Wczasy w Chile - co musisz wiedzieć?

  • O Chile
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
Flaga Chile

Chile

Stolica:
Santiago
Waluta:
CLP
Powierzchnia:
756 950 km2
Liczba ludności:
18 096 847

Wczasy w Chile


Ameryka łacińska, jakiej nie znacie
Charakteryzujące się zróżnicowanym klimatem (od podzwrotnikowego suchego aż po subpolarny) i malowniczymi krajobrazami Chile, zawdzięcza je swemu nietypowemu kształtowi. To jedno z najdłuższych państw świata, posiadający aż 5000 km linii brzegowej! Rozciągnięte wzdłuż wybrzeża Pacyfiku skupia niesamowite plaże, jak również wulkany, gejzery, pustynie (Atacama), jak również lasy i 41 parków narodowych (z pięknym Torres del Paine na czele). Jeżeli macie w sobie żyłkę podróżnika, Chile będzie dla Was idealnym wyborem na wczasy.


Aktywny wypoczynek – wczasy w Chile
Chile to prawdziwy raj na ziemi dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek. Kraj ten daje ogromnie dużo możliwości spędzenia czasu na łonie natury. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani surfingu, nurkowania, jak i przemierzania lądu – trekkingu czy spacerów. Szczególnie polecamy zwiedzanie parku Torres del Paine w Patagonii, jak i Carretera Austral czy Lago General Carrera na północy kraju. Zapierające dech w piersiach widoki i okazja do skutecznego naładowania baterii gwarantowane!

Rapa Nui – magiczna wyspa
Nazywana przez miejscowych Rapa Nui, czyli „Wielka Ziemia” lub Te Pito o Te Henua - „Pępek świata”, Wyspa Wielkanocna to geologicznie jeden z najmłodszych zamieszkanych obszarów na ziemi. Jej historia obfituje w wiele tragicznych i krwawych wydarzeń, jak choćby głód, epidemie, kanibalizm czy wojny domowe. Jednak jej ogromna spuścizna kulturalna to jedyne w swoim rodzaju dziedzictwo i pewnego rodzaju lekcja dla całego świata. Lekcja serdeczności, miłości i wzajemnej pomocy. Wyspa posiada tylko jedno miasto – Hanga Roa, zamieszkane przez 4 tys. mieszkańców. Sąsiedzka solidarność i serdeczność są więc konieczne, aby wyspa przetrwała. Wakacje w Chile to niezwykła okazja, aby odwiedzić Wyspę Wielkanocną i zobaczyć na żywo słynne Moai (tajemnicze posągi wyrzeźbione w tufie wulkanicznym). I choć od wybrzeży Ameryki Południowej dzieli ją 3600 km, to właśnie Chile jest najbliższym państwem i politycznym protektorem Rapa Nui.

Opinie o Chile

Chile
5.0 /6

Zaskoczenie

Bardzo dobrze stojąca gospodarka ale duże rozwarstwienie społeczeństwa

Dodał(a):
Para z zachodu Polski, 27.04.2018
6.0 /6

Super !

Super !

Dodał(a):
Wojciech, Poznań, 03.03.2018
5.3/6 Ocena ogólna Chile

Pogoda w Chile

Klimat w Chile jest zróżnicowany, choć dobra pogoda utrzymuje się tutaj właściwie przez cały rok. Pomiędzy grudniem, a marcem trwa lato, a w sercu kraju występuje klimat śródziemnomorski, w którym temperatury sięgają wtedy ponad 30°C. Zima jest dość łagodna i wilgotna. Na północy Chile znajduje się Pustynia Atakama – jeden z najbardziej suchych obszarów na świecie, gdzie w niektórych miejscach nigdy nie odnotowano opadów. Na południu panuje klimat subpolarny, w którym występują mroźne zimy oraz chłodne lata.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon