Last minute Chorwacja Mljet

Wakacje last minute na najbardziej zielonej wyspie Chorwacji

Dlaczego warto polecieć na wyspę Mljet?

Szukasz oazy spokoju i błogiego lenistwa na wakacje? Wybierz ofertę last minute na wyspie Mljet! Ta chorwacka wyspa jest prawdziwą perełką Adriatyku! Właśnie w tym miejscu znajdują się dwa słone jeziora – Malo Jezero i Veliko Jezero. Z bliska możesz przyjrzeć się również uroczej wysepce Sveta Marija. Co jeszcze przemawia za wakacjami na Mljet? Otóż, soczyście zielone lasy i przemili ludzie, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie spokój i obcowanie z naturą, jak pieniądze. Mljet to najbardziej zielona wyspa Chorwacji. Jej śródziemnomorski klimat i niesamowita natura sprawiają, że co roku odwiedza ją wielu turystów z całej Europy!

Last minute na wyspie z… historyczną przeszłością

Na Mljet mieszka zaledwie 1200 osób – jak można się więc domyśleć, atmosfera tu jest kameralna i rodzinna. Główne miejscowości wyspy to Godevari, Polace, Babino Polje, Ropa, Korita czy Maranovici. Warto wybrać last minute w okolicy Babino Polje, jeżeli jesteś miłośnikiem historii – znajduje się tam bowiem XV-wieczny kościół gotycki oraz renesansowy dwór z XVI wieku! Z kolei w miejscowości Maranovici zobaczysz gotycko-renesansowy kościółek św. Marii od Wzgórz oraz… zapierającą dech w piersi panoramę. Tych widoków nie zapomnisz już do końca życia!

Mljet – wyspa, na której każdy znajdzie aktywność dla siebie

Jeżeli zdecydujesz się na last minute w zachodniej części wyspy, wybierz się do parku narodowego – nietknięta przyroda i słynne dwa jeziora znajdują się właśnie w tym miejscu. Zresztą, nad jednym z nich mieszkał dawny lud Mljet. Chcesz się nieco ochłodzić? Możesz więc śmiało skoczyć do jednego z nich, rzecz jasna pamiętając o silnych prądach w obu jeziorach! Na Mljet każdy znajdzie aktywność dla siebie – niezależnie od tego, w którym regionie spędza się wczasy. Mieszkańcy całej wyspy zachowali sporo odrębnych tradycji, a więc zdecydowanie wyróżniają się na tle mieszkańców Chorwacji lądowej lub innych wysp tego bałkańskiego państwa. Chcesz poczuć klimat i zapoznać się z chorwacką kulturą? Wybierz więc jedną z ofert last minute na Mljet! Wakacje na tej egzotycznej wyspie z całą pewnością należeć będą do tych… niezapomnianych!

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon