Santorini

Akritori, Santorini

Santorini

Fira, Santorini

Mykonos

Kreta

Santorini

Co wyrosło na wulkanie - Cyklady

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.2 /6 ( 56 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
Z wyspy na wyspę - promem przez Cyklady • Grecja - jak z pocztówek • Fira - fascynujące widoki na kalderę • zachód słońca w Oia • Święta wyspa Delos • Mykonos - grecka Wenecja • Naxos - zamek i stare miasto • Paros - stolica Parikia i urokliwa Naoussa • turkusowe morze, bajeczne zatoczki i piękne plaże

Terminy i ceny wycieczki 4

Kalkuluj cenę

Hotele podczas wypoczynku 1

Costa Grand Resort & SPA
Grecja
Śniadania
SZCZEGÓŁY HOTELU POKAŻ NA MAPIE
ZMIANA ZA  0 zł / za osobę 7 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do na Wyspę Santorini w Grecji samolotem charterowym.
Rozkład i miejsca zbiórki na poszczególnych lotniskach podane są w „Rozkładzie lotów” na końcu katalogu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady.
Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy wyspy Fira. Najbardziej znana wyspa w archipelagu Cyklad, Santorini jest skalista i stanowi wierzchołek zanurzonego w morzu wulkanu. Santorini to niezwykła gratka dla fotografów, jest tematem wielu zdjęć i pocztówek. Wulkany, czerwone plaże, przyklejone do zbocza wulkanu małe, kolorowe domki, turkusowe morze w tle. Fira jest kwintesencją Cyklad, położone kaskadowo na wyrastających z morza, stromych skałach miasto jest pełne koloru i klimatu. Spacer po mieście, następnie zjazd kolejką linową na sam dół do portu, głównie dla pięknych widoków z tego miejsca. Po zwiedzaniu czas wolny, proponujemy przerwę na kawę w jednej z zawieszonych nad przepaścią tawern, widok z tego miejsca nie ma sobie równych. Następnie zwiedzimy Akrotiri - zwane greckimi Pompejami. Niedawno udostępnione stanowisko archeologiczne to pozostałość miasta, pochodzącego z 1600 r. p.n.e. Jedno z największych miast ówczesnej Grecji, które zastygło pod warstwą popiołu wulkanicznego i w wielu miejscach pozostało nienaruszone. W nowoczesnym muzeum, pod dachem można zwiedzać całe ulice, zaglądać do domów, banków czy zakładów rzemieślniczych, widać wystawy sklepów, meble, naczynia do przechowywania żywności. Stamtąd udamy się do ostatniego punktu zwiedzania, na czerwoną plażę, gdzie naszym oczom ukaże się potężny czerwony klif, a wszyscy miłośnicy fotografii będą mieli szansę na zrobienie pięknych zdjęć. Po południu czas wolny na indywidualne zwiedzanie wyspy. Można także skorzystać z wycieczki fakultatywnej, podczas której zobaczymy m.in. najlepiej zachowaną twierdzę wenecką na wyspie, jedną z najstarszych wiosek na wyspie - Empoiro oraz najwyższy szczyt na Santorini, Profiti Ilias liczący 565m n.p.m. Następnie udamy się do Pyrgos, dawnej stolicy wyspy oraz najwyżej położonej wioski, gdzie do dnia dzisiejszego mieszkańcom pomagają osiołki. Zwieńczeniem wycieczki będzie podziwianie zachódu słońca w Oia, położonej na wysokim klifie, które jest niemal rytuałem w tym miejscu. To jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Właśnie w tym miejscu zobaczymy słynne, zapierające dech w piersiach widoki na kalderę. Odwiedzimy również położoną na klifach winnicę, gdzie posmakujemy najbardziej znanych lokalnych win oraz serów przy dźwiękach greckiej muzyki. (dodatkowo płatne, ok. 50 EUR/os.)

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele **/***- położone są zwykle poza centrami miast. Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe, wszystkie z łazienkami i wc. Klimatyzacja w cenie pokoju. Do dyspozycji gości: w hotelu z reguły restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne, za dopłatą kolacje w postaci bufetu lub serwowane, w zależności od hotelu. Kategoria lokalna: B, C. Przykładowe obiekty na każdej z wysp:
- Santorini: hotel Albatros - www.hotel-albatros.gr
- Naxos: hotel Sagterra - www.sagterra.com  
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na/z Santorini, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, transfery hotel - port - hotel, przeprawy promowe, zakwaterowanie (3 rozpoczęte doby hotelowe na Santorini, 4 rozpoczęte doby hotelowe na Naxos, w hotelach, śniadania (7), opiekę polskiego pilota/rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i przewodników, wycieczek fakultatywnych, indywidualnego zwiedzania wysp, pozostałych posiłków oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie wynosi ok. 108 EUR/os.
Cena nie obejmuje greckiego podatku turystycznego, wynoszącego ok. 10 - 15 EUR/pokój za tydzień. Podatek płatny będzie obowiązkowo u pilota lub w recepcji przed zakwaterowaniem. Wysokość podatku uzależniona jest od standardu hotelu: hotel 2* - 0.5 EUR/pokój/noc, hotel 3* - 1.5 EUR/pokój/noc, hotel 4* - 3 EUR/pokój/noc.
Uczniowie i studenci proszeni są o zabranie legitymacji.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.2/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/co-wyroslo-na-wulkanie-cyklady/zakwaterowanie-cpn

Dodaj opinię

5.2

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Grecji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon