wypoczynek

Wczasy w Pradze - co musisz wiedzieć?

  • O Pradze
  • Opinie
  • Pogoda
  • Artykuły

Praga

Praga czyli wakacje w jednej z najpiękniejszych stolic Europy

Wczasy w Pradze – dlaczego warto tu przyjechać?
Bez cienia wątpliwości, Praga jest przez naszych rodaków jedną z najczęściej odwiedzanych stolic europejskich. Praga znajduje się bowiem stosunkowo niedaleko Polski, a więc w dość krótki czasie można znaleźć się w zupełnie innej rzeczywistości, jaką jest czeska Praga. Wakacje spędzone w tym urzekającym mieście pozwolą poznać tajemniczą przeszłość tego miejsca oraz podziwiać wiele pozostałości po kilku okresach historycznych. Wśród wielu zabytków będziesz mieć okazję podziwiania wiele styli architektonicznych – od renesansu, przez gotyk aż po rzadko spotykany kubizm. Oczywiście, najwięcej zabytków znajdziesz tu w klimacie secesyjnym. Właśnie z tego typu budowli Praga słynna jest na cały świat!

Praga – wakacje w historycznej stolicy Czech
Warto będzie przejść się kilkoma przedmieściami Pragi, aby móc podziwiać przeróżnej maści zabytki zlokalizowane w całej stolicy. Obowiązkowo wybierz się zobaczyć Hradczany z gotycką katedrą na czele, a także na jedno z otaczających miasto wzgórz (np. Vitkov) – to świetny punkt widokowy do podziwiania Złotej Pragi. Oczywiście, warto przejść się będzie po Starym Mieście, którego zabudowa wpisana jest na Listę UNESCO. Stąd blisko już do dzielnicy żydowskiej Jozefow, barokowej Małej Strany i słynnego mostu Karola! Warto przyjść na most zwłaszcza wieczorem. Wczasy w Pradze to nie lada gratka dla miłośników historii i architektury!

Miejskie wczasy? Leć do Pragi!
Rzecz jasna, Praga to nie tylko zwiedzanie. Warto wybrać się do jednej z okolicznych tawern, aby spróbować czeskiego piwa – Kozel czy Staropramen w Pradze smakują najlepiej! Również czeskie jedzenie cieszy się ogromną popularnością i smakiem – jak popularne knedliki bądź smażony ser. Nie bez powodu nasi rodacy tak często odwiedzają czeskich sąsiadów – tu zwyczajnie jest pysznie! W Pradze spędzisz wakacje bardzo aktywnie. Próbując lokalnych przysmaków warto będzie zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć życiu mieszkańców. Jeżeli życie miejskie jest tym, co lubisz koniecznie musisz się tu wybrać!

Opinie o Pradze

Pradze
6.0 /6

Ależ tu pięknie!

Miasto z największą w Europie starówką urzeka od pierwszego wejrzenia. Z każdego zakątka wygląda piękno, sztuka i historia. Moją uwagę, tym razem, zwróciły nowoczesne domy handlowe z lat 30 XX wieku doskonale wkomponowane w XVIII wieczne kamienice.
Dodał(a):
Katarzyna, Pruszków, 20.08.2021
6.0 /6

Praga - piękne miasto, pełne niespodzinek

Praga - urzekające miasto, pełne zabytków, największa starówka w Europie. Knajpki, kawiarnie na każdym kroku. Wspaniałe zabytki, historyczne miejsca, bogata historia. Na pewno niedługo wrócę do Pragi.
Dodał(a):
Zbyszek, Kielce, 16.08.2021
6.0 /6

piękna Praga

Przepiękne miasto ,polecam bo warto, można przejechać się zabytkowym autem lub bryczką z końmi i obejrzeć miasto zapewniając sobie mnóstwo przyjemnego zwiedzania w każdej formie.
Dodał(a):
Krzysztof, 09.09.2021
6.0 /6

Złota Praga

Miasto mające swój urok i niepodrabiana atmosferę.chce się do niego wracać Proponuję dłuższe pobyty w tym mieście aby się wczuć w jego atmosferę
Dodał(a):
Anna , SOSNOWIEC, 27.08.2021
6.0 /6

Piękna Praga

Tak piękne miasto, że po każdym pobycie człowiek nadal czuje niedosyt i ciagle chce wracać. Przepiękna architektura i przesympatycznie ludzie
Dodał(a):
Helena, 14.08.2021
6.0 /6

Opinia o Pradze

Przepiękna Praga i okolice, dużo bardzo ciekawych obiektów i miejsc do zobaczenia. Polecam do zwiedzenia, bo sam jestem zachwycony miastem.
Dodał(a):
Kazimierz, Rumia, 19.08.2021
6.0 /6

Praga

Dużo zwiedzania, super zabydki. Przewodnik dużo pakazuje i ciekawe opowiada. Rejs statkiem rewelacja, a jedzenie na statku przepyszne.
Dodał(a):
Kaszuby , 14.08.2021
6.0 /6

Piękna Praga

Praga piękna ,wspaniałe zabytki i architektura ,niesamowity klimat tej europejskiej stolicy przyciąga tłumy turystów.
Dodał(a):
Krzysztof, 04.10.2021
5.5 /6

Pięknie

Cudowne widoki,zapewne tam wrócę 😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘
Dodał(a):
Sylwia, Wejherowo, 29.10.2020
6.0 /6

super

same pochwały dla organizatora mały minusik autokar mała przestrzeń miedzy fotelami , świetnie zorganizowana wycieczka ja nie chwalę ja stwierdzam fakty jestem bardzo zadowolony
Dodał(a):
Michał, 15.09.2020
6.0 /6

Karlove Vary

Przepiękna miejscowość,godne polecenia do przyjazdu samemu lub z rodziną na dłuższy pobyt i wypoczynek.
Dodał(a):
MGrzanka, 22.09.2019
6.0 /6

Praga Express

Super wycieczka. Polecam!!! Najpiękniejsza stolica Europy z niesamowitym Starym Miastem. Polecam wszystkim wycieczkę do tego miasta z biurem RAINBOW.
Dodał(a):
Grażyna, Łódź, 11.07.2019
5.5 /6

Jedno wielkie stare miasto

Jak w tytule, minimalny modernizm w architekturze, wszędzie widoczne przywiązanie do historii nawet najmniejszych obiektów.

Dodał(a):
Radosław, Warszawa, 23.05.2019
6.0 /6

Miasto czarodziejów

Kto nie był - powinien być. Kto był - będzie tęsknił. To prawda o Mieście, które przyciąga jak magnes. Nie sposób opowiedzieć w krótkich słowach o jego magii i tajemnicy. To trzeba po prostu poczuć. Jeśli zatem wybierasz się na kilka godzin lub pół dnia - odpuść sobie. Nie zostaniesz czarodziejem. Tu trzeba co najmniej weekendu, 3 - 4 dni, aby poczuć ten klimat, zanurzyć się w uliczki Malej Strany, Josefowa, Starego i Nowego Miasta czy Hradczan. Praga - jedyne i niepowtarzalne Miasto...

Dodał(a):
Michał, ŁÓDŹ, 09.11.2018
6.0 /6

Praga

Urokliwa stolica -, którą koniecznie trzeba zwiedzić

Dodał(a):
Zbigniew, Radom, 30.05.2018
6.0 /6

praga

dobre hotele oraz wspaniały przewodnik.
Dodał(a):
Anonim, 20.12.2017
5.9/6 Ocena ogólna Pradze

Pogoda w Pradze

Pogoda w Pradze jest w ciągu roku bardzo zróżnicowana, na co wpływ ma umiarkowany klimat obejmujący tę część Europy. Lata są zwykle ciepłe, a zimy dość mroźne i suche – w najcieplejszym lipcu temperatura w Pradze może wynosić 25°C, a w najchłodniejszym styczniu ok. -5°C. W Pradze często panuje także deszczowa pogoda, a zimą występują opady śniegu. Jednak dość szybko rozpoczynająca się wiosna powoduje, że pokrywa śnieżna nie utrzymuje się zbyt długo.

Zobacz, czym może zaskoczyć Cię Praga. Atrakcje czeskiej stolicy

Praga jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych miast w całej Europie. Wcale się temu nie dziwię. Po fantastycznym weekendzie spędzonym w stolicy Czech, mogłam na własne oczy przekonać się o pięknie tego miejsca. Urokliwa architektura z czerwonymi dachami, gwarne uliczki wypełnione turystami, przednie piwo i tętniący muzyką Most Karola – tego opisu nie da się pomylić z żadną inną stolicą. Zobaczcie, co przeżyłam i zwiedziłam w mieście stu wież.