Wczasy na Wyspie Wielkanocnej - co musisz wiedzieć?

  • O Wyspie Wielkanocnej
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Wyspie Wielkanocnej

Wyspa Wielkanocna

Stolica:
Chile
Waluta:
CLP
Powierzchnia:
164 km2
Liczba ludności:
5 035

Wyspa Wielkanocna jest jedną z najbardziej oddalonych od innych osiedli ludzkich wysp na świecie. 2000 km od najbliższej wyspy i aż 3600 km od brzegu Chile… nie dziwi więc, że to tak osobliwe miejsce – zarówno kulturowo, jak i pod względem naturalnym. Wycieczka objazdowa, której jednym z celów będzie Wyspa Wielkanocna to przede wszystkim szansa na zwiedzenie słynnego Parku Narodowego Rapa Nui, a w nim – podziwianie na żywo słynnych wyrzeźbionych w wulkanicznej skale tufowej olbrzymich monolitycznych głów, nazywanych moai. Wyspa Wielkanocna skrywa ich ponad 800. Skąd się wzięły i po co powstały? To pytanie, na które odpowiedzi jeszcze nie mamy. Ale samo spotkanie z moai to niezapomniane przeżycie. Marzenie o ich zobaczeniu możesz spełnić nawet na last minute – zarezerwuj wyprawę z nami!

Pogoda w Wyspie Wielkanocnej

Pogoda na Wyspie Wielkanocnej jest charakterystyczna dla morskiej odmiany klimatu podzwrotnikowego. Najcieplejszy okres trwa od grudnia do marca, a najwyższe temperatury notuje się zwykle w lutym, gdy słupek rtęci wskazuje ok. 25-30°C. Najchłodniejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, ale temperatura na Wyspie Wielkanocnej spada wtedy jedynie nieznacznie. W kwietniu i maju mogą natomiast występować najczęstsze opady deszczu.

Posągi Moai – tajemnice Wyspy Wielkanocnej

Tajemnica posągów Moai z Wyspy Wielkanocnej jest jedną z najbardziej intrygujących zagadek na świecie. Dowiedz się więcej na blogu r.pl.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon