Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na 3 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - stanowisko Rainbow znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Wylot samolotem rejsowym do Denpasar (z przesiadką w jednym z portów europejskich lub krajów Półwyspu Arabskiego).

Dzień 2

Dzień 2

Przylot do Denpasar, czas na odpoczynek po podróży. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu na Bali.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Semarang, gdzie obejrzymy dzielnicę zwaną „Małą Holandią” z zachowanymi śladami XVIII- i XIX-wiecznej architektury kolonialnej, m.in. okrągły kościół Geraja Blenduk oraz dawną siedzibę Holenderskiej Kompanii Kolejowej Indii Wschodnich - Lawang Sewu. Kolacja i nocleg w hotelu w Semarang. (Przelot wewnętrzny)

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Pangkalanbun na Borneo. Przejazd do Kumai, skąd ruszymy w rejs tradycyjnymi łodziami przez Park Narodowy Puting Tanjung chroniący dziewicze lasy Borneo wraz z ich rdzennymi mieszkańcami (liczne gatunki naczelnych, ptaków oraz gadów). Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w ekologicznej lodgy na terenie Parku - proste, ale wygodnie urządzone pokoje z łazienkami. (Przelot wewnętrzny)

Dzień 5

Po śniadaniu całodniowa wycieczka łodzią po rzece Sekonyer meandrującej wśród gęstych lasów deszczowych. Podczas rejsu, przy odrobinie szczęścia, będziemy mogli obserwować życie zwierząt zamieszkujących tutejsze lasy takich jak makaki, nosacze sundajskie czy dzioborożce. Odwiedzimy również ośrodek zajmujący się opieką i rehabilitacją orangutanów (Pondok Tanguy lub Camp Leakey), gdzie (w miarę możliwości) będzie można je zobaczyć podczas pory karmienia. Lunch. Powrót do lodgy na nocleg, kolacja.

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Pangkalanbun i przelot do Semarang. Następnie przejazd na zwiedzanie Borobudur, jednej z największych i najlepiej zachowanych świątyń buddyjskich na świecie, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pochodząca z przełomu VII i VIII w n.e. świątynia była religijnym centrum buddyzmu na Jawie, a rangą jest porównywana z Angkor Wat w Kambodży, czy Bagan w Birmie. W miarę możliwości w drodze na nocleg do Yogyakarty zobaczymy jeszcze mniejszą świątynię Mendut. Lunch. Po dotarciu do Yogyakarty transfer do hotelu nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu wycieczka rikszami (zwanymi tu „becak”) do imponującego pałacu sułtanów Yogyakarty. Następnie udamy się do centrum srebrnego rękodzieła w Kotagede i warsztatów produkujących batiki i wyroby ze skóry. Po lunchu udamy się do Prambanan, największego i najbardziej imponującego kompleksu świątyń hinduistycznych w Indonezji. Składa się on z ponad 50 świątyń, z których największa, Loro Jongrang jest pokryta płaskorzeźbą przedstawiającą epizody z Ramayany. Późnym popołudniem powrót do Yogyakarty na nocleg. Dla chętnych wieczorem wyjazd na przedstawienie oparte o Ramayanę, tradycyjny epos sanskrycki (za dopłatą ok. 45 USD). (Trasa ok. 40 km)

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na dworzec kolejowy. Stąd udamy się pociągiem do Mojokerto, a dalej autokarem do wioski Tosari. Po drodze zjemy lunch oraz zatrzymamy się w porcie Pasuruan, gdzie zobaczyć można tradycyjne indonezyjskie okręty żaglowe typu phinisi.  Zakwaterowanie w Bromo Cottage lub w Malangu. Uwaga: przyjazd do hotelu bardzo późnym wieczorem. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 9

Dzień 9

Nad ranem wyruszamy jeepami na wschód słońca na górę Penanjakan (2770 m n.p.m.), skąd przy sprzyjających warunkach atmosferycznych rozciąga się doskonały widok na wlkan Bromo i okolicę (należy zabrać ciepłą odzież). Następnie przejdziemy równinę wokół krateru, zwaną Morzem Piasku i wejdziemy po 245 schodkach do samej krawędzi krateru wulkanu Bromo. Powrót do hotelu na śniadanie i krótki odpoczynek. Następnie przejazd do Surabaya, jednego z największych miast Indonezji. Po drodze lunch. Następnie transfer na lotnisko i przelot do stolicy Południowego Celebes - Makasar. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 140 km)

Dzień 10

Dzień 10

Śniadanie w hotelu, a potem wyjazd w kierunku Toraja. Po drodze postój w Pare Pare, gdzie przewidziany jest lunch, a potem dalsza podróż w głąb lądu i gór. Kolejny przystanek przewidziany jest w Puncak Lakawang, ze względu na spektakularną panoramę krajobrazu. Późnym popołudniem przyjazd do Toraja. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w hotelu w Toraja. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 11

Dzień 11

Śniadanie w hotelu, a potem całodzienna eksploracja okolicznych wzgórz. W programie wizyta w Lemo, miejscu gdzie znajdują się tzw. „wiszące groby”, czyli komory grobowe wyrzeźbione w skale. Następnie przejazd do Londa, kolejnego miejsca ceremonialnego pochówku zmarłych. Zobaczymy także grobowce dziecięce. Dużą różnorodność grobów znajdziemy też w wiosce Kete Kesu. Miejsce to słynie również z tradycyjnej zabudowy, gdzie pośród pól ryżowych znajdują się domy z wymyślnymi dachami. Podczas zwiedzania lunch. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 12

Dzień 12

Śniadanie w hotelu, a następnie kolejny pełny dzień zwiedzania okolic Toraja. Przejazd do Pallawa, wsi na niewielkim wzgórzu, z zabudową w charakterystycznym stylu tongkonan (domy, stodoły i spichlerze). Kolejne miejsca na trasie zwiedzania to Marante  - tradycyjna wioska, z kolejnymi przykładami lokalnej zabudowy. Przejedziemy również nad jezioro Tilanga. W trakcie zwiedzania obiad serwowany w lokalnej restauracji. Powrót do Toraja, kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 13

Dzień 13

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Makasar. Po drodze obiad w Pare Pare. Następnie transfer na lotnisko w Makasar i przelot do Denpasar na Bali. Przejazd do wybranego hotelu, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Przelot wewnętrzny)

Dzień 14

Śniadanie w hotelu i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Polski samolotem rejsowym (z przesiadką).

Dzień 15

Dzień 15

Przylot do Polski. Aktualne rozkłady na stronie R.pl/rozklady.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Radzimy zabrać ze sobą preparat na komary oraz zakryte buty. Jeden nocleg spędzamy bez dostępu do bagaży głównych, dlatego radzimy zabrać ze sobą torbę podręczną na najpotrzebniejsze rzeczy.
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora, wyjątek! 1 noc: w Bromo Cottage, kiedy to zapewniamy hotele **, z braku wyższej klasy hoteli.

Pokoje: 2- osobowe (możliwość dostawki), we wszystkich hotelach są wyposażone w łazienki z wc, klimatyzację i TV.

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów na Bali.

Wizy

Wszyscy uczestnicy muszą posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu z Polski.

UWAGA! Przywrócono obowiązek wizowy dla obywateli polskich, za wizę należy zapłacić gotówką na lotnisku na miejscu (koszt ok. 35 USD/osobę). W celu uzyskania wizy należy przedstawić paszport, potwierdzenie ubezpieczenia i zakwaterowania oraz bilet powrotny.

Wszystkie niformacje dotyczące aktualnych przepisów wjazdowych, wymaganych aplikacji i dokumentów znajdują się na stronie www.r.pl/wytyczne

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie oraz paszportami tymczasowymi zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa, przeloty lokalnymi liniami na trasach Denpasar-Semarang, Semarang-Panglakanbun, Panglakanbun-Semarang, Surabaya-Makassar oraz Makasar-Denpasar, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery pociągami oraz klimatyzowanym autokarem wg programu, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 300 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich. (UWAGA! nie dotyczy posiadaczy paszportów tymczasowych - konieczność wyrobienia wizy przed wylotem we własnym zakresie).

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Zalecamy zabranie dolarów amerykańskich, choć można również wymieniać euro lub inne powszechnie akceptowane waluty. Uwaga! W Indonezji nieakceptowane są dolary starych serii (sprzed 2009 r.); banknoty muszą być niezniszczone (bez naddarć).

Uwaga! Limit bagażu głównego na przelotach wewnętrznych to 20 kg bagażu głównego i 5 kg bagażu podręcznego.

Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu

4.5/6 (3 opinie)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu
Galeria (14)
Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu
Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu
Borneo, Jawa i Celebes - Sundajski wehikuł czasu
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Dziewicze lasy i orangutany na Borneo • wyjątkowe rzemiosło w Yogyakarcie • imponujące świątynie buddyjskie w Borobudur • wulkan Bromo o wschodzie słońca • wiszące groby na Celebes • pobyt na Bali - jedyne w swoim rodzaju przedstawienia folklorystyczne
Długość lotu

18 godz. 10 min.

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką) na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa, przeloty lokalnymi liniami na trasach Denpasar-Semarang, Semarang-Panglakanbun, Panglakanbun-Semarang, Surabaya-Makassar oraz Makasar-Denpasar, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery pociągami oraz klimatyzowanym autokarem wg programu, wyżywienie jak w programie, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant podstawowy: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wynagrodzenia lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych i pozostałej obsługi (łącznie ok. 300 USD/os., płatne pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz innych wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 1 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (80 opinii)
Wina Holiday
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (27 opinii)
Nikko Bali Benoa Beach
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.0/6 (14 opinii)
Mercure Sanur
Indonezja: Bali
Zdjęcie Hotelu
5.1/6 (9 opinii)
Prama Sanur Beach
Indonezja: Bali

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Wina Holiday
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.5
Program wycieczki
4.7
Transport
5.0
Wyżywienie
5.2
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

5.0/6

M. Stachera 07.11.2016

Sundajski wehikuł czasu w pażdźierniku 4 osoby 50+

29 września wyruszyliśmy z biurem Rainbow szukać przygody w Indonezji. Wycieczka odbyła się po raz pierwszy. Przetarliśmy szlaki - Jawa, Borneo, Celebes i na koniec 2-dniowy pobyt na Bali.Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko zorganizowano bardzo dobrze. Hotele na objeżdźie 4 gwiazdki trzymające standart. Oczywiście lodże na Borneo i w Bromo Cotage ( wulkan) 3 gwiazdki, ale to wszyscy którzy jeżdżą na takie wyjazdy wiedzą.Po drodze zorganizowane posiłki co jest bardzo pomocne gdyż objazd był dość intensywny. Podróż autokarem, pociągiem oraz 5 przelotów wewnętrznych.Wszystko co było w programie zostało zaliczone. Fajnie pomyślana sprawa z wodą podczas podróży autokarem. Miejscowy przewodnik rozdawał butelki bez ograniczeń. Nie trzeba szukać sklepów. Śniadania i kolacje w hotelach. Jedzenie smaczne , lokalne i międzynarodowe. Terminem wyjazdu byliśmy zobligowani ze względów osobistych, ale jest to chyba ostatni czas. Na Celebesie zaczynało padać.O hotelu na Bali nie będę się rozpisywała gdyż każdy wybiera według swoich potrzeb, a poza tym to tylko 2 dni. My byliśmy w Sanur w hotelu Mercure Sanur ze śniadaniem . Jest OK !! O pilotce Pani Ani Kot piszę w plusach. To dzięki niej moja opinia jest tak pozytywna. To dzęki niej w marcu wybieramy się na Madagaskar z Mauritusem teraz w szóstkę. Szkoda , że bez Ciebie Aniu. Dziękuję również Panu Karolowi Wójcikowi z caal center z Łodzi za fachową pomoc i profesjonalzm. Acha dla niedowiarków - NIE JESTEM PRACOWNIKIEM BIURA !

4.5/6

karol, katowice 15.10.2018
Termin pobytu: wrzesień 2018

silna grupa

Wycieczka intenstwna ,roznorodna w we wszystkich aspektach ., w koncu , 4 wyspy . 5 przelotow . jazda pociagiem . plywanie barkami, Wulkany, dzungla . swiatynie ,pola ryzowe itp.. Doskonały pilot Pan Tomasz . duza wiedza . elastcznosc i zaangarzowanie wanie. Warto bylo.
Pokaż więcej opinii (1)

Inne wycieczki dostępne w tym samym regionie

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem