Czarny Kościół, Braszów

Most Kłamców, Sybin

Biały Zamek, Bran

Zamek, Hunedoara

Katedra, Segedyn

Katedra, Timişoara

Sighișoara

Parlament, Budapeszt

Kościół Macieja, Budapeszt

Synagoga, Segedyn

Budapeszt i Zamki Siedmiogrodu

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Wg programu imprezy
5.0 /6 ( 27 opinii )
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
Budapeszt - stolica Węgier • Bran - "zamek Drakuli" • Szeged - "Miasto Feniks" • Kluż-Napoca - stolica Transylwanii • Sybin - miasto artystów •Timisoara - początek Rumuńskiej Rewolucji • Sighisoara - miejsce narodzin Drakuli • Zamek Hunedoara / Vajdahunyadi • Szechenyi - kompleks basenowo - termalny – kąpiel w „barokowym stylu”.

Terminy i ceny wycieczki 15

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przejazd przez Czechy i Słowację. Przejazd do hotelu w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. W tym dniu nie ma kolacji w hotelu - dotyczy klientów, którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 400 km; Katowice - Budapeszt).

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Budapesztu. Udamy się na spacer po wpisanym na Listę UNESCO Wzgórzu Zamkowym z dawnym Pałacem Królewskim i kościołem NMP (potocznie określanym jako kościół Macieja) - miejscem koronacji i ślubów królewskich. Następnie odwiedzimy Wzgórze Gellerta – punkt widokowy z naddunajską panoramą. Po południu zobaczymy Bazylikę Św. Stefana (patrona państwa węgierskiego) i przejdziemy na reprezentacyjny deptak Vaci. Zwiedzimy również Plac Bohaterów, a także odwiedzimy piękne, zbudowane w stylu neobarokowym, kąpielisko Szechenyi, aby skorzystać z słynnych, węgierskich wód termalnych (prosimy o zabranie stroju kąpielowego i czepka). Powrót do hotelu w Budapeszcie na nocleg. Fakultatywnie obiadokolacja (dodatkowo płatna). (Trasa ok. 20 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
klasy turystycznej *** - położone zwykle na obrzeżach miast lub poza miastem.
Pokoje
2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami, czasami z telefonem i TV.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne typu bufet lub zestawy serowane do stolików lub za dopłatą obiadokolacje (3) (zestawy serwowane do stolików)
Wizy
Obywatele polscy mogą uczestniczyć w wycieczce na podstawie dowodu/paszportu z odpowiednim terminem ważności (6 miesięcy od daty powrotu).
Świadczenia
Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (WC, klimatyzacja, bar, video), zakwaterowanie j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania, za dopłatą 3 obiadokolacje w dniach 2,3,5), program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż) oraz opiekę pilota.
Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, usług przewodnickich, napiwków i Tour Guide System ok. 115 EUR/os patne na miejscu; imprez fakultatywnych: tradycyjna kolacja rumuńska ok. 30 EUR/os; dodatkowych posiłków, obiadokolacji oraz innych wydatków osobistych. Możliwa dopłata do 3 obiadokolacji w dniach 2,3,5 imprezy (napoje dodatkowo płatne).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.0/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/budapeszt-i-zamki-siedmiogrodu/zakwaterowanie-ruh
NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Opis systemu w sekcji „Przeczytaj koniecznie”.

Dodaj opinię

5.0

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Rumunii! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon