Plan wycieczki

Dzień 1

Rozpoczęcie przygody: lot do Johannesburga

Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.R.pl/rozklady. Przelot do Johannesburga liniami rejsowymi z przesiadką.

Dzień 2
Dzień 2

W sercu Johannesburga: od uniwersytetu do Soweto

Przylot do Johannesburga według rozkładu. Panoramiczny przejazd przez miasto, podczas którego zobaczymy m.in. budynki pierwszej giełdy oraz Uniwersytetu Witwatersrand, na którym studiował pierwszy czarnoskóry prezydent RPA - Nelson Mandela. Następnie przejazd do Soweto, miasta sąsiadującego z Johannesburgiem. W 1955 r. podpisano tu Kartę Wolności, która stała się podstawą dzisiejszej konstytucji RPA. Odwiedzimy dzielnicę Orlando, gdzie na jednej ulicy mieszkało kiedyś dwóch laureatów nagrody Nobla: prezydent Nelson Mandela oraz biskup Desmond Tutu. Zwiedzimy wewnątrz dom Nelsona Mandeli. Zobaczymy także jeden z największych i najlepszych szpitali w RPA. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3
Dzień 3

Na spotkanie z dziką naturą: Lion Park i urokliwa Pretoria

Po śniadaniu przejazd do małego, prywatnego rezerwatu lwów, Lion Park, który znajduje się na przedmieściach Johannesburga. Z pojazdów 4x4 zobaczymy z niewielkiego dystansu kilka rodzin lwów, często z młodymi w różnym wieku, a także gepardy, likaony i surykatki. Dodatkową atrakcją będzie karmienie żyrafy (jedzenie można zakupić na miejscu). Następnie przejazd do Pretorii, stolicy administracyjnej Republiki Południowej Afryki. W Pretorii zobaczymy historyczne centrum z Teatrem Narodowym, Placem Kościelnym, Pałacem Sprawiedliwości, Ratuszem oraz Budynkami Unii położonymi na wzgórzu, otoczonymi przepięknymi ogrodami. Zwiedzimy Dom Krugera, prezydenta Republiki Transwalu do 1902 r. jak również pomnik Voortrekkerów, czyli pierwszych osadników. Na zakończenie wjedziemy kolejką linową, zbudowaną w 1973 roku, na wzgórze Magaliesberg, z której podziwiać będziemy panoramiczne widoki na tamę Hartbeespoort oraz okolice Magaliesberg, słynące z różnorodnej fauny i flory oraz pięknych dolin. Jest ona położona w odległości ok. 1 km na wschód od miasta Hartbeespoort i jest najdłuższą mono-kolejką w Afryce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 4
Dzień 4

"Widoki z Okna Boga": Panorama Route i Góry Smocze

Po śniadaniu wyjazd na jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce - „Panorama Route” w Górach Smoczych. Obejrzymy cuda natury, które rozsławiły ten region na całym świecie: Blyde River Canyon - jeden z najgłębszych kanionów na świecie oraz słynne Three Rondavels - trzy szczyty uformowane w kształcie okrągłych tubylczych chat, jak również Bourke's Luck Potholes - spektakularne, wyrzeźbione w skale przez wodę cylindryczne formacje koryta rzeki Blyde i Okno Boga (God's Window), które zawdzięcza swoją nazwę wspaniałym widokom na rozciągającą się poniżej (ok. 900 m) równinę tzw. Lowveld, przechodzącą przez Park Krugera aż do Mozambiku. Odwiedzimy także tropikalny las deszczowy, a następnie zatrzymamy się na sesję fotograficzną przy wodospadzie Lisbon. Zakwaterowanie w okolicach Parku Narodowego Krugera w lodge’ach (mogą być to lodge namiotowe). Obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 5
Dzień 5

Safari w Parku Krugera: w poszukiwaniu "wielkiej piątki"

Po śniadaniu, we wczesnych godzinach porannych wyjazd na całodniowe jeep safari w Parku Krugera, które będzie okazją do obserwacji dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Park Krugera jest najstarszym i największym parkiem narodowym Afryki. Rozciąga się na długości ok. 352 km, od rzeki Limpopo na północy, do Krokodylej Rzeki na południu, a jego powierzchnia przekracza 2 mln ha. Park zamieszkuje ok. 150 gatunków ssaków i 500 gatunków ptaków. Park Krugera to także dom tzw. „wielkiej piątki”, czyli pięciu najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki: słonia, lwa, nosorożca białego, lamparta i bawołu. Powrót do lodgy ok. godz. 16:00. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Dzień 6

Relaks i lokalne atrakcje podczas pobytu w lodgach

Śniadanie. Dzień przeznaczony na odpoczynek w lodgach. Proponujemy relaks przy basenie lub jedną z wycieczek po okolicy (wycieczki opcjonalne, dodatkowo płatne). Interakcja ze słoniami (ok. 75 USD/os.); wieczorne safari (w zależności od ilości chętnych, cena od 95 USD/os.); wizyta u Plemienia Shangaan (Uwaga! Tylko w języku angielskim, cena ok. 45 USD/os.). Szczegóły dostępnych imprez poda Państwu pilot wycieczki. Obiadokolacja w hotelu.

Dzień 7
Dzień 7

Szympansy i sekrety lasu deszczowego

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Nelspruit. Wizyta w Instytucie Szympansów imienia Jane Goodall, gdzie prowadzi się badania nad tymi fascynującymi zwierzętami, z którymi dzielimy 98% DNA! Wieloletnie obserwacje, wielka miłość do tych zwierząt i zaangażowanie doprowadziły do ciekawych odkryć i wniosków. Jednym z nich jest fakt, że szympansy są jednymi z nielicznych zwierząt, które potrafią posługiwać się narzędziami. W Instytucie przebywają zwierzęta odebrane poprzednim właścicielom, którzy trzymali je w nieodpowiednich warunkach, jak również osierocone czy zranione osobniki. W tym półnaturalnym środowisku pracownicy Instytutu starają się zapewnić swoim podopiecznym jak najlepsze warunki. Spacer z przewodnikiem, który opowie nam, często smutne, historie przebywających tam szympansów oraz zapozna nas z ich zachowaniami. Będziemy również świadkami karmienia stada. Wizyta w Instytucie z pewnością zostanie na długo w pamięci. Następnie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Lowveld Garden, który znajduje się na terenie lasu deszczowego. Podczas spaceru zobaczymy różne, ciekawe gatunki drzew występujące na tym terenie. Przejazd do hotelu w ok. Johannesburga, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 8
Dzień 8

Kapsztad: między historią a kulturą

Po śniadaniu przelot do Kapsztadu. Następnie przejazd przez historyczną część miasta: Zamek Dobrej Nadziei, Ratusz Miejski, Plac Grande Parade, następnie spacer w Ogrodach Kampanii Indyjskiej oraz dzielnicy malajskiej Bo-Kaap. Następnie (w zależności od pogody i czasowych napraw) wjazd na Górę Stołową (1086 m n.p.m.), zaliczaną do 7 Nowych Cudów Natury. Do jej podnóża prowadzi kręta droga, z której roztaczają się przepiękne widoki na miasto, zatokę Table Bay i Ocean Atlantycki. Na górę wjeżdżamy kolejką linową, której wagoniki obracają się wokół własnej osi. W przypadku złej pogody możliwa zmiana tego punktu programu na wjazd na Wzgórze Sygnału (Signal Hill). Wieczorem kolacja w jednej z najciekawszych restauracji Kapsztadu – Gold Restaurant. Jest to niesamowite przeżycie, nie tylko kulinarne. Na początku, podczas 30-minutowego pokazu, będziemy mieli okazję nauczyć się gry na afrykańskich bębnach. Następnie czeka nas prawdziwa uczta i wycieczka po kulinarnej mapie Afryki. Będziecie Państwo mieli okazję spróbować dań np.: z Egiptu, Tunezji, Malawi, Kamerunu, Sierra Leone, RPA i wielu innych zakątków (menu restauracji zmienia się cyklicznie co 4 miesiące – aktualne menu poda Państwu pilot na miejscu). W trakcie posiłku, czas umilać Państwu będą występy artystów prezentujących wielobarwne historie i tradycje poprzez muzykę i taniec. Powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 9
Dzień 9

Podróż po pełnym kontrastów Przylądku Dobrej Nadziei

Po śniadaniu wycieczka wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay do Hout Bay, skąd popłyniemy statkiem na wyspę fok - Duiker Island. Następnie przejazd wzdłuż wybrzeża Atlantyku przez jedną z najpiękniejszych tras widokowych – Chapman’s Peak (10-kilometrowy odcinek trasy wykuty w stromych zboczach góry). Przyjazd do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei, gdzie zobaczymy specyficzną nadmorską florę (fynbos). Przylądek jest jednym z ciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły Prąd Mozambicki i zimny Prąd Benguelski, co sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wód każdego z oceanów. Przylądek został nazwany przez swoich odkrywców, Portugalczyków, Przylądkiem Sztormów, a w ciągu ostatnich 4 wieków udowodnił słuszność tej nazwy, gdyż zatonęło tu ponad 500 statków. Jednym z nich był słynny Latający Holender, po którym została do dzisiaj opowiadana legenda. Wjazd kolejką zębatą na taras widokowy przy latarni morskiej (zejście schodami). Droga powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża przylądka wokół Zatoki Fałszywej. Odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Na zakończenie dnia wypłyniemy w rejs katamaranem, aby z oceanu podziwiać słynny kapsztadzki zachód słońca. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 10
Dzień 10

Relaks i lokalne atrakcje

Po śniadaniu, do czasu wyjazdu na lotnisko, czas przeznaczony na odpoczynek oraz dodatkowe atrakcje. Możliwość skorzystania z wycieczki: Stellenbosch lub Franschoek oraz degustacja lokalnego wina (od ok. 55 USD/os). Szczegóły opis wycieczki poda Państwu pilot wycieczki. Po południu transfer na lotnisko w Kapsztadzie i wieczorny wylot do Polski z przesiadką.

Dzień 11

Powrót do domu

Przylot do Polski według rozkładu.

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W RPA akceptowane są jedynie dolary amerykańskie wydane po 2009 r. Tylko banknoty nieuszkodzone.
- Limit bagażu na przelocie wewnętrznym to: bagaż rejestrowany 20 kg i bagaż podręczny 7 kg.

Dodatkowe informacje

Do dyspozycji gości

Restauracja, bar, w niektórych hotelach i lodgach także basen.

Wyżywienie

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Zakwaterowanie

Hotele i lodge *** (Johannesburg - 3, ok. PN Krugera - 3, Kapsztad - 2)

W hotelach - wyposażone są w klimatyzację, łazienkę, często minibar (płatny dodatkowo) i TV.

W lodgach - skromnie wyposażone z łazienkami (bez klimatyzacji), TV i telefonu.

Wizy

Obywatele RP nie potrzebują wizy do realizacji programu. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z opiekunem wycieczki, u którego zakładana była rezerwacja.

Zgodnie ze zmianami w prawie imigracyjnym Republiki Południowej Afryki paszporty, którymi Klienci będą się legitymować muszą być wydane po 24 listopada 2005 r. na okres minimum 10 lat (dzieci - min. 5 lat) oraz muszą posiadać co najmniej 2 wolne strony.

Ważność paszportu powinna być dłuższa o minimum 30 dni od planowanej/deklarowanej/ długości pobytu.

Podróże nieletnich!

Osoby nieletnie podróżujące do Republiki Południowej Afryki zobowiązane są do posiadania poniższych dokumentów:

- w przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne będzie posiadanie aktu urodzenia dziecka wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z jednym z rodziców, konieczne będzie okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka z/do RPA. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Wskazane jest zastosowanie treści i formy dokumentu, który udostępni Państwu opiekun rezerwacji. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem będzie możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu Rodzinnego w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski).

- w przypadku podróży małoletniego dziecka z opiekunami (np. dziadkami), konieczne będzie okazanie pisemnej zgody obojga rodziców (podobnie jak opisane powyżej) oraz kserokopii dokumentu tożsamości obojga rodziców.

Strona południowoafrykańska zapowiedziała bezwzględne egzekwowanie posiadania w/w dokumentacji.

Szczepienia: RPA - brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Świadczenia

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa - Johannesburg, Kapsztad - Warszawa, przelot wewnętrzny z Johannesburga do Kapsztadu, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych) – 8 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i napiwków (kwota ok. 550 USD/os.) płatna pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Inne

Szczepienia: brak szczepień obowiązkowych. Zaleca się szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i typu B, durowi brzusznemu oraz błonicy i tężcowi. Należy zabrać repelenty.

Porady ogólne: Park Krugera: - proponujemy zabrać ciepłe ubrania, chustę/szalik oraz nakrycie głowy. Podczas jazdy otwartymi samochodami może być chłodno. - w dniu safari sugerujemy nie używać perfum oraz zabrać środek przeciwko komarom z wysokim deetem. Funkcję ochronną pełnią również bransoletki antykomarowe, w które najlepiej zaopatrzyć się przed wylotem.

 

W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
W cieniu Góry Stołowej
1 / 14

4.9/6 (67 opinii)

W cieniu Góry Stołowej

Za osobę13 127
Razem
26 253 zł
Zaliczka 10% 2 620 zł
rezerwujzablokuj miejsce na 5 dni
trwa wczytywanie
Zdjęcie mapy

Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym z przesiadką na trasie Warszawa - Johannesburg, Kapsztad - Warszawa, przelot wewnętrzny z Johannesburga do Kapsztadu, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub przy mniejszych grupach minibusem, zakwaterowanie w hotelach lub lodgach o standardzie *** (możliwe zakwaterowanie w lodgach namiotowych) – 8 rozpoczętych dób hotelowych (wyżywienie: śniadania i obiadokolacje), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i napiwków (kwota ok. 550 USD/os.) płatna pilotowi imprezy. Ponadto cena nie obejmuje dodatkowych posiłków i napoi, wycieczek lokalnych.

Uwaga! Powyższe kwoty w programie podane zostały na dzień 20.02.2024 r. i mogą ulec zmianie.

Atuty oferty

Kapsztad i Góra Stołowa - jeden z 7 Nowych Cudów Natury • Park Narodowy Krugera - safari w największym parku Afryki • na krańcu świata - Przylądek Dobrej Nadziei • Pingwiny z Boulders Beach • Johannesburg - diamenty i złoto • Lion Park i karmienie żyrafy • Pretoria • przejazd malowniczą Panorama Route
Rodzaj wyjazdu

Objazd

Transfer

W cenie

Bagaż

W cenie

Plan wycieczki

Dodatkowe informacje

Szczegóły lotu

Opinie

Intensywność programu
4.3
Pilot
4.7
Program wycieczki
4.8
Transport
5.2
Wyżywienie
5.1
Zakwaterowanie
4.8
Opinie pochodzą od naszych Klientów, którzy odwiedzili dany hotel lub uczestniczyli w wycieczce objazdowej.

Osoba dodająca opinię musi podać dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz dane dotyczące wyjazdu, czyli datę i kierunek wyjazdu lub numer rezerwacji. Dzięki tym informacjom sprawdzamy, czy autor opinii faktycznie podróżował z nami. Jeżeli dane się nie zgadzają, wówczas nie publikujemy opinii.

6.0/6

Ula 31.01.2015

Cudowna wycieczka, niezapomniane wrażenia

RPA to cudowny, bardzo malowniczy i zróżnicowany kraj. Urzeka niezwykłymi krajobrazami, bujną roślinnością, zwierzętami w ich naturalnym środowisku, pięknymi, majestatecznymi górami, i bardzo przyjaznym klimatem. Szokuje drastycznymi różnicami w zamożności mieszkańców. Przeraża widok slumsów na obrzeżach miast i zakratowanych okien w luksusowych domach otoczonych wysokimi murami. Przepiękny Kapsztad i zapierające dech w piersiach widoki z Góry Stołowej. Bardzo przyjemne safari w obydwu parkach. Zachęcam do odwiedzenia tego kraju szczególnie miłośników przyrody. Jeżeli jednak ktoś nastawia się na długie chodzenie po miastach, zwiedzanie to może się rozczarować. Ze względów bezpieczeństwa nie ma co liczyć na samodzielne spacery po Johannesburgu lub Kapsztadzie po zmroku. Należy wcześniej dokładnie przestudiować program, by potem nie narzekać.
Pokaż więcej opinii (66)

Lecąc na wakacje z Rainbow masz zawsze w cenie:

Bagaż

rejestrowany i podręczny

Opieka

polskojęzycznego pilota

Ubezpieczenie

podstawowe

Uśmiechnięty pan na banerze
telefon

Pobierz aplikację mobilną Rainbow

i ciesz się łatwym dostępem do ofert i rezerwacji wymarzonych wakacji!

pani-z-meteracem