Plan wycieczki

Dzień 1

Start ekscytującej przygody: wylot do Johannesburga

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Johannesburga liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2
Dzień 2

Johannesburg i Soweto: ślady Nelsona Mandeli

Przylot do Johannesburga według rozkładu. RPA jest najdalej na południe wysuniętym państwem w Afryce, o powierzchni prawie czterokrotnie większej niż Polska. Zamieszkują je 52 miliony mieszkańców, mówiących w 11 językach urzędowych (obok Indii, największa różnorodność języków urzędowych na świecie). Wiele występujących tu roślin to endemity, czyli gatunki niezwykle rzadkie, unikatowe dla tego regionu. Po przylocie udamy się na panoramiczny przejazd przez miasto, podczas którego zobaczymy m.in. budynki pierwszej giełdy oraz Uniwersytetu Witwatersrand, na którym studiował pierwszy czarnoskóry prezydent RPA – Nelson Mandela. Następnie przejazd do Soweto, miasta sąsiadującego z Johannesburgiem, gdzie w 1955 r. podpisano Kartę Wolności, która stała się podstawą dzisiejszej konstytucji RPA. Odwiedzimy dzielnicę Orlando, gdzie na jednej ulicy mieszkało kiedyś dwóch laureatów nagrody Nobla: prezydent Nelson Mandela i biskup Desmond Tutu. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3
Dzień 3

Pretoria i safari w Lion Park

Po wczesnym śniadaniu przejazd do Pretorii, stolicy administracyjnej Republiki Południowej Afryki. W Pretorii zobaczymy historyczne centrum z Teatrem Narodowym, Church Square, Pałacem Sprawiedliwości, Ratuszem oraz Budynkami Unii położonymi na wzgórzu, otoczonymi przepięknymi ogrodami. Zwiedzimy Dom Krugera, prezydenta Republiki Transwalu do 1902 r., jak również pomnik Vootrekkerów – pierwszych osadników. Następnie udamy się do małego, prywatnego rezerwatu lwów Lion Park, który znajduje się na przedmieściach Johannesburga. Podczas safari, z pojazdów 4x4, zobaczymy z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, często z młodymi w różnym wieku, a także gepardy, likaony i surykatki. Dodatkową atrakcją będzie karmienie żyrafy (jedzenie można zakupić na miejscu). Po południu wjedziemy kolejką linową, zbudowaną w 1973 roku, na wzgórze Magaliesberg, z której podziwiać będziemy panoramiczne widoki na tamę Hartbeespoort oraz okolice Magaliesberg, słynące z różnorodnej fauny i flory oraz pięknych dolin. Jest ona położona w odległości ok. 1 km na wschód od miasta Hartbeespoort i jest najdłuższą mono-kolejką w Afryce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 4
Dzień 4

Cuda natury na „Panorama Route” w Górach Smoczych.

Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce - „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten region na całym świecie: Blyde River Canyon – jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne Three Rondavels – trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych tubylczych chat, jak również Bourke's Luck Potholes – spektakularne, wyrzeźbione przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde i Okno Boga (God's Window), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku - znajduje się ona na terenie tropikalnego lasu deszczowego. Następnie zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy wodospadzie Lizbon. Zakwaterowanie na obrzeżach Parku Narodowego Krugera. Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 5
Dzień 5

Safari w Parku Krugera: spotkanie z "wielką piątką"

Po śniadaniu, we wczesnych godzinach porannych, wyjazd na całodniowe jeep safari w Parku Krugera, które będzie okazją do obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Park Krugera jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki. Rozciąga się na długości ok. 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Krokodylej Rzeki na południu, a jego powierzchnia przekracza 2 mln ha. Park zamieszkuje ok. 150 gatunków ssaków i 500 gatunków ptaków. Park Krugera to także dom tzw. „wielkiej piątki”, czyli pięciu najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki: słonia, lwa, nosorożca białego, lamparta i bawołu. W tym dniu proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas jazdy otwartymi samochodami może być chłodno. Dodatkowo, sugerujemy nie używać perfum oraz zabrać środek przeciwko komarom z wysokim deetem. Funkcję ochronną pełnią również bransoletki antykomarowe, w które najlepiej zaopatrzyć się przed wylotem. Powrót do lodgy na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 100 km ).

Dzień 6

Dzień relaksu i fakultatywne atrakcje

Dzień przeznaczony na odpoczynek w lodgach (do dyspozycji gości basen, bar). Zaproponujemy także kilka wycieczek fakultatywnych: interakcja ze słoniami (ok. 85 USD/os.); wieczorne safari w Parku Narodowym Krugera (w zależności od ilości chętnych, cena ok. 100-120 USD/os.); wycieczka do Plemienia Shangaan (Uwaga! Tylko w języku angielskim, cena ok. 40 USD/os.). Szczegóły imprez poda Państwu pilot wycieczki. Obiadokolacja w lodgy, nocleg.

Dzień 7
Dzień 7

Szympansy i botaniczne odkrycia w Lowveld Garden

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Nelspruit. Wizyta w Instytucie Szympansów imienia Jane Goodall, gdzie prowadzi się badania nad tymi fascynującymi zwierzętami, z którymi dzielimy 98% DNA! Wieloletnie obserwacje, wielka miłość do tych zwierząt i zaangażowanie doprowadziły do ciekawych odkryć i wniosków. Jednym z nich jest fakt, że szympansy są jednymi z nielicznych zwierząt, które potrafią posługiwać się narzędziami. W Instytucie przebywają zwierzęta odebrane poprzednim właścicielom, którzy trzymali je w nieodpowiednich warunkach, jak również osierocone czy zranione osobniki. W tym półnaturalnym środowisku pracownicy Instytutu starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki. Spacer z przewodnikiem, który opowie nam, często smutne, historie przebywających tam szympansów oraz zapozna nas z ich zachowaniami. Będziemy również świadkami karmienia stada. Wizyta w Instytucie z pewnością zostanie na długo w pamięci. Następnie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Lowveld Garden, który znajduje się na terenie lasu deszczowego. Podczas spaceru zobaczymy różne, ciekawe gatunki drzew występujące na tym terenie. Powrót do Johannesburga, transfer na lotnisko. Wieczorny wylot do Polski z przesiadką. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 8

Powrót do domu

Przylot do Polski według rozkładu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W RPA akceptowane są jedynie dolary amerykańskie wydane po 2009 r.

Dodatkowe informacje

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje.

Zakwaterowanie

Hotele/Logde: o standardzie *** - (5 rozpoczętych dób hotelowych). Lodge położone w pobliżu Parku Narodowego Krugera (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych).

Pokoje: we wszystkich hotelach wyposażone w łazienki, często mini bar (płatny dodatkowo) i TV. Większość hoteli posiada klimatyzowane pokoje.

Wizy

Obywatele RP nie potrzebują wizy do realizacji programu. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.

Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony.

Ważność paszportu powinna być dłuższa o minimum 30 dni od planowanej/deklarowanej/ długości pobytu.

Podróże nieletnich!

Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:

- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski).

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców.

Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.

Szczepienia: RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Johannesburg-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie ***, 5 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków (kwota ok. 390 USD/os.) płatna pilotowi imprezy; dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Porady ogólne: Park Krugera: - proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas jazdy otwartymi samochodami może być chłodno. - w dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz zabrać środek przeciwko komarom z wysokim deetem. Funkcję ochronną pełnią również bransoletki antykomarowe, w które najlepiej zaopatrzyć się przed wylotem.

Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
Podwójne safari
1 / 18

5.5/6 (11 opinii)

Podwójne safari

Za osobę9 507
Razem
19 015 zł
Zaliczka 10% 1 900 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa-Johannesburg-Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie ***, 5 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków (kwota ok. 390 USD/os.) płatna pilotowi imprezy; dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Wielka Piątka Afryki – lew, bawół, lampart, słoń, nosorożec • Park Krugera – safari w największym Parku Narodowym Afryki • piękna Panorama Route w Górach Smoczych – kanion Blyde River, Okno Boga, Three Rondavels • Johannesburg • Lion Park i karmienie żyrafy • Instytut Szympansów im. Jane Goodall
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.2
Pilot
5.7
Program wycieczki
5.1
Transport
5.3
Wyżywienie
5.5
Zakwaterowanie
5.3
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

J.M. 17.11.2017

Fantastyczna wycieczka !!!

Właśnie wrociliśmy z Podwójnego Safari. Jesteśmy szczęśliwi i bardzo zadowoleni z pobytu w RPA. Hotele super, organizacja super , program rewelacyjny i rewelacyjna Pani Pilot - Anita Krężołek.
Pokaż więcej opinii (10)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem