Zamek w Chinon

Zamek w Chantilly

Zamek Chenonceau

Winorośla, Reims

Zamek Fontainebleau

Zamek w Chantilly

Crème chantilly

Katedra Notre-Dame, Reims

Dolina Loary - z wizytą u królów Francji

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
Wycieczka autokarowa Nie wymagany paszport
NOWOŚĆ! • Dolina Loary • Najpiękniejsze zamki doliny Loary - Chambord, Chenonceaux, Blois, Amboise, Chinon, Chantilly • piękny pałac w Fontainebleau • Szampania - zwiedzanie winnicy i degustacja wina

Terminy i ceny wycieczki 10

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Polski według rozkładu. Przejazd przez Niemcy i Belgię. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1250 km.)

Dzień 2

W godzinach wczesnopopołudniowych dotrzemy do stolicy Szampanii – Reims. Miasto swą sławę zawdzięcza katedrze Notre-Dame, którą zwiedzimy podczas wycieczki. To miejsce koronacji prawie wszystkich królów, począwszy od Chlodwiga - pierwszego króla Franków. Świątynia  uznawana jest za jedną z najbardziej harmonijnych i „klasycznych” w proporcjach na tle innych obiektów we Francji. Dwuwieżowa fasada katedry przypomina swym wyglądem fasadę paryskiej Notre-Dame. Następnie zwiedzimy Bazylikę Świętego Remigiusza - najstarszą świątynię w Reims, która została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Później udamy się do jednej z piwnic, w których produkuje się szampana. Spacerując podziemnymi korytarzami, będziemy mogli podziwiać proces produkcji tego szlachetnego trunku. Następnie - degustacja szampana oraz możliwość jego zakupu w butiku. Później czas wolny na spacer po Reims oraz czas na lunch (we własnym zakresie). Nocleg w okolicach miasta Reims.

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Skromne hotele klasy turystycznej - wszystkie położone są na bliskich przedmieściach. Pokoje: 2 - osobowe (możliwość max. 1 dostawki; w większości hoteli dostawka w formie łóżka piętrowego), wszystkie z łazienkami i wc oraz telefonem i TV-sat.
Wyżywienie
Śniadania kontynentalne (podawane na słodko w restauracji hotelowej; najczęściej jest to croissant/rogalik, dżem, kawa lub herbata).
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przejazd autokarem (klimatyzacja, video, bar, wc), zakwaterowanie w hotelu (5 rozpoczętych dób hotelowych), 5 śniadań kontynentalnych (podawane na słodko), program turystyczny j.w., opieka polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, przejazdów komunikacją miejską (metro i RER), zestawu słuchawkowego Tour Guide (łączny koszt uczestnictwa w programie to ok. 195 EUR/os, płatne pilotowi jako pakiet) oraz innych wydatków osobistych.
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Dodaj opinie

Brak oceny. Bądź pierwszy!
Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Francji! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon