wypoczynek

Wczasy na Wyspie Wielkanocnej - co musisz wiedzieć?

  • O Wyspie Wielkanocnej
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Wyspa Wielkanocna

Wyspa Wielkanocna jest jedną z najbardziej oddalonych od innych osiedli ludzkich wysp na świecie. 2000 km od najbliższej wyspy i aż 3600 km od brzegu Chile… nie dziwi więc, że to tak osobliwe miejsce – zarówno kulturowo, jak i pod względem naturalnym. Wycieczka objazdowa, której jednym z celów będzie Wyspa Wielkanocna to przede wszystkim szansa na zwiedzenie słynnego Parku Narodowego Rapa Nui, a w nim – podziwianie na żywo słynnych wyrzeźbionych w wulkanicznej skale tufowej olbrzymich monolitycznych głów, nazywanych moai. Wyspa Wielkanocna skrywa ich ponad 800. Skąd się wzięły i po co powstały? To pytanie, na które odpowiedzi jeszcze nie mamy. Ale samo spotkanie z moai to niezapomniane przeżycie. Marzenie o ich zobaczeniu możesz spełnić nawet na last minute – zarezerwuj wyprawę z nami!

Opinie o Wyspie Wielkanocnej

Wyspie Wielkanocnej
6.0 /6

Samotność

Całą Wyspę można objechać rowerem w jeden dzień, samochodem w godzinę... ale chcąc poznać wszystko i wczuć się w klimat tej najbardziej n świecie samotnej wyspie, w jej legendy o ludziach ptakach, Moai i .... Aku Aku .... trzeba znacznie więcej niż te 2-3 dni wycieczki... ale i tak warto tam pojechać...
Dodał(a):
WOJCIECH, Poznań, 08.02.2020
6.0 /6

Wyspa Wielkanocna

Gdybym posiadał jeszcze jeden dzień wolny na zwiedzanie wyspy, mógłbym obejrzeć jeszcze więcej zabytków
Dodał(a):
Robert, Warszawa, 11.02.2020
6.0/6 Ocena ogólna Wyspie Wielkanocnej

Pogoda w Wyspie Wielkanocnej

Pogoda na Wyspie Wielkanocnej jest charakterystyczna dla morskiej odmiany klimatu podzwrotnikowego. Najcieplejszy okres trwa od grudnia do marca, a najwyższe temperatury notuje się zwykle w lutym, gdy słupek rtęci wskazuje ok. 25-30°C. Najchłodniejszymi miesiącami są lipiec i sierpień, ale temperatura na Wyspie Wielkanocnej spada wtedy jedynie nieznacznie. W kwietniu i maju mogą natomiast występować najczęstsze opady deszczu.

Posągi Moai – tajemnice Wyspy Wielkanocnej

Tajemnica posągów Moai z Wyspy Wielkanocnej jest jedną z najbardziej intrygujących zagadek na świecie. Dowiedz się więcej na blogu r.pl.