Limak Bafra

Kategoria lokalna: *****
Lokalizacja Kyrenia
Rodzaj wycieczki Wypoczynek
Wycieczka Cypr Północny wypoczynek
Wyżywienie All inclusive
5.4 /6 ( 5 opinii ) Rabat na hotele premium - LATO 2020
Wycieczka samolotem Nie wymagany paszport
Imponujący kompleks hotelowy położony na rozległym zielonym terenie z rewelacyjną piaszczystą plażą. Szczególnie polecany wymagającym Gościom, którzy cenią sobie luksus, który gwarantują przestronne nowoczesne wnętrza jak i bogata formuła Ultra All Inclusive.

Terminy i ceny wycieczki 23

Kalkuluj cenę

Informacje dodatkowe

Położenie
Ten nowo powstały hotel położony jest we wschodniej części wyspy, nieopodal miejscowości Bafra, gdzie znajdują się jedne z najpiękniejszych piaszczystych plaż na Cyprze. Wyjątkowa Famagusta znajduje się ok. 40 km od hotelu, a lotnisko Ercan znajduje się w odległości ok. 65 km.
Plaża
Obiekt zlokalizowany jest przy niesamowitej szerokiej, piaszczystej, prywatnej plaży. Leżaki, parasole i ręczniki kąpielowe na plaży - bezpłatne.
Do dyspozycji gości
Nowoczesny hotel otworzony na początku 2018 roku oferuje swoim gościom: 24-godz. recepcje, windy, restaurację główną Limra, kilka restauracji a’la carte: Arcadia (włoska) i Mysia (kuchnia lokalna i dalekowschodnia), Dynasty serwująca specjały z grilla, Atlantis z przekąskami (niektóre z wymienionych dodatkowo płatne), ponadto kilka barów, w tym bar na plaży i przy basenie oraz 2 cukiernie (dodatkowo płatne). Goście mogą korzystać z 4 basenów zewnętrzych, 3 brodzików dla dzieci, basenu wewnętrznego, a także dużego aquaparku (7 zjeżdżalni!). Leżaki, parasole i ręczniki kąpielowe przy basenach - bezpłatne. Do dyspozycji gości dostępne również: amfiteatr, w którym odbywa się część animacji, centrum konferencyjne, dyskoteka, strefa SPA&Wellness, punkt wymiany walut, bankomat, mini market, sklep z pamiątkami, pralnia, fryzjer (niektóre z wymienionych za dodatkową opłątą).
Wyżywienie
Ultra All Inclusive obejmuje: śniadania (07:00-10:00), późne śniadania (10:00-11:00), obiady (12:30-14:30) oraz kolacje (18:30-21:00) w formie urozmaiconego bufetu z danimai kuchni cypryjskiej i międzynarodowej serwowane w restauracji głównej Limra. Między posiłkami przekąski oraz lody dostępne w wyznaczonych barach na terenie hotelu. Ponadto w formule Ultra All Inclusive dostępne są nielimitowane lokalne i zagraniczne, markowe napoje bezalkoholowe i alkohole w barze lobby, barze przy basenie a także na plaży.
Program sportowy i animacyjny
Kilka razy w tygodniu animacje prowadzone w języku angielskim przez międzynarodowy zespół animacyjny ciągu dnia i wieczorami - gry i zabawy, muzyka oraz pokazy na żywo. Ponadto 2 korty tenisowe (wypożyczenie sprzętu oraz oświetlenie płatne dodatkowo), siłownia, bilard (dodatkowo płatny), aqua park z 7 zjeżdżalniami. Dla najmłodszych hotel posiada 3 brodziki oraz mini klub, w którym prowadzone są zajęcia i animacje w języku nagielskim dla dzieci w 3 kategoriach wiekowych (4-8, 8-12, 12-16 lat). Goście skorzystać mogą także z ofert hotelowego SPA: sauna, łaźni turecka oraz za dodatkową opłatą z zabiegów upiększających i masaży. Za dodatkową opłatą na plaży centrum sportów wodnych.
Internet
Na ternie hotelu dostęp do internetu WiFi bez opłat.
Opinie klientów
Klienci oceniają ten hotel na 5.4/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/cypr-polnocny-wypoczynek/limak-bafra
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Cypr Północny - informacje ogólne

Waluta
Lira turecka (TRY); 1 PLN- ok. 0,5 TRY; 1 USD – ok. 1,5 TRY. Można powszechnie płacić kartami kredytowymi. W miejscowościach turystycznych dostępne są liczne kantory wymiany walut (także w hotelach) oraz bankomaty.

Napiwki
Ogólnie przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków, zwłaszcza kierowcom i przewodnikom podczas lokalnych wycieczek, a także pracownikom hoteli i restauracji. Zdarza się, iż napiwek został dodany do rachunku w restauracji (należy sprawdzić przed płatnością).

Wiza
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Cypryjskiej do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem z Polski należy upewnić się, czy dokument jest ważny, w dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).

Czas
+ 1 godzina w stosunku do czasu polskiego.

Orientacyjne ceny
Woda mineralna 1,5 l - ok. 3 TRY, Coca Cola 0,5 l - ok. 4 TRY, kawa ok. 6 TRY, piwo w barze od ok.10 TRY, kolacja w restauracji ok. 60-80 TRY.

Poczta
Znaczek na list lub pocztówkę do Polski kosztuje 4 TRY, pocztówka od 3 TRY.

Elektryczność
Napięcie 230 V, gniazdka tzw. Angielskie, należy zabrać ze sobą adapter (dostępne są również w okolicznych sklepach, cena ok. 3 EUR).

Telefony
Telefony komórkowe działają bez problemu na większości terytorium Cypru. Rozmowy do Polski są dosyć drogie (stawki europejskie), jednak szczegóły kosztów połączeń w roamingu prosimy sprawdzić u swojego operatora komórkowego przed wyjazdem.
 
W regionie
Kyrenia
Malowniczo położone tuż nad brzegiem krystalicznie czystego morza, w otoczeniu gór, niewielkie miasto, stanowiące centrum turystyczne Cypru Północnego. Najciekawszą częścią miasta jest jego Stare Miasto, mieszczące się tuż przy porcie. Znajdują się tam liczne restauracje i tawerny, najczęściej w odrestaurowanych spichlerzach. Miasto przyciąga turystów także pięknymi, piaszczystymi plażami. W niedalekiej odległości od miasta mieszczą się: XII-wieczny Monastyr Antiphonitis, opactwo augustianów Bellapais oraz zamek Buffavento.

Famagusta
Jedno z najbardziej znanych miast Cypru Północnego, przyciągające rzesze turystów niezwykle pięknymi, piaszczystymi plażami oraz doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Miasto przeżywało okres świetności w średniowieczu, jako jedno z bogatych miast weneckich. Do naszych czasów zachowały się budynki z tamtego okresu: Pałac Wenecki (Palazzo del Proveditore), a także Katedra św. Mikołaja, będąca obecnie Meczetem Lala Mustafa Pasa.
 
Wylot
Wyloty z Warszawy i Katowic. Zbiórka na 2 godziny przed planowanym wylotem przy stanowiskach Rainbow na lotnisku. Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.
Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny na Cyprze trwa od połowy czerwca do końca sierpnia.

Dodaj opinię

5.4

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Cyprze! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon