Drogą Królewską do świątyń ognia

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.9 /6 ( 11 opinii ) Last minute
Wycieczka samolotem
Mezopotamia - zabytki z początków cywilizacji • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Persepolis - religijne centrum dawnej Persji • Pasargady - kolebka imperium Cyrusa Wielkiego • Jazd - świątynie ognia i wieże wiatru • Isfahan - połowa świata

Terminy i ceny wycieczki 3

5 648 zł
( za osobę / 11 dni )
Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Isfahanu. (Możliwe międzylądowania). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer na nocleg do hotelu w okolicy Isfahanu (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu; dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji). (Trasa ok. 30 km).

Dzień 2

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Isfahanu, które rozpoczniemy od placu Imama (jednego z największych na świecie), zwanego do niedawna Naksz-e Dżahan, czyli "Obraz Świata", co ma odzwierciedlać rangę i piękno zgromadzonych przy nim zabytków. Zobaczymy dominującą nad okolicą bryłę meczetu Imama, zwiedzimy uchodzący za najpiękniejszy w Iranie meczet Lotfollah, słynący z subtelnych dekoracji i gry światła oraz pałac Ali Kapu – reprezentacyjną część kompleksu królewskiego. Spojrzymy na "Obraz Świata" z pałacowego tarasu oraz wstąpimy do słynącej z niezwykłego wystroju Sali Muzycznej Odwiedzimy także otoczony wspaniałym ogrodem, służący rozrywkom i wytwornym przyjęciom, pawilon Czehel Sotun, a po czasie wolnym przespacerujemy się jednym z isfahańskich mostów, podglądając styl życia mieszkańców miasta. Przejedziemy następnie do dzielnicy Nowa Dżolfa, w której zobaczymy bogato zdobioną ormiańską katedrę Wank - dowód tolerancji religijnej Islamskiej Republiki Iranu. Nocleg w Isfahanie lub okolicy. (Trasa ok. 50 km).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2-os, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), często klimatyzację i TV.
Do dyspozycji gości
a terenie hotelu restauracja, bar, recepcja
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta. podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, Tour Guide System, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 315 EUR/os.), płatne obligatoryjnie na miejscu), taksy turystycznej i innych wydatków osobistych.
Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (8) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.9/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/droga-krolewska-do-swiatyn-ognia/zakwaterowanie-irc
 
 
 
5.9

Ocena ogólna tej wycieczki

6.0
Program wycieczki
5.6
Pilot
5.7
Transport
5.2
Zakwaterowanie
5.1
Wyżywienie
4.6
Intensywność programu

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Twoja wersja przeglądarki nie jest wspierana.