Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot i aklimatyzacja w Cartagenie

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Cartageny. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Cartagena de Indias: perła Morza Karaibskiego

Cartagena de Indias (lista UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Płd., co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. El Centro i San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, muzea, parki, urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu latino aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Po śniadaniu zwiedzimy Stare Miasto, fortyfikacje, zamek San Felipe de Barajas i klasztor La Popa założony na pocz. XVII w. skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto. Kolacja i nocleg w hotelu. Po kolacji proponujemy Chiva rumbera – wycieczkę fakultatywną specjalnym, turystycznym autobusem po zabytkowych uliczkach miasta. Przy dźwiękach muzyki poznamy klimat tego pięknego i niezwykłego miasta (dodatkowo płatne ok. 55 USD/os).

Dzień 3
Dzień 3

Bogota: spotkanie z kolumbijskimi kontrastami

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bogoty. Stolica Kolumbii przyprawi nas o zawrót głowy, nie tylko ze względu na położenie na wysokości 2640 m n.p.m., ale także rozmiarem miasta. Ta metropolia liczy cztery razy więcej ludności niż Warszawa i jest miastem kontrastów. Tutaj nowoczesność współistnieje z kolonialną historią, a bogate dzielnice z dzielnicami biedy. Bogota to miasto muzeów i nie omieszkamy do kilku z nich wstąpić, pierwszym z nich będzie muzeum malarza Botero, kolumbijskiego Rubensa, który w zachwycie krągłościami, namalował otyłą Mona Lisę. W programie spacer po urokliwej starówce La Candelaria. Zobaczymy Plac Główny, Pałac Prezydencki, Katedrę i Sąd Najwyższy, na który to zorganizowano zamach partyzantów, wspierany przez najbardziej znanego na świecie bossa narkotykowego Pablo Escobara. Odwiedzimy Muzeum Złota, które posiada przypuszczalnie najbogatszą kolekcję złotych wyrobów i biżuterii (ponad 35 tys. eksponatów) prekolumbijskiej Ameryki. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4
Dzień 4

Kolumbia: targ rękodzieła i widoki z Monserrate

Śniadanie. Odwiedzimy lokalny targ rękodzieła, gdzie będzie można zakupić kokę i wyroby wykonane przez Indian. Następnie przejazd pod wzgórze Monserrate, wjazd kolejką i spacer do znajdującego się na samym szczycie kościoła. Ze wzgórza rozciąga się przepiękny widok na całe miasto, to również tu miała miejsce 5 edycja Master Chef Polska. Wieczorem transfer na lotnisko i lot do Medellin. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 5
Dzień 5

Guatape: krok w stronę piękna Kolumbii

Śniadanie. Wyruszymy w drogę poza Medellin do Guatape, miejscowości słynącej z ogromnego monolitu skalnego, z niesamowitym widokiem na okalające go jeziora. Guatape, uchodzi za najpiękniejszą i najbardziej fotogeniczną miejscowość w całej Kolumbii. Charakteryzuje się niezwykle zróżnicowaną linią brzegową, pełną zatok i wysepek. Jednak to nie tylko malownicza lokalizacja wyróżnia Guatape. Przede wszystkim przyciągają uwagę jego uliczki, które zachwycają różnokolorowymi, uroczymi budynkami, często ozdobionymi płaskorzeźbami przedstawiającymi ludzi, zwierzęta i inne motywy. Dla chętnych i cieszących się dobrą kondycją wejście na samą górę, skąd rozpościera się widok na krainę jezior. Do pokonania mamy ponad 600 schodów, jednakże, by zachwycić się pięknymi widokami wystarczy ich kilkadziesiąt. W klimatycznym miasteczku zjemy obiad, składający się typowego dania kolumbijskiego: bandeja paisa, itd. Chętnym zaproponujemy rejs po wodach jeziora powstałego po wybudowaniu tamy Guatape (dodatkowo płatne ok. 35 USD/os.). Będziemy podziwiać zbudowane przy brzegach nowoczesne rezydencje znanych Kolumbijczyków, którzy przyjeżdżają tam na wakacje, wśród nich między innymi jedną z dawnych rezydencji Pablo Escobara, jak również współczesnych gwiazd piłki nożnej i muzyki. Przepłyniemy w miejscu gdzie z wody wynurza się krzyż (La Cruz del Peñol) upamiętniający tragiczną historię miasteczka Penol. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 170 km)

Dzień 6
Dzień 6

Medellin: od transformacji do innowacji

Po śniadaniu zwiedzanie Medellin. Jest to najnowocześniejsze i drugie co do wielkości miasto Kolumbii. Będziemy mieli okazję przejechać się kolejką nad comunas – charakterystycznymi, kolorowymi osiedlami w biedniejszej części miasta. Najbardziej znaną jest oczywiście Comuna 13, która była niegdyś jednym z najniebezpieczniejszych obszarów miasta, znanym z wysokiej przestępczości i przemocy związanymi z handlem narkotykami i gangami. Jednak dzięki wysiłkom społeczności oraz inicjatywom rządu i organizacji pozarządowych, Comuna 13 przeszła znaczną transformację i stała się symbolem odrodzenia i nadziei. Dziś jest to kolorowa dzielnica, pełna sztuki ulicznej i innowacyjnych projektów społecznych, przyciągająca turystów z całego świata. Comuna 13 to również przykład determinacji mieszkańców, którzy pracują nad budową lepszej przyszłości poprzez edukację, kulturę i wspólne inicjatywy społeczne. Odwiedzimy miejsca związane z życiem Pablo Escobara, którego życie inspirowało autorów filmów, seriali i książek. To tutaj kręcono cieszący się dużym powodzeniem na świecie „Narcos”, opowiadający o życiu, śmierci i polowaniu kolumbijskiej policji oraz amerykańskiej DEA na Escobara. Obecnie, to drugie największe miasto w Kolumbii, malowniczo położone w dolinie Aburra, stara się zrzucić z siebie odium jego historii i zaprezentować w nowym świetle. W XX wieku Medellin zostało wielokrotnie wyróżnione za nowoczesne rozwiązania, przede wszystkim w dziedzinie transportu i integracji w obrębie metropolii. Jest przodującym ośrodkiem kulturowym, naukowym, branży kwiatowej i modowej, z różnych względów nazywanym kolumbijską doliną krzemową. Wieczorem transfer na lotnisko i lot do Cartageny. Zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Znajdź swój rytm w sercu Cartageny

Dzień wolny na odpoczynek lub uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych, np.: Wyspy Różańcowe (cena ok 145 USD/os) lub Park Tayrona (cena ok 250 - 300 USD/os). Spacerując po urokliwych uliczkach Cartageny, można podziwiać lokalne rzemiosło, takie jak ręcznie robione wyroby artystyczne i kolorowe tekstylia, które stanowią doskonałą pamiątkę z podróży. Miasto to także słynie z festiwali i kulturalnych wydarzeń, takich jak karnawał w lutym, podczas którego ulice wypełniają się tańcem, muzyką i barwnymi strojami. Dodatkowo, relaksując się na jednej z licznych plaż w okolicy, turyści mogą cieszyć się tropikalnym klimatem i błękitem morza, co sprawia, że Cartagena staje się niezapomnianym punktem na turystycznej mapie Ameryki Łacińskiej. Podczas wypoczynku hotel zapewnia śniadania i kolacje.

Dzień 8

Koniec objazdu i rozpoczęcie indywidualnego wypoczynku

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Cartagenie dla wracających do Polski. Klienci, którzy wybrali dodatkowy tydzień wypoczynku – transfer do wybranego hotelu.

Dzień 9

Powrót do domu

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele lub pousady/hacjendy *** w kategoriai lokalnej - wygodne.

Pokoje: funkcjonalne 2 - osobowe, wszystkie wyposażone w łazienki z WC oraz często TV i telefon.

UWAGA: Pokoje 3 - osobowe tylko w konfiguracji: łóżko małżenskie plus łóżko pojedyncze.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.

Obowiązek uzupełnienia formularza „Check-Mig” nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem, a najpóźniej na godzinę przed odprawą poprzez stronę https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/en/DatosViaje. Powyższy formularz należy również wypełnić przed powrotem do Polski.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 250 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
Kolumbia Top 5
1 / 24

Kolumbia Top 5

Za osobę8 150
Razem
16 300 zł
Zaliczka 10% 1 630 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 3 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach j.w.: 7 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 250 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Atuty oferty

Najpiękniejsze miasto kolonialne świata Cartagena • Bogota - prawdziwy zawrót głowy • nowoczesne Medellin • Śladami Pablo Escobara • Guatape - najbardziej fotogeniczne miasto Kolumbii • wypoczynek nad Morzem Karaibskim
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Możesz rozszerzyć swoją wycieczkę objazdową o dodatkowe kilka dni wypoczynku. W tym celu wybierz hotel na przedłużenie pobytu.
Zdjęcie Hotelu
Cartagena Plaza
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Capilla del Mar
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Las Americas - Torre del Mar
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Estelar Playa Manzanillo
Kolumbia: Cartagena
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem