ikona-burger
napis-rainbow
ikona-telefon

Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rozwiń

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Narty

Kolumbia wakacje

Użyte filtry:

Sortuj: od najniższej ceny

Znaleziono 1 ofertę

Kolumbia
Kolumbia

Kolumbia

Stolica: Bogota

Waluta: COP

Powierzchnia: 1 139 825 km2

Liczba ludności: ‍48 229 000

Śladami konkwistadorów – Wakacje w Kolumbii

Położona w północno-zachodniej części Ameryki Południowej, Kolumbia to niezwykle ciekawy kraj o przebogatej kulturze i historii. Wyrusz w niezapomnianą podróż śladami średniowiecznych konkwistadorów i odkrywaj piękno tego regionu. Wczasy w Kolumbii to najlepsza okazja, aby na własne oczy przekonać się, jak smakuje prawdziwa kolumbijska kawa, przeżyć przygodę w amazońskiej dżungli, odwiedzić przepiękną kolonialną Bogotę, obalić mity dotyczące (nie)bezpieczeństwa w Medellin czy zatańczyć salsę na ulicach Cali – światowej stolicy tego tańca.

Kokaina czy szmaragdy? – Wczasy w Kolumbii
Choć do niedawna Kolumbia kojarzyła się niezbyt korzystnie z działającymi tu przed laty kartelami narkotykowi, obecnie sytuacja w kraju zmienia się, a Kolumbia stała się krajem bezpiecznym i przyjaznym dla turystów. Wprawdzie dochody z produkcji narkotyków stanowią tu 10% rocznego PKB, jednak to nie to kokaina czy marihuana są największym bogactwem Kolumbii. Niewiele osób wie, że to w Kolumbii znajdują na świecie złoża szmaragdów (ponad 60% światowych zasobów). Kolumbia także może pochwalić się dużym wydobyciem ropy naftowa, gazu ziemny, węgla, rud żelaza czy miedzi oraz złota. Coraz istotniejszym źródłem dochodu jest również turystyka.

Andy, dolina Amazonki czy karaibskie plaże? Wakacje w Kolumbii
Krajobraz Kolumbii jest niezwykle zróżnicowany. Z jednej strony majestatyczne Andy, z drugiej rajskie plaże rodem z karaibskich wysp. A gdzieś po środku dolina Amazonki. Podczas wczasów w Kolumbii odkryjecie wiele niezwykłych zakątków. Jednym z takich magicznych miejsc jest choćby Guatape. Malutka miejscowość, w której znajduje się przepiękny szczyt skalny o tej samej nazwie. 385 metrowa skała to wyzwanie dla tych, którzy lubią trekking. Aby znaleźć się na jej szczycie, trzeba pokonać 469 betonowych schodków. Widoki z góry szybko zrekompensują jednak ten wysiłek. Zapierające dech w piersiach krajobrazy znajdziemy także w kanionie Chicamocha, położonym malowniczo pomiędzy dwiema miejscowościami znanymi z aktywnego wypoczynku – Bucaramangi i San Hill. Wreszcie wakacje w Kolumbii to również okazja, aby korzystać ze słońca i morskich kąpieli. Położona w klimacie równikowym Kolumbia ma zaskakująco lekki i przyjemny klimat. Wszystko za sprawą morskiej bryzy i bliskiego sąsiedztwa Andów.

 

Najlepsze artykuły o Kolumbii:

Smaki kuchnii kolumbijskiej. 10 tradycyjnych potraw Kolumbii

Smaki kuchnii kolumbijskiej. 10 tradycyjnych potraw Kolumbii

Wciąż mało znana na świecie kuchnia kolumbijska to zaskakujące połączenia smaków, których warto spróbować. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj 10 tradycyjnych potraw Kolumbii.

Historia kolumbijskich szmaragdów

Historia kolumbijskich szmaragdów

Szmaragdy z Kolumbii są szczególnie cenione na całym świecie. Poznaj historię ich wydobycia. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Kolumbia: co warto wiedzieć przed podróżą?

Kolumbia: co warto wiedzieć przed podróżą?

Kolumbia nie jest jeszcze zbyt popularna wśród polskich turystów – a szkoda, bo choć skarby El Dorado już dawno uznano za mit, to na turystów czeka tam wiele innych, często cenniejszych od złota, wrażeń. O wszystkim opowiemy w szczegółach n…

Opinie o Kolumbii:

5.8/6

Ocena ogólna Kolumbia

6.0 / 6
Ameryka Południowa w pigułce

O tym kraju mówi się, że ma najlepsze położenie geograficzne na świecie. Ma dostęp do dwóch oceanów, ma linię brzegową licząca ponad 3000 kilometrów w tym setki kilometrów piaszczystych, tropikalnych plaż, ma wysokie, sięgające ponad 5000 metrów góry, urocze, kolorowe kolonialne miasteczka i wielkie nowoczesne metropolie, ma skarby cywilizacji starożytnych Indian i piękną, bujną przyrodę. Mówi się też tak: Jeśli chcesz poznać Karaiby-jedź na Kubę lub Dominikanę, jeśli chcesz poznać wybrzeże Pacyfiku-wybierz się do Chile, jeśli zobaczyć Andy- wybierz się do Ekwadoru, jeśli ciągnie Cię do dżungli- ruszaj do Brazylii, ciekawią Cię kultury prekolumbijskie?- wybierz Peru, a jeśli chcesz zobaczyć to wszystko razem- przyjedź do Kolumbii!!! Oczywiście to tylko zgrabny bon mot, bowiem nie da się poznać Ameryki Południowej omijając wizytę w Peru, Brazylii czy Chile, tym niemniej Kolumbia jest jednym z tych krajów, które pozwalają poczuć niezwykły "smak" i czar tego kontynentu. A przy tym to kraj, jak na ten kontynent, całkiem dobrze zorganizowany i dla turystów całkiem bezpieczny. Kolumbię zobaczyć warto, a jeśli ktoś lubi te strony świata, zobaczyć trzeba.Dodał(a):
Jagoda, 2020.04.26
5.0 / 6
Kolumbia

Bardzo ładne stare miasto , historyczne , zbyt krótki pobyt żeby zobaczyć więcej . Miejsce inne od pozostałych w trakcie wycieczkiDodał(a):
Leszek , 2020.02.24
6.0 / 6
Rejs

Odwiedziliśmy tylko przepiękną Cartagenę, Lecieliśmy z Amsterdamu do Cartageny z miezylądowaniem w Bogocie.Dodał(a):
Agnieszka, Oborniki, 2020.02.22
6.0 / 6
Ładnie i bezpiecznie

Starówka Kartageny bajeczna. Poza tym piękne widoki i super pogoda. Ludzie życzliwi i uśmiechnięci. PolecamDodał(a):
Michał, 2020.02.10
5.0 / 6
Kraj kontrastów

Kraj o smutnej i przerażającej historii, który jest pełen kontrastów, przez co brzydki i piękny jednocześnie.Dodał(a):
Rafal, 2020.02.03
6.0 / 6
Kartagena - besdzie w Twoich genach

Mowiło sie ...obejrzeć Neapol i umrzeć. Powinno- zobaczyc Kartagenę aby wiedzieć, że są cudowne miejsca do zycia.Dodał(a):
Jarosław, 2019.12.09
5.0 / 6
Kartagena

Koniecznie trzeba zwiedzić Kartagenę i najlepiej z przewodnikiem. Mini zoo przy statku robi bardzo dobre wrażenie, witają nas papugi i flamingi. Wieczorem chyba dużo się dzieje, miasto zabytków i muzyki.Dodał(a):
Piotr, Lublin, 2019.12.02
6.0 / 6
koloumbia

ładna nie zniszczona zabytkowa starówka natrętni handlarze gotowi sprzedać wszystko na każdym kroku miejscowy folklorDodał(a):
Elżbieta, Kieźliny, 2019.11.15
6.0 / 6
Kolumbia - kraj kawy, kokainy i Karaibów

Piękny kraj jeszcze nizadeptany przez turystów pełen pięknej kolonialnej zabudowy, przyrody a także karaibskich plaż.Dodał(a):
Adam, Wrocław, 2019.04.05
6.0 / 6
Ciekawy, bezpieczny kraj życzliwych ludzi.

Kolumbia to miejsce warte odwiedzenia. Funkcjonujące w powszechnym obiegu mniemanie, że nie jest tam bezpiecznie nie znalazło żadnego potwierdzenia. Kolumbijczycy są bardzo życzliwi i bezpośredni. Stare Miasto w Cartagena to miejsce do którego trzeba wrócić...Dodał(a):
Artur, Warszawa, 2019.01.23