Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

Wyspa Wielkanocna wakacje

Wyspa Wielkanocna
Wyspa Wielkanocna

Chile

Region: Wyspa Wielkanocna

Waluta: CLP

Powierzchnia: 164 km 2

Liczba ludności: ‍5035

Wyspa Wielkanocna jest jedną z najbardziej oddalonych od innych osiedli ludzkich wysp na świecie. 2000 km od najbliższej wyspy i aż 3600 km od brzegu Chile… nie dziwi więc, że to tak osobliwe miejsce – zarówno kulturowo, jak i pod względem naturalnym. Wycieczka objazdowa, której jednym z celów będzie Wyspa Wielkanocna to przede wszystkim szansa na zwiedzenie słynnego Parku Narodowego Rapa Nui, a w nim – podziwianie na żywo słynnych wyrzeźbionych w wulkanicznej skale tufowej olbrzymich monolitycznych głów, nazywanych moai. Wyspa Wielkanocna skrywa ich ponad 800. Skąd się wzięły i po co powstały? To pytanie, na które odpowiedzi jeszcze nie mamy. Ale samo spotkanie z moai to niezapomniane przeżycie. Marzenie o ich zobaczeniu możesz spełnić nawet na last minute – zarezerwuj wyprawę z nami!

Najlepsze artykuły o Wyspie Wielkanocnej:

Posągi Moai – tajemnice Wyspy Wielkanocnej

Posągi Moai – tajemnice Wyspy Wielkanocnej

Tajemnica posągów Moai z Wyspy Wielkanocnej jest jedną z najbardziej intrygujących zagadek na świecie. Dowiedz się więcej na blogu r.pl.

Opinie o Wyspie Wielkanocnej:

6/6

Ocena ogólna Wyspa Wielkanocna

6.0 / 6
Samotność

Całą Wyspę można objechać rowerem w jeden dzień, samochodem w godzinę... ale chcąc poznać wszystko i wczuć się w klimat tej najbardziej n świecie samotnej wyspie, w jej legendy o ludziach ptakach, Moai i .... Aku Aku .... trzeba znacznie więcej niż te 2-3 dni wycieczki... ale i tak warto tam pojechać...Dodał(a):
Wojciech, Poznań, 2020.02.08
6.0 / 6
Wyspa Wielkanocna

Gdybym posiadał jeszcze jeden dzień wolny na zwiedzanie wyspy, mógłbym obejrzeć jeszcze więcej zabytkówDodał(a):
Robert, Warszawa, 2020.02.11
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem