Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort El Morro oraz spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), a także plac św. Franciszka i Plac Katedralny z barokową katedrą. Następnie zwiedzanie dawnej fabryki rumu z możliwością degustacji. Opcjonalnie lunch (ok. 15-20 EUR/os.). Po południu zwiedzanie nowej Hawany, gdzie znajduje się między innymi Kapitol i Gran Teatro de la Habana. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Vedado (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 75 EUR/os. lub ok. 105 EUR/os. w przypadku rewii Tropicana - w zależności od dostępności). Nocleg w hotelu.

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba a także przejażdżka zabytkowymi amerykańskimi samochodami po ulicach Hawany - jedna z największych atrakcji Kuby! Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg. Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 55 EUR/os.) wycieczka „Śladami Hemingway'a” - wizyta w ulubionej wiosce rybackiej Coijimar, skąd pisarz najczęściej udawał się na połowy; odwiedziny w posiadłości „Finca Vigía” oraz ulubionej knajpce „Floridita”, gdzie będzie okazja spróbowania słynnego drinka daiquiri. Wieczorem dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 55 EUR/os) proponujemy wycieczkę „Hawana Nocą” podczas której między innymi obejrzymy inscenizację „Cañonazo” (wystrzału armatniego) na terenie największej fortecy na Karaibach.

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez prowincję Pinar del Rio, region plantatorów tytoniu, do Valle de Viñales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami mogotes. W programie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa, zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz „Mural prehistoryczny”. Wizyta w fabryce cygar lub na prawdziwej plantacji tytoniu. Opcjonalnie lunch (ok. 15-20 EUR/os.). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 45 EUR/os.) proponujemy wizytę w jednym z lokali, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5

Dzień 5

Po śniadaniu wyjazd do Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli i opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny ok. 15-20 EUR/os.). Następnie przejazd wzdłuż Zatoki Świń, słynnej z inwazji amerykańskiej na Kubę. Dojazd do miasta Cienfuegos, często nazywanego kubańską „Perłą Południa”, które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Przejazd na kolację i nocleg w okolicach Trynidadu. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 6

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trinidadu wpisanego na listę UNESCO: brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, dawny klasztor franciszkanów, pałace baronów cukrowych (obecnie budynki użyteczności publicznej), Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Opcjonalnie lunch (ok. 15-20 EUR/os.). Następnie przejazd w kierunku Santi Spiritus. Po drodze odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga znajdującą się w Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni), słynącej niegdyś z plantacji trzciny cukrowej. Do dziś zachowała się tu dawna rezydencja barona cukrowego, wieża obserwacyjna i wioski zamieszkałe przez potomków niewolników. Dojazd do Santi Spiritus, krótka wizyta w centrum miasta, kolacja i nocleg w hotelu w Santi Spiritus (Trasa ok.80km).

Dzień 7

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd w kierunku Camaguey, zwiedzanie stolicy największej prowincji Kuby - między innymi główny plac San Juan de Dios, plac Carmen z rzeźbami lokalnej artystki Marty Jimenez, kościół Matki Boskiej Merced na placu Trabajadores, domy kupieckie, plac bohatera miasta – Ignacego Agramonte. Opcjonalnie lunch (15-20euro). Przejazd na kolację i nocleg w hotelu w okolicach Holguin. (Trasa ok. 400km).

Dzień 8

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do Biran, gdzie odwiedzimy dom rodzinny Fidela Castro. Następnie przejazd wzdłuż strefy zmilitaryzowanej Guantanamo, którą Stany Zjednoczone dzierżawią od Kuby od 1903 roku. Dojazd do Baracoa w godzinach popołudniowych, a następnie krótki spacer po centrum najstarszego miasta na Kubie, gdzie znajduje się Plac Wolności i Kościół Asuncion. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Baracoa (Trasa ok. 370km).

Dzień 9

Dzień 9

Po śniadaniu odwiedzimy plantację kakao, typową dla regionu Baracoa. Możliwość uczestnictwa w jednej z lokalnych wycieczek opcjonalnych. W ofercie m.in. trekking na wzgórze Yunque, wycieczka do wodospadu Jutias, wycieczka do kanionu Yumuri. Propozycje wycieczek zależeć będą od dostępności i warunków pogodowych. Klienci nieuczestniczący w wycieczkach po odwiedzinach na plantacji kakao powrót do hotelu, czas na wypoczynek. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Baracoa.

Dzień 10

Dzień 10

Po śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku Santiago de Cuba. Odwiedzimy fortecę San Pedro de la Roca, następnie udamy się na Plac Cespedesa - główny plac miasta, gdzie znajduje się katedra, hotel Casa Granda oraz najstarszy dom na Kubie - dom Diego Velazqueza (najbardziej zasłużonego kolonizatora Kuby). Zobaczymy również (z zewnątrz) słynne koszary Moncada - miejsce nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Przejazd do hotelu w Santiago de Cuba, kolacja i nocleg. (Trasa ok 250 km).

Dzień 11

Dzień 11

Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Santiago de Cuba. Wizyta na Cmentarzu Santa Ifigenia - miejscu pochówku zasłużonych mieszkańców: Fidela Castro, Jose Marti, Emilio Bacardi. Następnie zobaczymy Sanktuarium Maryjne Virgen de la Cardidad del Cobre - patronki Kuby, ważne miejsce kultu dla wszystkich Kubańczyków zarówno wyznających katolicyzm jak i santerię. Przejazd w kierunku Camaguey. Po drodze przystanek w Bayamo – stolicy prowincji Granma. Kolacja i nocleg w hotelu w Camaguey. (Trasa ok.350km)

Dzień 12

Po śniadaniu przejazd w kierunku Varadero. Po drodze zwiedzanie Santa Clara – miasta, którego zdobycie otworzyło partyzantom drogę do Hawany. Zobaczymy Guevara Memorial, gdzie w 1997 roku został pochowany Ernesto Che Guevara i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Zakwaterowanie w hotelach w Varadero i czas na wypoczynek. (Trasa ok. 490 km).

Dzień 13 - 14

Dzień 13 - 14

Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne: rejs katamaranem na pobliską wyspę Cayo Blanco słynącą z białego piasku itd. (od 85 EUR/os).

Dzień 15

Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski.

Dzień 16

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Paszport i wiza
Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby.
Karta Turysty
Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Polsce przy stanowisku Rainbow.
Ubezpieczenie
Osobom planującym wzięcie udziału w sportach wysokiego ryzyka rekomendujemy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia - Pakiet Sport.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Część objazdowa:

w hotelu bar, restauracja, niekiedy basen.

Wyżywienie

Część objazdowa: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu).

Część pobytowa w Varadero: All Inlcusive.

Zakwaterowanie

Część objazdowa

Hotele *** kategorii lokalnej - (11 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2 - osobowe z łazienką, skromne. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu) poza noclegiem w Camaguey (w Camaguey tylko śniadanie, kolacja dodatkowo płatna).

Część pobytowa

Hotele w Varadero - (3 rozpoczęte doby hotelowe). Opisy dostępne w sekcji “Varadero - hotele”. Wyżywienie: All Inlcusive.

Wizy

Paszport i wiza
Przy przekraczaniu granicy wymagany jest 3-miesięczny okres ważności paszportu, licząc od planowanej daty wylotu z Kuby. UWAGA! Konieczne jest wpisanie w rezerwacji danych paszportowych (nr paszportu, data wydania oraz data ważności)

Karta Turysty
Obywatele Polski udający się na Kubę w celach turystycznych zobowiązani są do posiadania tzw. karty turysty (Tarjeta de Turista), która jest wliczona w cenę imprezy - do odbioru przed odprawą na lotnisku w Polsce. Uwaga! Karta Turysty nie jest wliczona w cenę zakupu samego biletu lotniczego.

Formularz zdrowotny

Na 48 godzin przed planowanym przylotem należy wypełnić formularz na stronie https://www.dviajeros.mitrans.gob.cu/inicio. Dotyczy również dzieci. Na lotnisku podróżni zostaną poproszeni o okazanie kodu QR, który otrzymuje się na maila po wypełnieniu formularza.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA do Varadero (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, Kartę Turysty, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy na lotnisku w Polsce.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 210EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej - napojów do posiłków i innych wydatków osobistych.

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Kubie trwa od 01.11 do 31.03
Buenos Dias Cuba
Bestseller
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
Buenos Dias Cuba
1 / 14

5.2/6 (299 opinii)

Buenos Dias Cuba

Occidental Arenas Blancas
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA do Varadero (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, Kartę Turysty, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy na lotnisku w Polsce.

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, napiwków, (kwota ok. 210EUR/os. płatna pilotowi imprezy), zakupu wycieczek fakultatywnych wymienionych w programie, oraz dodatkowych posiłków nie wliczonych w cenę imprezy turystycznej - napojów do posiłków i innych wydatków osobistych.

Atuty oferty

Magiczna Hawana i Hemingway • Cienfuegos • Trynidad - miasto, w którym zatrzymał się czas • prawdziwe cygara i rum • Santiago de Cuba - muzyczna stolica wyspy • daleki wschód - Baracoa • wypoczynek w Varadero (all inclusive)
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 4 dni.
Zdjęcie Hotelu
4.6/6 (12 opinii)
Occidental Arenas Blancas
Kuba: Varadero
Zdjęcie Hotelu
4.8/6 (84 opinie)
Iberostar Bella Costa
Kuba: Varadero
Zdjęcie Hotelu
3.9/6 (23 opinie)
Allegro Palma Real
Kuba: Varadero
Zdjęcie Hotelu
5.5/6 (1 opinia)
Starfish Varadero
Kuba: Varadero

Opinie

Opinie o Buenos Dias Cuba

5.2 / 6299 opinii
Intensywność programu
4.7
Pilot
5.4
Program wycieczki
5.4
Transport
5.2
Wyżywienie
4.5
Zakwaterowanie
4.4
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Turysta 24.08.2016
Termin pobytu: wrzesień 2016

Magiczna Kuba

Ten wyjazd przeszedł moje oczekiwania: program wspaniały, przewodnik mega, krajobrazym ludzie, klimat i bardzo dobra cena
Pokaż więcej opinii (298)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem