Wczasy na Morawach - co musisz wiedzieć?

  • O Morawach
  • Opinie
  • Pogoda

Morawy

Morawy to bezsprzecznie najpiękniejszy region Czech, nazywany także czeską Toskanią. Kraina bogata w zabytki, urzekająca swoim folklorem oraz zachwycająca uroczymi zakątkami, miasteczkami z labiryntem wąskich uliczek i wzgórzami z uprawami winorośli, które tworzą prawdziwie włoski krajobraz. To właśnie na Morawach znajdują się liczne zabytki – choćby największy w tej części Czech gotycki zamek Pernstejn czy kompleks pałacowo-ogrodowy Valtice-Lednice wpisany na Listę UNESCO. Spędzając wakacje w Czechach warto zobaczyć także historyczną stolicę Moraw, czyli Ołomuniec, spróbować najlepszych czeskich win oraz poznać prawdziwe cuda natury – przepaść Macocha, lodową i aragonitową jaskinię, podziemną rzekę czy Morawski Kras.

Opinie o Morawach

Morawach
6.0 /6

Morawy

Bardzo ciekawy region, dużo zamków i atrakcji przyrodniczych - jaskinie, góry.

Dodał(a):
Mariusz, Rumia, 17.05.2019
5.0 /6

Morawy nie dokończone

Wycieczka niezwykła, dająca odczuć wyraźnie smak tego nie do końca odkrytego zakątka Czech. Pozostaia jenak pewien niedosyt - chciałoby się jeszcze więcej, jeszcze mocniej, jeszcze bardziej... Idealna propozycja dla tych, tórzy chcą "liznąć" tematu, a potem, może już samodzielnie, odkrywać tajemnice bliskich, a tak mało znanych Moraw.

Dodał(a):
Michał, ŁÓDŹ, 09.11.2018
5.5/6 Ocena ogólna Morawach

Pogoda w Morawach

Pogoda na Morawach jest charakterystyczna dla tej części Europy. Umiarkowany klimat sprawia, że lata są najczęściej ciepłe, a zimy dość mroźne. W najcieplejszym lipcu temperatura na Morawach wynosi zwykle od 20°C do 25°C, choć zdarzają się dni, w których słupek rtęci sięga poziomu nawet 30°C. Wiosna i jesień są dość krótkie i wilgotne, a zimą temperatura waha się pomiędzy -5°C, a 5°C. Wtedy też mogą występować opady śniegu, lecz jego pokrywa utrzymuje się długo jedynie na szczytach wzgórz.
Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci są do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon