Plan wycieczki

Dzień 1

Lot do Cartageny i rozpoczęcie wycieczki

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Cartageny. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

Cartagena de Indias: perełka kolonialnej architektury

Po śniadaniu zwiedzanie Cartagena de Indias (wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO) to jedno z najważniejszych miast basenu Morza Karaibskiego i prawdopodobnie najpiękniejsze miasto kolonialne na świecie. W Cartagenie Hiszpanie gromadzili skarby łupione na terenie Ameryki Południowej, co powodowało częste najazdy piratów. W celach obrony zbudowano tu bardzo okazałe, ciągnące się kilometrami fortyfikacje, które przetrwały do dziś. San Diego to serce kartageńskiej starówki, znajdziemy tu niesamowitą ilość pięknych kościołów, domów kolonialnych, muzea, parki i urzekające kolorowe uliczki. Miejsce to ożywia się szczególnie pod koniec dnia, kiedy większość placów wypełnia się stolikami, pojawiają się artyści, muzycy i wszystko nabiera rytmu salsy, aż do późnych godzin nocnych. Cartagena występuje w kilku powieściach słynnego noblisty G.G.Marqueza, a on sam miał tutaj swój dom. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Dzień 3

Bogota: miasto kontrastów i tajemnic Pablo Escobara

Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do Bogoty. Stolica Kolumbii przyprawi nas o zawrót głowy, nie tylko ze względu na położenie na wysokości 2640 m n.p.m., ale także rozmiarem miasta. Ta metropolia liczy cztery razy więcej ludności niż Warszawa i jest miastem kontrastów. Tutaj nowoczesność współistnieje z kolonialną historią, a bogate dzielnice z dzielnicami ubogimi. Bogota to miasto muzeów i nie omieszkamy do kilku z nich wstąpić, pierwszym z nich będzie muzeum malarza Botero, kolumbijskiego Rubensa, który w zachwycie krągłościami, namalował otyłą Mona Lisę. W programie spacer po urokliwej starówce La Candelaria. Zobaczymy Plac Główny, Pałac Prezydencki, Katedrę i Sąd Najwyższy, na który to zorganizowano zamach partyzantów, wspierany przez najbardziej znanego na świecie bossa narkotykowego Pablo Escobara. Jeśli czas pozwoli wstąpimy również na lokalny targ rękodzieła, gdzie będzie można zakupić kokę i wyroby wykonane przez Indian. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 4
Dzień 4

Bogactwa Kolumbii: muzea, złoto i klimatyczne Salento

Po śniadaniu udamy się do Muzeum Złota, które posiada przypuszczalnie najbogatszą kolekcję złotych wyrobów i biżuterii (ponad 35 tys. eksponatów) prekolumbijskiej Ameryki. Po południu przejazd na lotnisko i lot do regionu kawowego. Przejazd do urokliwego miasteczka Salento, uznanego przez znany przewodnik Lonely Planet, za jedno z najbardziej klimatycznych miejsc Kolumbii. Kolorowe domki z hamakami na balkonikach, rękodzieło i wyborna kawa, nazywana tutaj tinto, przypadną do gustu wszystkim tym, którzy pragną odpocząć od zawrotnego tempa życia. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5
Dzień 5

Palmowa dolina Cocora i kolumbijska przygoda na koniach

Po śniadaniu czas na kontakt z przyrodą i ucieczkę od miasta i miejsc stworzonych przez człowieka. Do doliny palm woskowych Valle de Cocora (UNESCO) udamy się legendarnymi jeepami Willys, szczęściarze będą jechali na stojąco. W programie przejażdżka konna i trekking wśród najwyższych palm na świecie. W Kolumbii rosną 324 gatunki palm, spośród których palma woskowa jest najbardziej znana. Cała dolina jest niezwykle zielona, a spacer po niej to czysta przyjemność. Po jeździe konnej, dalszy ciąg zwiedzania doliny Cocora będzie prowadzony w oparciu o warunki panujące danego dnia. W przypadku, gdy wstęp w górne części doliny będzie niemożliwy alternatywnie zaproponujemy trekking w dolnej części doliny (Santa Rita), gdzie na kilku szlakach prowadzących wśród tropikalnej roślinności będziemy pokonywać mostki zawieszone nad strumieniami, wypatrywać ptaków i motyli, będzie tez możliwość kąpieli w górskiej kaskadzie. Powrót. Na kolację zaserwują nam lokalny przysmak: pstrąga z "patacón", czyli smażonym plackiem z platana. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 6
Dzień 6

Kolumbijska plantacja kawy i pierwsze kroki w Medellin

Śniadanie i czas na pracę. Odwiedzimy typową dla regionu plantację kawy, gdzie dostaniemy koszyki i będziemy zbierać czerwone ziarenka kawy. Wyjaśnimy sobie również proces jej powstawania i skosztujemy sławnej kolumbijskiej kawy. Kolumbia jest 3 na świecie eksporterem kawy po Brazylii i … Wietnamie. Wieczorem przelot do Medellin (lot możliwy z przesiadką w Bogocie), miasta z którego wywodził się kartel narkotykowy Pablo Escobara. Kolacja. Zakwaterowanie. Nocleg. (Trasa ok. 100 km)

Dzień 7
Dzień 7

Medellin: tajemnice kartelu narkotykowego

Śniadanie. Medellin to najnowocześniejsze i drugie co wielkości miasto Kolumbii. Będziemy mieli okazję przejechać się kolejką nad comunas, dzielnicami biedy, skąd pochodził Pablo Escobar, boss kartelu narkotykowego Medellin, budzący do dziś sprzeczne odczucia u Kolumbijczyków. To tutaj kręcono cieszący się dużym powodzeniem na świecie serial „Narcos”, opowiadający o życiu Escobara. Odwiedzimy cmentarz na którym jest pochowany i zobaczymy park pamięci jego ofiar. Zrobimy spacer po mieście, gdzie będziemy mieli okazje podziwiać rzeźby Fernando Botero. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 8
Dzień 8

Guatape i jezioro: dziki medelliński krajobraz

Śniadanie. Wyruszymy w drogę poza Medellin do Guatape, miejscowości słynącej z ogromnego monolitu skalnego, z niesamowitym widokiem na okalające go jeziora. Dla chętnych i cieszących się dobrą kondycją wejście na samą górę, skąd rozpościera się widok na krainę jezior. Do pokonania mamy ponad 600 schodów, jednakże, by zachwycić się pięknymi widokami wystarczy ich kilkadziesiąt. W klimatycznym miasteczku zjemy obiad, składający się typowego dania kolumbijskiego: bandeja paisa, itd. Chętnym zaproponujemy rejs po wodach jeziora powstałego po wybudowaniu tamy Guatape (dodatkowo płatne ok. 30 USD/os.). Będziemy podziwiać zbudowane przy brzegach nowoczesne rezydencje znanych Kolumbijczyków, którzy przyjeżdżają tam na wakacje, wśród nich między innymi jedną z dawnych rezydencji Pablo Escobara, jak również współczesnych gwiazd piłki nożnej i muzyki. Przepłyniemy w miejscu gdzie z wody wynurza się krzyż (La Cruz del Peñol) upamiętniający tragiczną historię miasteczka Penol. Powrót i przelot do Santa Marta. Nocleg. (Trasa ok. 170 km)

Dni 9 - 10
Dni 9 - 10

Dzień relaksu i opcjonalne atrakcje w Santa Marta

Śniadanie. Dni wolne na odpoczynek w okolicach Santa Marta. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych, np.: wizyta w Parku Tyrona (ok. 125 USD/osoba) lub mieście Minca (Spróbujemy również domowej roboty czekolady i nauczymy się jak ją w domu przyrządzać, ok. 90 USD/osoba). Pełną listę poda pilot wycieczki na miejscu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 11
Dzień 11

Zabawa w rytmie latino: wieczór w Cartagenie

Śniadanie, przejazd do Cartageny. Zakwaterowanie w wybranym hotelu na część pobytową, nocleg. Dla chętnych wieczorem przejażdżka wesołym autobusem tzw. chivą, w międzynarodowym towarzystwie i przy akompaniamencie muzyki latino. Będziemy poznawać miasto nocą, wstąpimy również na dyskotekę (ok. 60 USD/os.). (Trasa ok. 230 km)

Dni 12 - 14
Dni 12 - 14

Kolory i kultura Cartageny

Dni wolny na odpoczynek lub uczestnictwo w wycieczkach fakultatywnych, np.: Wyspy Różańcowe (cena ok 145 USD/os). Spacerując po urokliwych uliczkach Kartageny, można podziwiać lokalne rzemiosło, takie jak ręcznie robione wyroby artystyczne i kolorowe tekstylia, które stanowią doskonałą pamiątkę z podróży. Miasto to także słynie z festiwali i kulturalnych wydarzeń, takich jak karnawał w lutym, podczas którego ulice wypełniają się tańcem, muzyką i barwnymi strojami. Dodatkowo, relaksując się na jednej z licznych plaż w okolicy, turyści mogą cieszyć się tropikalnym klimatem i błękitem morza, co sprawia, że Kartagena staje się niezapomnianym punktem na turystycznej mapie Ameryki Łacińskiej.

Dzień 15
Dzień 15

Podróż do domu, pożegnanie z Cartageną

Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Cartagenie.

Dzień 16

Powrót do domu

Przylot do Polski.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

PARK TYRONA: to jeden z najchętniej odwiedzanych parków narodowych w Kolumbii. To miejsce, gdzie góry Sierra Nevada de Santa Marta schodzą do Morza Karaibskiego. Prawdziwa dżungla, lasy palm kokosowych i kilometry nietkniętych przez cywilizację białych plaż, okrzyknięte przez National Geographic jedną z najpiękniejszych plaż. Oprócz bujnej roślinności w parku występują tapiry, rzadkie gatunki małp np. wyjec czarny, kondory, ciekawe gatunki ptaków, w tym papugi z gatunku sierra parrot, a także rzadki gatunek żab. Do dziś mieszkają tam indianie m.in. Kogi i Arhuaco. Po parku można się poruszać wyłącznie pieszo lub jeździć konno. (ok. 120 USD/os.) 

*Raz do roku władze Kolumbii w porozumieniu z lokalną ludnością Kogui decydują o zamknięciu Parku Tyrona na okres jednego miesiąca. Decyzja ta ma na celu przywrócenie równowagi środowiskowej w Parku, a także tłumaczona jest tłem kulturowym. Pilot na miejscu zaproponuje inne atrakcje fakultatywne (w sezonie 2022/2023 Park Tyrona był zamknięty w pierwszej połowie lutego, w tym okresie realizowaliśmy wycieczkę fakultatywną do Rezerwatu Taironaka).

REZERWAT TAIRONAKA: to miejsce, gdzie będziemy mieli okazję zachwycić się zarówno historią jak i przyrodą. To tutaj żyli Indianie Tayrona, których potomków, Indian Kogui, zachowujących te same tradycje, do dziś można spotkać w tym regionie. Dawna osada położona wśród bujnej roślinności przypomina słynne w Kolumbii Zaginione Miasto. Będziemy mogli pospacerować podobnymi jak tam brukowanymi ścieżkami, oglądać tarasy, akwedukt i miejsca ceremonii. Odwiedzimy również małe muzeum. (ok. 90 USD/os.)

MINCA: Wycieczka w góry Sierra Nevada de Santa Marta do małej miejscowości Minca. Odwiedzimy niewielką plantację kawy i sprawdzimy czy jej smak różni się od tego co znamy z regionu kawowego przy Salento. Dalej zrobimy sobie spacer do jednego z pobliskich niewielkich wodospadów (około godzina trekkingu), gdzie będziemy mieli okazję skorzystać z kąpieli. Dalej idziemy przyjemnym spacerem odwiedzić jednego z mieszkańców, który swój dom wybudował z bambusa. Zjemy tu lunch z przepięknym widokiem na góry i dowiemy się jak pomysłowo można wykorzystać bambus. Spróbujemy również domowej roboty czekolady i nauczymy się jak ją w domu przyrządzać. ( ok. 85 USD/os.) 

WYSPY RÓŻAŃCOWE (Islas del Rosario) to przepiękne, niewielkie wyspy zbudowane z koralowca, rozrzucone na Morzu Karaibskim nieopodal wybrzeży Kolumbii. Piękne, dziewicze plaże, rafy koralowe, tropikalna roślinność, mnóstwo tropikalnej fauny: bajecznie kolorowe ryby o przeróżnych kształtach. Wyspy Różańcowe charakteryzują się niezmiennym, ciepłym klimatem. Krystaliczne wody opływające wyspy połyskują w kolorach błękitno-turkusowych w zależności od kąta padania promieni słonecznych. Wybierzemy się na jedną z prywatnych plaż, gdzie wypoczniemy w cieniu palm i zjemy serwowany nam lunch. Na plaży możliwość skorzystania z płatnych atrakcji, takich jak snorkeling, paddling (przy dobrej pogodzie) i masaży. (ok. 145USD/os.)

CHIVA RUMBERA– wycieczkę fakultatywną specjalnym, turystycznym autobusem po zabytkowych uliczkach miasta. Przy dźwiękach muzyki latino poznamy klimat tego pięknego i niezwykłego miasta, na koniec wstąpimy też na lokalną dyskotekę. (ok. 55 USD/os.)

REJS GUATAPE - rejs po wodach jeziora powstałego po wybudowaniu tamy Guatape. Będziemy podziwiać zbudowane przy brzegach nowoczesne rezydencje znanych Kolumbijczyków, którzy przyjeżdżają tam na wakacje, wśród nich między innymi jedną z dawnych rezydencji Pablo Escobara, jak również współczesnych gwiazd piłki nożnej i muzyki. Przepłyniemy w miejscu gdzie z wody wynurza się krzyż (La Cruz del Peñol) upamiętniający tragiczną historię miasteczka Penol. (ok. 25 USD/os.)  

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

niektóre obiekty posiadają basen

Zakwaterowanie

Hotele lub pousady/hacjendy *** w kategoriai lokalnej - wygodne.

Pokoje: funkcjonalne 2 - osobowe, wszystkie wyposażone w łazienki z WC oraz często TV i telefon.

Uwaga!Pokoje 3 - osobowe tylko w konfiguracji: łóżko małżenskie plus łóżko pojedyncze.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
Informacja dotyczy obywateli Polski.

Obowiązek uzupełnienia formularza „Check-Mig” nie wcześniej niż 72 godziny przed wylotem, a najpóźniej na godzinę przed odprawą poprzez stronę https://apps.migracioncolombia.gov.co/pre-registro/en/DatosViaje. Powyższy formularz należy również wypełnić przed powrotem do Polski.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach j.w.: 10 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu oraz 4 w wybranym hotelu, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 280 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Cumbialumbia

5.5/6 (50 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Cumbialumbia
Galeria (26)
Cumbialumbia
Cumbialumbia
Cumbialumbia
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Bogota - prawdziwy zawrót głowy • Zipaquira • Region kawy (UNESCO) • Medellin • Śladami Pablo Escobara • Przyroda w dolinie Cocory • Najpiękniejsze miasto kolonialne świata Cartagena • Rumba i salsa - w kraju Shakiry, Juanesa i Gabriela Garcii Marqueza • Kolibrowa hipnoza • wypoczynek nad Morzem Karaibskim
Lot

Bezpośredni

Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLUS ULTRA (rejs bezpośredni), opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, program jw., zakwaterowanie w hotelach j.w.: 10 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu oraz 4 w wybranym hotelu, wyżywienie podczas części objazdowej: śniadania i obiadokolacje, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy, pilota - opiekuna grupy podczas zwiedzania, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłat rezerwacyjnych, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi (ok. 280 USD/os - płatne na miejscu), wycieczek opcjonalnych dla chętnych (jak w opisie), dodatkowych posiłków, napoi do posiłków i wydatków osobistych.

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki fakultatywne podczas wypoczynku na przedłużeniu pobytu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Przedłuż wakacje o wypoczynek w hotelu.

Twój hotel wybrany na przedłużenie pobytu o 5 dni.
Zdjęcie Hotelu
Capilla del Mar
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Hyatt Regency Cartagena
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Decameron Baru
Kolumbia: Cartagena
Zdjęcie Hotelu
Sofitel Baru Calablanca
Kolumbia: Cartagena

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Capilla del Mar
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Opinie o Cumbialumbia

5.5 / 6(50 opinii)
Intensywność programu
4.8
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.5
Transport
5.2
Wyżywienie
5.2
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Krzysztof 10.03.2019

Kolumbia

Super wycieczka. bezpiecznie bezpiecznie nie ma się czego bać Wszystko super zorganizowane,przeloty wewnętrzne,przejazdy autobusem bardzo mało,zorganizowana grupa.

6.0/6

KATARZYNA 27.10.2022

Samolotem przez Bogotę (Cumbialumbia)

Przed wyjazdem na wycieczkę Kolumbia kojarzyła mi się z Escobarem i białym proszkiem, walkami gangów, strzelaninami na ulicach i filmem „Król przemytu” z Tomem Cruisem, a tymczasem….. nie ma nic bardziej mylnego! No może poza filmem, który ma sporą dawkę humoru, lekko się go ogląda i ponoć jest na faktach….Kolumbia jest piękna, kolorowa, egzotyczna, przyjazna a przede wszystkim bezpieczna. Zaskoczyła mnie różnorodność klimatyczna, jakoś wbiłam sobie do głowy że to Karaiby, a tymczasem…… to również góry i to dość wysokie, sama Bogota położona jest na wys. ponad 2.600 m npm i wspinając się na wzgórze widokowe Monserrate można złapać zadyszkę. Możemy zobaczyć nowoczesne miasta z wysokimi wieżowcami jak Bogota czy owiane złą sławą Medelin, które w dalszym ciągu nosi w sobie ślady króla narkotykowego, szczególnie warto zwiedzić Comunę 13, gdzie 25 lat temu nikt komu życie miłe by się nie zapuścił a dziś to mekka artystów i małych sklepików, kameralne pełne uroku miasteczka z niską zabudową i bawiącymi się wieczorem na ulicach mieszkańcami jak Salento czy Minca. Piękne piaszczyste plaże z palmami w Parku Tyrona, gdzie spotkać można Indian Koga, którzy w dalszym ciągu żyją zgodnie z naturą i zasadami przekazywanymi z dziada pradziada a poznać ich możemy po białych strojach, tym że nie noszą obuwia i raczej unikają kontaktu z białym człowiekiem. Egzotyczne widoki czekają na nas w Dolinie Cocory porośniętej wysokimi palmami, gdzie na szczycie możemy spotkać zwinne i kolorowe kolibry. Odpocząć od zgiełku turystycznej aczkolwiek pięknej z oryginalną kolonialną zabudową Cartageny, możemy wybierając się na jedną z wysp różańcowych gdzie zostaniemy poczęstowani fenomenalną rybą. Zdecydowanie Kolumbia jest egzotyczna, kolorowa i pełna kontrastów do tego nie jest zadeptana przez turystów przez co jest autentyczna i niebagatelna i naprawdę nie ma czasu na nudę. Przy każdej nadarzającej się okazji warto samemu wyjść z hotelu i korzystając z wolnego czasu zwiedzać okolicę. Informacje dodatkowe: Potrzebna przejściówka, emulsja do opalania (nawet jak są chmury to na wybrzeżu karaibskim można się spiec) oraz repelenty (niby komarów nie ma, ale w bardziej zalesionych miejscach ni stąd ni zowąd potrafią dziabnąć). Po za Salento, we wszystkich hotelach suszarka i lodóweczka. W autokarze codziennie butelka wody czekała na każdego. Ze względu na różnorodność klimatyczną począwszy od wysokich gór a skończywszy na wybrzeżu karaibskim należy być przygotowanym na różną pogodę, zarówno deszcz jak i palące słońce, chłodne poranki w górach i tropikalne dni na wybrzeżu. Program wycieczki wymaga odrobiny kondycji na trekkingach ale zawsze jest opcja skrócenia sobie trasy i szybszego powrotu w dolinie Coccory oraz powrót konny w Parku Tyrona. Maseczki wymagane w zasadzie przy odprawie na lotnisku i przy wejściu do samolotu, później już tego nikt nie pilnował.
Pokaż więcej opinii (48)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem