Wczasy w Republice Południowej Afryki - co musisz wiedzieć?

  • O Republice Południowej Afryki
  • Opinie
  • Pogoda
  • image/svg+xml Zdjęcia
  • Artykuły
Flaga Republice Południowej Afryki

Republika Południowej Afryki

Stolica:
Pretoria
Waluta:
ZAR
Powierzchnia:
1 219 912 km2
Liczba ludności:
50 586 760

Republika Południowej Afryki: tu majestatyczna przyroda styka się z historią, tworząc niezwykły klimat kulturowy. Jeśli chcesz odkryć wszystko, co najpiękniejszego ma do zaoferowania Afryka, wycieczka objazdowa po RPA dostarczy Ci całej mocy wrażeń. Od zjawiskowego Kapsztadu, ukrytego między wzgórzami, przez Pretorię aż po Johannesburg, przekonasz się, że Republika Południowej Afryki ma wiele oblicz. Wybierz się na monumentalną Górę Stołową, zajrzyj do Wielkiej Dziury w Kimberley (najgłębszej na świecie kopalni wykopanej ludzkimi rękami), czy wybierz się na safari do Parku Narodowego Krugera. A to dopiero początek! Republika Południowej Afryki zachwyci Cię i oczaruje. Wybierz się więc na ten drugi koniec świata, choćby na last minute, wspólnie z nami!

Opinie o Republice Południowej Afryki

Republice Południowej Afryki
6.0 /6

RPA, Bostwana, Zimbabwe „Tam, gdzie rzeka rządzi „23.10- do 04.11. 2019 roku.

Wycieczka: RPA, Bostwana, Zimbabwe „Tam, gdzie rzeka rządzi „23.10- do 04.11. 2019 roku. Na długo pozostanie w naszej pamięci doświadczenie niepowtarzalnych przeżyć, wszystko to dzięki organizatorom wycieczki. Pełen profesjonalizm i dbałość o zadowolenie klientów w trakcie podróży. Żaden z zaplanowanych punktów wycieczki nie został pominięty. Dorób odpowiednich ludzi do wykonania zadania daje gwarancję sukcesu tak i tym razem ( nasza kolejna wycieczka z biurem Rainbow) to "strzał w dziesiątkę". Pilot wycieczki – Pan Jakub Zaryczny wykazał się świetnymi umiejętnościami organizacyjnymi i interpersonalnymi. Jego pasja i zaangażowanie jest godne podziwu - przewodnik jakiego można sobie wymarzyć. Jego postawa w całości oddaje Państwa filozofię prowadzenia wycieczek poprzez poznanie danego kraju, jego kultury, środowiska przyrodniczego- spotkanie z Wielka Piątką w Parku Krugera, Kapsztad i Góra Stołowa, Przylądek Dobrej Nadziei i pingwiny afrykańskie, imponujące Wodospady Wiktorii i Rezerwat Chobe – safari w Botswanie. Wyżywienie (nie zapomniana kolacja z dzikiej zwierzyny) i zakwaterowanie bardzo dobre. Dziękujemy za miłe wspomnienia. Z pewnością skorzystamy ponownie -Rainbow po raz kolejny udowodnił, że jest biurem, któremu można w pełni zaufać. Nie mogę nie wspomnieć o uczestnikach wyprawy. Życzę każdemu podróżowania w takim gronie !!!
Dodał(a):
Alicja Maria, Wrocław, 07.11.2019
6.0 /6

Nietypowa Afryka

Kraj wydaje się mało „afrykański” z licznymi wpływami europejskimi. Krzyżuje się tu wiele kultur, co widać w sztuce, architekturze i kuchni. Doskonale jedzenie, piękna przyroda i ogromne zróżnicowanie
Dodał(a):
Joanna, 03.10.2019
6.0 /6

Dostaniesz więcej niż się spodziewasz

Różnorodny , wspaniały kraj mający bardzo wiele do zaoferowania. Jak dotąd mój numer jeden w Afryce.

Dodał(a):
Bogusia, 21.05.2019
6.0 /6

Piękny kraj, cudowna przyroda, ciekawa historia

RPA jest krajem, który trzeba zobaczyć - bogactwo przyrody, barw, zwierząt i roślin. W jednym państwie można zobaczyć różne rodzaje ekosystemów. Jednocześnie ciekawa, intrygująca, a czasem trochę smutna jest historia tego kraju - lata apartheidu spowodowały powstanie bardzo specyficznej relacji między mieszkańcami RPA. Biali obywatele coraz częściej emigrują, a wśród czarnoskórych wyczuwa się ukrytą niechęć i wymuszoną tolerancję obywateli białoskórych. Do tego zmiany polityczne w tym kraju nie wróżą dobrej przyszłości dla białoskórych obywateli. Może się okazać, że to ostatnie lata, kiedy można w miarę bezpiecznie zwiedzać RPA.

Dodał(a):
Krystyna, Legnica, 28.04.2019
6.0 /6

Pięknie, wielobarwnie, ciekawie

Kraj pełen uroku, przepiękny, niesamowicie interesujący przyrodniczo, kulturowo, historycznie i społecznie. Przy tym wszystkim, trzeba też pamiętać, że to kraj, który nie jest zupełnie bezpieczny - na nocne spacery po miastach nie ma co liczyć. Ale... za wszelką cenę, trzeba i warto tam jechać. Polecam!

Dodał(a):
Krystyna, Legnica, 29.07.2018
6.0 /6

RPA

wspaniały kraj kontrastów - piękna przyroda, świetna infrastruktura kraju - drogi, sklepy, autostrady

Dodał(a):
jacek, 18.04.2018
6.0 /6

kraj o wielu obliczach

Kraj bardzo ciekawy zarówno kulturowo jak i a może przede wszystkim przyrodniczo. Bardzo dobra infrastruktura drogowa (autostrady), miesca postoju dla turystów wygodne z czystymi toaletami i smacznym jedzeniem, dużo sklepów z pamiątkami, dobra baza hotelowa choć trzeba uważać na złodziei na ulicach i nie brać ze sobą cennych rzeczy. Mista względnie czyste

Dodał(a):
Darek ze Szczecina, 11.02.2018
6.0 /6

Przepiękny kraj

Przede wszystkim przyroda i wygoda podrózowania

Dodał(a):
Marek W., 25.01.2018
6.0 /6

Przepiękny kraj

Natura przepiękna, kraj bardzo róznorodny, wygdone zakwaterownie i dobre jedzenie

Dodał(a):
Anna, 24.01.2018
5.4/6 Ocena ogólna Republice Południowej Afryki

Pogoda w Republice Południowej Afryki

Klimat w RPA jest zróżnicowany z powodu dużego obszaru, jaki zajmuje ten kraj. W znacznej jego części panują upały i jest bardzo sucho, a temperatura nierzadko przekracza 30°C, a nawet 40°C. Na zachodnim wybrzeżu jest nieco chłodniej, ale na wschodzie panuje wilgotny klimat subtropikalny. W położnej na południowej półkuli Republice Południowej Afryki, pory roku występują odwrotnie w stosunku do Polski. Stąd też między czerwcem, a sierpniem na wyżej położonych terenach (np. w Johannesburgu) mogą pojawiać się opady śniegu.

Cud świata i symbol Kapsztadu – Góra Stołowa

Kierunek Kapsztad: poznaj niezwykłe uroki Góry Stołowej, najważniejszej atrakcji w RPA. Dowiedz się więcej o ciekawostkach dotyczącej Góry Stołowej oraz o tym co może Cię tam spotkać! Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl.

Poznaj 10 powodów, dla których warto odwiedzić RPA

Republika Południowej Afryki to nie tylko Przylądek Dobrej Nadziei, Kapsztad czy Johannesburg. Poznaj 10 powodów, dla których warto wybrać się w podróż do RPA. Miłej lektury!

RPA: co warto wiedzieć przed podróżą?

Republika Południowej Afryki to jedyny kraj świata, gdzie można spotkać zarówno słonie, jak i pingwiny w ich naturalnym środowisku. Niezwykle różnorodna fauna to jednak zaledwie jeden z wielu skarbów RPA. O pozostałych przeczytasz na blogu Rainbow!

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon