Dokąd chcesz jechać?

Kiedy?

Ile osób?

Skąd wyjazd?

Typ Transportu

  • Rainbow
  • Republika Południowej Afryki

Republika Południowej Afryki wakacje

Republika Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki

Republika Południowej Afryki

Stolica: Pretoria

Waluta: ZAR

Powierzchnia: 1 219 912 km 2

Liczba ludności: ‍50 586 760

Wakacje na czarnym lądzie – podróż do Republiki Południowej Afryki

Leżąca na południowym skraju kontynentu, Republika Południowej Afryki jest jednym z najbardziej znanych i zasłużonych krajów w historii Afryki. To stąd pochodzi Nelson Mandela, pierwszy prezydent, który oficjalnie położył kres apartheidowi i zrównał traktowanie białych i ciemnoskórych mieszkańców kraju. Mottem kraju jest „jedność w różnorodności” i to bardzo dobrze ilustruje krajobraz RPA. Wczasy tutaj są okazją do odkrycia afrykańskich metropolii, na czele z Johannesburgiem, Kapsztadem i Pretorią, jak również przemierzanie dzikich, niczym niezmąconych, naturalnych krajobrazów, pełnych egzotycznej flory i fauny.

Piękno dzikich krajobrazów – wczasy w Republice Południowej Afryki
To co najpiękniejsze w Republice Południowej Afryki to natura. Wspaniała trasa Garden Route, laguny czy dziewicze lasy Parku Tsitsikamma, będące siedliskiem wielu gatunków ptaków to tylko niektóre z atrakcji podczas wakacji w RPA. Na uwagę zasługują też liczne groty wapienne i jaskinie, która są nie lada gratką dla wszystkich lubiących górskie wędrówki. Jeżeli planujecie urlop z dziećmi, z pewnością docenią one możliwość oglądania chętnych do zabawy fok i pingwinów w swym naturalnym środowisku. Najsłynniejszym krajobrazem Republiki Południowej Afryki jest jednak góra Stołowa, którą obserwować można z Robben Island – wyspy, na której długo więziony był Nelson Mandela.

Złocisty piasek, błękit laguny – wakacje w Republice Południowej Afryki
Republika Południowej Afryki ma jeszcze jeden as w rękawie. Są nim prześliczne plaże, które co roku przyciągają spore grono turystów. Zarówno Ci z was, którzy lubią aktywne wakacje, jak i leniwy wypoczynek, znajdą w RPA coś dla siebie. Ważną częścią wielu wyjazdów do RPA jest nurkowanie. Istnieje możliwość nurkowania w specjalnej klatce oddzielającej turystów od rekina białego czy też eksplorowanie dna morskiego w „Przylądku Sztormów”. Pełne nieziemskiej wręcz flory i fauny, jak również szczątków różnych statków, dno morskie w RPA dostarczy wam niezapomnianych wrażeń! Czasami, aby przeżyć niesamowite atrakcje, nie trzeba wcale zanurzać się w wodzie. Wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, aby na własne oczy podziwiać gody wielorybów.

Najlepsze artykuły o Republice Południowej Afryki:

Cud świata i symbol Kapsztadu – Góra Stołowa

Cud świata i symbol Kapsztadu – Góra Stołowa

Kierunek Kapsztad: poznaj niezwykłe uroki Góry Stołowej, najważniejszej atrakcji w RPA. Dowiedz się więcej o ciekawostkach dotyczącej Góry Stołowej oraz o tym co może Cię tam spotkać! Poznaj wyjątkowe miejsca z r.pl.

Poznaj 10 powodów, dla których warto odwiedzić RPA

Poznaj 10 powodów, dla których warto odwiedzić RPA

Republika Południowej Afryki to nie tylko Przylądek Dobrej Nadziei, Kapsztad czy Johannesburg. Poznaj 10 powodów, dla których warto wybrać się w podróż do RPA. Miłej lektury!

RPA: co warto wiedzieć przed podróżą?

RPA: co warto wiedzieć przed podróżą?

Republika Południowej Afryki to jedyny kraj świata, gdzie można spotkać zarówno słonie, jak i pingwiny w ich naturalnym środowisku. Niezwykle różnorodna fauna to jednak zaledwie jeden z wielu skarbów RPA. O pozostałych przeczytasz na blogu Rainbow!

Opinie o Republice Południowej Afryki:

5.5/6

Ocena ogólna Republika Południowej Afryki

6.0 / 6
RPA, Bostwana, Zimbabwe „Tam, gdzie rzeka rządzi „23.10- do 04.11. 2019 roku.

Wycieczka: RPA, Bostwana, Zimbabwe „Tam, gdzie rzeka rządzi „23.10- do 04.11. 2019 roku. Na długo pozostanie w naszej pamięci doświadczenie niepowtarzalnych przeżyć, wszystko to dzięki organizatorom wycieczki. Pełen profesjonalizm i dbałość o zadowolenie klientów w trakcie podróży. Żaden z zaplanowanych punktów wycieczki nie został pominięty. Dorób odpowiednich ludzi do wykonania zadania daje gwarancję sukcesu tak i tym razem ( nasza kolejna wycieczka z biurem Rainbow) to "strzał w dziesiątkę". Pilot wycieczki – Pan Jakub Zaryczny wykazał się świetnymi umiejętnościami organizacyjnymi i interpersonalnymi. Jego pasja i zaangażowanie jest godne podziwu - przewodnik jakiego można sobie wymarzyć. Jego postawa w całości oddaje Państwa filozofię prowadzenia wycieczek poprzez poznanie danego kraju, jego kultury, środowiska przyrodniczego- spotkanie z Wielka Piątką w Parku Krugera, Kapsztad i Góra Stołowa, Przylądek Dobrej Nadziei i pingwiny afrykańskie, imponujące Wodospady Wiktorii i Rezerwat Chobe – safari w Botswanie. Wyżywienie (nie zapomniana kolacja z dzikiej zwierzyny) i zakwaterowanie bardzo dobre. Dziękujemy za miłe wspomnienia. Z pewnością skorzystamy ponownie -Rainbow po raz kolejny udowodnił, że jest biurem, któremu można w pełni zaufać. Nie mogę nie wspomnieć o uczestnikach wyprawy. Życzę każdemu podróżowania w takim gronie !!!Dodał(a):
Alicja, ---, 2019.11.07
6.0 / 6
Dostaniesz więcej niż się spodziewasz

Różnorodny , wspaniały kraj mający bardzo wiele do zaoferowania. Jak dotąd mój numer jeden w Afryce.Dodał(a):
Bogusia, 2019.05.21
6.0 / 6
RPA

wspaniały kraj kontrastów - piękna przyroda, świetna infrastruktura kraju - drogi, sklepy, autostradyDodał(a):
Jacek, Wieliczka, 2018.04.18
6.0 / 6
Diament Afryki

Wycieczka objazdowa, bardzo ciekawa i gorąco zachęcam do tej objazdówki. Mimo, że jest męćząca warto to zobaczyć. Widoki, przyroda , kultura mieszkańców, zwierzęta, roślinność to wszystko trzeba zobaczyć. W Afryce można się zakochać.Dodał(a):
Elzbieta Jadwiga, Warszawa, 2020.03.02
6.0 / 6
Pięknie, wielobarwnie, ciekawie

Kraj pełen uroku, przepiękny, niesamowicie interesujący przyrodniczo, kulturowo, historycznie i społecznie. Przy tym wszystkim, trzeba też pamiętać, że to kraj, który nie jest zupełnie bezpieczny - na nocne spacery po miastach nie ma co liczyć. Ale... za wszelką cenę, trzeba i warto tam jechać. Polecam!Dodał(a):
Krystyna, Legnica, 2018.07.29
6.0 / 6
Nietypowa Afryka

Kraj wydaje się mało „afrykański” z licznymi wpływami europejskimi. Krzyżuje się tu wiele kultur, co widać w sztuce, architekturze i kuchni. Doskonale jedzenie, piękna przyroda i ogromne zróżnicowanieDodał(a):
Joanna, 2019.10.03
6.0 / 6
wspaniala wycieczka

Doskonale zorganizowana wycieczka, bardzo ciekawy program, oszalamiajace krajobrazy, afrykanskie zwierzeta w bliskiej odleglosci, wiele bardzo roznych safari, dobre hotele, wspaniale jedzenie i swietny porzewodnik.Dodał(a):
Jagoda H, 2020.01.13
6.0 / 6
Przepiękny kraj

Natura przepiękna, kraj bardzo róznorodny, wygdone zakwaterownie i dobre jedzenieDodał(a):
Anna, 2018.01.24
6.0 / 6
kraj o wielu obliczach

Kraj bardzo ciekawy zarówno kulturowo jak i a może przede wszystkim przyrodniczo. Bardzo dobra infrastruktura drogowa (autostrady), miesca postoju dla turystów wygodne z czystymi toaletami i smacznym jedzeniem, dużo sklepów z pamiątkami, dobra baza hotelowa choć trzeba uważać na złodziei na ulicach i nie brać ze sobą cennych rzeczy. Mista względnie czysteDodał(a):
Darek ze Szczecina, 2018.02.11
6.0 / 6
Perfekcja piękno

Bardzo piękny kraj zielony szykowali mnie , że jest tak bardzo zielony . Piękny różnorodny warty odwiedzeniaDodał(a):
JOANNA WARSZAWA, 2020.02.26
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem