Obiekt

Pokoje

Hotel posiada około 90 pokoi usytuowanych w bungalowach oraz 5 willach. Standardowe pokoje 2-osobowe ( możliwość 1 dostawki dla dziecka lub osoby dorosłej ) wyposażone w łazienkę ( prysznic, WC, suszarka do włosów), klimatyzacja, TV-sat, telefon, sejf (bezpłatny), zestaw do parzenia kawy/herbaty, balkon lub taras.

Internet

Na terenie całego hotelu WiFi - bezpłatne.

Kategoria lokalna

****

Wyżywienie

All Inclusive: śniadanie 07:00 – 10:00, późnie śniadanie 10:00 – 11:00, obiad 13:00 – 15:00 oraz kolacja 19:00 – 21:30 podawane w restauracji głównej w postaci bufetu. Dla gości dostępny jest także bar z przekąskami (12:00-16:00, 16:00-18:00), Moonlight Bar (10:00-01:00) - lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe są bezpłatne, importowany alkohol i napoje oraz świeżo wyciskany sok – dodatkowo płatne.

Program sportowy i animacyjny

Dla dzieci dostępny jest plac zabaw. Dwa razy w tygodniu organizowane jest "kino pod chmurką" dla wszystkich gości.

Dodatkowe informacje

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Inne

Cypr Północny - informacje ogólne


Waluta
Lira turecka (TRY); 1 PLN- ok. 0,5 TRY; 1 USD – ok. 1,5 TRY. Można powszechnie płacić kartami kredytowymi. W miejscowościach turystycznych dostępne są liczne kantory wymiany walut (także w hotelach) oraz bankomaty.


Napiwki
Ogólnie przyjęte jest zostawianie drobnych sum jako napiwków, zwłaszcza kierowcom i przewodnikom podczas lokalnych wycieczek, a także pracownikom hoteli i restauracji. Zdarza się, iż napiwek został dodany do rachunku w restauracji (należy sprawdzić przed płatnością).


Wiza
Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (niezależnie od jego celu) na terytorium Republiki Cypryjskiej do 90 dni jest ważny paszport lub dowód osobisty. Przed wyjazdem z Polski należy upewnić się, czy dokument jest ważny, w dobrym stanie technicznym i pozwala na stwierdzenie tożsamości (szczególną uwagę należy zwrócić na aktualność zdjęcia).


Czas
+ 1 godzina w stosunku do czasu polskiego.


Orientacyjne ceny
Woda mineralna 1,5 l - ok. 3 TRY, Coca Cola 0,5 l - ok. 4 TRY, kawa ok. 6 TRY, piwo w barze od ok.10 TRY, kolacja w restauracji ok. 60-80 TRY.


Poczta
Znaczek na list lub pocztówkę do Polski kosztuje 4 TRY, pocztówka od 3 TRY.


Elektryczność
Napięcie 230 V, gniazdka tzw. Angielskie, należy zabrać ze sobą adapter (dostępne są również w okolicznych sklepach, cena ok. 3 EUR).


Telefony
Telefony komórkowe działają bez problemu na większości terytorium Cypru. Rozmowy do Polski są dosyć drogie (stawki europejskie), jednak szczegóły kosztów połączeń w roamingu prosimy sprawdzić u swojego operatora komórkowego przed wyjazdem.

 

W regionie

Kyrenia

Malowniczo położone tuż nad brzegiem krystalicznie czystego morza, w otoczeniu gór, niewielkie miasto, stanowiące centrum turystyczne Cypru Północnego. Najciekawszą częścią miasta jest jego Stare Miasto, mieszczące się tuż przy porcie. Znajdują się tam liczne restauracje i tawerny, najczęściej w odrestaurowanych spichlerzach. Miasto przyciąga turystów także pięknymi, piaszczystymi plażami. W niedalekiej odległości od miasta mieszczą się: XII-wieczny Monastyr Antiphonitis, opactwo augustianów Bellapais oraz zamek Buffavento.


Famagusta

Jedno z najbardziej znanych miast Cypru Północnego, przyciągające rzesze turystów niezwykle pięknymi, piaszczystymi plażami oraz doskonałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Miasto przeżywało okres świetności w średniowieczu, jako jedno z bogatych miast weneckich. Do naszych czasów zachowały się budynki z tamtego okresu: Pałac Wenecki (Palazzo del Proveditore), a także Katedra św. Mikołaja, będąca obecnie Meczetem Lala Mustafa Pasa.

 

Wylot
Wyloty z Warszawy i Katowic. Zbiórka na 2 godziny przed planowanym wylotem przy stanowiskach Rainbow na lotnisku.
Aktualne rozkłady lotów prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady.

 

Turecka Republika Cypru Północnego nie jest uznawana przez Unię Europejską jako samodzielne państwo. W związku z powyższym na jej terytorium brak jest opieki konsularnej nad obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Najbliższa placówka dyplomatyczna znajduje się na terenie Cypru Południowego: Ambasada RP w Nikozji (Nikozja, Kennedy Avenue 12/14, Office 601, 1087 Tel. +35722753517, +35722668415). Rezydenci Biura Podróży Rainbow sprawują kompleksową opiekę na klientami wypoczywającymi na terytorium Cypru Północnego. Klienci są także standardowo ubezpieczeni przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. Obecnie turyści, którzy chcą przemieszczać się pomiędzy terenami tzw. „Tureckiej Republiki Cypru Północnego” a terenami Republiki Cypryjskiej muszą przekroczyć Zieloną Linię w wyznaczonych miejscach. Są to m.in.: Yeslirmak, Bostanci, Mehetan, Beyarmudu, Akyar w okolicy Famagusty oraz przejście na Ledra Street w Nikozji - przejście tylko piesze na starówce. Przejście odbywa się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego (zaznaczamy, iż w drodze powrotnej należy okazać ten sam dokument, który był okazywany uprzednio). Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju: www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/informacja_dla_podrozujacych_do_tzw__tureckiej_republiki_polnocnego_cypru_

Sezonowość

Zwykle wysoki sezon turystyczny na Cyprze trwa od połowy czerwca do końca sierpnia.

Merit Cyprus Garden’s

4.8/6 (13 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Merit Cyprus Garden’s
Galeria (18)
Merit Cyprus Garden’s
Merit Cyprus Garden’s
Merit Cyprus Garden’s
Zdjęcie mapy
Mapa

Atuty oferty

Hotel idealny dla gości ceniących spokojny wypoczynek oraz kontak z przyrodą.

Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, 7 lub 14 rozpoczętych dób hotelowych, wyżywienie wg opisu zakwaterowania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskojęzycznego rezydenta, pakiet ubezpieczeniowy TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: wycieczek fakultatywnych, posiłków innych niż wymienione w opisie wyżywienia przy każdym z hoteli, napojów do posiłków jeśli w opisie hoteli nie podano inaczej oraz innych wydatków osobistych.

Położenie

Hotel położony około 20 km od Famagusty oraz około 50 km od lotniska Ercan. Dobrze utrzymany kompleks hotelowy znajdujący się na terenie ogrodu botanicznego wśród przepięknych, wysokich palm i bujnej cypryjskiej roślinności. Najbliższa miejscowość Iskele oddalona jest o około 5 km od hotelu.

Mapa

Plaża

Hotel położony przy długiej, ponad 1,5 km prywatnej piaszczysto-kamienistej plaży. Leżaki i parasole na plaży – bezpłatne.

Do dyspozycji gości

Hotel posiada około 90 pokoi usytuowanych w bungalowach oraz 5 villach. Recepcja czynna 24 godz./dobę, restauracja główna, mini bar (dwie wody mineralne dziennie za darmo), kasyno, punkt wymiany walut, punkt pierwszej pomocy. Restauracja główna serwuje dania kuchni międzynarodowej oraz cypryjskiej. Hotel posiada bar przy basenie i bar przy plaży. Goście hotelowi mogą korzystać z odkrytego basenu otoczonego słonecznym tarasem. Leżaki i parasole przy basenie – bezpłatne.

Obiekt

Wyżywienie

Program sportowy i animacyjny

Atrakcje regionu

Inne hotele w regionie

Dodatkowe informacje

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Transfer

lotnisko-hotel-lotnisko

Ubezpieczenie

podstawowe

Opieka

rezydenta

Uśmiechnięty pan na banerze

Oferta nie jest obecnie w sprzedaży

pani z lornetka

Marzysz o odpoczynku w tej okolicy?
Mamy dla Ciebie wiele innych propozycji!

Sprawdź inne oferty w okolicy

Opinie klientów

Atrakcje dla dzieci
2.2
Obsługa hotelowa
5.0
Plaża
3.7
Pokój
4.9
Położenie i okolica
4.4
Rezydent
5.1
Sport i rozrywka
1.9
Wyżywienie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Adam, Kostrzyn nad Odra 30.08.2022

Wakacje Cypr Północny

Cypr Północny z pewnością wart jest uwagi jako cel urlopowy jak i wycieczkowy. Trzeba uzbroić się w świadomość, że północna część Cypru od 48 lat znajduje się pod wpływem i zarządem tureckim. Jeśli lądujecie na przykład w Larnace, w południowej części Cypru i przekraczacie granicę południowo – północną, nie frustrujcie się: to musi chwilę potrwać (raczej ok godziny) i jest deprymujące (kontrola celna, ostra broń, obecne i rozmieszczone w pobliżu granicy brytyjskie jednostki wojskowe)… Sam hotel jest na dobrym poziomie, choć widać na pierwszy rzut oka, że okres pandemijnego wyłączenia ruchu turystycznego niekorzystnie wpłynął na standardy obsługi. Tutaj jednak czapka z głowy za wsparcie rezydentki, pani Anny, która profesjonalnie, bezszelestnie i co najważniejsze skutecznie wspierała nas w wielu kwestiach. Aby skupić się na najważniejszych: po przyjeździe otrzymaliśmy pokój z tarasem zawładniętym przez gołębie (wiecie o czym mówię). Pani Ania w ciągu kilku godzin przeniosła nas do pokoju o tym samym standardzie z tarasem dającym się wykorzystywać na wieczorne pogawędki przy drinku. Pani Anna wskazała nam wiele miejsc wartych odwiedzenia i dających się osiągnąć logistycznie we własnym zakresie (pieszo, taxi). Rzeczowo pokierowała nas w temacie wzięcia udziału w wycieczce zorganizowanej na Dipkarpaz (warto!). Przez cały okres pobytu czuliśmy się zaopiekowani i utrzymywaliśmy niewymuszony kontakt w najważniejszych sprawach. Wiele udzielonych przez panią Annę wskazówek co do miejscowych okoliczności i panujących zwyczajów rzeczywiście bardzo nam się przydało. W hotelu znajduje się kasyno, które nie wpływa na obniżenie standardu odpoczynku. Nocne sesje kasyna odbywają się bezgłośnie i w pełnej kulturze. Można spotkać wielu tureckich celebrytów. Pokoje wyposażone komfortowo, klimatyzowane, codziennie sprzątane. Basen hotelowy jest bardzo obszerny i daje spory komfort użytkowania wielu osobom naraz. Czystość monitowana i bez zarzutu. Strefy słońca i cienia oraz rozmieszczenie wokół basenu leżaków i parasoli jest optymalne. Pobliski bar, jago zasobność a w szczególności obsługa są oddane zapewnieniu maksymalnego zadowolenia gościom. Restauracja, taras restauracyjny i sama kuchnia są na mocną 5+. Sama restauracja jest klimatyzowana, taras częściowo zacieniony i przewiewany wentylatorowo. Jakość i różnorodność posiłków zadowoli wegetarian i wielbicieli kuchni europejskiej oferując dodatkowo elementy orientu. Dobry wybór świeżych owoców. Plaża nadmorska w bezpośrednio przylega do hotelu. Wejście do morza łagodne, ale wymagające założenia butów silikonowych, ponieważ dno jest kamieniste. Świetnym miejscem do wieczornego relaksu jest bar pomiędzy basenem hotelowym i plażą. Do baru przylega wielopoziomowy taras z widokiem na morze, wschody i zachody słońca.

6.0/6

Jolanta, Wolica 03.10.2023
Termin pobytu: wrzesień 2023

Spokojny azyl

Hotel położony na wsi, spokojny.pokoje duże, ładne łazienki. Bardzo czysto. Stołówka super, bardzo dobra kuchnia, bardzo duży wybór, dużo owoców, słodkości. Bar przy plaży pięknie zlokalizowany. Mur graniczy z morzem. Super miejsce na wieczorne posiadowki. Plaża codziennie sprzątana, morze częściowe kamieniste, częściowo piaszczyste. Pływają złowie co jest fajna atrakcja. Widać też skaczące ryby i trochę ryb przy snurkowaniu. Basen fajny.
Pokaż więcej opinii (11)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem