All inclusive Chorwacja

Wakacje na najbardziej zielonej z dalmatyńskich wysp – all inclusive na Mljet

Jednym z największych skarbów wyspy są jej niekończące się lasy. Obecnie Mljet jest najbardziej zalesioną wyspą w Chorwacji. Lasy zajmują tu 72 proc. powierzchni. Sama zaś wyspa jest dość słabo zaludniona, gdyż na stałe mieszka tu niewiele ponad 1200 osób. Oczywiście ta liczba wzrasta w sezonie wakacyjnym, ale i tak na Mljet czuć wszędzie ciszę, spokój, brak pośpiechu i przede wszystkim czyste powietrze. Kolejnym skarbem wyspy są też dwa słone jeziora. Ostatnim zaś tutejsi mieszkańcy, pogodni i spokojni, przedkładający spokój ducha nad dobra materialne. All inclusive na Mljet to przede wszystkim niezwykła okazja do odpoczynku i naładowania baterii przed codziennymi wyzwaniami.

All inclusive na Mljet – zwiedzanie wyspy

Pomimo słabego zaludnienia, wyspa może pochwalić się bogatą historią, sięgającą IV wieku p.n.e., kiedy to pierwszy raz pojawiła się w pismach greckich. Wiele greckich wraków i amfor, znalezionych wzdłuż wybrzeża wyspy, świadczy o tym, że wyspa była częstym przystankiem greckich marynarzy. Na wyspie znajduje się też sporo twierdz z czasów iliryjskich. Zachowane fortece i grobowce są np. na wzgórzu Veliki Gradac nad Wielkim Jeziorem i wzgórzu Vodice, niedaleko Babino Polje. Najcenniejszą pamiątką tamtych czasów jest zaś Rzymski Pałac, największy po Pałacu Dioklecjana w Splicie. Podczas all inclusive na Mljet warto także zobaczyć klasztor Benedyktynów na wysepce św. Marii.

Romantyczne zatoczki, piaszczyste plaże – all inclusive na wyspie Mljet

Mljet obfituje w piękne, piaszczyste plaże, zachęcające do korzystania z uroków słońca i błogiego leniuchowania na piasku. Dla wielu najładniejsze plaże znajdują się w południowo-wschodniej części wyspy. Dużo jest tu również miejsc, gdzie można skorzystać z oferty aktywności sportowych. Najbardziej znaną plażą na wyspie jest prawdopodobnie piaszczysta

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon