RPA, Botswana, Zimbabwe - Wyprawa do Wodospadów Wiktorii

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania i obiadokolacje
5.4 /6 ( 22 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem Na wycieczce pozostało mało miejsc Wycieczka potwierdzona
RPA, Botswana, Zimbabwe – wyprawa do Wodospadów Wiktorii - 13 dni • Johannesburg • Lion Park i karmienie żyrafy • Great Zimbabwe – Dom z kamieni • Zwrotnik Koziorożca • Bulawayo • łyse głowy Matobo • rezerwat Hwange • majestatyczne Wodospady Wiktorii • rejs po rzece Chobe • Francistown • Pretoria

Terminy i ceny wycieczki 27

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 3 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Johannesburga liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2

Przylot do Johannesburga. Przejazd przez Johannesburg, gdzie zobaczymy historyczne centrum z najstarszymi budynkami miasta pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 129 lat: Rada Miejska, budynek Giełdy, Gandhi Square, najwyższy budynek całego kontynentu: Carlton Centre Office Tower. Z centrum miasta kontynuujemy trasę na południe do Soweto. Odwiedzimy Vilakazi - unikalną ulicę w dzielnicy Orlando, gdzie obok siebie znajdują się domy 2 laureatów nagrody Nobla - Nelsona Mandeli oraz biskupa Desmonda Tutu. Z Soweto przejedziemy do Lion Parku - małego prywatnego rezerwatu lwów. Z pojazdów 4x4 zobaczymy z niewielkiego dystansu lwy z Kalahari i białe lwy z Timbavati, likaony - najbardziej zagrożone drapieżniki Afryki i gepardy. Dodatkową atrakcją jest karmienie żyrafy (jedzenie można kupić na miejscu). Lunch w parku (płatny dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Johannesburga. (Trasa ok. 140 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Położenie
Hotele i lodge *** (10 rozpoczętych dób hotelowych: Johannesburg - 1, Beitbridge - 1, Great Zimbabwe - 1, Bulawayo - 1, lodge w ok. Parku Hwange - 1, Wodospady Wiktorii - 2, lodge w Parku Chobe - 1, lodge w ok. Francistown - 1, lodge w ok. Pretorii - 1).
Do dyspozycji gości
Restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen.
Pokoje
W hotelach - wyposażone są w: klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV. W lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji, TV i telefonu).
Wyżywienie
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.
Wizy
Wizy
Obywatele RP nie potrzebują wizy przy wjeździe do RPA. Przy wjeździe do Zimbabwe wymagana jest wiza turystyczna, wyrabiana na granicy, ok. 45 USD/os. Do przekroczenia granicy z Zambią niezbędne jest wykupienie wizy do Zambii (jednokrotna ok. 50 USD/os., dwukrotna i wielokrotna ok. 80 USD/os.), a także posiadanie dwukrotnej wizy do Zimbabwe.
Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.
Paszport
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu oraz musi posiadać co najmniej 2 wolne strony na każdą z wiz. Od 24 listopada 2015 r. w RPA obowiązują nowe przepisy paszportowe, zgodnie z którymi przy wjeździe do tego kraju są akceptowane wyłącznie dokumenty podróży posiadające cechy umożliwiające ich odczytanie w skanerze paszportowym (paszporty biometryczne).
Dane paszportowe (numer paszportu, data wydania oraz data ważności) muszą zostać uzupełnione na rezerwacji maksymalnie na 14 dni roboczych przed datą wylotu. Jeżeli sprzedaż ma miejsce później prosimy o niezwłoczne uzupełnienie tych danych.
Podróże nieletnich! Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:
- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.
- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie: aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski oraz  pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski). Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa - Johannesburg, Johannesburg - Warszawa, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych, 10 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., obsługę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa S.A. (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy do Zimbabwe (ok. 45 USD/os., płatne na granicy), podatku turystycznego do Botswany (ok. 30 USD/os., płatne na granicy), biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, napiwków, dodatkowych posiłków i napoi, innych wydatków własnych oraz wycieczek lokalnych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i napiwki) ok. 650 USD/os. (płatne pilotowi jako pakiet).
Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość pakietu świadczeń podane zostały na dzień 20.02.2019 r. i mogą ulec zmianie.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Szczepienia RPA, Botswana, Zimbabwe – brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Dodaj opinię

5.4

Ocena ogólna wycieczki

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon