wypoczynek

Wczasy w Zimbabwe - co musisz wiedzieć?

  • O Zimbabwe
  • Opinie
  • Pogoda
Flaga Zimbabwe

Zimbabwe

Stolica:
Harare
Waluta:
USD
Powierzchnia:
390 580 km2
Liczba ludności:
12 973 606

Słyszałeś o monumentalnych Wodospadach Wiktorii, szerokich na ponad 1,7 km, których szum słychać nawet z bardzo dużej odległości? A może marzysz o tym, by zobaczyć antylopy i inne egzotyczne zwierzęta w naturalnym środowisku? Zimbabwe to więc kraj, który Cię zachwyci. To tu dziewicza przyroda miesza się z historią Afryki, która niejednokrotnie zachwyca. Zimbabwe to moc zjawiskowych parków narodowych, które każdego dnia przynoszą nowe wrażenia. Ale to także ruiny Wielkiego Zimbabwe – pochodzące z XI – XV wieku. Monumentalne i stworzone z niezwykłą precyzją z granitu budowle to żywy dowód na to, że cywilizacje Afryki były rozwinięte znacznie bardziej, niż nam się wydawało. Wycieczka objazdowa po tym pięknym kraju będzie więc jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Zdobądź je z nami – nawet, jeśli chcesz zabookować wyprawę na last minute!

Opinie o Zimbabwe

Zimbabwe
5.5 /6

Prawdziwa Afryka

Zimbabwe różni się mocno od znacznie bogatszego sąsiada- RPA. Jest o wiele biedniejsze, ale zarazem o wiele przyjaźniejsze, zwłaszcza dla turystów. Jest tu bardzo bezpiecznie, ludzie są życzliwi, uczynni i z reguły na widok zagranicznych gości reagują uśmiechem. Kraj ma do zaoferowania wspaniałą przyrodę, piekne krajobrazy, ogromne parki narodowe z dziką zwierzyną. Można tam też podziwiać największe na południe od Etiopii historyczne budowle, wzniesione setki lat temu przez ludy tubylcze. Ukoronowaniem wizyty w Zimbabwe będzie z pewnością jeden z przyrodniczych cudów świata- Wodospady Wiktorii. Polecam i zachęcam do podróży.

Dodał(a):
Jagoda, 24.09.2018
5.5/6 Ocena ogólna Zimbabwe

Pogoda w Zimbabwe

Zimbabwe leży na styku dwóch stref klimatycznych – zwrotnikowej i podzwrotnikowej. Pogoda uzależniona jest głównie od wysokości terenu i w większości kraju jest ciepło właściwie przez cały rok. Temperatury utrzymują na poziomie 22-27°C, zaś słupek rtęci spada jedynie w górach, gdzie mogą nawet występować przymrozki. W Zimbabwe występuje pora deszczowa i sucha, a każda z nich trwa średnio 6 miesięcy. Opady nie są jednak wysokie.