WAKACJE W Chile

05.03.2019 (wtorek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
11 699 zł
za os. / 14 dni
Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
12.04.2019 (piątek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
14 530 zł
za os. / 15 dni
05.09.2019 (czwartek)
Wylot z Warszawa
Śniadania i obiadokolacje
objazd
16 771 zł16 621 zł
za os. / 12 dni

Ciekawi wakacji w Chile?

Chile:

Stolica:
Santiago
Waluta:
CLP
Powierzchnia:
756 950 km2
Liczba ludności:
18 096 847
Chile to najdłuższy kraj Ameryki Południowej, rozciągający się nad wybrzeżem Pacyfiku. Niezwykle zróżnicowany i atrakcyjny – zagwarantuje całą moc wrażeń każdemu turyście. Wycieczka objazdo-wa po Chile pozwoli Ci odkryć całą moc atrakcji, jakie oferuje to wyjątkowe państwo. Od spektakularnie położonej między Pacyfikiem a ośnieżonymi szczytami Andów stolicy, Santiago de Chile, przez Punta Arenas, Valparaiso czy Vina del Mar aż po magiczną pustynię Atacama… wy-prawę do Chile zapamiętasz na długo. Wybierz się tam więc wspólnie z nami, choćby na last minute i przekonaj o magii, jaką kryje w sobie Ameryka Południowa!

Zobacz również oferty w regionach Chile: Santiago de Chile , Wyspa Chiloe

Opinie o Chile

5.0/6

Zaskoczenie

Bardzo dobrze stojąca gospodarka ale duże rozwarstwienie społeczeństwa

Dodał(a):
STEFAN i ELA, 27.04.2018

5.5/6 Ocena ogólna o Chile

Pogoda w Chile

Klimat w Chile jest zróżnicowany, choć dobra pogoda utrzymuje się tutaj właściwie przez cały rok. Pomiędzy grudniem, a marcem trwa lato, a w sercu kraju występuje klimat śródziemnomorski, w którym temperatury sięgają wtedy ponad 30°C. Zima jest dość łagodna i wilgotna. Na północy Chile znajduje się Pustynia Atakama – jeden z najbardziej suchych obszarów na świecie, gdzie w niektórych miejscach nigdy nie odnotowano opadów. Na południu panuje klimat subpolarny, w którym występują mroźne zimy oraz chłodne lata.

Patagonia – czym zaskoczy Cię południe Argentyny i Chile?

Patagonia (południowa Argentyna i Chile) to rozległa kraina, praktycznie nietknięta przez człowieka i stale przypominająca mu o niezrównanej sile i różnorodności natury. To właśnie tutaj, na południowym krańcu Andów, znaleźć można niewzruszone lodowce i zastygłe wulkany czekają w milczeniu na wędrowców, chcących je zdobyć. Między nimi kryją się szmaragdowe jeziora, bezkresne stepy oraz wybrzeża klifowe, wśród których nieustępliwi podróżnicy przemierzają kolejne kilometry.

Bogactwa natury Patagonii

Patagonia to jedno z najbardziej fascynujących miejsc na naszej planecie, dzięki swym zapierającym dech w piersiach widokom i niezliczonej liczbie prawdziwych cudów natury, stała się przystanią podróżniczą i trekkingową dla miłośników przygód z całego świata.

Posągi Moai – tajemnice Wyspy Wielkanocnej

Niewiele jest miejsc na Ziemi, które owianą są taką aurą tajemniczości, jak Wyspa Wielkanocna – maleńki skrawek lądu położony na południowym Oceanie Spokojnym, z dala od cywilizacji.

Kuchnia w Chile

Najlepszym sposobem, by wynieść jak najwięcej z podróży do danego kraju, jest poznanie lokalnej historii i kultury, a także skosztowanie tradycyjnej kuchni. Chilijskie jedzenie jest dość proste, ale jednocześnie niezwykle zróżnicowane. Znajdziesz tam zarówno świeże warzywa i owoce, jak i świetnej jakości wołowinę i wspaniałe owoce morza.

Księżyc na Ziemi w Chile – Valle de la Luna

Surowe księżycowe krajobrazy, wydmy, głębokie doliny i groty solne, właśnie to zobaczysz po przybyciu na chilijską pustynię Atakama – jedno z najsuchszych miejsc na Ziemi. To wyjątkowe miejsce sprawi, że przez chwilę poczujesz się jak na innej planecie. Podobnego uczucia można doświadczyć chyba tylko w tureckiej Kapadocji, podczas lotu balonem nad przedziwnymi formacjami skalnymi przypominającymi powierzchnię księżyca.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.