All inclusive

Perła Adriatyku – All inclusive w Dubrowniku

Będący jednym z najpiękniejszych miast na świecie, Dubrownik nie bez przyczyny nazywany jest „Perłą Adriatyku”. Doceniany zarówno przez turystów, jak i pisarzy, malarzy czy reżyserów, Dubrownik jest chętnie wybieraną scenerią. Niedawno przekonać się o tym mogli choćby widzowie popularnego serialu „Gra o Tron”, do którego zdjęcia w ostatnim sezonie odbywały się m.in. w Dubrowniku. Zachwycające jest przede wszystkim połączenie architektury, historii, kultury oraz ukształtowania terenu. Uliczki Dubrownika to malowniczy labirynt, pełen wąskich zaułków i zabytkowych murów, które skrywają niesamowitą starówkę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To w Dubrowniku właśnie znajdziemy najstarszą w Europie aptekę z 1317 roku, Wielką Fontannę Onufrego z 1438 roku czy Plac Luža ze słynnym pałacem Sponza.

All inclusive w Dubrowniku – lekcja historii

A co jeszcze czeka na Was w Dubrowniku? All inclusive tutaj to wyjątkowa podróż w czasie, która przeniesie Was aż do VI w. n.e., kiedy to pojawili się tu pierwsi osadnicy. Leżący u ujścia Neretwy, otoczony wyspami, ośrodek ten zawsze zajmował szczególne miejsce w dziedzictwie regionu. Strategiczne położenie portu oraz zręcznie prowadzona polityka sprawiły, że Dubrownik stał się potężnym państwem-miastem, konkurującym z Wenecją czy Genuą. Dramatyczne w skutkach trzęsienie ziemi poważnie uszkodziło miasto w 1665 roku. Podobnie jak trwająca na początku lat 90-tych ubiegłego wieku Wojna Bałkańska, która uszkodziła, bądź też zniszczyła 68% zabudowy. Dubrownikowi jednak szybko udało się zdobyć fundusze i odbudować miasto. Obecnie po wojennych zniszczeniach nie ma już śladu. Miasto zaś wpisane zostało na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO.

Wypoczynek i dobra zabawa – all inclusive w Dubrowniku

Nie samą jednak historią żyje człowiek. Dubrownik dziś jest prężnie działającym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym, przyciągającym turystów z całego świata. All inclusive w Dubrowniku to okazja, aby wziąć udział w letnim festiwalu, odbywającym się tu zawsze od 10 lipca od 25 sierpnia. Fanów kina zainteresować może festiwal filmowy „Libertas”, oferujący filmy dokumentalne i fabularne, poświęcone promowaniu wolności przez kraje na całym świecie. Oczywiście okolice Dubrowniku oferują spory wybór plaż – żwirkowych, kamienistych czy betonowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tylko od Was bowiem zależy czy wybierzecie romantyczną zatoczkę, czy luksusowo wyposażoną plażę.

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon