Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przejazd przez Czechy i Słowację. Przejazd na nocleg tranzytowy do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji).Trasa ok. 800 km - Katowice-Negreni

Dzień 2

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Kluż Napoka - stolicy Transylwanii, miasta ważnego zarówno dla Węgrów, jak i dla Rumunów, centrum intelektualnego i akademickiego Rumunii. Spacer po starym mieście z gotyckim kościołem pw. św. Michała i pomnikiem króla Macieja Korwina z 1902 r., pałacem Banffy - najznakomitszym barokowym pałacem miejskim Siedmiogrodu, Uniwersytetem Babes-Bolyai i kościołem reformowanym, a także Placem Avrama Iancu z prawosławną katedrą i Teatrem Narodowym. Następnie udamy się na zwiedzanie Sighisoary, miejsca narodzin słynnego Wlada Palownika, historycznego pierwowzoru hrabiego Drakuli. Spacer po centrum wpisanym na Listę UNESCO, w którym doskonale zachowała się średniowieczna zabudowa. Zobaczymy dom, w którym w 1431 przyszedł na Świat Wlad – Drakula, zadaszone schody wiodące do gotyckiego Bergkirche, a także Wieżę Zegarową będącą symbolem miasta. Nocleg w hotelu w Braszowie lub okolicy. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 600 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu zobaczymy miejscowość Bran i położony na przełęczy tzw. „biały zamek”, powszechnie znany jako „Zamek Drakuli”. Jego architektura idealnie pasuje do legend o „księciu ciemności”, który podobno tu niegdyś mieszkał. Zamek pełnił funkcję letniej rezydencji królowej Rumunii, Marii Saxa-Coburg-Gotha. Następnie udamy się na zwiedzanie Braszowa, jednego z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Rumunii. Zobaczymy tu saskie centrum miasta (Plac Sfatului z ratuszem miejskim, okolice gotyckiego „Czarnego Kościoła”, pomnik słynnego reformatora Johannesa Honterusa) oraz położoną poza obrębem obwarowań miejskich rumuńską dzielnicę Scheii Brasovului z charakterystyczną zabudową, budynkiem dawnej szkoły i cerkwią. W drodze do tzw. Bramy Schei zobaczymy najwęższą uliczkę, która za czasów Ceausescu była zamknięta z powodu lęku wodza przed możliwym gromadzeniem się tutaj jego potencjalnych przeciwników. Po drodze zwiedzanie Sybinu określanego mianem miasta artystów, miejsca corocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego, w 2007 r. Europejskiej Stolicy Kultury. Spacer po zabytkowym centrum w poszukiwaniu słynnych „sybińskich oczu” poprzez Plac Duży pełniący funkcję rynku miejskiego, Plac Mały z Mostem Kłamców (według tradycji jeśli ktoś skłamie na moście, ten ma się zawalić) i Plac Huet z katedrą luterańską wspartą nigdy nie zdobytymi przez wrogów fortyfikacjami. Przejazd w kierunku Sybinu (Sibiu). Zakwaterowanie w hotelu na nocleg. Wieczorem tradycyjna, rumuńska kolacja dla chętnych (dodatkowo płatna, koszt ok. 60 EUR, w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu – dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji (Trasa ok. 220 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie zamku Hunedoara (węg. Vajdahunyadi), jednego z „7 cudów Rumunii”. To późnośredniowieczna twierdza stworzona przez Jana Hunyadego, bohatera Europy spod Belgradu. Następnie udamy się w kierunku Timiszoary, najbardziej kosmopolitycznego z rumuńskich miast, w którym przeplatają się – tworząc fascynującą mieszankę - elementy austriackie, rumuńskie, węgierskie, niemieckie, serbskie, słowackie i żydowskie. Do dziś habsburskie centrum tego drugiego co do wielkości miasta w Rumunii zwraca uwagę mieszczańską elegancją. Podczas spaceru zwiedzimy m.in. Plac Zwycięstwa z neobizantyjsko-mołdawską, prawosławą katedrą Banatu, Plac Wolności, na którym rozpoczęła się Rumuńska Rewolucja w 1989 r., a także Plac Zjednoczenia z barokową, rzymsko-katolicką katedrą pw. św. Jerzego. Przejazd w kierunku Timiszoary. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 320 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na granicę z Rumunią, a następnie w kierunku Segedynu (Szeged), stolicy węgierskiej, ostrej papryki i salami. Spacer po zabytkowym centrum miasta, podczas którego zobaczymy zjawiskowy Teatr Narodowy - jeden z ponad 200 obiektów kultury stworzonych w Europie przez słynną pracownię Fellner & Helmer, majestatyczny kościół Wotywny i wieżę Św. Demetriusza - najstarszy obiekt miasta. Czas wolny na deptaku Karasz. Kontynuując zwiedzanie zobaczymy feerię stylów europejskiej architektury w tym m.in. secesyjny Pałac Reok, Synagogę Nową w stylu fin de siècle i neobarokowy ratusz otwarty osobiście przez cesarza Franciszka Józefa I po wielkiej odbudowie miasta. Przejazd do hotelu w Budapeszcie na nocleg. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna) (Trasa ok. 330 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu, odpoczynek i wykwaterowanie. Następnie udamy się do centrum Budapesztu. Spacer po wpisanym na Listę UNESCO Wzgórzu Zamkowym z dawnym Pałacem Królewskim i kościołem NMP (potocznie określanym jako kościół Macieja) - miejscem koronacji i ślubów królewskich. Następnie odwiedzimy (jeśli czas na to pozwoli) Wzgórze Gellerta – punkt widokowy z naddunajską panoramą. Po południu zobaczymy Bazylikę Św. Stefana (patrona państwa węgierskiego) i przejdziemy na reprezentacyjny deptak Vaci. Zwiedzimy również Plac Bohaterów, a także odwiedzimy piękne, zbudowane w stylu neobarokowym, kąpielisko Szechenyi, aby skorzystać z słynnych, węgierskich wód termalnych (prosimy o zabranie stroju kąpielowego i czepka). Wieczorem nocny rejs po Dunaju dla chętnych (dodatkowo płatny, koszt ok. 30EUR/os). W godzinach wieczornych wyjazd z Budapesztu do Polski. Przejazd przez Węgry i Słowację. (Trasa ok. 20 km).

Dzień 7

Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Katowice ok. 13:00). (Trasa ok. 450 km).

Uwagi do programu

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

śniadania kontynentalne typu bufet lub zestawy serowane do stolików lub za dopłatą obiadokolacje (3) (zestawy serwowane do stolików)

Zakwaterowanie

klasy turystycznej *** - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem.

Wizy

Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności (6 miesięcy od daty powrotu).

Świadczenia

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania, za dopłatą 3 obiadokolacje w dniach 2,3,5), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System (kwota ok. 176 EUR/os płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 60 EUR/os; nocny rejs po Dunaju ok. 30 EUR/os; dodatkowych posiłków, obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 3 obiadokolacji w dniach 2,3,5 imprezy (napoje dodatkowo płatne).

Inne

NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Opis systemu w sekcji „Przeczytaj koniecznie”.

Budapeszt i Zamki Siedmiogrodu

4.9/6 (35 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Budapeszt i Zamki Siedmiogrodu
Galeria (10)
Budapeszt i Zamki Siedmiogrodu
Budapeszt i Zamki Siedmiogrodu
Budapeszt i Zamki Siedmiogrodu
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Budapeszt - stolica Węgier • Bran - "zamek Drakuli" • Szeged - "Miasto Feniks" • Kluż-Napoca - stolica Transylwanii • Sybin - miasto artystów •Timisoara - początek Rumuńskiej Rewolucji • Sighisoara - miejsce narodzin Drakuli • Zamek Hunedoara / Vajdahunyadi • Szechenyi - kompleks basenowo - termalny – kąpiel w „barokowym stylu”.

Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania, za dopłatą 3 obiadokolacje w dniach 2,3,5), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System (kwota ok. 176 EUR/os płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 60 EUR/os; nocny rejs po Dunaju ok. 30 EUR/os; dodatkowych posiłków, obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 3 obiadokolacji w dniach 2,3,5 imprezy (napoje dodatkowo płatne).

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę1 324
Razem
2 648 zł
Zaliczka 15% 390 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
4.7
Pilot
5.2
Program wycieczki
5.3
Transport
5.0
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Marta, Gdańsk 15.08.2022

Rumunia inna niż powiadają

Warto podróżować ❤️ Pieniądze wydane na podróże kiedyś się zwrócą ale czas nie wróci nigdy. My wracamy z Rumunii bogatsi o wspomnienia i doświadczenia. To nasze największe bogactwo. Jadąc tam słyszeliśmy, że to dziki, biedny kraj, że tam nic nie ma prócz cyganów którzy nas okradną. Chcieliśmy wyrobić sobie własne zdanie. Wszystkie stereotypy o tym kraju są wg nas bardzo krzywdzące. Okazało się, że Romowie stanowią tylko niewielki odsetek a Rumuni bardzo nie lubią gdy się ich z cyganami porównuje albo co gorsza myli. Poznaliśmy wspaniałych, otwartych i wesołych ludzi, opiliśmy się Palinki, pojedliśmy lokalnych specjałów, tańczyliśmy i śmialiśmy się wspólnie na wieczorze rumuńskim. Gdy pozna się rumuńską historię, tradycje i kulturę to okazuje się, że jest to naprawdę piękny, ciekawy kraj a mieszkańcy są otwarci i życzliwi. Wrócimy jeszcze kiedyś. Napewno ❤️

6.0/6

Justyna, Bydgoszcz 16.07.2019

Rewelacja;)

Wycieczka świetnie przygotowana. Ogromna ilość pięknych miejsc, które zwiedzaliśmy. Wszystko świetnie zaplanowane i przygotowane. Fantastyczni kierowcy, przygotowany, mający dużą wiedzę pilot i bardzo dobrzy lokalni przewodnicy. Wszystko to sprawiło, że...mam ogromny niedosty. W przyszłym roku z pewnością skorzystam z wyjadu.;)
Pokaż więcej opinii (33)

Budapeszt - pogoda

Maj

16

°C

Średnia temperatura w ciągu dnia

tło

Zainspiruj sie! Więcej o Rumunii na naszym blogu.

Więcej
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem