Różowy Meczet, Sziraz

Wielki Meczet, Sousse

Ali Gholi Agha, Isfahan

Charanak

Persepolis

Meczet Sheikh Lotfollah, Isfahan

Pałac Ali Qapu, Isfahan

Cedr z Abarkuh

Wielki Meczet, Isfahan

Meczet Imama, Isfahan

Amir Chakhmaq, Jazd

Kharanaq, Jazd

Drogą Królewską do świątyń ognia

Rodzaj wycieczki Objazd
Zakwaterowanie Na objeździe
Wyżywienie Śniadania
5.7 /6 ( 16 opinii )
Wycieczka samolotem
Mezopotamia - zabytki z początków cywilizacji • Jazd - świątynie ognia i wieże wiatru • Teheran – pałace szachów w alpejskiej scenerii • Suza - potężny zamek oraz mauzoleum proroka Daniela • Sziraz - miasto poetów i ogrodów • Persepolis - religijne centrum dawnej Persji • Isfahan - połowa świata

Terminy i ceny wycieczki 17

Kalkuluj cenę

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka w Warszawie, lotnisko Okęcie, stanowisko odpraw Rainbow. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Przelot do Teheranu (możliwe międzylądowania). Po przylocie odprawa celno-paszportowa i transfer na nocleg do hotelu w Teheranie lub okolicy (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu; dotyczy klientów którzy dopłacili do tej opcji).
Uwaga: W zależności od rozkładu lotów (przy międzylądowaniu w Doha) możliwość panoramicznego zwiedzania Dohy – stolicy Kataru (koszt ok. 45 USD/os; zwiedzanie obiektów z zewnątrz).

Dzień 2

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu udamy się na zwiedzanie Teheranu - jednego z największych miast świata położonego u stóp gór Elbrus. W kompleksie pałacowym Golestan zwiedzimy pełen przepychu Pałac Główny oraz finezyjnie zdobiony Pałac Wież Wiatrów. W Muzeum Narodowym zapoznamy się z historią starożytną Iranu od czasów cywilizacji mezopotamskiej przez epokę znanej z wojen greckich dynastii Achemenidów aż po ostatnie wieki przed najazdem arabskim. W zaskakującym urodą parku Wody i Ognia, jednym z kultowych miejsc Teheranu będzie okazja spojrzeć z ogromnego, wielopoziomowego Mostu Natury na bogate, północne dzielnice miasta rozciągające się u podnóża gór. Przejedziemy następnie do Muzeum Dywanów, gdzie obejrzymy jedną z najbogatszych na świecie kolekcji dzieł irańskich tkaczy. Dzień zakończymy fotografując symbol Teheranu-Wieżę Wolności, skąd udamy się na lotnisko Mehrabad i polecimy do Ahwazu. W tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu (dotyczy osób, które wykupiły obiadokolacje). Nocleg w Ahwazie lub okolicy. (Trasa około 40 km i przelot wewnętrzny).

mapka

Pokaż na mapach Google

Powiększ mapę

Informacje dodatkowe

Zakwaterowanie
Hotele o standardzie odpowiadającym *** w ocenie organizatora - (razem 10 rozpoczętych dób hotelowych). Pokoje: 2-os, wyposażone są w łazienki z wc (w niektórych hotelach możliwe tradycyjne toalety irańskie), często klimatyzację i TV.
Do dyspozycji gości
a terenie hotelu restauracja, bar, recepcja
Wizy
Oferujemy możliwość wizowania za pośrednictwem Rainbow. O szczegóły zapytaj swojego opiekuna wycieczki lub agenta u którego dokonywałeś rezerwację.
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: opłaty lotniskowe, przelot samolotem, transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelach wg programu (10 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie: śniadania, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, opiekę polskojęzycznego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas objazdu, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: obsługi lokalnych przewodników, Tour Guide System, biletów wstępu, opłat rezerwacyjnych oraz napiwków dla obsługi (razem ok. 340 EUR/os.), płatne na miejscu) i innych wydatków osobistych.
Możliwość opcjonalnej dopłaty do obiadokolacji (7) w systemie rezerwacyjnym (napoje dodatkowo płatne).
Rozkład lotów można sprawdzić na stronie https://r.pl/rozklady
Opinie klientów
Klienci oceniają tę wycieczkę na 5.7/6. Sprawdź opinie: https://r.pl/droga-krolewska-do-swiatyn-ognia/zakwaterowanie-irc

Dodaj opinię

5.7

Ocena ogólna wycieczki

Zainspiruj się
Dowiedz się więcej o Iranie! Przeczytaj wpisy na naszym blogu
więcej

Galeria zdjeć z opinii


Podobne oferty

Call center
42 680 38 51 codziennie w godz. 8:00-22:00
Zadzwoń Zostaw numer, oddzwonimy
Kontakt
Nasi konsultanci do Państwa dyspozycji 7 dni w tygodniu callcenter@r.pl
Napisz do nas
Biura Rainbow
Odwiedź jedno z ponad 100 biur Rainbow w całej Polsce i zarezerwuj swój wymarzony urlop
Odwiedź nasz salon