Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez terytorium Republiki Czeskiej. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. Przyjazd w okolice Pragi ok. godz. 18.00, zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Trasa od granic Polski ok. 420 km).

Dzień 2

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do centrum Pragi. Zwiedzanie stolicy Republiki Czeskiej rozpoczniemy od Vaclavskiego Namesti - alei z ciekawą zabudową secesyjną. Następnie spacer po rynku Starego Miasta z przepięknymi kamienicami, Ratuszem, kościołem Marii Panny przed Tynem, pomnikiem Jana Husa oraz kościołem św. Jakuba. Zwiedzanie Biblioteki Strahovskiej. Tego dnia także wizyta w Kaplicy Betlejemskiej i domu Jana Husa. Dla chętnych obiad w restauracji w centrum (dodatkowo płatny ok. 650 CZK/os), podczas którego spróbujemy przysmaków lokalnej kuchni. Następnie zobaczymy dzielnicę Żydowską Josefov w której znajduje się zarówno Staronowa Synagoga, zbudowana w XIII w., jak i Synagoga Wysoka. Czas wolny. Proponujemy m. in. indywidualne wejście do kościoła św. Mikołaja, znanego z potężnego żyrandola z 1880 r. (pod warunkiem, że w tym czasie nie będzie odbywał się koncert). Wieczorem proponujemy program artystyczny Black Theatre - spektakularna, innowacyjna forma przekazu sztuki (dodatkowo płatna ok. 780 CZK/os), www.imagetheatre.cz/en/. Późnowieczorny powrót do hotelu ok. 22:30. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 3

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd z Pragi i zwiedzanie Karlovych Varów - malowniczo położonego uzdrowiska w zachodnich Czechach słynącego z produkcji Becherovki - likieru ziołowego. Spacer po zabytkowym centrum, w którym znajdują się liczne pijalnie wód, promenada oraz aleje spacerowe. Następnie zwiedzanie wytwórni Becherovki i degustacja słynnego likieru. Dla chętnych obiad (dodatkowo płatny ok. 650 CZK/os). Wizyta w pobliskim miasteczku Loket, które powstało na dawnym podzamczu. Spacer po urokliwych, średniowiecznych uliczkach z widokiem na zamek. Późnym popołudniem powrót do centrum Pragi. Czas wolny na zakup pamiątek. Powrót do hotelu. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 4

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie praskich Hradczan: Zamek Praski, czyli Hrad, od którego cała dzielnica wzięła swoją nazwę (zabudowania Kancelarii Prezydenckiej, katedra św. Wita, w której przechowywane są regalia królów czeskich, Pałac Królewski i Sala Władysławowska, bazylika św. Jerzego, "Złota Uliczka"). Następnie przez "Małą Stronę", dzielnicę położoną na zboczach zamkowego wzgórza, która obfituje w piękne i bogato zdobione barokowe pałace oraz kamienice, przejdziemy do nabrzeży Wełtawy i słynnego, średniowiecznego Mostu Karola. Dla chętnych rejs statkiem z obiadokolacją (dodatkowo płatny ok. 1100 CZK/os). Wyjazd do Polski w godzinach wieczornych (ok. 18:30). (Trasa do granic Polski ok. 420 km).

Dzień 5

Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Woszczyce ok. 00:30).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

w hotelu zazwyczaj restauracja, bar oraz recepcja.

Wyżywienie

śniadania w formie bufetu.

Zakwaterowanie

Hotele ***- położone zazwyczaj poza centrum Pragi - (3 rozpoczęte doby hotelowe). W niektórych terminach możliwe zakwaterowanie poza Pragą.

Pokoje: 1- i 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienką, TV.

Świadczenia

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, systemu TOUR GUIDE (kwota ok. 3200 CZK/os (płatne na miejscu), taksy klimatycznej ok. 80 CZK/os (płatne w hotelu). Dodatkowo płatne (dla chętnych): 2 obiady - 650 CZK/obiad/os, rejs statkiem - 1100 CZK/os, Black Theatre - ok. 780 CZK/os.

Inne

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.
    • Wycieczka Czeskie Impresje czyli magiczna Praga i Karlove Vary – dla wygodnych

Czeskie Impresje czyli magiczna Praga i Karlove Vary – dla wygodnych

5.0/6 (105 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Czeskie Impresje czyli magiczna Praga i Karlove Vary – dla wygodnych
Galeria (19)
Czeskie Impresje czyli magiczna Praga i Karlove Vary – dla wygodnych
Czeskie Impresje czyli magiczna Praga i Karlove Vary – dla wygodnych
Czeskie Impresje czyli magiczna Praga i Karlove Vary – dla wygodnych
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Praska starówka • Karlove Vary i degustacja Becherovki • Hradczany i królewski zamek • barokowa dzielnica - „Mala Strana” • rejs statkiem z obiadokolacją • przejazd do Pragi w trakcie dnia
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar i video), zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania, program turystyczny j.w, opiekę pilota i ubezpieczenie TU EUROPA (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników, systemu TOUR GUIDE (kwota ok. 3200 CZK/os (płatne na miejscu), taksy klimatycznej ok. 80 CZK/os (płatne w hotelu). Dodatkowo płatne (dla chętnych): 2 obiady - 650 CZK/obiad/os, rejs statkiem - 1100 CZK/os, Black Theatre - ok. 780 CZK/os.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły przejazdu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę1 204
Razem
2 407 zł
Zaliczka 30% 720 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.0
Pilot
5.1
Program wycieczki
5.4
Transport
4.6
Wyżywienie
4.7
Zakwaterowanie
4.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Sandra, Bytom 20.05.2022

Jedź i baw się dobrze!

Jeśli zastanawiasz się czy wybrać Pragę Express czy też Czeskie Impresje - wybierz to drugie, jeśli tylko terminarz Ci na to pozwala. Wycieczka rozszerzona o Karlove Vary naprawdę jest tego warta. Możliwość spaceru ulicami tej uzdrowiskowej miejscowości jest wspaniałą atrakcją. Tamtejsza architektura cieszy oko, woda z gorących źródeł wykrzywia usta, wyroby szklane słynnego Mosera przyprawiają o zawrót głowy swym kunsztem (lub raczej - astronomiczną ceną), a Becherovka dostarczy wrażeń zarówno zapachowych, jak i smakowych (limonkową zostaw sobie na koniec - jest najlepsza). Pozostałe dni wyglądają tak, jak w przypadku Pragi Express: zwiedzanie stolicy rozłożone na dwa dni. Tak więc przejdziesz się Mostem Karola, zwiedzisz piękne Hradczany, zakwitniesz w kolejce do Katedry św. Wita (no dobrze, to maksymalnie tylko pół godziny), zwiedzisz klaustrofobiczną Złotą Uliczkę i zabawisz na Starym Mieście, gdzie razem z tłumem innych turystów nagrasz sobie wybijanie godziny Praskiego Zegara. Opcjonalnie możesz zapisać się także na rejs po Wełtawie. Piwo na pokładzie (poza pierwszym, uwzględnionym w cenie) jest drogie (70 koron), ale smaczne, co możesz wnioskować po tym, że znam cenę, bo skusiłam się na więcej :) Szczerze doradzam wykorzystanie czasu wolnego na spacer między uliczkami, aniżeli picie kawy (a najlepiej, jeśli zdołasz, zrób jedno i drugie). Jest naprawdę wiele pięknych i ciekawych miejsc, które można zobaczyć poza programem. Tak więc znajdziesz cukiernię wyglądającą jak mini plac zabaw, udającą "fabrykę" słodkości; między sklepikami znajdziesz oazę gier arcade - można tam przehulać naprawdę niezłe pieniądze, więc uważaj, bo wybór jest spory a zabawa przednia!; sklepy z różnymi czeskimi ciekawostkami; no i rzecz jasna - piwo na każdym kroku... Ogółem, wycieczka jest wspaniała: dużo się dzieje, ilość informacji i ciekawostek jest wręcz nieco przytłaczająca, trasy są przemyślane i praktyczne (np. zostawienie nas w czasie wolnym w niedużej, ale znaczącej odległości od ścisłego i drogiego centrum). Przewodniczka była miła i niezmordowana, przewodnicy z Rainbow zorganizowani i pomocni, a hotel znajdował się zaledwie 5 stacji metrem od samego centrum. Oczywiście, niektórzy mogą narzekać, że nie zwiedziło się X, ani Y... Tylko, że ilość atrakcji jest tak duża, że wszystkiego w tak krótkim czasie obejrzeć się nie da. Choć bardzo by się chciało :) Taka impreza w zasadzie tylko zaostrza apetyt na więcej! Najbardziej jednak tęsknić będę za swoją wycieczkową grupą, bo trafiłam na świetnych ludzi i za nimi wzdycham najbardziej. Tymczasem, to co najistotniejsze dla Ciebie: tak, warto. Zabawa przednia, hotel porządny, jedzenie w porządku, widoki piękne. Jedź!

6.0/6

Kamila, Warszawa 15.09.2022

Magiczna Praga

Pobyt 1-9 września; wycieczka bardzo dobrze zorganizowana, nieco męcząca przez nocny powrót ale przepiękna pogoda i uprzejmy, kompetentny Pilot rekompensowali z nawiązką tą niedogodność :). Poza pobytem w Pradze, czy Karlowych Varach (malowniczo położone przeurocze uzdrowisko), byliśmy w ramach niespodzianki w zamku w Loket i w niewielkim browarze na wsi Chyse. Bardzo dziękujemy
Pokaż więcej opinii (103)
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem