Co nas łączy, co nas dzieli

Rodzaj wycieczki Objazd i wypoczynek
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.5 /6 ( 20 opinii )
Saloniki - księżniczka zatoki Thermaikos • Wergina • Jezioro Ochrydzkie - najstarsze w Europie • Ochryd - perła nad jeziorem • Kanion Matka • Skopje– stolica Macedonii i dom Matki Teresy •Park Narodowy Mavrovo • wioska Galicznik - esencja macedońskiego folkloru • Park Narodowy Galicica i Jezioro Prespańskie • Kratovo - na kraterze wulkanu • Demir Kapija - kraina wina •Czas na plażowanie nad jeziorem Ochrydzkim

Oferta nie jest obecnie
w sprzedaży

Nic straconego, zapisz się do naszego
Newslettera i otrzymuj najlepsze oferty
i promocje prosto do swojej skrzynki mailowej.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Ochrydu samolotem czarterowym. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Ochrydu. Zakwaterowanie w hotelu, czas na odpoczynek; kolacja (fakultatywnie) i nocleg.

Dzień 2

Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do wsi Galicznik - położonej wysoko w górach Parku Narodowego Mavrovo. Położona na zboczach górskich wieś słynie nie tylko z niezwykłych, malowniczych krajobrazów, ale także z organizowanej tutaj macedońskiej „svadby”, czyli wesela. W ten jedyny dzień w roku muzyka niesie się z gór, aż po Jezioro Ochrydzkie. To również tutaj wyrabia się „belo sirenje” – najsłynniejszy macedoński ser wciąż produkowany domowym sposobem. Dla nas będzie to dzień pełen aktywności na świeżym powietrzu – sami wydoimy kozę, zrobimy słynny, biały ser według wskazówek mieszkańca Galicznika. Ponadto odwiedzimy lokalne muzeum, gdzie zapoznamy się z tradycją lokalnych wesel, strojami ludowymi i rzemiosłem. Dla chętnych przejażdżka na koniu po dziewiczych terenach (dodatkowo płatne, ok. 25 EUR). Na koniec wizyty zaproponujemy posiłek w plenerze, który będzie szczególną okazją do spróbowania zdrowej, lokalnej kuchni – delikatnego jagnięcego mięsa, lokalnego sera, tradycyjnego jogurtu, sałatki ze wspaniałymi macedońskimi pomidorami i miejscowej, wyśmienitej rakiji. Wieś znajduje się w górach, więc mogą wystąpić wahania temperatury. W kwietniu i maju wieś może być niedostępna ze względu na długo utrzymujące się śniegi, w tych terminach zamiennie wybierzemy się do wsi Vevcani słynącej z proklamowania samozwańczej „republiki”, hucznego karnawału oraz malowniczego wodospadu. Widokową trasą wzdłuż Kanionu rzeki Czarny Drim wjedziemy w granice Parku Narodowego Mavrovo, gdzie znajduje się kompleks klasztorny św. Jovana Bigorskiego. Po południu przejazd do Kanionu Matka - najpiękniejszego w Macedonii, utworzonego na rzece Treska w pobliżu Skopje. Rejs łódkami, zwiedzanie jaskini oraz dla chętnych cerkwi św. Mikołaja z XIII w. Zakwaterowanie w hotelu w Skopje lub okolicy; kolacja (fakultatywnie) i nocleg. (trasa ok. 250 km ).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/*** - położone są z reguły poza centrami miast, niektóre nad morzem, część hoteli z basenem, (7 noclegów).
Pokoje: 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i wc oraz klimatyzacją.
Śniadania kontynentalne, wzmocnione. Obligatoryjna dopłata do obiadokolacji.
Kategoria lokalna: B, C Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu na Riwierze Olimpijskiej lub Chalkidiki w wybranym przez Państwa hotelu.
Wyżywienie
śniadania kontynentalne, wzmocnione. Obligatoryjna dopłata do obiadokolacji
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Ohrydu, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt nad Jeziorem Ochrydzkim), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań), opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż). Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat rezerwacyjnych, lokalnych przewodników, napiwków i systemu Tour Guide. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide) - 120 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi na miejscu; obiadokolacji, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej ok. 1-1,5 EUR/dzień/os. płatne w hotelach (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu) oraz innych wydatków osobistych. Imprezy fakultatywne: przejażdżka na koniu w okolicy Galicznika ok. 25 Eur, rejs statkiem do monastyru św. Nauma ok.35 Eur, wieczór bałkański ok. 20 Eur. Możliwa dopłata do obiadokolacji (6) w systemie rezerwacyjnym.
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.5/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/co-nas-laczy-co-nas-dzieli/zakwaterowanie-gma
 
 
 
5.5 Ocena ogólna tej wycieczki
5.4
Program wycieczki
5.8
Pilot
5.1
Transport
4.9
Zakwaterowanie
5.3
Wyżywienie
4.8
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.