wypoczynek

Wczasy w Ercanie - co musisz wiedzieć?

  • O Ercanie
  • Pogoda

Ercan

Marzysz o egzotycznych wakacjach all inclusive? Cypr Północny to doskonały wybór, bowiem kusi świetną pogodą niemal przez cały rok, a jego wybrzeże oferuje cudowne plaże. Długie pasy jasnego piasku, lazurowa woda, która oblewa łagodnymi falami brzeg i gorące, śródziemnomorskie słońce zachwycą każdego turystę spragnionego plażowego relaksu.
Ercan to miasto w samym sercu wyspy, w którym znajduje się cypryjskie lotnisko, dlatego to także świetny punkt wypadowy do wycieczek objazdowych po całym Cyprze. Stąd możliwy jest wygodny dojazd zarówno na północne, jak i południowe wybrzeże, ale nieopodal znajduję się również stolica, a jednocześnie jedno z najciekawszych miast Cypru, czyli Nikozja.

Pogoda w Ercanie

Pogodę w Ercanie charakteryzują długie i upalne lata, które poprzedza ciepła wiosna i kończy niewiele chłodniejsza jesień. Najcieplejszy okres przypada na lipiec i sierpień, gdy termometry wskazują nawet 35°C. To także dwa najbardziej suche miesiące, podczas których praktycznie w ogóle nie pada deszcz. Jesienią i zimą temperatura w Ercanie jest nieco niższa, a słupek rtęci spada do ok. 17°C-23°C. Pomiędzy grudniem, a lutym mogą występować także częstsze opady.