Znajduje się ono w Maroko, będąc jednocześnie jego turystyczną stolicą. Szerokie i zjawiskowe plaże przyciągają tu wielu podróżników całego świata – zwłaszcza, że całe miasto tętni życiem od rana do… późnego wieczora. Klimat orientalny miesza się tu z wpływami europejskimi, stanowiąc ciekawe połączenie egzotyki z tym, co znamy. Z tego miejsca łatwo dotrzeć można również do Marrakeszu, biało-niebieskiego Essaouira i kaskad Immouzer. Mało tego, Agadir to największy ośrodek miejski na południe, od gór Atlas. Też ważny kurort turystyczny w Maroko z całą pewnością nie jeden raz mocno Cię zaskoczy!

Agadir – wakacje dla miłośników plaży!
Warto wspomnieć, że pod względem plażowania Agadir nie ma sobie równych w dosłownie całym Maroko! Główna plaża ciągnie się na ok. 11 km – jednocześnie jest ona szeroka, piaszczysta i… bardzo piękna. Ciągnie się od Pałacu Króla Maroka (na południu), aż po port (na północy). Panują tu doskonałe warunki do błogiego „plażowania”, z tego też względu warto wybrać Agadir na wczasy. Klimat jest nieco chłodniejszy, jak w centrum kontynentu, jednak tym sposobem tworzy idealne warunki do odpoczynku na plaży. W roku jest tu ponad 300 dni słonecznych, a więc praktycznie każda pora roku będzie dobra na odwiedzenie Agadiru w Maroko.

Dlaczego warto przyjechać do Agadiru na wczasy?
Agadir jest niesamowitym miastem portowym – są tu aż dwa porty, a poza nimi mieści się tu również port handlowy. Porty w Agadirze są również najważniejszymi na świecie ośrodkami połowu… sardynek! Warto usiąść w jednej z kameralnych kawiarenek, aby obserwować codzienną pracę tutejszych rybaków. Agadir na wakacje to również dobry wybór, jeżeli chcesz skosztować zupełnie nowych smaków. Nie obejdzie się więc bez tadżina, harira czy też… marokańskiej herbaty! Zatrzymaj się także na zakupy w Souk el Had d'Agadir – targowisku arabskim, gdzie kupisz dosłownie… wszystko. Warto będzie przywieźć stąd zwłaszcza aromatyczne przyprawy, które swoją piękną wonią przypomną o tym egzotycznym miejscu już po powrocie z wakacji!

Opinie o Agadzirze

Agadzirze
4.5 /6

Wypoczynek

Dziwne miejsce, może za względu na porę roku . 1 połowa września, codziennie bardzo duże mgły z nad oceanu , przez tydzień tylko 2 dni pełne słońce, w pozostałe dni rano mgła do około 13 i około 17 znowu mgła.
Dodał(a):
Janusz , 13.09.2021
4.5 /6

Ania w Afryce

Agadir jest wygodnym miejscem do rozpoczęcia podróży po Maroku. Daje wiele możliwości. Czyłam się tu bezpiecznie. Plaża miejska jest szeroka i pozwala na ciekawe, rozmaite formy spędzania wolnego czasu.
Dodał(a):
Anna, Kraków, 22.09.2021
6.0 /6

ładna plaża

W Agadirze był czas tylko na odwiedzenie bardzo ładnej plaży. Ocean ciepły o tej porze roku. Plaża czysta, fajne knajpki, dobre piwo,
Dodał(a):
Ewa, Warszawa, 27.09.2021
4.0 /6

Agadir

Sam Agadir mało ciekawy, miasto hoteli, duża ładna promenada i piękna plaża. Pogoda często płata figla, gdy nadciąga mgła znad oceanu.
Dodał(a):
Jolanta, , 20.09.2021
6.0 /6

Super

Piekne miasto polecam naprawde wycieczka bardzo atrakcyjna piekna plaza I mili ludzie warto sie wybrać by zobaczyc inna kulture
Dodał(a):
Aga Aga, 27.09.2021
6.0 /6

Super

Cudna plaża nad oceanem, a słońce i oferta cateringu i ochrony zapewnia komfort podczas korzystania z kąpieli słonecznych.
Dodał(a):
Waldemar, Luzino, 10.09.2021
4.5 /6

wakacje 2021

Jako miejsce wypoczynku warte rozważenia na wakacyjną destynację. Ocean, plaża, zachody słońca, oaza na pustyni.
Dodał(a):
Arek, 09.09.2021
6.0 /6

Pięknie w Agadirze

Typowe miasto marokańskie, wspaniały targ Soku mnóstwo towarów miejscowych, bardzo kolorowo bardzo po arabsku.
Dodał(a):
WIESLAW, SWIDNICA, 06.09.2021
6.0 /6

Super

Piękne miasto... Z pysznym jedzeniem....rozboduwujace się.... Przepiękny ocean atlantycki... Polecam w 100%
Dodał(a):
Aga, aga, 27.09.2021
4.0 /6

Miejscowość dla niewymagających

Przyjemna miejscowość, ale jeśli ktoś nastawia się na rozrywki, to może się rozczarować. Duża plaża bardzo na plus.
Dodał(a):
Jarosław, Kraków, 18.05.2021
5.0 /6

AGADIR-WYPOCZYNEK

Pięknie położone miasto nad oceanem, bez zabytków ale mające klimat nadmorski. Czysto i kolorowo.Luksusowe ośrodki wypoczynkowe.
Dodał(a):
małżeństwo z Bydgoszczy, 10.03.2020
6.0 /6

Polecam

Super 😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😀😀😀😀😊😊😊😊😀😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊😊
Dodał(a):
Piotr, Trzebiatów, 09.03.2020
6.0 /6

Hotel Royal Atlas

Hotel jeżeli chodzi o komfort ,wyposażenie i wygląd jest super.Obsługa hotelu i restauracji miła i uprzejma.Wyżywienie również dobre tylko w tym hotelu brakuje rozrywki, nie ma animacji tak jak w sąsiednich hotelach w których też wieczorami były zapewniane rozrywki i pokazy to w tym hotelu główną rozrywką była gra pewnego pana na pianinie ,dobrze ,że w sąsiednim hotelu pozwolono nam popatrzeć na występy w stylu marokańskim zawsze dobrze jest na takie rzeczy popatrzeć jak odwiedza się inny kraj.
Dodał(a):
Janusz, Warszawa, 09.03.2020
5.5 /6

Super miasto na wypoczynek i zakupy

Miasto leży nad Oceanem, jest to piękne miejsce na wypoczynek i zakupy na wielkim targowisku miejskim gdzie można znaleźć wszystko.
Dodał(a):
Konrad Włodzimierz, Szczecin, 03.03.2020
6.0 /6

perełka

Miasto ma swój urok :) malutkie i wąskie uliczki, w których można się pogubić, a zarazem poczuć jak Sherlock Holmes!
Dodał(a):
Elwira, Rzeszów, 03.03.2020
5.5 /6

Agadir - między Europą a Afryką

Agadir - energia i rozwój. Nowoczesność i tradycja.Między południem a północą. Piękna promenada i szeroka plaża.
Dodał(a):
Elżbieta , 03.03.2020
5.2/6 Ocena ogólna Agadzirze

Pogoda w Agadzirze