WAKACJE W Czechach

17.05.2019 (piątek)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
699 zł664 zł
za os. / 4 dni
Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
30.05.2019 (czwartek)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
850 zł815 zł
za os. / 5 dni
Nie wymagany paszport Wycieczka potwierdzona
27.04.2019 (sobota)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
1 199 zł
za os. / 7 dni
Nie wymagany paszport
01.06.2019 (sobota)
Śniadania
objazd
Nie wymagany paszport
1 300 zł1 265 zł
za os. / 7 dni
Nie wymagany paszport

Ciekawi wakacji w Czechach?

Czechy:

Stolica:
Praga
Waluta:
CZK
Powierzchnia:
78 866 km2
Liczba ludności:
10 541 466

Wakacje w Czechach


Tak bliskie, a często tak mało nam znane. Chodzi oczywiście o Czechy, kraj Krecika, wojaka Szwejka – bohatera książki Jaroslava Haška oraz Heleny Vondráčkovej i jej znanego przeboju „Malowany dzbanku”. Nasi południowi sąsiedzi niejednym Polaków mogą zaskoczyć. Fenomenalna czeska kuchnia ze słynnymi knedlickami na czele, rewelacyjne piwo i piękno – przyrody oraz zabytków. Czechy to świetny kraj na wakacje, zdecydowanie wart odwiedzenia nie tylko z uwagi na bliską odległość, ale przede wszystkim ciekawą kulturę, bogatą historię i wiele przepięknych krajobrazów. Wycieczka objazdowa do Czech to doskonały pomysł na spontaniczny, weekendowy wyjazd oraz dłuższe wakacje. Bez względu na porę roku Czechy będą świetnym wyborem na krótkie wczasy.

Wczasy z Czechach ze zwiedzaniem Pragi

Podczas wczasów w Czechach zwiedzisz majestatyczną Pragę, która zachwyci nawet najbardziej wymagających. Odwiedzisz przepiękne Stare Miasto, zabytkową dzielnicę Pragi z imponującym Mostem Karola, wybierzesz się na rejs Wełtawą i zwiedzisz Zamek w Hradczanach, jeden z największych zamków na świecie, będący dawną siedzibę królów czeskich. Wybierz się, choćby na last minute na Morawy – nazywane Toskanią Czech, czy do Karlowych Warów i przekonaj się, że nie tylko wakacje z dostępem do wszelkich udogodnień mogą być niezapomnianym doświadczeniem! Podczas wczasów w czeskich Morawach zobaczysz Valtice-Lednice - kompleks pałacowo - ogrodowy wpisany na listę UNESCO, zwiedzisz największy gotycki zamek na Morawach, twierdzę Hukvaldy i spróbujesz najlepszego czeskiego wina. Przekonaj się sam, że Czechy to świetny kierunek na krótsze i dłuższe wczasy. 

Zobacz również oferty w regionach Czech: kraj południowoczeski, Morawy, Praga

Opinie o Czechach

5.5/6

Hrabal, Kafka i Golem

Kraj (z polskiego punktu widzenia) dla schizofreników. Kraj, w którym kościoły są otwarte, a większość stanowią ateiści, w którym picie piwa na ulicy i palenie marihuany jest całkowicie dozwolone, ... w którym śmieją się ze wszystkiego i ze wszystkich (nawet z umarlaków, świętych i polityków) i w którym z dystansem traktują wszystkich - nie wyłączając nadętego Ciebie. Podoba Ci się to? Lubisz być wyśmiewany? Super! Spróbuj zostać Czechem, a przekonasz się, jak niewiele trzeba, aby być szczęśliwym...

Dodał(a):
Michał, ŁÓDŹ, 09.11.2018

5.8/6 Ocena ogólna o Czechach

Pogoda w Czechach

Klimat w Czechach jest umiarkowany, a pogoda zmienia się w zależności od pory roku. Lato jest zwykle ciepłe, a w centrum kraju temperatura wynosi wtedy zwykle ok. 18-19°C. Zimą słupek rtęci spada często poniżej zera oraz występują duże opady śniegu, którego pokrywa, dzięki napływom zimnych frontów powietrza, utrzymuje się dość długo. Najwięcej opadów deszczu występuje pomiędzy majem, a sierpniem.

Wiosenny wypad do europejskich stolic

Na wiosnę przyroda budzi się do życia, drzewa wypuszczają młode, zielone listki, pojawiają się pierwsze kwiaty i znów słychać śpiew ptaków. Jednakże nie tylko przyroda ożywa wraz z końcem zimy, my również czujemy przypływ sił witalnych i energii do działania. Warto wykorzystać przyjemne, słoneczne dni i dobry nastrój na ciekawą podróż. Wiosna to idealny czas na odkrycie najpiękniejszych miejsc w Europie, ponieważ pogoda jest przyjemna, ale sezon wysoki i wakacje jeszcze się nie zaczęły, więc nie ma tłumów. Można powiedzieć, że każde miasto w wiosennej scenerii zachwyca, ale prawda jest taka, że niektóre z europejskich stolic wyglądają jakby zostały stworzone do wiosennego zwiedzania. Poznaj cztery z nich, które wiosną mają jeszcze więcej uroku niż zwykle i roztaczają niezwykły czar.

Czechy w 4 dni. Sprawdź co warto zobaczyć

Często niedoceniane przez polskich turystów Czechy mają niezwykły urok i niepowtarzalny charakter. Nasz południowy sąsiad, dzięki wielu malowniczym miastom z pięknymi zabytkami, światowej klasy architekturze, romantycznym zamkom i licznym cudom natury, a także dogodnemu położeniu, wprost idealnie nadaje się na wakacyjne wyjazdy. Zwłaszcza, gdy nie dysponujemy czasem i nie chcemy spędzać kilkunastu godzin w podróży. Niewielki kraj, którego powierzchnia wynosi zaledwie 78 886 km2, może poszczycić się aż 12 miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Fascynujące, niedrogie i pełne pięknych zabytków Czechy są wspaniałym miejscem, w którym historia ożywa, a piękna przyroda tworzy idealne warunki do wypoczynku.

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.