Last minute Maroko

Brama Afryki – Last Minute w Maroku

Leżące dosłownie kilka kilometrów od południowej granicy Hiszpanii, Maroko nazywane jest często „bramą do Afryki”. Po drugiej stronie Cieśniny Gibraltarskiej zaczyna się bowiem zupełnie inny, fascynujący świat, kuszący przybyszy różnorodnością krajobrazów i mozaiką kultur. Należy jednak pamiętać, że kraj ten rozciągający się na przestrzeni ponad 1 tys km wzdłuż Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego jest odseparowany od reszty Afryki masywami górskimi i piaskami Sahary. Ma to też oczywiście wpływ na klimat. Rejony północne i zachodnie sprzyja rozwojowi turystyki. Panuje to bowiem przyjemny klimat śródziemnomorski i oceaniczny. Podróżując w głąb kraju mamy do czynienia z coraz bardziej suchym, kontynentalnym klimatem. Południe Maroka to zaś skrajnie suchy, pustynny krajobraz. Maroko to wspaniałe miejsce na wakacje Last Minute, polecane wszystkim miłośnikom opalania i kąpieli wodnych.

Last Minute w Maroku – najpiękniejsze plaże

Maroko może pochwalić naprawdę zjawiskowymi plażami, które wprost proszą o to, aby ich nie opuszczać. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy bezkresnych, piaszczystych plaż, jak i fani zapierających dech w piersiach form skalnych, wcinających się w wodę. Plaże położone nad oceanem, jak te w Essaourize, Tamri czy Taghazout k. Agadiru, przyciągają co roku rzesze surferów, cieszących się oceanicznymi prądami i lekkim wiatrem, idealnym do uprawiania sportów wodnych. Fani spokojniejszego odpoczynku znajdą go w Agadirze, kurorcie, który kusi przyjezdnych 10 km szerokich, piaszczystych plaż i bogatą ofertą restauracyjną i klubową. Warto także odwiedzić plaże w As-Sawirze, przy okazji zwiedzając samo miasto. Fani „Gry o Tron” z pewnością wiedzą, że pod tą nazwę kryje się serialowy Astapor w Zatoce Niewolników.

Last Minute w Maroku - poznaj smaki orientu

Last Minute w Maroku to najlepsza okazja, by przekonać się na żywo jak smakuje marokańska kuchnia, z której wiele potraw czy składników przenika do europejskiej kultury. Będąc w Maroku musimy spróbować meshwi, czyli dań z marokańskiego grilla, który opieka drobno pocięte kawałki mięsa, ryb, owoców morza i warzyw Wszystkie nabite na długie szpady. Obowiązkowym punktem programu jest Tadżin – przepyszny gulasz przyrządzany obecnie na tysiące różnych sposobów, podawany w charakterystycznym ceramicznym naczyniu zwanym majmar. Najbardziej klasyczny tadżin to połączenie jagnięciny z daktylami i migdałami oraz kurczaka z oliwkami i kiszonymi cytrynami, a wszystko w towarzystwie kaszy kuskus i chlebka typu pita. Wreszcie Last Minute w Maroku to też okazja, aby spróbować prawdziwej harissy. Ostra pasta wytwarzana z pomidorów, papryki chili i czosnku z dodatkiem oliwy ma już swoich miłośników na całym świecie.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Zgodnie z wprowadzonymi przepisami dotyczącymi ograniczeń w pracy placówek handlowych, nasze wszystkie biura od dnia 14.03 do czasu wycofania ww. ograniczeń pozostają zamknięte.
Lista naszych salonów