Plan wycieczki

Dzień 1

Podróż do Johannesburga: start afrykańskiej przygody

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Johannesburga liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2
Dzień 2

Johannesburg i spotkanie z dzikimi lwami

Przylot do Johannesburga. Panoramiczny przejazd przez miasto, podczas którego zobaczymy m.in. budynki pierwszej giełdy oraz Uniwersytetu Witwatersrand, na którym studiował pierwszy czarnoskóry prezydent RPA - Nelson Mandela. Następnie przejazd do małego, prywatnego rezerwatu lwów, Lion Park, który znajduje się na przedmieściach Johannesburga. Z pojazdów 4x4 zobaczymy z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, często z młodymi w różnym wieku, a także gepardy, likaony i surykatki. Dodatkową atrakcją będzie karmienie żyrafy (jedzenie można zakupić na miejscu). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km).

Dzień 3
Dzień 3

Południowoafrykańskie cuda natury: Panorama Route i Park Narodowy Krugera

Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce - „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten region na całym świecie: Blyde River Canyon - jeden z najgłębszych zielonych kanionów na świecie oraz słynne Three Rondavels - trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych tubylczych chat, jak również Bourke's Luck Potholes - spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje tzw. kotły eworsyjne powstałe w wyniku zbiegu dwóch rzek: Blyde i Treur, które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku - znajduje się ona na terenie tropikalnego lasu deszczowego. Następnie zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy wodospadzie Lisbon. Przejazd do Parku Narodowego Krugera. Zakwaterowanie na obrzeżach parku Krugera. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 485 km)

Dzień 4
Dzień 4

Safari w Parku Krugera: w poszukiwaniu Wielkiej Piątki Afryki

We wczesnych godzinach porannych (śniadanie w formie pakietu) wyjazd na całodniowe jeep safari w Parku Krugera, które będzie okazją do obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Park Krugera jest jednym z najstarszych i największych parków narodowych Afryki. Rozciąga się na długości ok. 352 km, od rzeki Limpopo na północy do Krokodylej Rzeki na południu, a jego powierzchnia przekracza 2 mln ha, które zamieszkuje ok. 150 gatunków ssaków i 500 gatunków ptaków. Park Krugera to także dom tzw. „wielkiej piątki”, czyli pięciu najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki: słonia, lwa, nosorożca białego, lamparta i bawołu. Po południu powrót do hotelu/lodgy. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km ).

Dzień 5
Dzień 5

Od instytutu szympansów imienia Jane Goodall do królestwa Eswatini

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Nelspruit. wizyta w instytucie szympansów imienia Jane Goodall, gdzie prowadzi się obserwacje tych fascynujących zwierząt, z którymi dzielimy 98% DNA! Wieloletnie obserwacje, wielka miłość do tych zwierząt i zaangażowanie doprowadziły do ciekawych odkryć i wniosków. Jednym z nich jest fakt, że szympansy są jednymi z nielicznych zwierząt, które potrafią posługiwać się narzędziami. W instytucie przebywają zwierzęta odebrane poprzednim właścicielom, którzy trzymali je w nieodpowiednich warunkach, jak również osierocone czy zranione osobniki. W tym półnaturalnym środowisku pracownicy instytutu starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki. Spacer z przewodnikiem, który opowie nam, często smutne, historie przebywających tam szympansów oraz zapozna nas z ich zachowaniami. Będziemy również świadkami karmienia stada. Wizyta w instytucie z pewnością zostanie na długo w pamięci. Następnie przejazd przez królestwo Eswatini, jedno z najmniejszych państw kontynentu afrykańskiego, usytuowane na wschodnich zboczach Gór Smoczych, które zachwyca krajobrazami, tradycjami folklorystycznymi oraz rękodziełem. Kraj słynie z wyrobu ekologicznego szkła oraz oryginalnych, artystycznych świeczek o przeróżnych kształtach i kolorach. Po drodze przystanki. Obiadokolacja i nocleg w okolicach parku narodowego Hluhluwe-Imfolozi (trasa ok. 530 km).

Dzień 6
Dzień 6

Safari w parku Hluhluwe-Imfolozi i dla chętnych rejs po estuarium Saint Lucia

Wczesny wyjazd na safari do Parku Narodowego Hluhluwe-Imfolozi (śniadanie w formie pakietu). Ten najstarszy na terenie Afryki rezerwat (od 1895 r.), słynie z ochrony nosorożca białego i czarnego. Dzięki działalności tego rezerwatu uratowano zanikającą populację nosorożców. Obecnie Hluhluwe może pochwalić się największą populacją tych pięknych i rzadkich zwierząt na świecie. Spotkać tutaj można również przedstawicieli tzw. „wielkiej piątki” zwierząt afrykańskich. Przejazd do hotelu w Saint Lucia. Po południu, dla chętnych (płatne dodatkowo, ok. 45 USD/os.), rejs po estuarium rzeki St. Lucia, które znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Estuarium to poszerzone, lejkowate ujście rzeki, powstałe w wyniku działania pływów morskich uniemożliwiające uformowanie się delty. Podczas rejsu zobaczymy licznie występujące tam hipopotamy oraz krokodyle. Będzie to również doskonała okazja do obserwacji wielu gatunków ptaków. Występują tam m.in. czaple, warzęchy, zimorodki czy bieliki afrykańskie. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 60 km)

Dzień 7
Dzień 7

Zwiedzanie Durbanu i relaks na dzikiej plaży

Po śniadaniu udamy się na dziką plażę w pobliżu St, Lucia. Będzie to czas na relaks, spacery po plaży, zażywanie kąpieli słonecznych oraz zabawę w wodzie (na plaży znajduje się prysznic, będzie można odświeżyć się przed dalszą podróżą). Przejazd do Durbanu, który jest mieszanką kultury Zulu, barwnej tradycji i wpływów orientalnych pochodzących od przeważającej tutaj społeczności pochodzenia hinduskiego. Miasto słynie z pięknych plaż i subtropikalnego klimatu, co sprawia, że jest to popularne miejsce wypoczynku. Panoramiczne zwiedzanie miasta. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 8
Dzień 8

Safari w Parku Narodowym Addo: w królestwie słoni

Śniadanie. Przelot do Port Elizabeth. Popołudniowe safari w Parku Narodowym Addo. Ten trzeci co do wielkości w RPA rezerwat słynie z zamieszkujących go stad słoni. Dodatkowo zobaczyć można tu guźce, surykatki, zebry, bawolce rude, kudu (gatunek zagrożony, obecnie jego największa populacja znajduje się na terenie RPA i Namibii). Jeżeli czas pozwoli, krótkie panoramiczne zwiedzanie Port Elizabeth. Obiadokolacja i nocleg w ok. Port Elizabeth. (Trasa ok. 80 km)

Dzień 9
Dzień 9

Tsitsikamma i Knysna: Park Narodowy i perła Garden Route

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Tsitsikamma. To rezerwat chroniący ujście rzeki Sztormowej do Oceanu Indyjskiego. Aby ułatwić przejście z jednego urwistego brzegu rzeki na drugi zbudowano wiszące mosty, po których przejdziemy, żeby nacieszyć oczy przepiękną panoramą. Do ujścia rzeki prowadzi drewniana ścieżka (część trasy pokonuje się po drewnianych schodach). Tsitsikamma w języku Khoisam oznacza „miejsce gdzie znajduje się mnóstwo wody”. Jest to raj dla obserwatorów ptactwa wodnego. 30% parku pokrywa fynbos - typowa dla tego regionu formacja roślinna. Teren wchodzi w skład Parku Narodowego Garden Route, który ciągnie się wzdłuż południowego wybrzeża RPA i stanowi jeden z najpiękniejszych odcinków wybrzeża na świecie. Następnym naszym przystankiem będzie Tsitsikamma Big Tree - tutaj zachwyci nas największe i najstarsze drzewo Yellonwood (Podocarpus falcatus), które pamięta czasy, gdy przybył tu portugalski odkrywca Bartolomeo Dias, pierwszy Europejczyk, który stanął na terenach obecnego RPA. Drzewo mierzy 36,6 m i liczy ok. 1000 lat. Przejedziemy przez najwyższy most na świecie, z którego organizowane są skoki na bungee - rozpięty na wysokości 216 m nad rzeką Bloukrans. Przejazd do miejscowości Knysna, położonej pięknie na lagunie, słynącej z charakterystycznego wejścia do naturalnego portu zwanego „Dwie Głowy” oraz z hodowli wyśmienitych ostryg. Dla chętnych i smakoszy degustacja miejscowych ostryg (dodatkowo płatna). Obiadokolacja, nocleg w Knysna lub okolicach. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 10
Dzień 10

Od Mossel Bey do Oudtshoorn: śladami Diasa, strusie i lokalne winnice

Po śniadaniu przejazd do malowniczej miejscowości Mossel Bey. Bartolomeo Dias dotarł tam jako pierwszy Europejczyk w roku 1488 podczas wyprawy wzdłuż wybrzeży Afryki. Aby uczcić to wydarzenie utworzono Muzeum Diasa, gdzie podziwiać można replikę karaweli naturalnych rozmiarów. Przejazd do Oudtshoorn na terenie Małego Karru - regionu słynącego z hodowli strusi. Odwiedzimy jedną z lokalnych farm, gdzie okryte zostaną wszelkie tajniki hodowli, życia i zwyczajów tych ciekawych ptaków. Chętni będą mieli możliwość pogłaskania strusia, zmęczonym podróżą grupa strusi zaoferuje delikatny masaż szyi, a odważni będą mogli sprawdzić twardość skorupy strusich jaj. Odwiedzimy też lokalną winnice Karusa z tradycją sięgającą pradziadów. Doskonałe umiejętności swoich przodków i idealne warunki glebowe i klimatyczne w okolicy pozwalają na uprawę kilkunastu szczepów winogron, z których produkowane są doskonałe lokalne wina, wielokrotnie nagradzane na prestiżowych konkursach. Karusa w jezyku Khoi San oznacza - miejsce z małą ilością wody. Winnica położona jest na małym Karoo z pięknym widokiem na majestatyczne góry Swartberg. Będzie okazja, aby skosztować tych wyśmienitych trunków. Nocleg na farmie strusi. Obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 120 km)

Dzień 11
Dzień 11

Jazda sceniczną trasą R62 do Kapsztadu

Po śniadaniu przejazd słynną trasą panoramiczną R62 przez Małe Karru do Kapsztadu. Niesamowity kalejdoskop pejzaży, zmienność ukształtowania terenu, barwy mijanych pasm górskich, roślinność Małego Karru to wszystko składa się na popularność i sławę tej niezwykłej drogi. Nie zabraknie nam w tym dniu atrakcji. Przejedziemy w ok. Montagu w górach Langeberg. Tam przesiądziemy się na turystyczną przyczepę podpiętą do traktora, który zabierze nas piękną, widokową trasą na wysokość ok. 1500 m. n.p.m., skąd podziwiać będziemy cudowne widoki na dolinę Koo i Robertson oraz delektować się lokalnym lunchem (w cenie, możliwa zmiana tego punktu programu na Przylądek Igielny). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Kapsztadzie. (Trasa ok. 430 km).

Dzień 12
Dzień 12

Kapsztad: między górą a oceanem

Po śniadaniu przejazd przez historyczną część miasta: Zamek Dobrej Nadziei, Ratusz Miejski, Plac Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz kolorowej dzielnicy malajskiej Bo-Kaap. Wjazd na Górę Stołową (1086 m n.p.m), zaliczaną do 7 Przyrodniczych Cudów Świata. Do jej podnóża prowadzi kręta droga, z której roztaczają się przepiękne widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Na górę wjeżdżamy kolejką linową, której wagoniki obracają się wokół własnej osi. W przypadku złej pogody lub czasowych napraw możliwa zmiana tego punktu programu na wjazd na Wzgórze Sygnału (Signal Hill). Na zakończenie dnia wypłyniemy w rejs katamaranem, aby z oceanu podziwiać słynny kapsztadzki zachód słońca. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 100 km ).

Dzień 13
Dzień 13

Przylądek Dobrej Nadziei i kulinarne odkrywanie Kapsztadu

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek lub dla chętnych całodniowy wyjazd fakultatywny na Przylądek Dobrej Nadziei (dodatkowo płatne, od ok. 125 USD/os.). W programie przejazd wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay, skąd popłyniemy statkiem na wyspę fok - Duiker Island. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman’s Peak (5-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry) na Przylądek Dobrej Nadziei - jeden z ciekawszych odcinków wybrzeża. Wjazd kolejką zębatą na taras widokowy przy latarni morskiej (zejście schodami). Droga powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża przylądka wokół Zatoki Fałszywej. Odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Wieczorem dla wszystkich kolacja w jednej z najciekawszych restauracji Kapsztadu – Gold Restaurant. Jest to niesamowite przeżycie, nie tylko kulinarne. Na początku, podczas 30-minutowego pokazu, będziemy mieli okazję nauczyć się gry na afrykańskich bębnach. Następnie czeka nas prawdziwa uczta i wycieczka po kulinarnej mapie Afryki. Będziecie Państwo mieli okazję spróbować dań np.: z Egiptu, Tunezji, Malawi, Kamerunu, Sierra Leone, RPA i wielu innych zakątków (menu restauracji zmienia się cyklicznie co 4 miesiące – aktualne menu poda Państwu pilot na miejscu). W trakcie posiłku, czas umilać Państwu będą występy artystów prezentujących wielobarwne historie i tradycje poprzez muzykę i taniec. Powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 14
Dzień 14

Ostatni dzień w Południowej Afryce oraz podróż powrotna

Śniadanie, czas wolny. Możliwość skorzystania z wycieczki: Stellenbosch i Franschoek oraz degustacja lokalnego wina (dodatkowo płatna, od ok. 80 USD/os.). Szczegóły opis wycieczki poda Państwu pilot wycieczki. Po południu transfer na lotnisko. Wylot do Polski z przesiadką.

Dzień 15

Zakończenie podróży: powrót do Warszawy

Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W RPA akceptowane są jedynie dolary amerykańskie wydane po 2009 r. Tylko banknoty nieuszkodzone.
- Limit bagażu na przelocie wewnętrznym to: bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 7 kg.

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Wycieczki lokalne

REJS PO ESTUARIUM RZEKI ST LUCIA

Estuarium to poszerzone, lejkowate ujście rzeki, powstałe w wyniku działania pływów morskich uniemożliwiające uformowanie się delty. Podczas rejsu zobaczymy licznie występujące tam hipopotamy oraz krokodyle. Będzie to również doskonała okazja do obserwacji wielu gatunków ptaków. Występują tam m.in. pelikany, flamingi, warzęchy czy bieliki afrykańskie. Tereny te są lęgowisko bardzo rzadkich żółwi karetta i żółwi skórzastych. Wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI

W programie przejazd wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay, skąd popłyniemy statkiem na wyspę fok - Duiker Island. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych - Chapman’s Peak (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry) na Przylądek Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z ciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły Mozambicki i zimny Prąd Benguelski, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wód każdego z oceanów. Wjazd kolejką zębatą na taras widokowy przy latarni morskiej (zejście schodami). Droga powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża przylądka wokół Zatoki Fałszywej. Odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów.

PÓŁDNIOWA WYCIECZKA DO WINNICY

Przejazd do drugiego najstarszego po Kapsztadzie miasta w Republice Południowej Afryki - Stellenbosch, znanego z holendersko - przylądkowej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Stellenbosch jest również centrum produkcji win południowoafrykańskich. Wokół miasta rozciągają się malownicze doliny pokryte farmami winnymi, porośnietymi szczepami Chenin Blanc, Shiraz, Pinotage czy Methode Cap Classique. Wizyta na jednej z winnic, połączona z degustacją produkowanych tam win.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Zakwaterowanie

Hotele i lodge *** (12 rozpoczętych dób hotelowych).

W hotelach - wyposażone są w klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV.

W lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (często bez klimatyzacji), TV i telefonu.

Wizy

Obywatele RP nie potrzebują wizy do realizacji programu. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.

Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony.

Ważność paszportu powinna być dłuższa o minimum 30 dni od planowanej/deklarowanej/ długości pobytu.

Podróże nieletnich!

Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:

- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski).

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców.

Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.

Szczepienia: RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Johannesburga oraz Kapsztad-Warszawa, przelot wewnętrzny na trasie Durban-Port Elizabeth, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych) - 12 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (kwota ok. 695 USD/os.) płatne pilotowi imprezy;  dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

 

Inne

Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Porady ogólne:

Park Krugera:

- proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas jazdy otwartymi samochodami może być chłodno.

- w dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz zabrać środek przeciwko komarom z wysokim deepem. Funkcję ochronną pełnią również bransoletki antykomarowe, w które najlepiej zaopatrzyć się przed wylotem.

Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
Diament Afryki
1 / 13

5.5/6 (104 opinie)

Diament Afryki

Za osobę15 476
Razem
30 952 zł
Zaliczka 10% 3 090 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Johannesburga oraz Kapsztad-Warszawa, przelot wewnętrzny na trasie Durban-Port Elizabeth, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych) - 12 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty na napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, kelnerów etc. (kwota ok. 695 USD/os.) płatne pilotowi imprezy;  dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

 

Atuty oferty

Park Narodowy Krugera - safari w największym parku Afryki • rejs po estuarium St. Lucia • rezerwat Hluhluwe-Imfolozi • Johannesburg - diamenty i złoto • Lion Park i karmienie żyrafy • przejazd malowniczą Panorama Route • słonie i strusie • Kapsztad i Góra Stołowa - jeden z 7 cudów natury • Przylądek Dobrej Nadziei i pingwiny afrykańskie
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Wycieczki fakultatywne podczas objazdu

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Opinie o Diament Afryki

5.5 / 6104 opinie
Intensywność programu
4.9
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.4
Transport
5.3
Wyżywienie
5.5
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

DOROTA, REKOWO GÓRNE 28.02.2023
Termin pobytu: luty 2023

Gorąco polecam

Bardzo ciekawy program wycieczki, zrealizowany bardzo skrupulatnie, a nawet więcej dzięki zaangażowanemu pilotowi. Jedynie konieczna zmiana hotelu na inny w miejscowości Oudtshoorn. Mimo, że program napięty i dużo punktów do zrealizowania nie odczuliśmy zmęczenia i znużenia jazdą autokarem.
Pokaż więcej opinii (103)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem