Wczasy w Kolumbii - co musisz wiedzieć?

  • O Kolumbii
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Kolumbii

Kolumbia

Stolica:
Bogota
Waluta:
COP
Powierzchnia:
1 139 825 km2
Liczba ludności:
48 229 000

Wyrusz śladami średniowiecznych Konkwistadorów i odkryj swoje El Dorado – Kolumbia pozwoli Ci odkryć zupełnie nową twarz Ameryki Południowej. Przekonaj się na własne oczy, jak wygląda amazońska dzicz, wypij filiżankę aromatycznej kawy w miejscu jej pochodzenia i odwiedź Bogotę – z największym na świecie muzeum złota.

Mało? Kolumbia zaoferuje Ci znacznie więcej! Wycieczka objazdowa po Kolumbii to szansa na zapoznanie się z kulturą Indian, zwiedzenie kopalni szmaragdów, niezwykłego Medellin, czy Cartagena de Indias…. To będzie wyprawa Twojego życia – bez względu na to, czy szukasz korzystnego wyjazdu na last minute, czy komfortu, jaki daje all inclusive. Kolumbia urzeknie Cię i sprawi, że na Amerykę Łacińską spojrzysz zupełnie na nowo!

Zobacz również oferty w innych regionach w Kolumbii: Bogota Cartagena Villa de Leyva

Opinie o Kolumbii

Kolumbii
6.0 /6

Kolumbia - kraj kawy, kokainy i Karaibów

Piękny kraj jeszcze nizadeptany przez turystów pełen pięknej kolonialnej zabudowy, przyrody a także karaibskich plaż.

Dodał(a):
Adam, 05.04.2019
6.0 /6

Ciekawy, bezpieczny kraj życzliwych ludzi.

Kolumbia to miejsce warte odwiedzenia. Funkcjonujące w powszechnym obiegu mniemanie, że nie jest tam bezpiecznie nie znalazło żadnego potwierdzenia. Kolumbijczycy są bardzo życzliwi i bezpośredni. Stare Miasto w Cartagena to miejsce do którego trzeba wrócić...

Dodał(a):
Artur, Warszawa, 23.01.2019
6.0 /6

Kolumbia

Piekny kraj z wieloma atrakcjami, super wyjazd.

Polecam

Dodał(a):
Mirosław, Kołobrzeg , 14.03.2018
6.0/6 Ocena ogólna Kolumbii

Pogoda w Kolumbii

Przecinający Kolumbię równik sprawia, że kraj leży w strefie klimatu równikowego. W wyniku ukształtowania terenu wyróżnia się jednak piętra klimatyczne, w których pogoda może być bardzo zróżnicowana.
Piętro gorące do wysokości 1000 m n.p.m. obejmuje 80% Kolumbii i w tym obszarze temperatury wynoszą zwykle ok. 25°C w ciągu całego roku. W najwyższych partiach gór temperatura jednak spada, a termometry mogą wskazywać ok. 12°C.

Kolumbia: co warto wiedzieć przed podróżą?

Kolumbia nie jest jeszcze zbyt popularna wśród polskich turystów – a szkoda, bo choć skarby El Dorado już dawno uznano za mit, to na turystów czeka tam wiele innych, często cenniejszych od złota, wrażeń. O wszystkim opowiemy w szczegółach na blogu Rainbow.

Smaki kuchnii kolumbijskiej. 10 tradycyjnych potraw Kolumbii

Wciąż mało znana na świecie kuchnia kolumbijska to zaskakujące połączenia smaków, których warto spróbować. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj 10 tradycyjnych potraw Kolumbii.

Historia kolumbijskich szmaragdów

Szmaragdy z Kolumbii są szczególnie cenione na całym świecie. Poznaj historię ich wydobycia. Zainspiruj się blogiem o podróżach r.pl

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon