Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot do Mexico City.

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City  (z przesiadką w jednym z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady
Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Dzień 2

W sercu Meksyku: od azteckiej historii do kultury współczesnej.

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków razem z muzeum (Templo Mayor), katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym). Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco i zwiedzanie muzeum Dolores Olmedo. Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os) rejs po kanałach Xochimilco, słynących z największego w stolicy targu kwiatowego, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 130 km)

Dzień 3
Dzień 3

Tajemnica piramid Teotihuacan i wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy.

Po śniadaniu przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) – ważnego prekolumbijskiego ośrodka religijnego i politycznego kultury Teotihuacan: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Następnie wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Kolacja i nocleg w Mexico City. Opcjonalnie i jeśli będzia taka możliwość za dodatkową opłatą wyprawa na zapasy w maskach na Arena de Mexico (największa arena w Meksyku), gdzie można podziwiać emocjonujące starcia dobra i zła podczas show lucha libre (koszt od ok. 30-70 USD/os).

Dzień 4
Dzień 4

Krok w historię Meksyku: Queretaro i San Miguel de Allende.

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Queretaro, miasta założonego przez Indian Otomi, następnie wchłoniętego przez imperium Azteków i finalnie zdobytego przez hiszpańskich kolonizatorów. Miasto odegrało dużą rolę w historii Meksyku: to tutaj podpisano traktat kończący wojnę meksykańską (1848 r), tutaj stracono cesarza Maksymiliana Ferdynanda Józefa (1867 r.) i tutaj zatwierdzono konstytucję (1917 r). Miasto jest również wpisane na listę UNESCO. Spacer po miejskiej starówce m.in.: Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco (charakterystyczna kolorowa kopuła), Teatro de la Republica, akwedukt. Przejazd do San Miguel Allende - miasta artystów i festiwali, uznanego w całości w 1926 r. przez władze Meksyku za narodowy zabytek. Spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg w okolicach San Miguel de Allende lub Guanajuato. (Trasa ok. 350/450 km - w zależności od miejsca noclegu)

Dzień 5
Dzień 5

Kolonialne skarby Meksyku: Guanajuato i Morelia.

Po śniadaniu pojedziemy do Guanajuato - dziś to klejnot epoki kolonialnej. Spacer po mieście, w programie m.in.: Teatr Benito Juareza, Aleja Pocałunku, wizyta w słynnej kopalni srebra Valenciana, która wraz z centrum historycznym miasta od 1988 r. wpisana jest na listę UNESCO. Guanajuato słynie również z systemu tuneli pochodzących z XVIII wieku – przejazd lokalnymi autobusami. Następnie przejazd przez wspaniałe krajobrazy pasma Sierra Madre Occidental do Morelii. Po przyjeździe spacer.: m.in. katedra, Palacio de Gobierno, Casa Natal de Morelos, targ lokalnych słodyczy, akwedukt. Przejazd w rejon Patzcuaro i zakwaterowanie w hotelu w okolicach Patzcuaro, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 290 km)

Dzień 6
Dzień 6

Patzcuaro: miasto skrywające indiańskie tradycje.

Po śniadaniu spacer po miasteczku Patzcuaro, nigdy nie podbitego przez Azteków, a dziś słynącego z tradycyjnego indiańskiego rękodzieła. Wizyta na lokalnym bazarze i możliwość zakupu pamiątek, a także spacer po mieście: Plaza Casco de Quiroga, Casa de 11 Patios, Plaza Gertrudis Bocanegra, bazylika de Nuestra Senora de la Salud. Po południu przejazd do jednej z miejscowości w regionie Patzcuaro (np.Tzintzuntzan lub innej), gdzie odwiedzimy cmentarz oraz przyjrzymy się lokalnym obchodom Święta Zmarłych. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Patzcuaro lub Morelia, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Taxco: miasto srebrnych skarbów.

Po śniadaniu wyjazd w stronę "srebrnego miasta" -Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa – jednego z największych systemów jaskiń na świecie. Następnie przejazd do Taxco – „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Taxco, kolacja, nocleg. Opcjonalnie pod wieczór przejazd lokalnymi garbusami przez miasto na punkt widokowy (ok. 20 USD/os). (Trasa ok. 370 km) .

Dzień 8
Dzień 8

Rajski odpoczynek w Acapulco.

Po śniadaniu wyjazd do Acapulco - najsłynniejszego kurortu Meksyku nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu i czas na wolny. W hotelu w Acapulco serwis All Inclusive. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 9
Dzień 9

Relaks i słońce w Acapulco.

Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 60 USD/os) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD/os). Nocleg w Acapulco.

Dzień 10
Dzień 10

Relaks w słonecznym Acapulco.

Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatne), które zaproponuje pilot. Nocleg w Acapulco.

Dzień 11
Dzień 11

Poznaj Pueblę: miasto aniołów Meksyku.

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Puebli (lista UNESCO) – nazywanej „miastem aniołów” oraz jednego z najpiękniejszych kolonialnych miast Meksyku, gdzie odwiedzimy między innymi historyczne centrum, Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo oraz Kaplicę Różańcową. Kolacja i nocleg w okolicach Puebli. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 12

Pożegnanie z Meksykiem: Cholula i wulkaniczny krajobraz.

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Mexico City. Po drodze wizyta w Cholula, gdzie zwiedzimy kościoł z czasów konkwisty, zbudowany na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności można z niego zobaczyć słynną „parę wulkanów” Popocatapetl i Ixtacichuatl. Trasa ok. (ok 360 km). Wylot do Warszawy (z przesiadką w jednym z portów europejskich).
 

Dzień 13

Powrót do Polski.

Przylot do Polski.

Uwagi do imprezy

- Uczestnictwo w obchodach Święta Zmarłych w okolicach miasteczka Patzcuaro, w lokalnych wioskach, w procesjach, w zależności od tradycji obchodów w danym roku kalenadrzowym.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
- W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk i Puebla położone są na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Wyżywienie

śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelu w Acapulco serwis all inclusive.

Zakwaterowanie

Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.

Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.

Wizy

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach, systemu Tour Guide - ok. 330 USD/os płatne pilotowo imprezy. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas objazdu (wymienione w programie) oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Tour Guide System

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Uwaga! Zwracamy uwagę na przepisy celne obowiązujące turystów wjeżdżających do Meksyku: obowiązuje limit wwozu 400 papierosów lub 400 wkładów do papierosów elektronicznych lub 50cygar i 3L alkoholu. Osoby naruszające te regulacje mogą spotkać się z opłatami celnymi, co z kolei skutkuje opóźnieniem transferów i koniecznością organizowania go na własny koszt.

Dia de los Muertos - wakacje z duchami

5.6/6 (10 opinii)

Udostępnij
Dodaj do schowka
Dia de los Muertos - wakacje z duchami
Galeria (12)
Dia de los Muertos - wakacje z duchami
Dia de los Muertos - wakacje z duchami
Dia de los Muertos - wakacje z duchami
Zdjęcie mapy
Plan Wycieczki

Atuty oferty

Obchody Dnia Zmarłych (dia de los muertos) w indiańskich wioskach dookoła jeziora Patzcuaro – Mexico City i sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy – prekolumbijski Teotihuacan i azteckie Templo Mayor - kolonialne zabytki w Queretaro (UNESCO), Guanajuato i Morelii – srebrne miasto Taxco – „miasto aniołów" – Puebla – wypoczynek w Acapulco
Rodzaj wyjazdu

Objazd + wypoczynek

Termin

Potwierdzony

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (11 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach, systemu Tour Guide - ok. 330 USD/os płatne pilotowo imprezy. Cena nie obejmuje również wycieczek lokalnych podczas objazdu (wymienione w programie) oraz innych wydatków osobistych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 22.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
Za osobę14 425
Razem
28 850 zł
Zaliczka 10% 2 880 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 4 dni
trwa wczytywanie

Opinie klientów

Intensywność programu
5.1
Pilot
6.0
Program wycieczki
5.6
Transport
5.9
Wyżywienie
4.9
Zakwaterowanie
5.1
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Iza i Jacek 15.11.2021

Dia de los Muertos

Decyzję, aby pojechać na wycieczkę w tym szczególnym terminie podjęliśmy spontanicznie, pod wpływem emocji. Bajka Coco też miała w tym swój udział. Przelot był uciążliwy, męczący z przesiadką we Frankfurcie i 5 godzinnym oczekiwaniem na lot do Meksyku. O tych niedogodnościach każdy wiedział i starał się przygotować. Po przylocie sprawnie przetransportowano nas do hotelu. Autobus, którym podróżowaliśmy nowy i wygodny. Można było w nim zostawić kurtki i pamiątki. Kierowca bezpiecznie prowadził i zawsze starał się dowieźć nas jak najbliżej zwiedzanych obiektów. Hotele w których nocowaliśmy były przestronne i czyste. Większość hoteli pięknie położona, z cudownymi widokami. Czasem słabo działało WI-FI. Śniadania nieco monotonne, codzienna jajecznica, pasta fasolowa i słodkie pieczywo. Obiadokolacje smaczne i zawsze były świeże owoce. Pilotem wycieczki był p. Paweł, który na imprezę leciał razem z grupą. W przypadku wyjazdu objazdowego pilot to podstawa udanej imprezy. I tak było w tym przypadku. Pan Paweł jest profesjonalistą. W pracy taktowny, służył rada i pomocą. Posiadający imponującą wiedzę o historii, kulturze i zwyczajach miejscowej ludności. Był przewodnikiem po wszystkich zwiedzanych obiektach, dużo opowiadał w autokarze, doradzał gdzie pójść, gdzie zjeść. Również przewodnicy lokalni imponowali wiedzą i byli zawsze pomocni. Trasa wycieczki przemyślana i świetnie zorganizowana. Każdego dnia był czas wolny i mnóstwo przydatnych informacji jak go zagospodarować. Program wycieczki ciekawy i w pełni zrealizowany. Dia de Muertos - główny cel tej imprezy zmienia spojrzenie na to, co w życiu trudne do zrozumienia. Przebywanie w Meksyku w czasie tak ważnego dla nich i dla nas święta pokazuje, że to rodzina i bliscy są najważniejsi. I żyjemy tak długo jak pamięć o nas. Może warto nie zważając na różnice kulturowe przenieść choć trochę tego świętowania do naszych realiów, nie dopuszczać uczucia pustki i utraty bliskiego na zawsze lecz wierzyć, że w tych dniach jesteśmy razem.

6.0/6

EWA, POZNAŃ 25.11.2019

Wakacje z duchami, inne spojrzenie na te same obrzędy

Bardzo ciekawa formuła obejmująca święto zmarłych, które w Meksyku ma inny wymiar. Świetnie przygotowany program. Ogromne wyrazy uznania dla pana Pawła pilota imprezy. Ogromna wiedza, doskonałe zdolności organizacyjne, takt i umiejętność zintegrowania grupy.
Pokaż więcej opinii (8)

Meksyk - Filmowy świat Rainbow

Meksyk - Chichen Itza oraz Valladolid! | R.pl

Meksyk - Chichen Itza oraz Valladolid!

Meksyk - Wyspa Cozumel i jej atrakcje | R.pl

Meksyk - Wyspa Cozumel i jej atrakcje

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem do Meksyku

Wideoporadnik: Praktyczne informacje przed wyjazdem do Meksyku

telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem