wypoczynek

Wczasy na Węgrzech - co musisz wiedzieć?

  • O Węgrzech
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły
Flaga Węgier

Węgry

Stolica:
Budapeszt
Waluta:
HUF
Powierzchnia:
93 030 km2
Liczba ludności:
9 849 000

Wakacje na Węgrzech

Polak, Węgier – dwa bratanki! Wczasy na Węgrzech
Węgry to dla Polaków niezwykle popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Zarówno kraj ten, jak i jego mieszkańcy cieszą się u nas dobrą opinią od wielu lat. Oprócz obustronnej sympatii Polaków i Madziarów, Węgry przyciągają także wyborną kuchnią, malowniczymi krajobrazami, przystępnymi cenami i bliskim położeniem. Wakacje na Węgrzech to okazja zarówno do leniwego wypoczynku nad Balatonem, jak i aktywnego zwiedzania zamków, pałaców, muzeów czy winnic. W końcu kraj ten słynie również z produkcji wina, a węgierski Tokaj od lat gości na polskich stołach.

Perły Architektury – Wakacje na Węgrzech
Wyjazd na Węgry to przede wszystkim okazja, aby zwiedzić Budapeszt. Położona na wzgórzach, malownicza stolica zachwyca nie tylko ukształtowaniem terenu, ale również zabytkami, które świetnie się w ten krajobraz wpasowują. Tutejsze Wzgórze Zamkowe zostało w całości wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Budapeszt znany jest również ze swojego neogotyckiego budynku parlamentu. Podczas pobytu w stolicy możemy skorzystać także z gorących źródeł termalnych, które zasilają około 50 kąpielisk. Wczasy na Węgrzech będą też okazją, aby zwiedzić Pecz, określany najbardziej słonecznym miastem kraju. Oprócz słońca znajdziemy tu liczne, świetnie utrzymane zabytki, na czele z Katedrą Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Warto wybrać się również do pełnego artyzmu Szentendre. Porównywane do Kazimierza nad Wisłą, miasto fascynuje wielu artystów, których dzieła wystawiane są w licznych galeriach.

Wypoczynek nad wodą – wczasy na Węgrzech
Zmęczeni aktywnym zwiedzaniem miast, wybierzcie się nad Balaton, który od dawna zastępuje Węgrom morze. Południowy brzeg ogromnego jeziora został niemal w całości zabudowany ośrodkami wypoczynkowymi. Najsłynniejszym kurortem zdaje się być gwarny Siófok. Niezwykle popularnym kierunkiem dla turystów z Polski jest od lat Hajdúszoboszló. Położone 200 km od stolicy Budapesztu, oferuje rozległy kompleks kąpieliskowy o łącznej powierzchni 30 hektarów. Wakacje na Węgrzech to także okazja, aby odwiedzić mniej znane lokalizacje, jak chociażby Hévíz. Węgierskie jezioro termalne jest największym tego typu zbiornikiem w Europie. Źródła usytuowane kilometr pod ziemią tryskają stale ciepłą wodą, dlatego w Hévíz możemy liczyć na temperatury 24 °C zimą do 36 °C latem.

Opinie o Węgrzech

Węgrzech
6.0 /6

Węgry

Cudownie miejsce, super atmosfera, piękne widoki. Pani Lidia przewodnik najlepsza. Najlepsza kolacja, gdzie było wino i śpiew o rewalacyjnym jedzeniu nie wspomnę. Dawna stolica-nie pamiętam nazwy, bo trudna-przepiękna. Warto zobaczyć. Kraj, pięknych zabytków i cudownych ludzi.
Dodał(a):
Kaszuby , 14.08.2021
6.0 /6

Hungary-2021

Kraj godny polecenia dla tych co nigdy tam nie byli,bezpieczny,90 procent ludzi zaszczepiona przeciw COVID19.Szkoda ,że w ofercie nie ma do zwiedzania południowo-wschodnich regionów Węgier np.Szeged,rejon Baczki,Debreczyn i Puszty.
Dodał(a):
Sebastian, Gdynia, 27.08.2021
6.0 /6

Wegry

Bardzo przyjazny kraj , Polak - Węgier to bratanek i bardzo to widać i czuć będąc na miejscu . Miła i otwarta gościnność ludzi .
Dodał(a):
Arkadiusz , 26.09.2021
6.0 /6

Warto zobaczyć

Polecam- ciekawe miejsca do zobaczenia. Termy w Miskolcu rewelacyjne. Budapeszt piękny. Jedzenie pyszne.
Dodał(a):
Magdalena, Czeladź, 24.08.2020
6.0 /6

Przyjazne Węgry

Na Węgry wybrałem się żeby zasmakować tamtejszych win i tu od razu niespodzianka... w Dolinie Pięknej Pani w Egerze zasmakowałem wina, które dostarczane jest z tego miejsca jako wino mszalne na Jasną Górę. Innym wymiarem piękna tamtego regionu Węgier był pobyt w rewelacyjnym akwaparku w Hajduszoboszlo, gdzie zaraziłem się relaksem w wodach geotermalnych i przeniosłem to do kraju
Dodał(a):
Grzegorz, Duszniki Wielkopolskie, 04.12.2019
5.0 /6

Węgry

Ciekawe państwo, smaczna kuchnia i dobre wina. Ludzie bardzo przyjaźni. Język zupełnie inny niż wszystkie.
Dodał(a):
Natalia , 11.10.2019
4.5 /6

Po prostu bycza krew

Piękne miasta Eger czy Debreczyn a do tego uroczy relaks w wodach termalnych Hajduszoboszlo. Wino i gulasz do posmakowania...
Dodał(a):
Rafał, 10.10.2019
6.0 /6

Węgry są okej

Kraj gulaszu, papryki, wina i salami😍.polecam wszystkim, którzy lubią odkrywać nowe smaki. Kraj euro i forintów.
Dodał(a):
Krzysztof, Września, 26.08.2019
6.0 /6

BAJECZNE WAKACJE

WĘGRY BARDZO MI SIĘ PODOBAŁY. BARDZO DUŻO UPRAW SŁONECZNIKA, CO CIESZY OKO PODCZAS JAZDY AUTOKAREM. SPOŁECZNOŚĆ BARDZO KULTURALNA. POLECAM NA 1000%
Dodał(a):
Iwona, Dębnica Kaszubska, 09.08.2019
5.5 /6

Blisko i ciekawie

Kraj leżący niezbyt daleko od Polski, gdzie można wyjechać na kilka dni i pozwiedzać ciekawe miasta oraz odpocząć w wodach termalnych.
Dodał(a):
Wojciech, 01.08.2019
6.0 /6

Super kraj

Warty obejrzenia, kosztem innych eksploatowanych na okrągło kierunków. Ta część Europy jest fantastyczna, także Słowacja, Czechy, Rumunia....
Dodał(a):
Artur, Włocławek, 29.07.2019
6.0 /6

Węgierska przygoda

Węgry są niesamowite. Ich stolica, Budapeszt, to przepiękne miasto, jedno z piękniejszych, jakie widziałam. Polecam.
Dodał(a):
JOANNA, LESZNO, 14.07.2019
5.0 /6

:)

Bardzo przyjazny kraj i życzliwi ludzie, w miejscach turystycznych zwracający się do polskich turystów po polsku i obowiązkowo z uśmiechem ;) 
Dodał(a):
Iza :) , 29.06.2019
6.0 /6

Węgry

Kraj piękny i miasto które zwiedzaliśmy też bardzo urocze jednak w ostatni dzień program wycieczki jest mocno napięty i zwiedzanie miasta pod wieczór wydaje się być wciśniete do programu trochę na siłę.

Dodał(a):
Andrzej, Wrocław, 05.06.2019
5.0 /6

Węgry

Ciekawy kraj , dużo zabytków, tokaj

Dodał(a):
Gen, 23.09.2018
6.0 /6

Budapeszt i Tokaj

Węgry piękne. Ta wycieczka to takie Węgry w pigułce. Będę polecała każdemu

Dodał(a):
Kasia, 18.09.2018
5.4/6 Ocena ogólna Węgrzech

Pogoda w Węgrzech

Choć większość terenu Węgier znajduje się w strefie klimatu kontynentalnego, na południu panuje pogoda charakterystyczna dla klimatu śródziemnomorskiego. Węgry to ciepły kraj, w którym termometry wskazują latem od 20 do 25°C. Temperatura spada jedynie w górach, gdzie słupek rtęci oscyluje na poziomie 18°C. Zimy są dość krótkie i łagodne, a śnieg utrzymuje się dłużej jedynie w wysokich partiach Pogórza Północnego.

8 miejsc, które trzeba zobaczyć będąc na Węgrzech!

Budapeszt to jedna z najbardziej ekscytujących stolic w Europie. Jednak Węgry mają do zaoferowania znacznie więcej. Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć. Zapraszamy na blog r.pl

Jedzenie w Budapeszcie. Te potrawy musisz spróbować podczas wakacji na Węgrzech!

Pikantne, sycące i aromatyczne dania, tak w skrócie można opisać tradycyjną węgierską kuchnię. Dla wielu turystów, którym nie są obce takie nazwy jak gulasz czy leczo, lokalne potrawy mogą być zaskakującym odkryciem. Kuchnia współczesnych Węgier rozwijała się przez setki lat, a lokalne dania stanowią część bogatego dziedzictwa kulturowego.

Kuchnia węgierska. Tych smaków trzeba skosztować!

Węgry słyną ze swojej kuchni w całej Europie. Poznaj smaki charakterystyczne dla Madziarów na blogu r.pl.

Co warto zobaczyć w Budapeszcie? Top 9 atrakcji węgierskiej stolicy

Na Węgrzech byłam już wcześniej, jako mała dziewczynka, towarzysząc w wycieczce rodzicom. Niestety, niewiele z tej wyprawy pamiętam. Za to znajomi co jakiś czas zachwycali się kolejnymi wizytami w tym kraju, więc wreszcie zapragnęłam odwiedzić go ponownie po wielu latach.