Plan wycieczki
Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy i przelot do USA (możliwa przesiadka). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: r.pl/rozklady. Przylot do Miami, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi, transfer do hotelu w okolicy Miami, odpoczynek i nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do portu. Zakwaterowanie na statku Carnival Magic. Ok. 15:30 statek wypływa z portu w Miami w kierunku Dominikany.
Dzień 3
Dzień na morzu. Czas na relaks, zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenach otoczonym leżakami, kąpiele słoneczne, promenada dookoła pokładu, centrum sportowe, SPA i wiele innychw w tym także animacje wieczorne i kasyno. Za dodatkową opłatą możliwość skorzystania z bogatej oferty kulinarnej w restauracjach tematycznych. Dalszy rejs w kierunku Portoryko.
Dzień 4
Około 08:00 statek przypływa do portu Amber Cove, położonego na północnym wybrzeżu Dominikany, nowoczesnego portu i popularnego przystanku dla statków wycieczkowych, oferującego szeroki wachlarz atrakcji i aktywności. My proponujemy (za dodatkową opłatą: 90 USD/ os.) wycieczkę do położonego niedaleko Puerto Plata - największego miasta w tej części wybrzeża. Zwiedzanie rozpoczniemy od Fortaleza San Felipe, historycznej twierdzy z XVI wieku, która chroniła miasto przed piratami i najeźdźcami. Z fortu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto i ocean. Inną popularną atrakcją jest kolejka linowa, która prowadzi na szczyt góry Isabel de Torres – kolejny rewelacyjny punkt widokowy, na który również się udamy. Zajrzymy też do fabryki rumu Brugal, gdzie poznamy tajniki produkcji ulubionego trunku Dominikańczyków. Na koniec Wodospady Damajagua, będące naturalnym „parkiem wodnym” w samym środku lasu tropikalnego. Jest to prawdziwa frajda i wyzwanie dla wszystkich poszukiwaczy dobrej zabawy, ponieważ można spróbować zjazdu i skoków z 7 wodospadów. Powrót na statek. Ok. 17:00 statek wypływa z portu w Amber Cove w kierunku Portoryko.
Dzień 5
Około godz. 8:00 statek z przypływa do portu w San Juan na północnym wschodzie Portoryko, wyspy będącej terytorium zależnym Stanów Zjednoczonych. Z kolei San Juan, jej stolica i największe miasto, jest sercem kulturowym i gospodarczym wyspy. Miasto, założone w 1521 roku przez hiszpańskiego konkwistadora Juana Ponce de Leóna, jest jednym z najstarszych miast na zachodniej półkuli. Charakteryzuje się dobrze zachowaną architekturą kolonialną, widoczną w malowniczej dzielnicy Old San Juan, z brukowanymi uliczkami, kolorowymi budynkami i zabytkowymi fortyfikacjami, takimi jak imponujący Fort San Felipe del Morro czy Fort San Cristóbal. Podczas proponowanej przez nas wycieczki (płatnej dodatkowo 120 USD/ os.) zaczniemy od historycznej części miasta, a dokładnie Christ Street – ulicy, na której mieści się zbudowany w 1532 roku Kościół San José, gdzie do dziś zachowały się autentyczne fragmenty architektury gotyckiej. Do ważnych zabytków należy też Katedra San Juan, Kaplica Chrystusa, a także "La Fortaleza" - najstarsza ciągle używana rezydencja gubernatorska w Ameryce. Po zwiedzaniu miasta proponujemy relaks na jednej z pobliskich plaż. Powrót na statek. O 18:00 statek wypływa z portu w San Juan w kierunku wyspy St. Marteen.
Dzień 6
Ok. 07:00 statek przypływa do portu Philipsburg, głównego miasta wyspy St.Maarten. Ta maleńka karaibska wyspa (pow. ok. 96 km2) jest podzielona na dwie części - holenderską i francuską, każda z nich o odmiennym charakterze. Philipsburg po stronie holenderskiej jest położony na wąskim piaszczystym przesmyku, otoczonym z każdej strony wodami zatok: Grand Bay i Great Salt Pond. To zakupowy raj, pełen sklepów i butików usytuowanych wzdłuż brukowanych uliczek i wąskich alejek. Plaże Great Bay Beach i Little Bat Beach zachwycają amatorów nurkowania. Tutejsze lotnisko przyciąga planespotterów z całego świata. Fani lotnictwa, i nie tylko, mogą wybrać się na plażę Maho, gdzie można podziwiać lądujące i startujące samoloty przelatujące ok. 20 metrów nad głowami. W ramach atrakcji dodatkowo płatnej (110 USD/ os.) proponujemy wycieczkę na kultową plażę Maho, do destylarni Topper’s Rum, gdzie produkuje się rumy o bardzo fantazyjnych smakach, m.in. rum o smaku malin i białej czekolady albo bananów, cynamonu i wanilii. Powrót na statek. O 18:00 statek wypływa z portu w Philipsburg w kierunku Wysp Dziewiczych.
Dzień 7
Ok. godz. 07:00 statek przypływa do portu na wyspie St. Thomas, należącej do archipelagu Wysp Dziewiczych, terytorium zależnego Stanów Zjednoczonych. Miasto, w którym się zatrzymujemy to Charlotte Amalie, założone w XVII w. przez Duńczyków i nazwane na cześć duńskiej królowej. Za dodatkową opłatą (120 USD/ os.) proponujemy wspólny spacer po mieście, podczas którego zobaczymy wąskie, brukowane uliczki, zabytkowe kamienice i historyczne fortyfikacje, w tym Fort Christian, najstarszy budynek na wyspie, który został przekształcony w muzeum. Zobaczymy też Zamek Skytsborg, znany jako Zamek Czarnobrodego (który nazwę swą zdobył za sprawą angielskiego pirata), skąd rozciągają się spektakularne widoki na miasto i port. Udamy się również na położony na wysokości 213 m n.p.m. Paradise Point – kolejny fantastyczny punkt widokowy, na który dostaniemy się kolejką linową. Ostatni punkt to wizyta w Virgin Islands Roastery – lokalnej palarni kawy, skupiającej się na rzemieślniczym podejściu do całego procesu produkcji, selekcjonując najlepsze ziarna z różnych części świata, a następnie paląc je na miejscu, aby zachować świeżość i bogactwo smaku. Na miejscu będzie okazja na degustację i zakupy. Powrót na statek. O 16:00 statek wypływa z portu w Charlotte Amalie w kierunku Florydy.
Dni 8-9
Dni na morzu. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji dostępnych na statku.
Dzień 10
Ok. godziny 08:00 statek przypływa ponownie do portu w Miami. Wykwaterowanie z kabin. Śniadanie. Wyokrętowanie i wyjazd na zwiedzanie Miami, które rozpoczniemy od wizyty w Downtown, gdzie przespacerujemy się promenadą Bayside, pełną sklepów i restauracji oraz Calle Ocho czyli centrum słynnej dzielnicy emigrantów kubańskich „Little Havana”. Następnie wybierzemy się na przejażdżkę na pokładzie Duck Boat, czyli amfibii, umożliwiającej zwiedzanie miasta z lądu i z wody, która zabierze nas do najciekawszych zakątków miasta: South Beach – ze słynnymi budynkami w stylu Art Deco czy do Star Island, z rezydencjami gwiazd jak Gloria Estefan, Jennifer Lopez lub Enrique Iglesias. Następnie czas wolny przy Ocean Drive i możliwość zobaczenia z zewnątrz willi Gianniego Versace, Casa Casuarina. Kolejnym rozpoznawalnym symbolem Miami są Wynwood Walls. To jeden z najważniejszych punktów na mapie światowej sztuki ulicznej. Projekt rozpoczął się w 2009 roku jako inicjatywa mająca na celu przekształcenie magazynowych ścian w ogromne płótna dla twórców street artu. Od tego czasu, Wynwood Walls stały się domem dla imponujących i kolorowych murali, stworzonych przez uznanych artystów z całego świata. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.
Dzień 11
Przylot do Warszawy.
Uwagi do programu
- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub niezawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie, trasa rejsu może być też zmieniona przez armatora z przyczyn operacyjnych.
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
-Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne – płatne gotówką USD (zgodnie z informacją przy opisie wycieczek fakultatywnych).
-Zamieszczone w ofercie opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Pełny wykaz dostępnych atrakcji fakultatywnych wraz z ich aktualnymi cenami jest dostępny u naszych rezydentów i pilotów.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 200 USD/os. płatny gotówką (w recepcji na statku), kartą kredytową lub kartą płatniczą; wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu, a zwrot zwykle dokonywany jest w takiej samej formie, w jakiej przyjmowana była płatność.
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek. Kobiety w ciąży zobligowane są do posiadania zaświadczenia (w języku angielskim) z informacją o tygodniu ciąży oraz że przebiega ona w sposób prawidłowy.
- Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, świeżej żywności (np. warzywa i owoce), napojów alkoholowych oraz żadnych materiałów łatwopalnych. Zostaną one odebrane przy wejściu na statek, wzięte w depozyt i oddane przy zejściu ze statku.
- Paszport powinien być ważny min. 6 miesięcy od daty zakończenia wycieczki.
- Walutą obowiązującą na statku: USD.
Dodatkowe informacje
Zakwaterowanie
Statek Carnival Magic - duży statek wycieczkowy, zbudowany w 2011 r., należący do o armatora „Carnival Cruises”. Statek składa się z 14 pokładów, ma ok.306 m dł., a załoga liczy około 1367 osób. Statek może zabrać na pokład 3690 pasażerów.Wizy
Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnego paszportu (nie może być to jednak paszport tymczasowy) oraz ESTA (Electronic System for Travel Authorization) bądź wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.
UWAGA!
• ESTA nie gwarantuje otrzymania zezwolenia na wjazd do USA. Decyzję o wydaniu pozwolenia na przekroczenie granicy USA podejmuje inspektor imigracyjny w punkcie granicznym;
• Nawet jeśli poprzednio obywatel Rzeczpospolitej Polskiej wjechał bez problemów do Stanów Zjednoczonych, mimo wcześniejszego przekroczenia dozwolonego czasu pobytu w USA, nie oznacza to, że będzie wpuszczony ponownie. W miarę udoskonalania i powiększania baz danych stosowanych podczas kontroli wjazdowej wzrasta prawdopodobieństwo wykrycia przez oficera imigracyjnego wcześniejszego naruszenia przepisów;
• zatajenie informacji o poprzednim przedłużonym pobycie uważane jest za świadome wprowadzenie w błąd i prowadzi do dożywotniej odmowy wydania wizy;
Kto nie może starać się o autoryzację w systemie ESTA?
• osoby, którym w przeszłości odmówiono wizy lub które "miały problemy mogące wpłynąć na prawo do otrzymania wizy, takie jak wyrok sądowy lub złamania prawa imigracyjnego USA”
• Program ruchu bezwizowego nie obejmuje też osób, które po 1 marca 2011 roku odwiedziły Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię, Jemen lub Kubę.
W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html
Z posiadania ESTA zwolnione są osoby, posiadające ważną amerykańską wizę wjazdową. Posiadający wizę B1/B2 mogą zgodnie z prawem nadal podróżować do USA, wykorzystując tę wizę do ostatniego dnia jej ważności – czyt. „expiry date”.
Zgodnie z prawem można aplikować o wjazd nawet w ostatnim dniu ważności wizy, ale to urzędnik na granicy określa na ile dana osoba otrzyma prawo pobytu i to jest nadrzędne od daty ważności samej wizy.
Czas rozpatrywania ESTY przez Urząd Imigracyjny Stanów Zjednoczonych nie jest identyczny. Informujemy, iż Biuro Podróży Rainbow Tours S. A. nie ponosi odpowiedzialności za zwłokę w rozpatrzeniu wniosku o ESTA, leżącą po stronie Urzędu Imigracyjnego USA oraz za odmowę wydania ESTA, wynikającą z przyczyn niezależnych od Biura Podróży Rainbow Tours S.A.
Gotowe ESTA Klienci odbierają na stanowisku Rainbow na lotnisku.
W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.
Świadczenia
Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi do/z USA (Warszawa - Miami - Warszawa, możliwe międzylądowania), zakwaterowanie (razem 8 noclegów) na statku Carnival Magic (dokładne opisy kabin znajdują się w systemie rezerwacyjnym i na stronie internetowej r.pl), 1 nocleg w Miami lub okolicach w hotelu**/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku (dokładny opis statku na stronie obok), transfery: lotnisko-hotel-statek-lotnisko na Florydzie, wyżywienie podczas rejsu jak w opisie statku (bez napojów alkoholowych i butelkowanych), opiekę polskiego pilota, podatki portowe, opłaty serwisowe, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena nie obejmuje: wizy amerykańskiej, napojów alkoholowych i butelkowanych na rejsie, depozytu min. 200 USD/os płatnego w pierwszym dniu rejsu (gotówką lub kartą), obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępów w Miami, opłaty serwisowe na statku, napiwki, system TGS) w wysokości ok. 286 USD/ os., wycieczek fakultatywnych podczas rejsu, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Bezpośredni
Objazd
Potwierdzony
W cenie
W cenie
Cena obejmuje: przeloty samolotami rejsowymi do/z USA (Warszawa - Miami - Warszawa, możliwe międzylądowania), zakwaterowanie (razem 8 noclegów) na statku Carnival Magic (dokładne opisy kabin znajdują się w systemie rezerwacyjnym i na stronie internetowej r.pl), 1 nocleg w Miami lub okolicach w hotelu**/*** ze śniadaniem, korzystanie z większości atrakcji na statku (dokładny opis statku na stronie obok), transfery: lotnisko-hotel-statek-lotnisko na Florydzie, wyżywienie podczas rejsu jak w opisie statku (bez napojów alkoholowych i butelkowanych), opiekę polskiego pilota, podatki portowe, opłaty serwisowe, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).
Cena nie obejmuje: wizy amerykańskiej, napojów alkoholowych i butelkowanych na rejsie, depozytu min. 200 USD/os płatnego w pierwszym dniu rejsu (gotówką lub kartą), obowiązkowego pakietu płatnego u pilota na miejscu (bilety wstępów w Miami, opłaty serwisowe na statku, napiwki, system TGS) w wysokości ok. 286 USD/ os., wycieczek fakultatywnych podczas rejsu, zwyczajowych napiwków oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Plan wycieczki
Dodatkowe informacje
Szczegóły lotu
Bagaż
rejestrowany i podręczny
Opieka
polskojęzycznego pilota
Ubezpieczenie
podstawowe