Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie podróży: przelot do Kapsztadu

Zbiórka na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Kapsztadu liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2
Dzień 2

Główne atrakcje Kapsztadu: między historią a naturą

Przylot do Kapsztadu, następnie zwiedzanie miasta – przejazd przez historyczną część Kapsztadu: Zamek Dobrej Nadziei, Ratusz Miejski, Plac Grande Parade, spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej Bo-Kaap. Wjazd na Górę Stołową (1086 m n.p.m), zaliczaną do 7 Przyrodniczych Cudów Świata. Do jej podnóża prowadzi kręta droga, z której roztaczają się przepiękne widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Na górę wjeżdżamy kolejką linową, której wagoniki obracają się wokół własnej osi. W przypadku złej pogody możliwa zmiana tego punktu programu na wjazd na Wzgórze Sygnału (Signal Hill). Zakwaterowanie w hotelu w Kapsztadzie, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km ).

Dzień 3
Dzień 3

Odpoczynek i wycieczki dla chętnych: Stellenbosch i Franschhoek: na tropie południowoafrykańskiego wina

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek lub dla chętnych wyjazd do drugiego najstarszego po Cape Town miasta RPA - Stellenbosch, znanego z holendersko-przylądkowej architektury, dębowych alei oraz uniwersytetu. Odwiedzimy także Franschhoek, przytulne i malownicze miasteczko, jedyna francuska osada w RPA, która znajduje się w centrum produkcji win południowoafrykańskich. Wokół miasta rozciągają się malownicze doliny usiane winnicami. Wizyta w jednej z nich, połączona z degustacją produkowanych tam win (dodatkowo płatne ok.60 USD/os.). Powrót do Kapsztadu i rejs po zatoce Granger Bay katamaranem (lub jachtem) o zachodzie słońca z lampką szampana. W przypadku pogody uniemożliwiającej odbycie rejsu wizyta w akwarium Dwóch Oceanów na Waterfront. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4
Dzień 4

Przylądek Dobrej Nadziei i atrakcje Kapsztadu

Po śniadaniu przejazd wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay, skąd popłyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych – Chapman’s Peak (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry) na Przylądek Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z ciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły Prąd Mozambicki i zimny Prąd Benguelski, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wód każdego z prądów oceanicznych. Wjazd kolejką zębatą na taras widokowy przy latarni morskiej (zejście schodami). Droga powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża przylądka wokół Zatoki Fałszywej. Odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Wieczorem kolacja w jednej z najciekawszych restauracji Kapsztadu – Gold Restaurant. Jest to niesamowite przeżycie, nie tylko kulinarne. Na początku, podczas 30-minutowego pokazu, będziemy mieli okazję nauczyć się gry na afrykańskich bębnach. Następnie czeka nas prawdziwa uczta i wycieczka po kulinarnej mapie Afryki. Będziecie Państwo mieli okazję spróbować dań np.: z Egiptu, Tunezji, Malawi, Kamerunu, Sierra Leone, RPA i wielu innych zakątków (menu restauracji zmienia się cyklicznie co 4 miesiące – aktualne menu poda Państwu pilot na miejscu). W trakcie posiłku, czas umilać Państwu będą występy artystów prezentujących wielobarwne historie i tradycje poprzez muzykę i taniec. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5

Przelot do Victoria Falls i pierwsze wrażenia z Zimbabwe

Po śniadaniu, transfer na lotnisko w Kapsztadzie i przelot do Victoria Falls w Zimbabwe z przesiadką w Johannesburgu. Transfer do miasteczka Victoria Falls, czas wolny na zwiedzanie miasteczka oraz lokalnego bazaru z pamiątkami. Następnie wizyta w Lookout Cafe z tarasem widokowym na zapierający dech w piersi, piękny kanion rzeki Zambezi oraz most łączący dwa afrykańskie kraje, stanowiący granicę między Zimbabwe a Zambią. Dla chętnych możliwość zjedzenia lunchu (za dodatkową opłatą). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km ).

Dzień 6
Dzień 6

Cuda natury: Wodospad Wiktorii i rejs po Zambezi

Po śniadaniu wizyta w rezerwacie Wodospadów Wiktorii od strony Zimbabwe. Wodospady, jedne z największych na świecie, zostały odkryte przez podróżnika i misjonarza Davida Livingstone’a. Wodospady Wiktorii uważane są za jeden z siedmiu naturalnych cudów świata. Po południu rejs po rozlewiskach rzeki Zambezi (drinki wliczone w cenie). Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Wodospadów Wiktorii. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 7
Dzień 7

Safari w rezerwacie Chobe: domu słoni i hipopotamów

Śniadanie. Tego dnia zapraszamy na wycieczkę do rezerwatu w Chobe (Botswana), którą rozpoczniemy od rejsu łodzią, podczas którego możemy zobaczyć krokodyle i hipopotamy. Chobe to jedyne miejsce, gdzie hipopotamy w trakcie dnia mogą przebywać poza wodą. Poza tym rzeka to siedlisko licznych gatunków ptaków, w tym bielika afrykańskiego. Po lunchu (wliczone w cenę) safari otwartymi jeepami 4x4. Będzie to okazja do obserwacji licznych stad słoni. Po południu powrót do Zimbabwe. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 8
Dzień 8

Relaks i czas na wycieczki fakultatywne

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek lub skorzystanie z ciekawych wycieczek fakultatywnych: przelot helikopterem (ok. 165 USD/os.); spływ pontonami po rzece Zambezi (ok. 130 USD/os.). Szczegóły wycieczek dostępne u pilota. Kolacja i nocleg w hotelu w ok. Wodospadów Wiktorii.

Dzień 9
Dzień 9

Spotkanie z dziką naturą: Lion Park w Johannesburgu

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Johannesburga. Następnie przejazd do małego, prywatnego rezerwatu lwów, Lion Park, który znajduje się na przedmieściach Johannesburga. Z pojazdów 4x4 zobaczymy kilka rodzin lwów, często z młodymi w różnym wieku, a także gepardy, likaony i surykatki. Dodatkową atrakcją będzie karmienie żyrafy (jedzenie można zakupić na miejscu). Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 10
Dzień 10

Południowa Afryka: Góry Smocze i malownicza "Panorama Route"

Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce - „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten region na całym świecie: Blyde River Canyon – jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne Three Rondavels – trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych tubylczych chat, jak również Bourke's Luck Pot Holes, spektakularne, wyrzeźbione przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde i Okno Boga, które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Odwiedzimy także tropikalny las deszczowy, a następnie zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy wodospadzie Lisbon. Zakwaterowanie w okolicach Parku Narodowego Krugera w lodgach lub lodgach namiotowych. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 485 km).

Dzień 11
Dzień 11

Safari w Parku Krugera: śladem "wielkiej piątki" Afryki

We wczesnych godzinach porannych wyjazd na całodniowe jeep safari w Parku Krugera, które będzie okazją do obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Park Krugera jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki, rozciąga się na długości 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Krokodylej Rzeki na południu, a jego powierzchnia przekracza 2 mln ha. Park zamieszkuje ok. 150 gatunków ssaków i 500 gatunków ptaków. Park Krugera to także dom tzw. „wielkiej piątki” zwierząt afrykańskich (lew, bawół, lampart, słoń i biały nosorożec). Powrót ok. godz. 16:00 do lodgy. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 100 km ).

Dzień 12
Dzień 12

Spotkanie z szympansami: Instytut Jane Goodall i wizyta w Ogrodzie Botanicznym Lowveld

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Nelspruit. Wizyta w Instytucie Szympansów imienia Jane Goodall, gdzie prowadzi się badania nad tymi fascynującymi zwierzętami, z którymi dzielimy 98% DNA! Wieloletnie obserwacje, wielka miłość do tych zwierząt i zaangażowanie doprowadziły do ciekawych odkryć i wniosków. Jednym z nich jest fakt, że szympansy są jednymi z nielicznych zwierząt, które potrafią posługiwać się narzędziami. W Instytucie przebywają zwierzęta odebrane poprzednim właścicielom, którzy trzymali je w nieodpowiednich warunkach, jak również osierocone czy zranione osobniki. W tym półnaturalnym środowisku pracownicy Instytutu starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki. Spacer z przewodnikiem, który opowie nam, często smutne, historie przebywających tam szympansów oraz zapozna nas z ich zachowaniami. Będziemy również świadkami karmienia stada. Wizyta w Instytucie z pewnością zostanie na długo w pamięci. Następnie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Lowveld Garden, który znajduje się na terenie lasu deszczowego. Podczas spaceru zobaczymy różne, ciekawe gatunki drzew występujące na tym terenie. Przejazd do hotelu w ok. Johannesburga, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 13

Relaks i dodatkowe atrakcje: Pretoria

Po śniadaniu czas przeznaczony na odpoczynek oraz dodatkowe atrakcje. Możliwość skorzystania z wycieczki do Pretorii (dodatkowo płatna ok. 50 USD/os.). Po południu transfer na lotnisko i wieczorny wylot do Polski.

Dzień 14

Powrót do domu

Przylot do Polski według rozkładu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W RPA akceptowane są jedynie dolary amerykańskie wydane po 2009 r. Tylko banknoty nieuszkodzone.
- Limit bagażu na przelocie wewnętrznym to: bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 7 kg.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie

Hotele/Logdeo standardzie *** (11 rozpoczętych dób hotelowych) - położone na terenach lub w pobliżu parków narodowych (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Wizy

Wizy

Obywatele RP nie potrzebują wizy przy wjeździe do RPA. Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna, wyrabiana na granicy, ok. 30 USD/os. (jednokrotna) lub ok. 45 USD/os (dwukrotna). Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.

Paszport

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony na każdą z wiz. Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony.

Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.

Podróże nieletnich!

Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:

- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski).

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców.

Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.

Szczepienia: RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Kapsztad, Johannesburg-Warszawa, przelot wewnętrzny z Kapsztadu do Victoria Falls oraz z Victoria Falls do Johannesburga, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych) 11 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków (kwota ok. 780 USD/os.) płatna pilotowi imprezy; opłaty za wizę do Zimbabwe oraz podatku turystycznego przy wjeździe do Botswany ok. 30 USD/os. (płatne na granicy), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych na terenie RPA oraz Zimbabwe. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
Tam gdzie rzeka rządzi
1 / 15

5.3/6 (29 opinii)

Tam gdzie rzeka rządzi

Za osobę22 646
Razem
45 292 zł
Zaliczka 10% 4 520 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Kapsztad, Johannesburg-Warszawa, przelot wewnętrzny z Kapsztadu do Victoria Falls oraz z Victoria Falls do Johannesburga, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych) 11 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków (kwota ok. 780 USD/os.) płatna pilotowi imprezy; opłaty za wizę do Zimbabwe oraz podatku turystycznego przy wjeździe do Botswany ok. 30 USD/os. (płatne na granicy), dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Kapsztad i Góra Stołowa – jeden z 7 Nowych Cudów Natury • Przylądek Dobrej Nadziei i pingwiny afrykańskie • imponujące Wodospady Wiktorii • rejs po rzece Zambezi • Park Narodowy Krugera – safari w największym parku Afryki • przejazd malowniczą Panorama Route • Rezerwat Chobe – safari w Botswanie
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.4
Pilot
5.6
Program wycieczki
5.3
Transport
5.3
Wyżywienie
5.4
Zakwaterowanie
5.2
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

MARZENA JOLANTA, CZERWIEŃSK 14.03.2019

TAM GDZIE RZEKA RZĄDZI 02-2019

super wycieczka. przygotowana perfekcyjnie. hotele, transport - wysoki standart. widoki nie do opisania. to poprostu trzeba zobaczyć samemu. polecam
Pokaż więcej opinii (28)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem