wypoczynek

Wczasy w Cartagena - co musisz wiedzieć?

  • O Cartagena
  • Opinie
  • Pogoda

Cartagena

Cartagena to główny port Kolumbii i miasto liczące ponad milion mieszkańców. Urzeka pięknem – jest zaliczana do grona najpiękniejszych miast kolonialnych na kontynencie. Cartagenę założył w 1533 roku Pedro de Heredia, a z uwagi na położenie i bogactwo naturalne miasto stało się szybko jednym z największych ośrodków handlowych. Dziś Cartagena to oczywiście zupełnie inne miasto, niż to sprzed niemal 500 lat. Ale duch i klimat wieków dawnych odkryjesz na każdym kroku – zwłaszcza w starszej części miasta – dzielnicach El Centro, San Diego oraz Getsemani. Wkroczysz do nich przez przepiękne Puerta del Reloj. Twierdze, piękne place, kamienice i niezwykła, południowoamerykańska atmosfera… z nami odkryjesz ją także w formule all inclusive: taką bowiem oferuje niejedna wycieczka objazdowa. Gotowy do podróży? Zabookuj ją nawet na last minute i odkryj piękno otaczającego Cię świata!

Opinie o Cartagena

Cartagena
5.5 /6

Kolorowe karaiby

Niby to kontynent, ale czuc karaibski klimat kolonialnego miasta tuż przy morzu, ktore ... tadam ... ma 30 stopni ciepla o kazdej porze roku.
Dodał(a):
Rafal, 03.02.2020
6.0 /6

Rejs Cartagena

Piękne miasto, starówka z klimatem , wąskie uliczki, kolorowe budynki, wszystko wielobarwne, kolory nasycone.
Dodał(a):
Agnieszka, Oborniki, 22.02.2020
6.0 /6

Karaibska Perła

Piękna starówka gdzie spotykamy urocze kolonialne budynki, kościoły a wśród nich liczne sklepiki z pamiątkami i kawiarniami.

Dodał(a):
Adam, 05.04.2019
6.0 /6

CARTAGENA

Fajne miejsce, szczególnie starówka i wyspy różańcowe

Dodał(a):
Mirosław, Kołobrzeg , 14.03.2018
5.9/6 Ocena ogólna Cartagena

Pogoda w Cartagena