Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

trwa wczytywanie

Filtry

Popularne

Wyżywienie

Liczba dni

-

Typ wyjazdu

Cena

-

Standard hotelu

Ocena klientów

Udogodnienia w hotelu

Rodzaj hotelu

Odległość hotelu od lotniska

Tematyka

Sezon

Dokumenty

Oferty

Santiago de Chile
Santiago de Chile

Chile

Region: Santiago de Chile

Waluta: CLP

Powierzchnia: 641 km2

Liczba ludności: ‍5 428 590

Barwna metropolia – wczasy w Santiago de Chile

Tętniąca życiem chilijska stolica – Santiago de Chile, to niezwykle barwna metropolia, łącząca w sobie wszystko za co kocha się południowoamerykańskie miasta. Santiago de Chile to bardzo kosmopolityczny ośrodek, pełen nowoczesnych budynków, street artu, życia nocnego i tłocznych placów i skwerów. Wszystkie one jednak harmonijnie współgrają z tradycją i historią. Jest tu sporo pozostałości po rodowitych plemionach, widocznych zarówno w architekturze, jak i obyczajach. Wakacje w Santiago de Chile to okazja, aby odkryć wszystkie oblicze tego miasta, jak również wyruszyć w głąb kraju i przeżyć jedyną w swoim rodzaju chilijską przygodę.

Co warto zwiedzić?– wakacje w Santiago de Chile
Miejscem, od którego wiele osób rozpoczyna zwiedzanie jest Plaza de Armas. Otoczone przez największe zachowane budowle z czasów hiszpańskich, jest prawdziwym sercem Santiago de Chile. Przy zachodniej stronie placu znajdziemy katedrę z połowy XVIIIw. Obok niej znajduje się stary budynek Poczty Głównej. Południowa część placu prowadzi do deptaku Paseo Ahumada, pełnego handlarzy i ulicznych muzyków. Jeżeli udamy się zaś kawałek na północ, w stronę rzeki Mapocho, dojdziemy do pełnego majestatu Kościoła Św. Dominika. Oprócz wspomnianych wyżej zabytków, warto również zobaczyć Mercado Central. Niezwykle ciekawa w swej formie budowla wykonana została z kutego żelaza. Przetransportowano ją w częściach z Anglii w XIXw. Dziś mieści się tu ogromny targ rybny, jak również wiele knajpek i restauracji. Podczas wczasów w Santiago de Chile obowiązkowo udajcie się także do Bellavisty, dzielnicy znanej z pubów, barów, klubów i kawiarni.

Najlepsze miejsca do odpoczynku – wczasy w Santiago de Chile
Oprócz wspomnianej Bellavisty, w której można przesiedzieć całe dnie, delektując się kawą czy lokalnym alkoholem, warto także zajrzeć do Parque Metropolitano. To największy park stolicy, w którym znajduje się choćby słynny pomnik Marii Dziewicy, usytuowany na szczycie 860 metrowego Cerro San Cristobal. Znajdziemy tu także największy lunapark w całej Ameryce Południowej. Parque Metropolitano jest jednak tylko jednym z czterech ogromnych parków Santiago de Chile. Każdy zaś z nich oferuje wspaniały widok na Andy.

Opinie o Santiago de Chile :

5.4/6

Ocena ogólna Santiago de Chile

6.0 / 6
Dosyć europejsko

Miasto w porządku, dosyć europejskie, mało latynoskie. schludne, dosyć czyste. Ciekawie położone, choć nie jest to miejsce w którym chciałabym zatrzymać sie jakoś na dłużej.Dodał(a):
Ola, 2020.01.17
5.0 / 6
Santiago de Chile

"Na szlaku piękna" w Chile, Boliwii oraz Peru to przepiękna wyprawa, będąca spełnieniem podróżniczych marzeń każdego wielbiciela południowoamerykańskich klimatów. Wspaniale dobrana trasa przeplatająca zatłoczone stolice oraz najpiękniejsze cuda natury takie jak Pustynia Atacama, wulkany, gejzery, zaskakujące swoim urokiem bezdroża Boliwii, tajemnicze Andy oraz niezliczone różnokolorowe laguny; umożliwiająca spotkanie w naturalnym habitacie gatunki zwierząt takich jak lamy, alpaki, vicune oraz guanaco. Wyprawa i jej piękno bez wątpienia skłaniają do refleksji nad pięknem natury naszej Planety Ziemi oraz ukazują prawdziwe, toczące się powoli życie ludności Ameryki Południowej.Dodał(a):
Patrycja i Bartek, 2019.12.07
5.0 / 6
ciekawa stolica

Zwiedzanie ciekawe - moja pierwsza górska stolica i wszędzie pod górkę .......Dodał(a):
STEFAN, DRAWNO, 2018.04.27
5.0 / 6
Dość europejsko

Najmniej egzotyczne miejsce z odwiedzanych- bardzo europejskie- i godne poleceniaDodał(a):
Anna, 2018.05.23
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem