Wczasy w Kolumbii - co musisz wiedzieć?

  • O Kolumbii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Kolumbii

Kolumbia

Stolica:
Bogota
Waluta:
COP
Powierzchnia:
1 139 825 km2
Liczba ludności:
48 229 000

Śladami konkwistadorów – Wakacje w Kolumbii

Położona w północno-zachodniej części Ameryki Południowej, Kolumbia to niezwykle ciekawy kraj o przebogatej kulturze i historii. Wyrusz w niezapomnianą podróż śladami średniowiecznych konkwistadorów i odkrywaj piękno tego regionu. Wczasy w Kolumbii to najlepsza okazja, aby na własne oczy przekonać się, jak smakuje prawdziwa kolumbijska kawa, przeżyć przygodę w amazońskiej dżungli, odwiedzić przepiękną kolonialną Bogotę, obalić mity dotyczące (nie)bezpieczeństwa w Medellin czy zatańczyć salsę na ulicach Cali – światowej stolicy tego tańca.

Kokaina czy szmaragdy? – Wczasy w Kolumbii
Choć do niedawna Kolumbia kojarzyła się niezbyt korzystnie z działającymi tu przed laty kartelami narkotykowi, obecnie sytuacja w kraju zmienia się, a Kolumbia stała się krajem bezpiecznym i przyjaznym dla turystów. Wprawdzie dochody z produkcji narkotyków stanowią tu 10% rocznego PKB, jednak to nie to kokaina czy marihuana są największym bogactwem Kolumbii. Niewiele osób wie, że to w Kolumbii znajdują na świecie złoża szmaragdów (ponad 60% światowych zasobów). Kolumbia także może pochwalić się dużym wydobyciem ropy naftowa, gazu ziemny, węgla, rud żelaza czy miedzi oraz złota. Coraz istotniejszym źródłem dochodu jest również turystyka.

Andy, dolina Amazonki czy karaibskie plaże? Wakacje w Kolumbii
Krajobraz Kolumbii jest niezwykle zróżnicowany. Z jednej strony majestatyczne Andy, z drugiej rajskie plaże rodem z karaibskich wysp. A gdzieś po środku dolina Amazonki. Podczas wczasów w Kolumbii odkryjecie wiele niezwykłych zakątków. Jednym z takich magicznych miejsc jest choćby Guatape. Malutka miejscowość, w której znajduje się przepiękny szczyt skalny o tej samej nazwie. 385 metrowa skała to wyzwanie dla tych, którzy lubią trekking. Aby znaleźć się na jej szczycie, trzeba pokonać 469 betonowych schodków. Widoki z góry szybko zrekompensują jednak ten wysiłek. Zapierające dech w piersiach krajobrazy znajdziemy także w kanionie Chicamocha, położonym malowniczo pomiędzy dwiema miejscowościami znanymi z aktywnego wypoczynku – Bucaramangi i San Hill. Wreszcie wakacje w Kolumbii to również okazja, aby korzystać ze słońca i morskich kąpieli. Położona w klimacie równikowym Kolumbia ma zaskakująco lekki i przyjemny klimat. Wszystko za sprawą morskiej bryzy i bliskiego sąsiedztwa Andów.

 

Zobacz również oferty w innych regionach w Kolumbii: Bogota Cartagena Villa de Leyva

Opinie o Kolumbii

Kolumbii
6.0 /6

Kolumbia - kraj kawy, kokainy i Karaibów

Piękny kraj jeszcze nizadeptany przez turystów pełen pięknej kolonialnej zabudowy, przyrody a także karaibskich plaż.

Dodał(a):
Adam, 05.04.2019
6.0 /6

Ciekawy, bezpieczny kraj życzliwych ludzi.

Kolumbia to miejsce warte odwiedzenia. Funkcjonujące w powszechnym obiegu mniemanie, że nie jest tam bezpiecznie nie znalazło żadnego potwierdzenia. Kolumbijczycy są bardzo życzliwi i bezpośredni. Stare Miasto w Cartagena to miejsce do którego trzeba wrócić...

Dodał(a):
Artur, Warszawa, 23.01.2019
6.0 /6

Kolumbia

Piekny kraj z wieloma atrakcjami, super wyjazd.

Polecam

Dodał(a):
Mirosław, Kołobrzeg , 14.03.2018
6.0/6 Ocena ogólna Kolumbii

Pogoda w Kolumbii

Przecinający Kolumbię równik sprawia, że kraj leży w strefie klimatu równikowego. W wyniku ukształtowania terenu wyróżnia się jednak piętra klimatyczne, w których pogoda może być bardzo zróżnicowana.
Piętro gorące do wysokości 1000 m n.p.m. obejmuje 80% Kolumbii i w tym obszarze temperatury wynoszą zwykle ok. 25°C w ciągu całego roku. W najwyższych partiach gór temperatura jednak spada, a termometry mogą wskazywać ok. 12°C.

Smaki kuchnii kolumbijskiej. 10 tradycyjnych potraw Kolumbii

Wciąż mało znana na świecie kuchnia kolumbijska to zaskakujące połączenia smaków, których warto spróbować. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj 10 tradycyjnych potraw Kolumbii.

Historia kolumbijskich szmaragdów

Szmaragdy z Kolumbii są szczególnie cenione na całym świecie. Poznaj historię ich wydobycia. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Kolumbia: co warto wiedzieć przed podróżą?

Kolumbia nie jest jeszcze zbyt popularna wśród polskich turystów – a szkoda, bo choć skarby El Dorado już dawno uznano za mit, to na turystów czeka tam wiele innych, często cenniejszych od złota, wrażeń. O wszystkim opowiemy w szczegółach na blogu Rainbow.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon